Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, starYfaN napisał(a):

Polakowi rudy wsadził łapę do świnki skarbonki, bo mu zabrakło $ w Państwowej kasie

 

Godzinę temu, starYfaN napisał(a):

Na drugim biegunie, mamy gości którzy podczas pandemii i wojny pchają gospodarkę i kawałek po kawałku przejmują od Chin % wzrost globalnego PKB. Kupują masę broni, zwiększają rezerwy w złocie a na koniec umacniają złotówkę.

 

Godzinę temu, starYfaN napisał(a):

K....wa jak trzeba nie szanować własnych wyborców (ludzi ogólnie), aby wciskać im taką ciemnotę

Też nie wiem 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał(a):

Nie udaje, wierzy w to. Za to mu placa.

Na pewno nie będę się spu......ł nad wystąpieniem Sławomira, który odkrył inwigilujące smartfony w 21 wieku i pier....ł mowę dla januszy jakoby wiceprzewodniczący trybunału był prywatnym pełnomocnikiem Banasia. Banasia który już raz oskarżał służby o podsłuchy i dochodzenie wykazało kompletna bzdurę.

Jak na mój gust, to za pisu to ich tak z 10x mniej nagrywano, niż za własnej kadencji. Tym bardziej, że numery kart kredytowych donalda, zna już cała polska :) 

16 minut temu, jack napisał(a):

 

 

Też nie wiem 🤦

Zamiast linkować artykuły pisane za 50 gr mógłbyś od czasu do czasu przeczytać jakieś sensowne opracowanie poważnych instytucji, które maja w poważaniu PO, pis i inne nasze wynalazki. To, że USA dobrze wychodzi na wojnie i pandemii wiadomo było od początku. Ale Polska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, josephnba napisał(a):

Ja pi****le

Podsłuchy pegazusem też są c***a warte 

Każda afera PiSu jest malusia 

 

Weź ty się jebnij czymś w głowę 

Koronny argument klasy średniej :) 

Chiny nie są już kołem zamachowym światowej gospodarki. Za wzrost globalnego PKB w 45% odpowiadają USA. Z reszty za 50% odpowiada 5 krajów w tym Polska.

Stan rezerw w złocie sprawdzić może każdy, tak jak kurs złotego. 

Jak już pisałem, dla mnie liczą się wskaźniki, bełkot polityczny mnie nie interesuje. Mogliby się też wszyscy (bez wyjątku) więcej podsłuchiwać. To za każdym razem był pokaz arogancji chamstwa, na poziomie nieosiągalnym w normalnym życiu.

A teraz nie "jebnij" się w głowę i ponarzekaj na tani prąd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, starYfaN napisał(a):

Koronny argument klasy średniej :) 

Chiny nie są już kołem zamachowym światowej gospodarki. Za wzrost globalnego PKB w 45% odpowiadają USA. Z reszty za 50% odpowiada 5 krajów w tym Polska.

Stan rezerw w złocie sprawdzić może każdy, tak jak kurs złotego. 

Jak już pisałem, dla mnie liczą się wskaźniki, bełkot polityczny mnie nie interesuje. Mogliby się też wszyscy (bez wyjątku) więcej podsłuchiwać. To za każdym razem był pokaz arogancji chamstwa, na poziomie nieosiągalnym w normalnym życiu.

A teraz nie "jebnij" się w głowę i ponarzekaj na tani prąd :) 

Od wszyscy politycy mogą się podsłuchiwać jest tylko jeden krok do mogą podsłuchiwać każdego obywatela

Nie wiem jak tobie ale mi się Orwell nie uśmiecha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, josephnba napisał(a):

Od wszyscy politycy mogą się podsłuchiwać jest tylko jeden krok do mogą podsłuchiwać każdego obywatela

Nie wiem jak tobie ale mi się Orwell nie uśmiecha 

Wpisz w wyszukiwarkę specyficzna frazę. Zobaczysz jak długo zajmie sprzedanie paczki z danymi o tobie. Zakładam że z godzinę. To samo masz ze smartfonem.

I tak, jesteś podsłuchiwany (jak każdy) a na rynku można kupić paczki z danymi o twoich preferencjach. Witamy w 21 wieku.

Banaś już któryś raz pi....li o inwigilacji. Nie jest zbyt lubiany w nik, a ostatnio zwolnił dwóch pracowników (od podsłuchów). Nie byli na liście płac CBA, mieli po prostu dość kreatury.

Lepszy bełkot o podsłuchu, niż ponoszenie odpowiedzialności za upolitycznienie trybunału stanu i NIK, ale to ci nie przeszkadza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, starYfaN napisał(a):

Wpisz w wyszukiwarkę specyficzna frazę. Zobaczysz jak długo zajmie sprzedanie paczki z danymi o tobie. Zakładam że z godzinę. To samo masz ze smartfonem.

I tak, jesteś podsłuchiwany (jak każdy) a na rynku można kupić paczki z danymi o twoich preferencjach. Witamy w 21 wieku.

Banaś już któryś raz pi....li o inwigilacji. Nie jest zbyt lubiany w nik, a ostatnio zwolnił dwóch pracowników (od podsłuchów). Nie byli na liście płac CBA, mieli po prostu dość kreatury.

Lepszy bełkot o podsłuchu, niż ponoszenie odpowiedzialności za upolitycznienie trybunału stanu i NIK, ale to ci nie przeszkadza :) 

Wycierasz sobie usta Banasiem zapominając że miedyz innymi on jest symbolem hipokryzji i upadku Twojego ukochanego PIS. Banaś wybrany przy sprzeciwie opozycji bo PIS miał nadzieje ze beda mieli na niego haki i bedzie narzędziem przeciwko opozycji. Jak podniósł sie zbyt duży szum próbowali go usunąć za co on teraz próbuje się mścić (rozliczać) .W ilu innych miejscach PIS powciskał takie kreatury beż żądnych hamulców. 

Bełkot o podsłuchu i to co piszesz o pegasusie może mieć dwa racjonalne wytłumaczenia albo jesteś głupi ( a moim zdaniem nie jesteś) albo jest cynicznną osobą , pełną hipokryzji która manipuluje ku chwale swoich interesów związanych z PIS. Preferencje a możliwość podsłuchu w czasie rzeczywistym, wgląd w każdy sms czy informacje z telefonu (plus kontrola nad telefo nem) do daleko wiecej niż to co krązy powszchnie w necie. Nie mówiąc o natychmiastowym "wycieku" tych sms (zmodyfikowanych) do zaprzyjaźnionych dziennikarzy w celu uderzenia w takie osoby jak np Budka.

A jak lubisz twarde dane to napisz proszę :

1) Jakie zadłużenie (% PKB) jest planowane na koniec 2023 roku i jakie planowane jest w projekcie na 2024 r (bez wpisania tarczy osłonowej za energie i wpisaniu pełnego VAT na żywność. Nie jestem pewien czy zostało również wskazane źródło finansowania 800 plus)? Ile krajów UE ma większy deficyt w tych latach w stosunku do PKB?

2) Zakupy na wojsko jaka kwota za sprzęt z Korei została już wydana i jaka ma być wydana zgodnie z budżetem 2024? Bo jak na razie wygląda że te zakupy są pokrywane kredytami w Korei i prawie całe koszty tych zakupów będą obciążały dopiero przyszłe budżety kolejnego rządu. Przy tej okazji dobre było by pytanie o logikę, zasadność tych zakupów, preferowanie kraju gdzie standardem jest łapówka za otrzymanie kontraktu i zupełnie inne podejście do testów sprzętu z Korei w porównaniu do Polskiego. 

3) Jaka była inflacja w ostatnich 3 latach i ile krajów UE miało tą inflacje wyższa. O ile pamiętam przed wybuchem  wojny z Ukrainą już inflacja było blisko 10%. Inflacja wpływa bardzo mocno na wzrost PKB.

4) Jeżeli mówimy o PKB jaki jest wzrost inwestycji zagranicznych w PL i prywatnych firm ,a  jaki wynika z inwestycji Państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gregorius napisał(a):

Wycierasz sobie usta Banasiem zapominając że miedyz innymi on jest symbolem hipokryzji i upadku Twojego ukochanego PIS. Banaś wybrany przy sprzeciwie opozycji bo PIS miał nadzieje ze beda mieli na niego haki i bedzie narzędziem przeciwko opozycji. Jak podniósł sie zbyt duży szum próbowali go usunąć za co on teraz próbuje się mścić (rozliczać) .W ilu innych miejscach PIS powciskał takie kreatury beż żądnych hamulców. 

Bełkot o podsłuchu i to co piszesz o pegasusie może mieć dwa racjonalne wytłumaczenia albo jesteś głupi ( a moim zdaniem nie jesteś) albo jest cynicznną osobą , pełną hipokryzji która manipuluje ku chwale swoich interesów związanych z PIS. Preferencje a możliwość podsłuchu w czasie rzeczywistym, wgląd w każdy sms czy informacje z telefonu (plus kontrola nad telefo nem) do daleko wiecej niż to co krązy powszchnie w necie. Nie mówiąc o natychmiastowym "wycieku" tych sms (zmodyfikowanych) do zaprzyjaźnionych dziennikarzy w celu uderzenia w takie osoby jak np Budka.

A jak lubisz twarde dane to napisz proszę :

1) Jakie zadłużenie (% PKB) jest planowane na koniec 2023 roku i jakie planowane jest w projekcie na 2024 r (bez wpisania tarczy osłonowej za energie i wpisaniu pełnego VAT na żywność. Nie jestem pewien czy zostało również wskazane źródło finansowania 800 plus)? Ile krajów UE ma większy deficyt w tych latach w stosunku do PKB?

2) Zakupy na wojsko jaka kwota za sprzęt z Korei została już wydana i jaka ma być wydana zgodnie z budżetem 2024? Bo jak na razie wygląda że te zakupy są pokrywane kredytami w Korei i prawie całe koszty tych zakupów będą obciążały dopiero przyszłe budżety kolejnego rządu. Przy tej okazji dobre było by pytanie o logikę, zasadność tych zakupów, preferowanie kraju gdzie standardem jest łapówka za otrzymanie kontraktu i zupełnie inne podejście do testów sprzętu z Korei w porównaniu do Polskiego. 

3) Jaka była inflacja w ostatnich 3 latach i ile krajów UE miało tą inflacje wyższa. O ile pamiętam przed wybuchem  wojny z Ukrainą już inflacja było blisko 10%. Inflacja wpływa bardzo mocno na wzrost PKB.

4) Jeżeli mówimy o PKB jaki jest wzrost inwestycji zagranicznych w PL i prywatnych firm ,a  jaki wynika z inwestycji Państwa?

Pomijając, że strzeliłeś sobie w kolano (względem hipotetycznych tez), stopę i celujesz we własną torbę, to ja akurat o pegasusie kompletnie nic nie pisałem :) a na tej podstawie mam być głupi lub cyniczny. Moje interesy nie zależą i nigdy nie zależały od partyjnych koligacji. Inżynier z kontrolingiem nie ma niszy partyjnej :) (raczej jej też nie potrzebuje)

Dobrze się czujesz ??? :) Oceniam drzewo po owocach i nie rozumiem dlaczego to ma być bardziej głupie, od oceny na podstawie partyjnego pi.......nia, a tylko to uprawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał(a):

Pomijając, że strzeliłeś sobie w kolano (względem hipotetycznych tez), stopę i celujesz we własną torbę, to ja akurat o pegasusie kompletnie nic nie pisałem :) a na tej podstawie mam być głupi lub cyniczny. Moje interesy nie zależą i nigdy nie zależały od partyjnych koligacji. Inżynier z kontrolingiem nie ma niszy partyjnej :) (raczej jej też nie potrzebuje)

Dobrze się czujesz ??? :) Oceniam drzewo po owocach i nie rozumiem dlaczego to ma być bardziej głupie, od oceny na podstawie partyjnego pi.......nia, a tylko to uprawiasz.

Czyli jak zwykle odpisujesz wybiórczo jak coś Ci nie pasuje (szczególnie w odpowiedziach na zadane do Ciebie pytania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gregorius napisał(a):

1) Jakie zadłużenie (% PKB) jest planowane na koniec 2023 roku i jakie planowane jest w projekcie na 2024 r (bez wpisania tarczy osłonowej za energie i wpisaniu pełnego VAT na żywność. Nie jestem pewien czy zostało również wskazane źródło finansowania 800 plus)? Ile krajów UE ma większy deficyt w tych latach w stosunku do PKB?

 

~50%. Drugie najniższe wśród 10 największych gospodarek UE.

38 minut temu, Gregorius napisał(a):

 

3) Jaka była inflacja w ostatnich 3 latach i ile krajów UE miało tą inflacje wyższa. O ile pamiętam przed wybuchem  wojny z Ukrainą już inflacja było blisko 10%.

~15% 

5 bodaj?

38 minut temu, Gregorius napisał(a):

Inflacja wpływa bardzo mocno na wzrost PKB.

Dokładnie. Duży plus +

Przez 3 lata wszyscy chwalili Czechy za walkę z inflacją.

Ich sukcesem jest to, że jako jedyny kraj z UE mają ujemny wzrost za pandemię

Głapiński akurat rozbija bank za bankiem swoją polityką i naprawdę można go za nią chwalić.

40 minut temu, Gregorius napisał(a):

4) Jeżeli mówimy o PKB jaki jest wzrost inwestycji zagranicznych w PL i prywatnych firm ,a  jaki wynika z inwestycji Państwa?

Nie wiem, ale to drugie lepsze, bo zyski zostają w Polsce, gdy w tej pierwszej kategorii głównie mówimy kosztach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

~50%. Drugie najniższe wśród 10 największych gospodarek UE.

Jakie jest planowane za ten rok. i jakie planowane jest na rok następny. Nie całkowity poziom długu.

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

~15% 

Podałeś dane za rok 2022 z Gusu ale tylko w porównaniu do roku poprzedniego. Więc albo odpowiedzią są 3 wyniki za każdy kolejny rok. Albo sporo więcej niż 15% za cały okres tych 3 lat. 

 

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Dokładnie. Duży plus +

Powiedz to osobom którym pensje nie wzrosły.  Ale dokładnie żeby PKB lepiej wyglądało NBP z inflacja nie walczyło. Dzięki za potwierdzenie. 

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Nie wiem, ale to drugie lepsze, bo zyski zostają w Polsce, gdy w tej pierwszej kategorii głównie mówimy kosztach

Tylko jakie zyski? Kiedy zwróci się przekop mierzei wislanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Jakie jest planowane za ten rok. i jakie planowane jest na rok następny. Nie całkowity poziom długu.

W obu przypadkach wartość około 50% PKB. Drugi najniższy wśród dużych gospodarek UE.

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Podałeś dane za rok 2022 z Gusu ale tylko w porównaniu do roku poprzedniego. Więc albo odpowiedzią są 3 wyniki za każdy kolejny rok. Albo sporo więcej niż 15% za cały okres tych 3 lat. 

 

~15% rocznie.

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Powiedz to osobom którym pensje nie wzrosły.  Ale dokładnie żeby PKB lepiej wyglądało NBP z inflacja nie walczyło. Dzięki za potwierdzenie. 

Jak powiem przed lustrem styknie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gregorius napisał(a):

Czyli jak zwykle odpisujesz wybiórczo jak coś Ci nie pasuje (szczególnie w odpowiedziach na zadane do Ciebie pytania)

No wybacz, że nie spędzę niedzieli wrzucając to samo 50ty raz bo teraz ty "zadałeś pytania" na które już kilkadziesiąt razy odpowiedziano przed twoim pytaniem.

Tym bardziej, że twoje pytania, zaraz zakopią twoje tezy i przeczytam "partyjne mądrości" przełożone z X na enba. Przespałeś ostatnie trzy/cztery lata? bo ta dyskusja wraca kilka razy miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał(a):

Koronny argument klasy średniej :) 

Chiny nie są już kołem zamachowym światowej gospodarki. Za wzrost globalnego PKB w 45% odpowiadają USA. Z reszty za 50% odpowiada 5 krajów w tym Polska.

S

US odpowiada za 16.5% swiatowego wzrostu GDP w 2022

Chiny za 16.9%

Indie za 7.5%

UK 4.0%

Arabia S 3.0%

Hiszpania 2.4%

.......

Polska ~1.0% <- 23 miejsce na swiecie

https://www.worldometers.info/gdp/gdp-by-country/

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.