Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, lata temu lekarze stwierdzili, że homoseksualizm nie jest chorobą. 

Jesteś ekspertem w tej dziedzinie? Czy zwykłym prawakiem? 

Ja lekarzem nie jestem, ekspertem też nie więc słucham mądrzejszych od siebie 

Skoro ktoś czuje pociąg do osoby tej samej płci to jego/ich prywatna sprawa.

I nie, nie podobają mi się manifestacje gdzie chłop idzie z dildosem na czole udając jednorożca, tak samo jak nie podoba mi się sebix z karyna wylizukący sobie migdałki i obmacujacy się w metrze na oczach mojego syna

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Przecież konserwatyści mają i mieli na sztandarach wielu pojebanych haseł:

- warto umrzeć za ojczyznę

- baby powinny tylko stać przy garach i rodzić dzieci

- celibat dla księży jest spoko

- kobiety powinny rodzić dzieci z gwałtu oraz zdeformowane płody

- rozwody powinny być niedopuszczalne

- seks przed ślubem oraz antykoncepcja to zło

- homoseksualizm powinien być penalizowany

A to praktycznie tylko konserwatywny mainstream, bo są jeszcze więksi radykałowie. Np. Bolsonaro chciałby strzelać do swoich przeciwników albo ich torturować.

- warto umrzeć za ojczyznę - w zależności od okoliczności. Na pewno są takie okoliczności kiedy warto.

- baby powinny tylko stać przy garach i rodzić dzieci. Wątpię aby tak brzmiało hasło - chodzi raczej o to aby poświęcały czas wychowaniu dzieci. W obecnym społeczeństwie tego brakuje, efekty widać gołym okiem

- celibat dla księży jest spoko. To akurat kościół a nie konserwatyści i chodzi o dziedziczenie. 

- kobiety powinny rodzić dzieci z gwałtu oraz zdeformowane płody. Tu chodzi o świętość życia. Ja mam w tej kwestii mieszane uczucia. Nie wyobrażam sobie zmuszania kobiety do noszenia dziecka zwyrodnialca. Co do zdeformowanych płodów to już o tym pisałem wielokrotnie a Ty wciąż jak widzę nie uzupełniłeś luki w swojej wiedzy na ten temat.

- rozwody powinny być niedopuszczalne. Na pewno przed rozwodem powinny być jakieś próby terapii małżeńskich itp 

- seks przed ślubem oraz antykoncepcja to zło. Ze społecznego punktu widzenia antykoncepcja i rozwiązłość seksualna nie doprowadziła do żadnej dobrej rzeczy. Ilość aborcji i rozwodów jest tego najlepszym dowodem.

- homoseksualizm powinien być penalizowany. Serio ? Daj mi przykład jakiś cytat chociaż

 

6 minut temu, josephnba napisał:

Nie, lata temu lekarze stwierdzili, że homoseksualizm nie jest chorobą. 

Jesteś ekspertem w tej dziedzinie? Czy zwykłym prawakiem? 

Ja lekarzem nie jestem, ekspertem też nie więc słucham mądrzejszych od siebie 

Skoro ktoś czuje pociąg do osoby tej samej płci to jego/ich prywatna sprawa.

I nie, nie podobają mi się manifestacje gdzie chłop idzie z dildosem na czole udając jednorożca, tak samo jak nie podoba mi się sebix z karyna wylizukący sobie migdałki i obmacujacy się w metrze na oczach mojego syna

Ja piszę o zaburzeniach tożsamości płciowej Ty wkładasz w to homoseksualizm. To nie jest to samo przecież. 

I jeszcze raz. Mi Ci ludzie nie przeszkadzają. Przeszkadza mi próba zmuszenia pozostałych do specjalnego odnoszenia się do takich osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Tak zgadza sie Artlan, ludzie chorzy i zboczeni są także wśród konserwatystów. Różnica polega na tym, że te choroby i zboczenia nie są wynoszone na sztandar, nie robi się z nich normalności i nie każe się całemu światu nazywać chłopca dziewczynką bo chłopiec tak chce. 

Ja przede wszystkim współczuję osobom, które muszą się zmagać z takimi problemami. Pomijając niewielki odsetek świrów, którzy chcą zbić kapitał na tego typu problemach albo tych co twierdzą, że cierpienie uszlachetnia, to z pewnością nikt nie chciałby przechodzić takich problemów jak zaburzenia tożsamości płciowej u dziecka. I to jest dramat niezależnie od poglądów. 

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Przecież to są zaburzenia tożsamości płciowej, mogą mieć podłoże i psychologiczne i biologiczne. I tak - uważam to swego rodzaju chorobę. Nie widzę w tym nic wstydliwego bo choroba to żaden wstyd, żaden powód do stygmatyzacji. Jeśli ktoś urodzi się z 6 palcami u rąk to też jest zespół chorobowy - nie staramy się stworzyć dla takiej osoby jakiejś oddzielnej kategorii. Nie rozumiem prób zrobienia czegoś odmiennego w przypadku innego rodzaju zaburzeń - w tym przypadku zaburzeń tożsamości płciowej. 

Nie wiem, nie jestem specjalistą bo na szczęście nie muszę. Ale jeśli miałbym w domu syna, który byłby dziewczynką w ciele chłopca i miałbym na to diagnozy lekarskie z kilku źródeł i możliwość właściwie wyleczenia tej przypadłości w sposób, który dla niektórych jest nie do przyjęcia ze względów ideologicznych, to nie sądzę, żebym się długo wahał. Tym bardziej, że czas decyzji jest w tym przypadku kluczowy. I zdaje się, że to jest właśnie taki przypadek jak ten wyciągnięty przez Pawłowicz. I ostatnim czym bym się wtedy przejmował byłaby opinia obcych ludzi, że w akcie urodzenia widnieje inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Ja przede wszystkim współczuję osobom, które muszą się zmagać z takimi problemami. Pomijając niewielki odsetek świrów, którzy chcą zbić kapitał na tego typu problemach albo tych co twierdzą, że cierpienie uszlachetnia, to z pewnością nikt nie chciałby przechodzić takich problemów jak zaburzenia tożsamości płciowej u dziecka. I to jest dramat niezależnie od poglądów. 

Nie wiem, nie jestem specjalistą bo na szczęście nie muszę. Ale jeśli miałbym w domu syna, który byłby dziewczynką w ciele chłopca i miałbym na to diagnozy lekarskie z kilku źródeł i możliwość właściwie wyleczenia tej przypadłości w sposób, który dla niektórych jest nie do przyjęcia ze względów ideologicznych, to nie sądzę, żebym się długo wahał. Tym bardziej, że czas decyzji jest w tym przypadku kluczowy. I zdaje się, że to jest właśnie taki przypadek jak ten wyciągnięty przez Pawłowicz. I ostatnim czym bym się wtedy przejmował byłaby opinia obcych ludzi, że w akcie urodzenia widnieje inaczej. 

Nie wiem jak było w tym przypadku. Nie znam przypadku a to są sprawy stricte indywidualne. Jestem tylko trochę zdziwiony, że w wieku 10 lat taką decyzję podjęto bo dziecko dopiero zaczyna dojrzewać. Krzywdą wielką jest to, że stało się to sprawą publiczną co nigdy nie powinno mieć miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Nie wiem jak było w tym przypadku. Nie znam przypadku a to są sprawy stricte indywidualne. Jestem tylko trochę zdziwiony, że w wieku 10 lat taką decyzję podjęto bo dziecko dopiero zaczyna dojrzewać. Krzywdą wielką jest to, że stało się to sprawą publiczną co nigdy nie powinno mieć miejsca. 

Może jestem naiwny ale zakładam, że jak ktoś bierze sobie na łeb taki problem to nie dlatego, że chce pobawić się w stwórcę ale dlatego, że ma realny problem i jest pewny, że to najlepsze rozwiązanie. I jak mało która sytuacja ta wymaga jak największej dyskrecji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Sebastian napisał:

Przecież to są zaburzenia tożsamości płciowej, mogą mieć podłoże i psychologiczne i biologiczne. I tak - uważam to swego rodzaju chorobę. Nie widzę w tym nic wstydliwego bo choroba to żaden wstyd, żaden powód do stygmatyzacji. Jeśli ktoś urodzi się z 6 palcami u rąk to też jest zespół chorobowy - nie staramy się stworzyć dla takiej osoby jakiejś oddzielnej kategorii. Nie rozumiem prób zrobienia czegoś odmiennego w przypadku innego rodzaju zaburzeń - w tym przypadku zaburzeń tożsamości płciowej.

Dennis Rodman miał zaburzenia i bardzo wiele osób cieszy się z tego ponieważ mieliśmy szczęście śledzić karierę tego wybitnego zawodnika oraz ciekawej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sebastian napisał:

Przecież to są zaburzenia tożsamości płciowej, mogą mieć podłoże i psychologiczne i biologiczne. I tak - uważam to swego rodzaju chorobę. Nie widzę w tym nic wstydliwego bo choroba to żaden wstyd, żaden powód do stygmatyzacji. Jeśli ktoś urodzi się z 6 palcami u rąk to też jest zespół chorobowy - nie staramy się stworzyć dla takiej osoby jakiejś oddzielnej kategorii. Nie rozumiem prób zrobienia czegoś odmiennego w przypadku innego rodzaju zaburzeń - w tym przypadku zaburzeń tożsamości płciowej. 

 

 

Ten szósty palec to chcesz odcinać? Czy pozwolisz tej osobie z nim żyć? Czy jeżeli ktoś ma 4 to przyszyjesz mu piąty czy pozwolisz żyć z czterema? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Deltuś napisał:Chęć posiadania dzieci i ich wychowanie to naturalny instynkt każdej zdrowej kobiety. Jeżeli spotykasz się z babeczka, która wszem wobec, uznaje wyższość kotów nad dziećmi to natychmiast taką babę pogoń. 

A masz wyliczenie na ile sztuk dzieci musi wyrazić chęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

Ten szósty palec to chcesz odcinać? Czy pozwolisz tej osobie z nim żyć? Czy jeżeli ktoś ma 4 to przyszyjesz mu piąty czy pozwolisz żyć z czterema? 

 

Proponuję ponowną lekturę postu który cytujesz. Możesz kogoś zawołać żeby Ci pomógł zrozumieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Ośmieszają właśnie konserwatyzm jako taki, bo ludzie, którzy pouczają innych są hipokrytami, takimi samymi szujami jak Cejrowski i jego poglądy na obywatelstwo, rozwody i kilak innych spraw 

Łatwo jest każdemu, niezależnie od przekonań stygmatyzować innych, gorzej jak tragedia dotknie ciebie samego, wtedy punkt widzenia się zmienia. 

Podobnie sprawa dotyczy ciebie @fluber. Kreujesz się na dobrego chrześcijanina, a nie raz tu obrażałeś innych i jeszcze pewnie nie raz to zrobisz, nie raz oceniales innych i pewnie jeszcze nie raz to zrobisz, więc twój wpis o dążeniu do świętości jest zwyczajnie żenujący, nawet bardziej niż twierdzenie że 61krotny seryjny morderca może się nawrócić i pójść do nieba. No ale napisać można wszystko... 

Mi to zwisa, bo jestem za karą śmierci niezależnie od tego czy wierzę w Boga czy nie. Jest zbrodnia, musi być kara

Zgadza się, że zdarza mi się tu obrażać i oceniać inne osoby i wiem, że to jest złe i właśnie dlatego staram się nie potępiać innych grzeszników, bo zazwyczaj to nie jest takie proste, że jak ktoś zrobił coś złego, albo zgrzeszył, to przecież nie musi znaczyć, że jest zły.

Godzinę temu, darkonza napisał:

Ale wiemy ze jak damy pieniadze księdzu (taka łapówka) by ten się pomodlił za kogoś (taka łapówka dla Pana Boga) to wtedy kara będzie mniejsza i delikwent wyjdzie szybciej z czyścca. Generalnie Pan Bóg jest chyba mocno skorumpowany i można po za pomocą łapówek (modlitw) zmniejszać wyznaczone kary. Jak koleś  ma pecha i nikt się za niego po śmierci nie modli to będzie siedział dłużej za te same zbrodnie

 

Sam nie do końca wiem, jak będzie wyglądał mechanizm czyśćca po śmierci, ale to o czym piszesz to jakiś obraz więzienia, do którego się wsadza za karę na określony czas, po którym się wychodzi i jest spoko. To o czym piszesz to jest uproszczenie które się podaje dzieciom przy nauce do Pierwszej Komunii Świętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Sam nie do końca wiem, jak będzie wyglądał mechanizm czyśćca po śmierci, ale to o czym piszesz to jakiś obraz więzienia, do którego się wsadza za karę na określony czas, po którym się wychodzi i jest spoko. To o czym piszesz to jest uproszczenie które się podaje dzieciom przy nauce do Pierwszej Komunii Świętej.

Nie chodzi o to jak wygląda czyściec, ale o to ze ludzie się modlą w intencji zmarłego a celem modlitwy jest to by Bóg łaskawiej spojrzał na delikwenta. Toz to obrzydliwy nepotyzm, kolesiostwo czy łapówkarstwo. Jak to inaczej rozumieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sebastian napisał:

Proponuję ponowną lekturę postu który cytujesz. Możesz kogoś zawołać żeby Ci pomógł zrozumieć.

Sześć palców lub cztery to, wg mnie, nie jest choroba a odstępstwo od reguły. Tak jak przykładowo albinos czy mańkut. 

Jeżeli uznajesz "zaburzenia" tożsamości płci za chorobę to czy powinno się ją leczyć i czy cztery palce też chcesz leczyć czy nie? 

Takie dziecko jest po prostu inne. Tak jak albinos czy mańkut. Ale to wciąż dziecko. 

To dziecko pewnie nie ma problemu z samym sobą a bardziej ze społeczeństwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

-seks przed ślubem oraz antykoncepcja to zło. Ze społecznego punktu widzenia antykoncepcja i rozwiązłość seksualna nie doprowadziła do żadnej dobrej rzeczy. Ilość aborcji i rozwodów jest tego najlepszym dowodem

Ale fikołek, właśnie seks przed ślubem przyczynia się do mniejszej ilości rozwodów. Partnerzy dzięki temu mogą się dopasować do siebie. Nie wyobrażam sobie, że chcecie zmuszać ludzi którzy nie zaspokajają się seksualne, przecież to jedna z podstawowych potrzeb, niezaspokojona do końca życia rodzi frustracje i może doprowadzić do tragedii, mało takich historii o mężu, który podpalił dom z rodziną bo bał się co sąsiedzi pomyślą o rozwodzie, albo jeszcze gorzej, co sobie KSIĄDZ pomyśli.

Aborcja, przyczynami aborcji nie jest seks a brak wiedzy o seksie, jest jedno wyjście, edukacja seksualna w szkole, ale nie w takiej formie jak dziś. Do końca życia zapamiętam jak katechetka na WDŻ tłumaczyła żeby nie używać prezerwatyw bo mają jakieś pory które przepuszczają plemniki xD. Była starą panną jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Deltuś napisał:

Nie prowadzę tabelek w Excelu. 

No i właśnie dlatego twoje teorie są niemiarodajne, tym bardziej że wymagasz tego od innych... 

 

@fluber możesz sobie pięknie pisać że no cóż zdarza mi się obrażać, ale się staram.

 To jest właśnie hipokryzja, bo udajesz swietoszkowatego samarytanina a jesteś zwykłym człowiekiem. I co z tego że sie modlisz chodzisz do kościoła jak nie ustrzegasz się tych samych błędów co inni, który nie chodzą. Z punktu widzeni sądu ostatecznego jesteś w takim samym bagnie co ateista, z tą różnicą, że ten drugi nie udaje kogoś kim nie jest.

Może i mniej wiem o naszej religii, mogę żyć z tą świadomością, natomiast w moim rozumieniu Bóg to nie jest bezkrytyczny dobry wujek a sprawiedliwy sędzia, który za najcięższe grzechy skazuje winnych na piekło, a nie daje im żółtą kartkę , bo ktoś przed śmiercią się wyspowiadał 

Jeśli ktoś morduje 61 osób jako powód podając, że chce być najsłynniejszym mordercą w historii Rosji, przebić swojego idola Czikatiło (a to był motyw Pieczuszkina) jednoznacznie skazuje się na piekło i nie ma przebacz. Smaż się w piekle sk****synu

Jest to dla mnie tak oczywiste jak 2+2=4.

Twoje podejście idealnie pokazali w swoim filmiku chłopaki z GF Darwin.

Polecam obejrzeć Hitler i sąd ostateczny. Wypisz wymaluj twoje teorie, na szczęście okraszone dawką humoru.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tecu napisał:

Sześć palców lub cztery to, wg mnie, nie jest choroba a odstępstwo od reguły. Tak jak przykładowo albinos czy mańkut. 

Jeżeli uznajesz "zaburzenia" tożsamości płci za chorobę to czy powinno się ją leczyć i czy cztery palce też chcesz leczyć czy nie? 

Takie dziecko jest po prostu inne. Tak jak albinos czy mańkut. Ale to wciąż dziecko. 

To dziecko pewnie nie ma problemu z samym sobą a bardziej ze społeczeństwem. 

Pytasz mnie o rzeczy o których już pisałem.

Polidaktylia jest jak najbardziej zespołem chorobowym. Można coś z tym robić (zabieg chirurgiczny) a można nie. W zależności od przyczyny, które mogą być różne.

Zaburzenia tożsamości płciowej to też choroba, mają swoja klasyfikację jako jednostka, z czym tu więc polemizować ? 

I jeszcze raz bo widzę, że jednak nie przeczytałeś ponownie. Choroba nie jest żadnym wstydem i powodem do stygmatyzacji. Takich ludzi należy traktować normalnie. Ale to nie oznacza, że do nich trzeba dopasowywać społeczeństwo. A to właśnie proponuje nam lewica. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deltuś napisał:

To o czym pisałem to jest bardzo dobra rada. 

Więc się do niej zastosuj i dopiero później wymagaj tego od innych ;)

 

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Pytasz mnie o rzeczy o których już pisałem.

Polidaktylia jest jak najbardziej zespołem chorobowym. Można coś z tym robić (zabieg chirurgiczny) a można nie. W zależności od przyczyny, które mogą być różne.

Zaburzenia tożsamości płciowej to też choroba, mają swoja klasyfikację jako jednostka, z czym tu więc polemizować ? 

I jeszcze raz bo widzę, że jednak nie przeczytałeś ponownie. Choroba nie jest żadnym wstydem i powodem do stygmatyzacji. Takich ludzi należy traktować normalnie. Ale to nie oznacza, że do nich trzeba dopasowywać społeczeństwo. A to właśnie proponuje nam lewica. 

 

Nie zauważyłem żeby ktokolwiek (jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić) narzucał ludziom zmianę płci 

Może ciebie to spotkało, mnie nie. 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

 Ale to nie oznacza, że do nich trzeba dopasowywać społeczeństwo. A to właśnie proponuje nam lewica. 

 

To są twoje słowa, nie moje.

Napisałeś o dopasowaniu społeczeństwa, co masz na myśli? Nie "normalne traktowanie", bo to napisałeś wyżej, więc co?

Cio takiego lewica próbuje  tobie i mi narzucić? Czekam na odpowiedź.

Czy coś takiego jak prawica drukując wyrok i aborcji? Zmuszają cię do czegoś czego nie chcesz?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Choroba nie jest żadnym wstydem i powodem do stygmatyzacji. Takich ludzi należy traktować normalnie. Ale to nie oznacza, że do nich trzeba dopasowywać społeczeństwo. A to właśnie proponuje nam lewica. 

Doczytałem, doczytałem 🙂

Nie wiem co proponuje lewica, wiem, że łatwo wrzuca się wszystko do kubła z napisem lewica, ale nie chodzi o dopasowywanie społeczeństwa a o zwykłe uwrazliwienie i zwykłą wiedzę, że coś takiego istnieje nie ważne czy to nazwiemy chorobą czy normalną sprawą czy też odstępstwem od reguły i nie jest to zaraźliwe ani zabójcze dla innych.

Tak jak pisałem, prawdopodobnie taka osoba nie jest problemem sama dla siebie a problemem dla niej jest nietolerancyjne społeczeństwo. To jest choroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.