Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

I o tej wyższej świadomości, lepszości świadczy fakt, że w 2020 roku częściej oddawali głos na Trzaskowskiego? :)

skomentowałem , że proces uwłaszczenia chłopów ma skutki do dzisiaj . w czym to nie jest prawdziwe ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na ziemiach odzyskanych po 1945 roku mieszkali potomkowie uwłaszczonych chłopów z 1808 roku - to można by się nad tym zastanowić. Przejęli po nich więcej kibli, ok. Jeśli tylko na tym aspekcie chcesz się koncentrować. Równie dobrze mapkę z wynikami wyborów możesz nakleić na mapkę z PGR-ami. Wyjdzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

Gdyby na ziemiach odzyskanych po 1945 roku mieszkali potomkowie uwłaszczonych chłopów z 1808 roku - to można by się nad tym zastanowić. Przejęli po nich więcej kibli, ok. Jeśli tylko na tym aspekcie chcesz się koncentrować. Równie dobrze mapkę z wynikami wyborów możesz nakleić na mapkę z PGR-ami. Wyjdzie podobnie.

A co jest złego w pgrach w porównaniu do drobnych gospodarstw na wschodzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DeltaCenter napisał:

Zapytaj korwinowców. Czyli podsumowałeś chłopów z ziem odzyskanych krótko: dali się kupić władzy ludowej za program "kibel+"? ;)

przecież to normalne . oni maja już kible a wschód Polski chce mieć kible które im obiecuje PZPR z krzyżami w zębach czyli PiS. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mrtio napisał:

Zaraz się okaże że nie było suszy od dwóch lat i padał cały czas deszcz. Swoją drogą to zabawne kogo popierają green.. i inni. 

Warszawskie MPWiK dokonało przez dwa lata 191 zrzutów ścieków ponad ilość dozwoloną w pozwoleniach.

Czytasz co wrzucasz? Skoro do oczyszczalni dopływało więcej ścieków to oczyścili tą większą ilość (i to 191 razy!) i dokanali zrzutów. Niestety nie mogli ich spakować do kieszeni. Skoro nie informujesz o przekroczeniach jakości to jak rozumiem była dotrzymana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jack napisał:

Warszawskie MPWiK dokonało przez dwa lata 191 zrzutów ścieków ponad ilość dozwoloną w pozwoleniach.

Czytasz co wrzucasz? Skoro do oczyszczalni dopływało więcej ścieków to oczyścili tą większą ilość (i to 191 razy!) i dokanali zrzutów. Niestety nie mogli ich spakować do kieszeni. Skoro nie informujesz o przekroczeniach jakości to jak rozumiem była dotrzymana?

Wybacz mi jeżeli palnę tu jakieś głupoty, bo się na tym temacie nie znam, więc nie traktuj moich uwag, jako złośliwości.

1) Według informacji podanej przez @Mrtio dokonano 191 zrzutów ŚCIEKÓW ponad dozwoloną ilość. Jak dla mnie ścieki, to jest to co wpływa do oczyszczalni, a nie to co wypływa z niej po oczyszczeniu. Chyba, że mają tę samą nazwę ( trochę to mylące, jeżeli tak jest)

2) Zakładając, że to co zostało 191 razy zrzucone ponad limit dozwolony w pozwoleniach jest efektem oczyszczania, a nie tym, co miało być oczyszczane, to w takim razie, dlaczego w ogóle istnieją na to jakiekolwiek limity? Skoro Czajka i tak nie może z tym efektem oczyszczania zrobić nic innego? Jest jakiś ziomek w Polsce, który szacuje, jak często Warszawiacy robią kupę i na tej podstawie wydaje jakieś pozwolenia na zrzuty do Wisły? I jeszcze pomylił się tak bardzo w 2019 w stosunku do 2018?

3) Przyjmując to samo założenie, co punkcie 2 ( moim zdaniem błędne), powiedz mi, jak to możliwe, że kiedy oczyszczalnia pracowała cały rok bezawaryjnie, to limit został przekroczony o 71 zrzutów, a kiedy się zepsuła na dłuższy czas, to limit zrzutów został przekroczony o 120? Widzę tu pewną logiczną zależność. Im dłużej oczyszczalnia nie pracuje, tym więcej ścieków wpada do Wisły. Zakładam zatem, chyba całkiem logicznie, że chodzi o ścieki nieoczyszczone.

4) Nie rozumiem kompletnie uwagi związanej z jakością ścieków. Skoro można wylać coś n razy do czegoś i jest na to limit, to zakładam, że ten limit wynika z tego, jakie stężenie środków zawartych w n może się w tym czymś zawierać.

Przekładając to na ludzki język. Załóżmy, że pracujesz w restauracji i w przepisie masz dodać 2 łyżeczki soli. Ty postanawiasz dodać jeszcze 120 łyżeczek soli, w efekcie czego gość restauracji umiera, a Ty się plujesz, że sól była dobrej jakości. Niezależnie od tego, czy sól była dobrej jakości, czy nie, chyba istnieje jakiś racjonalny powód takiego limitu zrzucania ścieków, niezależnie od ich jakości?

2 godziny temu, quevas napisał:

podstawy sztuki kamuflażu

Kamuflaż w cholerę. W końcu Rosjanie marzą o tym, żeby przekop Mierzei Wiślanej doszedł do skutku i na pewno nie chcą na stanowisku prezydenta osoby, takiej jak Rafał Trzaskowski, która chce go zablokować. Na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DeltaCenter napisał:

@mistrzBeatka zluzuj trochę

dostosowalem sie , przeciez nie bede strzelal slepakami gdy wokol tylko ostre lataja right?

 

4 godziny temu, DeltaCenter napisał:

On i reszta pisowskiego komanda przynajmniej dostaje 60 groszy za wpis, ty robisz za free ;) 

ja jestem autorem "pisowskiego komanda" wiec ja decyduje kto jest czlonkiem , na razie tylko ty i fluber jestescie w tym zaszczytnym gronie, ostatnio sie troche opuszczasz wiec rappar aspiruje na twoje miejsce ale dopiero gdy zrozumie ze bycie prawdziwym pisowcem to nie tylko agitacja na forum, w RL tez trzeba wspierac poglady wodza.

btw. pisalem kiedys posty za peiniadze na forum specjalistycznym , na szczescie nie o polityce , tresc postow byla dowolna , musialem tylko pisac w odpowiednim/wyznaczonym dziale  i miec w stopce reklame jakiejs "firmy".

4 godziny temu, RappaR napisał:

Czyli napinasz się anonimowo na forum, wstydząc się siebie. Ok, wszystko jasne.

jedyne miejsce gdzie sie napinam to silownia , latwiej jest targac zelastwo niz przeczytac ksiazke :) , chciales zebym ci cokolwiek napisal o sobie , nie widze tam zadnej napinki.

jestem dokladnie taka sama menda tutaj i w RL.

4 godziny temu, fluber napisał:

no i jaki jest sens pisania tego?:) przeciez wszyscy wiedza ze nie jestem zadnym platnym trollem ( tzn w glebi serduszka zakladam ze nie ma tu az tak glupich osob ktore moglyby w to wierzyc), bo to jest niszowe forum, siedze na nim od lat, zanim zaczely sie tu powazne dyskusje o polityce w gronie kilkunastu fanow nba. zatem jaki jest sens formulowania zarzutow ktore nie maja pokrycia w rzeczywistosci?:) nie rozumiem:)

nie musisz mi sie tlumaczyc LOL ,  no wlasnie to forum o koszykowce a ty najbardziej jestes znany z opowiesci o guslach w ktore wierzysz i z tematu o polityce.

"pracujesz' od rana do poznego wieczora , wystarczy cokolwiek napisac niepochlebnego nt pisu/dudy i mozna odliczac ze stoperem w reku kiedy sie pojawisz, odpisujesz na kazdy najmniejszy bzdet dotyczacy pisu.

pozatym zwerbowales rappara chociaz nie do konca bo rappar nie chce prowadzic ewangelizacji  w pracy . no i chyba julka ktory mieszkajac, pracujac  w warszawie wlasciwie nic nie zawdziecza pisowi a mimo wszystko najczesciej dzielnie cie wspiera.

4 godziny temu, fluber napisał:

Azor, to Ty?:)

hau , hau.

 

4 godziny temu, fluber napisał:

zatem miejmy nadzieje ze ponowny kontakt z ukochana pomoze mu w terapii:)

pewnie bedzie na niej cwiczyl  nowe ciosy i chwyty poznane w wiezieniu.  wyleczony alkoholik - masz moze jeszcze jakies inne teorie nt uzaleznien? 

nie wiem czemu sobie zartujesz z tragicznej sytuacji tej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

dostosowalem sie , przeciez nie bede strzelal slepakami gdy wokol tylko ostre lataja right?

Ja tylko spytałem czy jesteś kimś, kto orzeka o zdrowiu psychicznym. Zamiast tego zacząłeś coś mnie wyzywać.

Lepsza analogia byłaby, jakbyś dołączył do bitwy na balony wypełnione wodą rzucając obsranymi pampersami.

5 minut temu, mistrzBeatka napisał:

edyne miejsce gdzie sie napinam to silownia , latwiej jest targac zelastwo niz przeczytac ksiazke :) , chciales zebym ci cokolwiek napisal o sobie , nie widze tam zadnej napinki.

jestem dokladnie taka sama menda tutaj i w RL.

Też unikasz powiedzenia czegokolwiek o sobie i wyzywasz każdego wierzącego w dowolną religię od guślarza?

7 minut temu, mistrzBeatka napisał:

pewnie bedzie na niej cwiczyl  nowe ciosy i chwyty poznane w wiezieniu.  wyleczony alkoholik - masz moze jeszcze jakies inne teorie nt uzaleznien?

Z chęcią poznałbym Twoje teorie, wedle których alkoholikowi nie można pomóc i taka osoba jest zmuszona do bicia swojej rodziny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mistrzBeatka napisał:

 

jedyne miejsce gdzie sie napinam to silownia , latwiej jest targac zelastwo niz przeczytac ksiazke :) 

No nareszcie zaczynasz mówić z sensem:)

23 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

 

nie musisz mi sie tlumaczyc LOL ,  no wlasnie to forum o koszykowce a ty najbardziej jestes znany z opowiesci o guslach w ktore wierzysz i z tematu o polityce.

"pracujesz' od rana do poznego wieczora , wystarczy cokolwiek napisac niepochlebnego nt pisu/dudy i mozna odliczac ze stoperem w reku kiedy sie pojawisz, odpisujesz na kazdy najmniejszy bzdet dotyczacy pisu.

pozatym zwerbowales rappara chociaz nie do konca bo rappar nie chce prowadzic ewangelizacji  w pracy . no i chyba julka ktory mieszkajac, pracujac  w warszawie wlasciwie nic nie zawdziecza pisowi a mimo wszystko najczesciej dzielnie cie wspiera.

Widzę, że wiesz jak wyprowadzić z równowagi tych którzy targają żelastwo zamiast czytać;)

24 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

pewnie bedzie na niej cwiczyl  nowe ciosy i chwyty poznane w wiezieniu.  wyleczony alkoholik - masz moze jeszcze jakies inne teorie nt uzaleznien? 

nie wiem czemu sobie zartujesz z tragicznej sytuacji tej rodziny.

Sytuacja tej rodziny nie jest tragiczna, co potwierdziło wiele osób profesjonalnie zajmujących się tego typu przypadkami. Zatem cokolwiek odebrałeś, jako żart, nim nie jest. Przecież bliskość ukochanych pomaga w terapii alkoholowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Ja tylko spytałem czy jesteś kimś, kto orzeka o zdrowiu psychicznym. Zamiast tego zacząłeś coś mnie wyzywać.

 

 

 

podalem ogolnie znane fakty ,  przemoc domowa i pedofilaia bardzo czesto sa ukrywane przez rodzine a oprawcy sa wrecz chronieni przez rodzine , napisalem o maltretowanych kobietach ktore wycofuja swoje zeznania aby chronic kata .  nawet taki weterynarz jak ty powinien to wiedziec to nie jest wiedza dostepna tylko dla specjalistow. dalem nawet chorzy psychicznie  w cudzyslowie  to chyba oczywiste ze chodzilo mi o nieracjonale dzialanie ofiar chroniacych swoich oprawcow. ale ty oczywiscie zeby zdyskredytowac to co napisalem przyczepiles sie do jednego zwrotu , ktory specjalnie dalem w cudzyslow zeby rappary tego swita sie nie przyjebaly bez sensu ale nie wystarczylo. nikt cie nie wyzywal.

Cytat

Też unikasz powiedzenia czegokolwiek o sobie i wyzywasz każdego wierzącego w dowolną religię od guślarza?

gdybys umnial sklejac do siebie  kawalki informacji , wiedzialbys o mnie bardzo duzo ,  mielimy sie tutaj w tym samym kregu wiele lat i kazdy chcac nie chcac sprzeda o sobie jakas informacje. po zatym fluber  przyrownal mnie do psa , czemu nie strofujesz swojego mentora? 

 

Cytat

Z chęcią poznałbym Twoje teorie, wedle których alkoholikowi nie można pomóc i taka osoba jest zmuszona do bicia swojej rodziny 

omawialismy konkretna sprawe , wiec proponuje na niej sie skupic jesli chcesz kontynuowac . nie bede sie produkowal na jakies twoje otwarte pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WD_czterdzieści napisał:
Chyba koniec przyjaźni PiS z Krzysztofem Bosakiem. A może się mylę.

Podejrzewam, że wyborcy Konfederacji korzystający z twittera są na tyle inteligentni, że wiedzą iż podanie dalej nie oznacza poparcia:) 

3 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Słabe to było. Spadek formy, czasem bywasz zabawniejszy. 

Nie to co Rafał Trzaskowski:)

Cytat

Pójdę na Marsz Niepodległości

 

7 minut temu, mistrzBeatka napisał:

. po zatym fluber  przyrownal mnie do psa , czemu nie strofujesz swojego mentora? 

Bo w przeciwieństwie do Ciebie rozumie ironię?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

podalem ogolnie znane fakty ,  przemoc domowa i pedofilaia bardzo czesto sa ukrywane przez rodzine a oprawcy sa wrecz chronieni przez rodzine , napisalem o maltretowanych kobietach ktore wycofuja swoje zeznania aby chronic kata .  nawet taki weterynarz jak ty powinien to wiedziec to nie jest wiedza dostepna tylko dla specjalistow. dalem nawet chorzy psychicznie  w cudzyslowie  to chyba oczywiste ze chodzilo mi o nieracjonale dzialanie ofiar chroniacych swoich oprawcow. ale ty oczywiscie zeby zdyskredytowac to co napisalem przyczepiles sie do jednego zwrotu , ktory specjalnie dalem w cudzyslow zeby rappary tego swita sie nie przyjebaly bez sensu ale nie wystarczylo. nikt cie nie wyzywal.

Znowu to robisz, żałosne

 

4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

gdybys umnial sklejac do siebie  kawalki informacji , wiedzialbys o mnie bardzo duzo ,  mielimy sie tutaj w tym samym kregu wiele lat i kazdy chcac nie chcac sprzeda o sobie jakas informacje. po zatym fluber  przyrownal mnie do psa , czemu nie strofujesz swojego mentora? 

Ten sam krąg jest dość duży, a jedyne interakcje jakie mamy, to kiedy okazyjnie wyzywasz mnie, więc akurat średnio trzymam rękę na pulsie co tam u Ciebie.

 

5 minut temu, mistrzBeatka napisał:

omawialismy konkretna sprawe , wiec proponuje na niej sie skupic jesli chcesz kontynuowac . nie bede sie produkowal na jakies twoje otwarte pytania.

I na temat tej konkretnej sprawy mamy ograniczone info, Ty sam produkujesz się o ogólnie znanych informacjach, to ja Ci podam ogólnie znaną informację:

Terapia i leki mogą pomóc alkoholikowi, może się zmienić i może przestać być agresywny i szkodliwy dla otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mistrzBeatka napisał:

omawialismy konkretna sprawe , wiec proponuje na niej sie skupic jesli chcesz kontynuowac . nie bede sie produkowal na jakies twoje otwarte pytania.

Omówmy zatem konkretną sprawę. Na jakiej podstawie uważasz, że mężczyzna stanowi zagrożenie dla tej rodziny i będzie trenował na partnerce ciosy, których nauczył się w więzieniu, skoro sąd zarekomendował zniesienie zakazu zbliżania i zawiesił postępowanie w tej sprawie na podstawie między innymi decyzji biegłego psychologa, który stwierdził, że po przebytej terapii mężczyzna nie stanowi już zagrożenia dla rodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

Podejrzewam, że wyborcy Konfederacji korzystający z twittera są na tyle inteligentni, że wiedzą iż podanie dalej nie oznacza poparcia:)

A co to oznacza akurat w tej sytuacji? Pytam na podłożu neutralnym, ponieważ uczę się w Twitter :P

A pytam też, bo oglądałem wywiad dzisiaj prezydenta Dudy na Polsacie i kilkukrotnie użył bardzo bliskiego wyrażenia, że "opinia społeczna dokładnie wie co ja (PAD) mam na myśli).

Edytowane przez WD_czterdzieści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.