Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, quevas napisał:

dlaczego, skoro wg róznych badań 30-40 %  elektoratu Konfederacji najwyraźniej nie utożsamia się z ONR, skoro chce na niego zagłosować ?

dla samej partii osłabienie PIS mna kluczowe znaczenie w strategii politycznej

I dochodzi jeszcze poczucie upokorzenia z powodu traktowania per noga Konfederacji przez media rządowe za pieniądze podatnika

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!

poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lorak napisał:

i skrajnej lewicy wśród młodych kobiet.

No nie wiem. Jakoś wyniki Biedronia w ostatnich wyborach prezydenckich czy partii Razem (startującej osobno) w wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie powalały. Antifa również jest u nas mało popularna, raczej więcej młodych kobiet znajdziesz w środowiskach typu Ordo Iuris czy pro-life. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

komentator z TVP - Adamczyk zasugerował, że Trzaskowski ponosi winę za wypadek autobusu w Warszawie

za chwilę każdy guz na głowie pijanego w sztok menela, co się przewrócił wracając nocą po imieninach kolegi, będzie obciążał konto prezydenta miasta

fakty sa takie ze w ciagu jednego tygodnia trzaskowski musi trzeci raz przerwac kampanie bo jest jakas katastrofa w miescie ktorym rzadzi...

1 minutę temu, Camelus napisał:

Tak jak na podkarpaciu pare dni temu :P

tak jak na podkarpaciu:)

 drugi raz w ciagu tygodnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał:

Frekwencja w wielkich miastach w 1 turze przepotężna. Wrocław, Gdańsk, Poznań, Kraków, czy Warszawa notują frekwencję powyżej 70%, nawet w granicach 75%. Niewiarygodna mobilizacja.

Z tego co widzę wokół to ludzi mocno w ostatnim czasie podkurwiły takie rzeczy jak ostentacyjne olewanie własnych zakazów przez najwyższe władze PiS, postojowe dla górników, karty wyborcze Sasina, bony wakacyjne dla bąbelków oraz puszczenie spotu Dudy w ,,Wiadomościach". Wcześniej tego rodzaju wpadki rozkładały się bardziej w czasie - np. po gównoburzy z Banasiem było trochę spokoju, który został przerwany dopiero akcją z miliardami dla TVP i gestem Lichockiej. Teraz szambo wybiło w kilku miejscach w stosunkowo krótkim okresie czasu i to bardzo zmobilizowało ludzi z szeroko rozumianego centrum, którzy wcześniej dość sceptycznie podchodzili do kandydatur Trzaskowskiego czy Hołowni. Wielu symetrystów zaczęło się wycofywać ze swoim twierdzeń typu ,,PiS-PO jedno zło" i dostrzegło, że podarowanie PiSowi niemal absolutnej władzy na całe trzy lata nie przyniesie niczego dobrego. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artlan napisał:

Wielu symetrystów zaczęło się wycofywać ze swoim twierdzeń typu ,,PiS-PO jedno zło" i dostrzegło, że podarowanie PiSowi niemal absolutnej władzy na całe trzy lata nie przyniesie niczego dobrego. :) 

Artlan, quevas -> którzy symetryści jeszcze się wycofali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

podział prosty

16B52DA3-C9B4-469C-A810-6C5FE3BE3DCB.jpeg

1D9D75EF-57F8-442C-A1B5-7ED9ABAAA4D3.jpeg

60BAAB4C-BE25-4CF9-BA0B-873FDB2AB73C.jpeg

Jestem zaskoczony stanem wiedzy i racjonalnoscią naszego społeczeństwa, generalnie ludzie wiedza co robią:

Rolnicy chca wiecej dopłat do bydła wiec Duda, emeryci wyższych emerytur, bezrobotni wiecej socjalu, więc Duda.

Ci w życiu ustawieni nie potrzebują socjalu, oni wolą trochę wiecej bezrobocia bo to tańsze dziwki i tańsze pozostałe usługi, więc dyrektorzy, specjaliści Trzaskowski, dla przedsiębiorców też Trzaskowski, bo mniej socjalu a więcej bezrobocia to równoznaczne z końcem grymaszenia pracowników na niskie pensje, na niepłatne nadgodziny.

Rzadko sie zdarza by poszczególne grupy społeczne były w pełni świadome i głosowały zgodnie ze swoim interesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, julekstep napisał:

Artlan, quevas -> którzy symetryści jeszcze się wycofali?

Ja nigdy nie byłem symetrystą. Od dawna piszę, że rządy PiS to nic dobrego a nieograniczone rządy PiS to byłoby coś bardzo złego. I bardzo się cieszę, że coraz więcej ludzi zaczyna to dostrzegać. PiS tak podkurwił ludzi, że nawet najsłabsza po '89 roku opozycja wyrwała im Senat i jest bliska wyrwania im prezydentury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

bardzo się cieszę, że coraz więcej ludzi zaczyna to dostrzegać

mam dziwne wrażenie że ci ludzie zaczynający to dostrzegać to ci sami co od 10 lat krzyczą 'PiS be!'

ewentualnie wyobraźnia pewnych kręgów.

3 minuty temu, Artlan napisał:

PiS tak podkurwił ludzi, że nawet najsłabsza po '89 roku opozycja wyrwała im Senat

nom

PiS tak podkurwił ludzi, że w 2015 miał 37,5% w sejmowych i 40% w senackich a w 2019 odpowiednio 43,5% i 44,5%

i znów mam dziwne wrażenie, że ci 'swieżo podkruwieni' to ci sami co od 5 lat pakują się wyjeżdzać z kraju xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, julekstep napisał:

mam dziwne wrażenie że ci ludzie zaczynający to dostrzegać to ci sami co od 10 lat krzyczą 'PiS be!'

ewentualnie wyobraźnia pewnych kręgów.

nom

PiS tak podkurwił ludzi, że w 2015 miał 37,5% w sejmowych i 40% w senackich a w 2019 odpowiednio 43,5% i 44,5%

i znów mam dziwne wrażenie, że ci 'swieżo podkruwieni' to ci sami co od 5 lat pakują się wyjeżdzać z kraju xD

Przecież istotne jest to, że PiS stracił większość w Senacie a nie to, jak rozkładały się procenty w wyborach. 

Ponadto ja położyłem główny nacisk na ostatnie tygodnie i miesiące, wybory do Senatu wspomniałem tylko przy okazji.

To podkurwienie jest naprawdę duże co widzę nie tylko w swoim otoczeniu, ale również w internecie. Pośrednio potwierdzają to wyniki pierwszej tury, frekwencja w dużych miastach oraz sondaże dotyczące drugiej tury. I nie mówię wyłącznie o jakichś zajadłych przeciwnikach PiS, ale również o ludziach, którzy do tej pory mieli do tej partii stosunek co najwyżej umiarkowanie krytyczny i którzy nie przepadają za bardzo za Trzaskowskim czy Hołownią. Po prostu ludzie do pewnego stopnia są w stanie zaakceptować rozdawnictwo, propagandę, arogancję władzy czy łamanie praworządności, ale w którymś momencie stwierdzają, że pewna granica została przekroczona. W przypadku PO punktem zwrotnym była sprawa ACTA, w przypadku PiS nie mamy do czynienia z jakimś jednym przełomowym zdarzeniem, tylko raczej z całym zestawem następujących po sobie mniejszych i większych przewinień, wpadek, afer i złych decyzji. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.