Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

– Kreml nie widzi przeszkód w zorganizowaniu rozmów prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, ale tylko wtedy, gdy Ukraina będzie gotowa do rozmowy o kwestiach bezpieczeństwa Moskwy – powiedział rzecznik rosyjskiego przywódcy Dmitrij Pieskow

A czyli spoko, tu chodzi o bezpieczeństwo Moskwy, no nie połapałem się jakoś wcześniej...

Ci goście są ekstremalnie oderwani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w skrócie Nato Srato

od 3 w nocy slucham tego wszystkiego czytam, sankcje, nie popieramy, jestesmy z wami a caly swiat a glownie europa walczy jak jeden narod walczy miedzy innymi o nasze bezpieczenstwo

wielkie mocarstwa ktore defacto sasiaduja ze soba patrza sobie jak gosc urzadza sobie wolna Amerykanke, glowny problem, Ukraina nie jest w nato, gosc nas straszy przyciskiem

i co zajmie Ukraine pojdzie na Rumunie i dalej bedzie straszyl przyciskiem? albo na Finlandie ktora nie jest w Nato?

rozumiem cala koniunkture co nie zmienia faktu ze jest ona smieszna

cala Europa patrzy jak goscie gina i walcza o nasze bezpieczenstwo, mocarstwa takie jak Francja, Niemcy zamiast sie zebrac, wydac jasny komunikat i trzeba bylo to zrobic juz dzien przed, wychodzimy bronic granicy niepodleglego panstwa jakim jest Ukraina, do tego dolaczaja wszystkie nacje Europejskie ktore sa pokojowo nastawione

przeciez on bronia nuklearna zawsze bedzie straszyl.

na prawde dziwnie sie to oglada, zwlaszcza jak moja mama zadzwonila dzisiaj pracuje w przedszkolu i powiedziala mi ze ojciec jakiejs dziewczynki ktora jest u niej w grupie dzisiaj rano zatankowal auto na full i pojechal do Kijowa po swoja siostre

serce k**** peka

ambasador Ukrainy w Polsce zapytany jak mamy im pomoc, jak Europa moze pomoc robi kolka tak tylko zeby nie powiedziec wyslijcie nam k**** pomoc bo wie ze to sie nie wydarzy BO NIE SA W NATO

ko k**** media

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cardi napisał:

Przecież w Syrii też sobie Ruscy radośnie hasali, dlaczego na Ukrainie miałoby być inaczej? Serio w to wierzyłeś?

a czy w poscie wyzej napisalem ze jak sobie hasali jak to napisales w Syrii to mi sie to podobalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubbas napisał:

a czy w poscie wyzej napisalem ze jak sobie hasali jak to napisales w Syrii to mi sie to podobalo?

A czy ja napisalem ze Ci sie podobało? Po prostu dziwię się, że z uwagi na brak reakcji wtedy liczyłeś na reakcję teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Przestań pi*****ić wreszcie, ile możesz jeszcze tego gówna produkować? Uświadom sobie, że skoro jako jeden z nielicznych, do samego końca broniłeś polityki putina jak niepodległości to znaczy, że twój osąd jest nic nie warty. Podważałeś rzeczy oczywiste i wyszedłeś na DURNIA.

Kolejny raz powtórzę ze nigdzie nie broniłem polityki Putina. Tłumaczyłem natomiast skąd się bierze. Pisałem ze lepiej jakby poszedł na ryby, ale skoro nie idzie to dlaczego robi to co robi i jaki to ma sens.

Natomiast w tym momencie nie rozumiem tego co robi i po co i od tego momentu tez nie rozumiem jego postępowania i też mam go za bandytę

1 godzinę temu, julekstep napisał:

cytat albo nie było!

Pierwsze co pamietam to jak pisałem ze nowy super zaraźliwy coronawirus prawie na pewno musi być mniej groźny wbrew temu jak panikują media, bo tak mówią prawa ewolucji. Na pewno nie pisałem później ale zajebiscie ze mam rację i ze wszyscy co straszyli ze Omicron jest groźny byli głupi i są durniami - tańczenie na cudzych grobach to cecha ludzi małych.

26 minut temu, Cardi napisał:

Przecież w Syrii też sobie Ruscy radośnie hasali, dlaczego na Ukrainie miałoby być inaczej? Serio w to wierzyłeś?

Sorry, ale to co zrobili w Syrii to odwrotnosc tego co robia na Ukrainie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

Pierwsze co pamietam to jak pisałem ze nowy super zaraźliwy coronawirus prawie na pewno musi być mniej groźny wbrew temu jak panikują media, bo tak mówią prawa ewolucji. Na pewno nie pisałem później ale zajebiscie ze mam rację i ze wszyscy co straszyli ze Omicron jest groźny byli głupi i są durniami - tańczenie na cudzych grobach to cecha ludzi małych.

masa osób na tym forum przy okazji omikrona poisała że już po sprawie z grubsza

a i pierwsze (jak tylko pandemia ruszała) najgorsze prognozy forumowych ekspertów to było chyba 100k zgonów w totalu :) (ja strzeliłem MILION bo fajna cyfra i to była by far największa spekulacjia)

 

więc takie średnie przykłady lol (bo pandemia okazała się GORSZA niż wstępne strzelanki forumowe a przy okazji omikrona zdecydowanie nie byłeś jedynym który pisał że wirus mutuje w stronę zaraźliwości kosztem śmiertelności lol)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

masa osób na tym forum przy okazji omikrona poisała że już po sprawie z grubsza

a i pierwsze (jak tylko pandemia ruszała) najgorsze prognozy forumowych ekspertów to było chyba 100k zgonów w totalu :) (ja strzeliłem MILION bo fajna cyfra i to była by far największa spekulacjia)

Nie nie, pierwsze informacje o Omicronie to była totalna panika i ze ludzie padaja jak muchy duzo gorzej niz po Delcie. Tak nadawano na poczatku i normalne ze wielu ludzi to podchwyciło bo intyicyjne wydaje sie ze jak coś bardziej zakaźne to i groźniejsze. Tak nie było, ale prosze nie zmuszaj mnie zebym tu cytował teraz z tamtego wątku wpisy.

Szczerze mówiac wtedy też nie musiałem miec racji, bo prawdopodobieństwo powiedzmy 95 czy 99% to nie pewność. Z putinem ze bedzie spokój uwazałem ze prawdopodobieństwo jest zblizone szczerze mówiac i sie pomyliłem.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Nie nie, pierwsze informacje o Omicronie to była totalna panika i ze ludzie padaja jak muchy duzo gorzej niz po Delcie. Tak nadawano na poczatku i normalne ze wielu ludzi to podchwyciło bo intyicyjne wydaje sie ze jak coś bardziej zakaźne to i groźniejsze. Tak nie był, ale prosze nie zmuszaj mnie zebym tu cytował teraz z tamtego wątku wpisy

na forum od początku danych omikronowych była narracja że to raczej powinno zakończyć pandemię (bo bardzo zaraźliwe ale mało śmiertelne) - a przynajmniej fluber tak pisał :) (a on tu pisał połowę postów w temacie lol)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Nie nie, pierwsze informacje o Omicronie to była totalna panika i ze ludzie padaja jak muchy duzo gorzej niz po Delcie. Tak nadawano na poczatku i normalne ze wielu ludzi to podchwyciło bo intyicyjne wydaje sie ze jak coś bardziej zakaźne to i groźniejsze. Tak nie był, ale prosze nie zmuszaj mnie zebym tu cytował teraz z tamtego wątku wpisy

Chyba od Horbana, Sutkowskiego czy innego Simona. Omicron sie wykluł w RPA i od początku była narracja, że bardzo zaraźliwy, ale bardziej łagodny niż Delta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

na forum od początku danych omikronowych była narracja że to raczej powinno zakończyć pandemię (bo bardzo zaraźliwe ale mało śmiertelne) - a przynajmniej fluber tak pisał :) (a on tu pisał połowę postów w temacie lol)

Nie, fluber jako pierwszy straszył ze bedzie gorzej (sorry fluber)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

Kolejny raz powtórzę ze nigdzie nie broniłem polityki Putina. Tłumaczyłem natomiast skąd się bierze. Pisałem ze lepiej jakby poszedł na ryby, ale skoro nie idzie to dlaczego robi to co robi i jaki to ma sens.

Natomiast w tym momencie nie rozumiem tego co robi i po co i od tego momentu tez nie rozumiem jego postępowania i też mam go za bandytę

 

szybko Cię olśniło 

a tłumaczenie jest bez sensu ponieważ tłumaczyć Putina - " Chcę NATO tam gdzie było 1989" to znamy 

tylko Białorusi oraz Ukraińcy chcą do zachodu i Putin jest tak wydygany, że boi się przemian w tych krajach bo zacznie to promieniować na rusków.

Rosja jest jak Mordor w Władcy Pierścieni - kompletnie nie ma nic do zaoferowania społeczeństwom zachodu ponieważ każdy ma wyjebane w mięso 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da zatrzymać. Niemcy zostały zniszczone siłowo w 1945. Tak tylko, można powstrzymać Putina.

Amerykanie nie chcę tego robić, bo mają na karku Chiny. 

Turcja na dwoje babka wróżyła.

Europa nie jest przygotowana do wojny i sama nic nie może zrobić.

Ale może zacznie się faktycznie izolacja Rosji. Ale to też nie odrazu bo całe nasze gospodarki są zależny od Rosyjskich surowców, ile eksportujemy węglą od nich, nie da się tego tak zatrzymać od razu.

W danej chwili trzeba pokazać symboliczne ruchy, np wykluczyć Rosje z wszelkich rozgrywek sportowych,  nie wyobrażam sobie loga Gazpromu w transmisjach ligi mistrzów.

A plan docelowy to ograniczać się od ich surówców, zbroić się i zbroić i rozpi*****ić ich kiedy będziemy gotowi(mówie o całej Europie z pomocą USA). EU ma taką ogromną,przewagę gospodarczą nad Rosją, że jak wprowadzi w życie realne zbrojenie i szykowanie się na wojnę, to za 5 lat nic z Rosji nie zostanie. 

Tylko tu potrzebne są wyrzeczenia, trzeba jasno powiedzieć, sankcje izolacja od Rosji będzie bardzo dotkliwe dla Europy, ale nie ma innego wyjścia. Mam nadzieję, że to jest punkt zwrotny i Europa poważnie podejdzie do wojny gdzie będzie aktywną stroną a nie owieczką do pożarcia.

 

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

 

Pierwsze co pamietam to jak pisałem ze nowy super zaraźliwy coronawirus prawie na pewno musi być mniej groźny wbrew temu jak panikują media, bo tak mówią prawa ewolucji. Na pewno nie pisałem później ale zajebiscie ze mam rację i ze wszyscy co straszyli ze Omicron jest groźny byli głupi i są durniami 

Nom, pisałeś tak od początku pandemii. Potem pojawił się wariant brytyjski bardziej śmiertelny i zaraźliwy, potem wariant delta jeszcze bardziej śmiertelny i jeszcze bardziej zaraźliwy a teraz mamy "łagodny" wariant gdy 98 procent Europy ma przeciwciała. Jesli Ty to widzisz jako "miałem rację" to się mocno odkleiles:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.