Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, polishllama69 napisał:

na tym będzie polegało przekonanie kto kogo zdominuje :D i trzeba budować zespoły uniwersalny, gotowe grać w różnych warunkach 

jest kilku kandydatów, nawet ktoś potrafiący bronić by się znalazł

Ale ja mam w głowie takiego jednego naprawdę świetnie pasującego do Malone w ataku :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karpik napisał:

Nie będę spolierował, kilkunastu by się znalazło. Oczywiście obrona guardów jest nieco bardziej skomplikowana i cała drużyna jest do tego potrzebna. Jednak jak wysoki nie jest przyspawany do parkietu, to mocno pomaga.

Kryteria oceny są proste. Wrzucamy ich do jednego worka. Skoro naturalnym jest problem, że nie ma kto bronić Shaqa, to działa to w drugą stronę tak samo i nie ma kto bronić Stepha czy Hardena.

tylko zawsze była dyskusja przy obudowaniu Shaqa , że trudno itp itd. Shaq w 2001 roku był obok starego AC Greena (36 lat) , Glena Rice (32 lata , kołek w obronie), Ron Harper (36 lat) Kobe , Lakers mieli pierwszą obronę w NBA , ogólnie zawsze mnie to bawi bo jak facet praktycznie wymuszał podwojenia w ataku i eliminował wysokich z powodu fauli to był takim game changerem , że dyskusja na temat jego słabości to taka ściema pr-owa która gdzieś tam w dyskusjach jak obecnie zawsze się rozlewa i przychyla często decyzje głosujących na to jakim to Shaq był klockiem i z tego powodu jego zespół ma w plecy :) to prawda że Damon Stoudemire , Mike Bibby czy Troy Hudson grali świetne serie dopóki na nich Kobe nie usiadł, ale to jest do zniwelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^PO jak idzie to też wraca się do takich klasyków jak post-up (często też używane do rozgrywania, co kiedyś nie miało miejsca tak często) lub iso, ale ważną zmianą jest ruch bez piłki w ataku, to co było pokazane na tym filmiku idealnie obrazuje jak wspaniale to kiedyś działało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PO chodzi eksponowanie matchupów w ataku. Jak masz dobrze przygotowane defensywy pod zatrzymanie Twojego najlepszego guarda, to grane są iso lub post up, bo choć to są z grubsza low % shots, to minimalizują ryzyko straty i kontry, czyli łatwych punktów w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i iso/post są sposobem na wymuszenie podwojenia a wtedy nawet przeciętny passer z odrobiną IQ znajdzie dobre podanie, bo się zrobi dziura, ale to przy tych zagraniach rzadsze rozwiązanie raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bliski wzięcia Gasola i choć uważam go za lepszego gracza overall od Sheeda, to Sheed się lepiej sprawdza jako n-ta opcja, no i jest bardziej uniwersalny w obronie. Gasol musi dostać piłkę na post up, pamiętamy co mu się stało jak przyszedł D'Antoni. Dlatego nie wiem czy on taki dobry do grania Bron ball.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12    Shannon Brown    SG    6-4    205    November 29, 1985    us    3    Michigan State
17    Andrew Bynum    C    7-0    285    October 27, 1987    us    4    
1    Jordan Farmar    PG    6-2    180    November 30, 1986    us    3    UCLA
2    Derek Fisher    PG    6-1    200    August 9, 1974    us    13    Little Rock
16    Pau Gasol    C    7-0    250    July 6, 1980    es    8    
28    Didier Ilunga-Mbenga    C    7-0    245    December 30, 1980    cd    5    
6    Adam Morrison    SF    6-8    205    July 19, 1984    us    2    Gonzaga
7    Lamar Odom    PF    6-10    220    November 6, 1979    us    10    Rhode Island
21    Josh Powell    PF    6-9    225    January 25, 1983    us    4    NC State
18    Sasha Vujačić    SG    6-7    195    March 8, 1984    si    5    
4    Luke Walton    SF    6-8    235    March 28, 1980    us    6    Arizona
37    Metta World Peace    SF    6-6    260    November 13, 1979    us    10    St. John's

 

Kurna, szkoda że mieli Kobe'go bo to pewny roster na 74-8 i 16-0 w PO :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Ja byłem bliski wzięcia Gasola i choć uważam go za lepszego gracza overall od Sheeda, to Sheed się lepiej sprawdza jako n-ta opcja, no i jest bardziej uniwersalny w obronie. Gasol musi dostać piłkę na post up, pamiętamy co mu się stało jak przyszedł D'Antoni. Dlatego nie wiem czy on taki dobry do grania Bron ball.

tak szczerze to właśnie to mnie najbardziej zdziwiło, bo core do switch heavy póki co zajebisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał:

@julekstep yyy? B2B champion, nie każdy bedzie miał takiego grajka w swojej dwulatce ;) 

a mimo tego to w zasadzie ten sam grajek co 3 lata wcześniej i 5 lat później (jak uwolnił się z LAL)

równa porządna kariera - czyli w życiu coś super fajnego, ale niekoniecznie w tym formacie (i żeby nie było - to nie jest zły pick - po prostu poszedł mniej więcej wtedy kiedy powinien - przecież on jest tutaj tuż za Malonem a widzę też jeszcze jednego ciekawszego pod tą zabawę PFa*)

 

* może jest takich kilku - ja z wiadomych przyczyn nie patrzę na tę pozycję póki co :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polishllama69 napisał:

^PO jak idzie to też wraca się do takich klasyków jak post-up (często też używane do rozgrywania, co kiedyś nie miało miejsca tak często) lub iso, ale ważną zmianą jest ruch bez piłki w ataku, to co było pokazane na tym filmiku idealnie obrazuje jak wspaniale to kiedyś działało 

w play off mistrzowie

toronto w 2019 roku miało  pace 96 (jak GSW w 2018 )

Cavs 16' 90 pace

Spurs 14  92 pace

lakers  00 90 pace

lakers   01 92 pace

lakers   02   91 pace

widać ,że nasz Shaq odnalazłby się w koszykówce Cavs 16' czy Spurs 14' :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

PF ląduje na C

To jest prawda, ciężko znaleźć wielu graczy sprzed 20 lat, którzy w obronie i w ataku mogliby grać obecnie jako ,,PF''. Nawet ten Twój filmik to pokazuje, bo z jednej strony Garnett luźno gra help D od stojącego na obwodzie Malone'a, bo ten nie rzuca trójek, a z drugiej strony w ataku operuje przede wszystkim na mid post, więc aż żal patrzeć na ten spacing w Wolves, gdzie jakiś random na C kotłuje się w restricted area. Obecnie Garnett/Malone graliby jako centrzy/dostaliby centra gwarantującego spacing w ataku - o ile KG na luzie w obronie gra na perimeter, to Karl - not so much.  

Ja się zastanawiałem chwilę nad jakimś crazy move w stylu Karl na C do Giannisa, ale uznałem, że nie będę robić ruchów pod publiczkę, w które nie wierzę. ;] Karl najlepiej pasowałby do tangiersa, bo mógłby bronić C, dawałby dobry mid-range jako C, zarazem miałby obok mobilnego rim protectora - no i kreatora na obwodzie.

W skali obecnej ligi duet AD-Dwight to spacingowa bieda z perspektywy LeBrona, pomimo tego, że Davis rzuca 50% rzutów z midrange/za trzy, a LeBron rzuca najwięcej trójek w karierze, więc generalnie branie PFów i obwodowych bez rzutu z dawnych lat bez uwzględnienia ewolucji kosza to bardzo tricky sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie wybieramy ABBAABBAB, tylko ABBBAABBAA

Jest mocno nie air, zwlaszcza jesli wziac pod uwage, ze:

1. co pick mozna znalezc zdanie, ze jakis gracz powinien isc wczesniej, jakis pozniej

2. Pewno sa osoby, co by wziely 14pick Hardena przed 1pickiem Tima (a na pewno przed chociaz 7pickiem KG).

 

Nie wiem skad taki pomysl na kolejnosc, jest ona mocno nie fair. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.