Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

- Dzisiaj to ważny dzień, bardzo trudny. Dlatego ten przekaz, jaki będzie szedłw świat do obywateli wymaga wielkiej odpowiedzialności - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Czyli nie wiemy co robić, czekamy aż nam powiedzą co mówić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polskignom napisał:

A teraz trochę o inwazji, inwazja była pewna odkąd Zelenski zbierał bron od wszystkich i jeździł po pomoc, odcinał Krym etc etc.
Amerykanie podsycali konflikt, bo gdzies przemysł zbrojeniowy musi mieć ujście, a do tego wyweszyli interes z podmianka Rosji jako energy provider. 

Wiadomo było, ze Biden się wypnie, bo nie będzie ginął za Ukraine.

Putin sam dla siebie, ewentualnie ze swoją hokejowa bratnia dusza-pacynka również by nie poszedł w pełna inwazje, bo Ukraina za 10 lat i tak będzie państwem upadłym, nie da się tracić 700-800k populacji per year bez końca. Wiec warto spoglądać w kierunku Pekinu i jak długo się będą zastanawiać nad swoją wojna.

Najlepiej jak Ukraina wywiesi biała flagę, to oszczędzi ludzi, ale tego nie zrobi.

Chęć Amerykanów do wojny raczej nakazuje nam spoglądać w kierunku bliskiego wschodu -> Izrael vs Iran to może być beczka prochu, z której się długo nie wygrzebiemy jako swoat, bo tam za chwile każdy będzie walczył z każdym.

 

WTF???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

w oczekiwaniu na oficjalne stanowisko @darkonza

Tak, teraz to jest pełnoskalowa inwazja. Media ogólnie dużo naściemniały, ale w ostatecznym rachunku maja w głównych sprawach rację - doszło do inwazji nie ze tam ruchawki w Donbasie tylko ataku na Ukrainę

2 godziny temu, agresywnychomik napisał:

Pierwszy ktory powinien byc zbanowany.

Za co? No chyba za to jak tam sobie z Koelnerem pojechaliśmy

36 minut temu, Cardi napisał:

Czy to już jest ta "pełnoskalowa" inwazja? Bo jeżeli tak, to NATO ma poważny problem, Putin powiedział sprawdzam i malowanie kredą może nie wystarczyć.

No jest, jeśli uderzono w Kijów to jest własnie to, nawet jak chodzi o niewielkie terytorium to jednak zaatakowano cały kraj a nie jak seperatysci bitwy na swoim terenie

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście musze napisać ze sie pomyliłem, bo absolutnie nie wierzyłem w to co amerykanie gadali od października, ze będzie inwazja. To nawet z punktu widzenia ruska głupie. Teraz zwykły Ukrainiec nawet jak nic do Rosji nie miał i jechał tam do pracy (pojechały miliony) to juz teraz moze zacząć ruska znienawidzieć. Putin chce przyłaczyć Ukrainę a właśnie mentalnie ją "odłacza"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polskignom napisał:

Wiem wiem, głupi jestem. Lepiej, żeby ludzie ginęli. 

Tak z ciekawości:

18 minut temu, polskignom napisał:

Najlepiej jak Polska wywiesi biała flagę, to oszczędzi ludzi, ale tego nie zrobi.

Czy zmiana narracji w wypadku agresji na Polskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

No i oczywiście musze napisać ze sie pomyliłem, bo absolutnie nie wierzyłem w to co amerykanie gadali od października, ze będzie inwazja. To nawet z punktu widzenia ruska głupie. Teraz zwykły Ukrainiec nawet jak nic do Rosji nie miał i jechał tam do pracy (pojechały miliony) to juz teraz moze zacząć ruska znienawidzieć. Putin chce przyłaczyć Ukrainę a właśnie mentalnie ją "odłacza"

Putin chce zneutralizować Ukrainę, czyli wstawić nowego Kuczmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polskignom napisał:

Wiem wiem, głupi jestem. Lepiej, żeby ludzie ginęli. 

przecież nic nie jest przesądzone - jakby wywiesili flagę to Putin wsadziłby w Kijowie rząd przychylny sobie a tak to idzie wszystko w drugą stronę i prezydent Ukrainy się umacnia, Rosja może zająć całą Ukrainę ale jeśli ograniczy się do jakiś terenów to Ukraina nadal będzie mogła się ogarnąć , liczyć na pomoc i zachować niepodległość w okrojonym terytorium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Putin chce zneutralizować Ukrainę, czyli wstawić nowego Kuczmę

Co mu da Kuczma jak Ukraińcy będa przeciwko "Kuczmie" Lepiej mieć prozachodniego Zeleńskiego i Ukrainców wolących ruska niż Zachód. Skreślił szanse na coś takiego. Ukraina była podzielona z kim trzymać, teraz już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Tak z ciekawości:

Czy zmiana narracji w wypadku agresji na Polskę?

Tylko, ze my jesteśmy w „sojuszach”, Ukraina nie była. Różnica jest zasadnicza.

 

1 minutę temu, Koelner napisał:

przecież nic nie jest przesądzone - jakby wywiesili flagę to Putin wsadziłby w Kijowie rząd przychylny sobie a tak to idzie wszystko w drugą stronę i prezydent Ukrainy się umacnia, Rosja może zająć całą Ukrainę ale jeśli ograniczy się do jakiś terenów to Ukraina nadal będzie mogła się ogarnąć , liczyć na pomoc i zachować niepodległość w okrojonym terytorium.

 

Możliwe. Oby tak było. Ja osobiście nie sadze, bo wszystkim poza Ukraińcom zależy na tym, żeby konflikt był jak najdłuższy. Z różnych powodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

No i oczywiście musze napisać ze sie pomyliłem, bo absolutnie nie wierzyłem w to co amerykanie gadali od października, ze będzie inwazja. To nawet z punktu widzenia ruska głupie. Teraz zwykły Ukrainiec nawet jak nic do Rosji nie miał i jechał tam do pracy (pojechały miliony) to juz teraz moze zacząć ruska znienawidzieć. Putin chce przyłaczyć Ukrainę a właśnie mentalnie ją "odłacza"

wyobraź sobie teraz,że nie byłoby "bicia piany" i tacy " poleznyj idiot" jak Ty mieliby większość w opinii publicznej.

teraz Ukraina, jutro Łotwa Estonia a następnie europa śr-wsch

Orban już oznajmił, że ma wyjebane w ten konflikt i to nie jego sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

wyobraź sobie teraz,że nie byłoby "bicia piany" i tacy " poleznyj idiot" jak Ty mieliby większość w opinii publicznej.

teraz Ukraina, jutro Łotwa Estonia a następnie europa śr-wsch

Orban już oznajmił, że ma wyjebane w ten konflikt i to nie jego sprawa

Nie moze ruszyć innych bo to oznacza wojnę z NATO. Ruszył Ukraine bo nie jest w NATO, no ale juz teraz wiadomo ze w przyszłosci bedzie. Sam ją tam dołączył dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Nie moze ruszyć innych bo to oznacza wojnę z NATO. Ruszył Ukraine bo nie jest w NATO, no ale juz teraz wiadomo ze w przyszłosci bedzie. Sam ją tam dołączył dzisiaj

to samo pisałeś o Ukrainie - że się nie wydarzy a teraz wpadasz z podkulonym ogonem

Putin naszczał na Macrona oraz Merkel olewając protokół miński oraz postanowienia normandzkiej czwórki

na Łotwie oraz Estonii jest mniejszość rosyjska, która może być łatwo wykorzystywana a Polska i kraje bałtyckie były już testowane w wojnie hybrydowej

więc nie pierdol znowu głupot - w Ojcu Chrzestnym Clemenza powiedział do Mike'a że Hitlera trzeba było powstrzymać w Monachium a my powinniśmy w Putina 2014 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko i wyłącznie o nowe kontrakty gazu made in USA moim zdaniem,

Putina świetnie przesterowano może nawet płacąc bardzo nieludzką walutą jaką jest Ukraina. Albo podpuszczono go jak dzieciaka albo dograno z nim precyzyjny scenariusz. Teraz EUR zacznie kontraktować gaz z USA wyższy cenowo i etycznie  ale lepszy bo "bezpieczniejszy politycznie".

System energetyczny w Polsce choć mega przestarzały może się w sumie obronić a odejście Zachodu od CHin skutkować będzie nowymi zakładami produkcyjnymi... przede wszystkim w Polsce. Brzmi brutalnie i nieludzko ale tu chodzi tylko o gazo$$$

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.