Skocz do zawartości

NBA History - nostalgia , gracz , który mnie zawiódł.


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, darkonza napisał:

p.s. Dziś taka obrona "na radar" jest pokazywana na śmiesznych filmikach i wyśmiewana, nie wiem czemu inaczej mam ją odbierac gdy bronił tak MJ

w tamtych czasach nie rzucano za trzy, a dodatkowo zawodnik przez niego pilnowany groził przede wszystkim penetracjami. dlatego też Jordan dobrze bronił i zapewne trzymał się gameplanowych założeń opracowanych przez Phila (które okazały się skuteczne, skoro Thomas zagrał tak słabo, a i pistons poniżej swojego poziomu w O).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

p.s. Dziś taka obrona "na radar" jest pokazywana na śmiesznych filmikach i wyśmiewana, nie wiem czemu inaczej mam ją odbierac gdy bronił tak MJ

 

masa innych rzeczy, które 20 lat temu były normą, też jest teraz pokazywana na śmiesznych filmikach, więc Idunnowutumean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ale na filmie każdy broniący IT jest przy nim bliżej niż MJ. Z nich by sie śmiesznego filmiku nie dało nagrać mimo ze to ten sam mecz.

Drugim kryjącym "na radar" jest Pipen (mała próbka bo jedna akcja) ale ten choć odcina skutecznie podanie. Pozostali są bliżej Thomasa i go do jakiegoś wysiłku zmuszają, naciskajac nie pozwalają na swobodne myślenie o podaniach.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzał się by mieć jak najwięcej energii w ataku, możliwe ze dodatkowo wolał uniknąć jakiegoś efektownego wkręcenia przez Thomasa w parkiet (jedyne kompleksy jakie miał dotyczyły Pistons i Thomasa szczególnie)

Pozostaje pytanie na ile to był pomysł MJ-a, na ile pomysł trenera, a na ile pomysł MJ-a wymuszany na trenerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

No niech będzie 90/10, nie chodzi o dokładne cyfry, tylko o odczytanie tego co widac na boisku

Thomas był największym zagrożeniem ofensywnym , staty pokazują że został ograniczony przez obronę w której mjej go krył , gdzie widzisz tutaj problem ? cel zrealizowany a że ta obrona wyglada archaicznie i trochę zabawnie w porównaniu do obecnych czasów to inna dyskusja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

Thomas był największym zagrożeniem ofensywnym , staty pokazują że został ograniczony przez obronę w której mjej go krył , gdzie widzisz tutaj problem ? cel zrealizowany a że ta obrona wyglada archaicznie i trochę zabawnie w porównaniu do obecnych czasów to inna dyskusja :)

Widze na filmie ograniczenie wjazdów Thomasa, ale kosztem jego łatwych podań i uaktywnienia przez to w ataku pozostałych czterech zawodników, klasyczne "operacja sie udała ale pacjent zmarł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

Widze na filmie ograniczenie wjazdów Thomasa, ale kosztem jego łatwych podań i uaktywnienia przez to w ataku pozostałych czterech zawodników, klasyczne "operacja sie udała ale pacjent zmarł"

uaktywnił tak , że średnio asystował tyle samo co zawsze ale nie było wjazdów . przy gameplanach zawsze poświęca się coś kosztem czegoś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

Widze na filmie ograniczenie wjazdów Thomasa, ale kosztem jego łatwych podań i uaktywnienia przez to w ataku pozostałych czterech zawodników, klasyczne "operacja sie udała ale pacjent zmarł"

ofensywa pistons była w tej serii gorsza niż normalnie. Thomas zagrał bardzo nieefektywnie i gorzej podawał niż normalnie. naprawdę nie wiem co chcesz tutaj udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

Thomas zagrał bardzo nieefektywnie i gorzej podawał niż normalnie

Spojrzałem na początek na podania:

- w tym meczu 12 (a w sumie nie wiem czy MJ bronił w taki sam sposób inne mecze)

- w serii miał 7,8 (teraz musiałbym obejrzec pozostałe mecze kto i jak go bronił)

- w całych PO w tamtym roku miał 8,3

to niby gdzie jest to gorzej

7 minut temu, lorak napisał:

naprawdę nie wiem co chcesz tutaj udowodnić.

W końcowym efekcie to chciałbym udowodnić ze gdyby MJ na nim "siadł" i odpuścił przez to 10 rzutów w meczu to pistons stracili by w ataku dużo wiecej niż byki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ortg pistons
RS 110.8
vs BOS 109.0
vs MIL 119.7
vs LAL 120.6
vs CHI 107.9

Thomas też zanotował prawie połowę wszystkich strat w serii z bulls i miał w niej ATO 2.5, w pozostałych trzech 3.9.

tak więc wychodzi na to, że nikt nie bronił tamtych pistons lepiej niż chicago i zakładając, że MJ był przez większość czasu na Thomasie, to też nikt go bardziej nie ograniczył (przypominam, iż dochodzi jeszcze tragiczny TS%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.