Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jack napisał(a):

Czekam aż odpowiesz kto z Magdalenki zmartwychwstał. Chyba, że poza sianiem pisowskiej propagandy na nic więcej cię nie stać. 

 

 

Z jakiego powodu mam odpowiadać facetowi, który po pierwsze, nie jest w stanie odnieść się do postu.

Po drugie, poza wyzwiskami nigdy nic nie wnosi? :) 

 

Nic nie pisałem o braniu udziału w rozmowach. Niektórzy w tamtym czasie, robili np za kierowcę, inni za kelnerów :) Jeszcze inni, byli na etapie partyjnego przydupasa. Tego się nie da wygoglować :) Jest fajna książka na ten temat, myślę że dasz radę znaleźć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał(a):

Z jakiego powodu mam odpowiadać facetowi, który po pierwsze, nie jest w stanie odnieść się do postu.

Mógłbyś w ten sposób pokazać, że nie jesteś zwykłym kłamcą, który rozsiewa informacje mające na celu oczernić przeciwników pisu

2 minuty temu, starYfaN napisał(a):

Nic nie pisałem o braniu udziału w rozmowach. Niektórzy w tamtym czasie, robili np za kierowcę, inni za kelnerów :) Jeszcze inni, byli na etapie partyjnego przydupasa. Tego się nie da wygoglować :) Jest fajna książka na ten temat, myślę że dasz radę znaleźć :) 

Bajeczki. Najbliżej to był Jarosław Kaczyński ale wiem, że to nie o niego ci chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ely3 napisał(a):

Bo jak wyjaśnisz ,że największe poparcie PO miało pośród 60+ prawie 30% a najmniejsze pośród młodych tylko 13%. Chcesz mi powiedzieć ,ze to własnie ci najmłodsi wyborcy wystraszyli się podniesienie wieku emerytalnego? 

Ja naprawdę nie jestem złośliwy, ale nie wiem czy nie strzelasz sobie samobója. Przecież ci z 60+ pewnie w większości mieli już uprawnienia emerytalne i mieli w pupie nowelizację 67, którą Tusk nam zafundował, a młodym właśnie dołożył od 12 do 2 lat roboty, to go olali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał(a):

Mógłbyś w ten sposób pokazać, że nie jesteś zwykłym kłamcą, który rozsiewa informacje mające na celu oczernić przeciwników pisu

Bajeczki. Najbliżej to był Jarosław Kaczyński ale wiem, że to nie o niego ci chodzi 

No widzisz :) W dużej większości, odpowiedź na to pytanie, masz już na tej stronie w poprzednich postach. Jeżeli tego nie ogarnąłeś, to tracę czas na tą pseudopolemikę.

Zapewniam cie, że inni dali radę :) i raczej nie mieli z tym problemu. 

 

To ciekawostka historyczna, że od kierowcy i kucharza wzwyż, wszyscy zrobili kariery/$ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

A pokaż choć jedno badanie w którym wyjdzie ci ,że wyborcy Po tego nie akceptowali? Bo jak wyjaśnisz ,że największe poparcie PO miało pośród 60+ prawie 30% a najmniejsze pośród młodych tylko 13%. Chcesz mi powiedzieć ,ze to własnie ci najmłodsi wyborcy wystraszyli się podniesienie wieku emerytalnego? 

 

A kto miał się przestraszyć? 

Każdego roku wiek emerytalny będzie wzrastał o trzy miesiące. Oznacza to, że zakładany wiek emerytalny (67 lat) kobiety osiągną w 2040 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DRK napisał(a):

Przecież ci z 60+ pewnie w większości mieli już uprawnienia emerytalne i mieli w pupie nowelizację 67, którą Tusk nam zafundował, a młodym właśnie dołożył od 12 do 2 lat roboty, to go olali.

Powtarzam popatrz sobie gdzie oni mieli wtedy popracie i gdzie najwięcej stracili. Tak samo PSL.. 

Plus pokaż mi badanie ,ze wyborcy PO nie popierali podniesienia wieku emerytalnego

Oni przegrali wtedy przez swoja argonację. Taką elitarnośc widoczną potem na taśmach u Sowy. Nowoczesna im zgarnęła wyborców w średnim wieku którzy mieli dosć tego ,ze PO w sumie to szła na przeczekania. Za dużo nie robili i za dużo nie szkodzili. Ci któzy oczekiwali proaktywnego działania poszli do Nowoczesnej

1 minutę temu, fluber napisał(a):

A kto miał się przestraszyć? 

A czemu mi się pytasz to przecież @DRK stworzył teorię ,ze PO utraciła swoich wyborców bo podniosła wiek emerytalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał(a):

One o tym wiedzą i dlatego przez najbliższe miesiace będziemy mieć przede wszystkim czyszczenie państwa z tych wrzodów. Będzie wysyłanie do prokuratury ludzi którzy robili wałki w NCBR. Fundacje narodowe , NIW itp .. Zabiorą Bakiewiczom i Dworczykom wille które im kupił Czarnek itp

Odleciałeś i to wysoko. 🤣 k**** kurwie łba nie urwie i każdy kto myśli, że następcy będą wsadzać do więzień poprzedników albo coś zabierać to jest albo głupi albo naiwny ewentualnie jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ely3 napisał(a):

czemu mi się pytasz to przecież @DRK stworzył teorię ,ze PO utraciła swoich wyborców bo podniosła wiek emerytalny

Nieprawda. Ja tylko stwierdziłem, że podwyższenie wieku emerytalnego było samobojczym pomysłem. 

Tusk to przyznaje

https://dorzeczy.pl/opinie/419854/donald-tusk-przyznaje-sie-do-bledu-ws-wieku-emerytalnego.html

I nawet gdyby przyjąć niesamowitą hipotezę @ely3 że PO nie straciło żadnych głosów przez tą ustawę, to dała ona niesamowite paliwo na wyborcze zwyciestwo dla PiS. Oni ściagneli niezadowolonych z tej ustawy

Żeby  @ely3 zamknąć to zagadnienie jestem skłonny zgodzić się że przyczyną straty wladzy przez PO PSL było :

w 1/3 impossibilizm

w 1/3 zarozumialstwo + Sowatapes

w 1/3 podniesienie wieku emerytalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DRK napisał(a):

Nieprawda. Ja tylko stwierdziłem, że podwyższenie wieku emerytalnego było samobojczym pomysłem. 

Tusk to przyznaje

https://dorzeczy.pl/opinie/419854/donald-tusk-przyznaje-sie-do-bledu-ws-wieku-emerytalnego.html

I nawet gdyby przyjąć niesamowitą hipotezę @ely3 że PO nie straciło żadnych głosów przez tą ustawę, to dała ona niesamowite paliwo na wyborcze zwyciestwo dla PiS. Oni ściagneli niezadowolonych z tej ustawy

Żeby  @ely3 zamknąć to zagadnienie jestem skłonny zgodzić się że przyczyną straty wladzy przez PO PSL było :

w 1/3 impossibilizm

w 1/3 zarozumialstwo + Sowatapes

w 1/3 podniesienie wieku emerytalnego

dodaj OFE. Duzo osob było/jest wkurzone o OFE nazywając to nawet to że ich okradziono. Mimo że jak już to Państwa było beneficentem. Zresztą podobnie jak wiek emerytalny PO zrobiło coś co było korzystne dla Państwa (szczególnie wiek emerytalny) . Mimo że wiedzieli że poniosą tego cenę wśród wyborców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

 

A czemu mi się pytasz to przecież @DRK stworzył teorię ,ze PO utraciła swoich wyborców bo podniosła wiek emerytalny

Bo wrzuciłeś argument pokazujący poparcie w grupach 60+ i młodych, gdy przecież podniesienie wieku emerytalnego było korzystne dla 60+ i niekorzystne dla młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gregorius napisał(a):

dodaj OFE. Duzo osob było/jest wkurzone o OFE nazywając to nawet to że ich okradziono. Mimo że jak już to Państwa było beneficentem. Zresztą podobnie jak wiek emerytalny PO zrobiło coś co było korzystne dla Państwa (szczególnie wiek emerytalny) . Mimo że wiedzieli że poniosą tego cenę wśród wyborców.

w sensie najbardziej bezpośredni case kradzieży na linii polityk - obywatel w III RP to MOŻE NAWET MOŻNA NAZWAĆ KRADZIEŻĄ ?

🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał(a):

One o tym wiedzą i dlatego przez najbliższe miesiace będziemy mieć przede wszystkim czyszczenie państwa z tych wrzodów. Będzie wysyłanie do prokuratury ludzi którzy robili wałki w NCBR. Fundacje narodowe , NIW itp .. Zabiorą Bakiewiczom i Dworczykom wille które im kupił Czarnek itp

Stary ale ostrzegaj, jadłem zupę a tu taki  dobry stand up :)

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gregorius napisał(a):

dodaj OFE. Duzo osob było/jest wkurzone o OFE nazywając to nawet to że ich okradziono. Mimo że jak już to Państwa było beneficentem. Zresztą podobnie jak wiek emerytalny PO zrobiło coś co było korzystne dla Państwa (szczególnie wiek emerytalny) . Mimo że wiedzieli że poniosą tego cenę wśród wyborców.

Mimo, że mi z Tuskiem (tak jak z Jarkaczem ) nie po drodze, to jakoś nie obciązałem go o zajumanie pieniędzy z OFE. Dziwne, ale już tłumaczę.

Gdy rząd Buska na przełomie tysiąclecii wprowadzał cztery ,,wiekopomne" reformy czyli między innymi OFE i chyba powstanie 16 otwartych funduszy emerytalnych, wszem i wobec oglaszalem, że to będą stracone pieniądze. Będzie ZUS + 16 Zusików, kasowali 10% z każdego przekazu, reklamy w TV na okrągło , RN, Zarządy , akwizytorzy placacy tym co zapiszą się po 100 PLN itd. Uznałem, że te pieniądze już przepadły.

Tusk po prostu nie mógł drugi raz mi ich zabrać  😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał(a):

Bo wrzuciłeś argument pokazujący poparcie w grupach 60+ i młodych, gdy przecież podniesienie wieku emerytalnego było korzystne dla 60+ i niekorzystne dla młodych.

Bo jak wiadomo najwięcej emeryturami przejmuja się studenci a to własnie u nich stracili najwięcej i przedsiębiorców

I w ogóle wystarczy popatrzeć na przepływy elektoratu by zobaczyć do kogo poplynęli wyborcy

Nowoczesna praktycznie w calości była stworzona przez byłych wyborców PO -750tys wyborców. Gdyby nie było wtedy Nowoczesnej to część by nie poszła na wybory a część by została przy PO nie mając alternatywy

PO przegrało tamte wybory z różnych względów . Ale biorąc pod uwage ,ze utracili poparcie w duzym stopniu wśród przedsiebiorców , klasy średniej czy studentów a w mniejszym stopniu wśród robotników to chyba nie podniesienie wieku emerytalnego było czynnikiem samobójczym dla nich. Ich elektorat nie był przeciwny temu więc z tego powodu nie mógł dla nich samobójczy. Arogancja , Brak proaktywnego działania dla klasy średniej to tak bo uderzalo to w ich elektrorat 

@DRK Naprawdę pokaż mi sondaż gdzie wyborcy PO byli przeciwni podnoszenia wieku emerytalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał(a):

Moim zdaniem Seba ma rację... Bo PO, 3D do władzy wyniósł sprzeciw przeciwko sposobowi polityki jaki uprawiał Pis. To dlatego poszło aż 3 mln więcej wyborców niż 4 lata temu.. I głównie właśnie na te dwie partie. One o tym wiedzą i dlatego przez najbliższe miesiace będziemy mieć przede wszystkim czyszczenie państwa z tych wrzodów. Będzie wysyłanie do prokuratury ludzi którzy robili wałki w NCBR. Fundacje narodowe , NIW itp .. Zabiorą Bakiewiczom i Dworczykom wille które im kupił Czarnek itp

Z całym szacunkiem Ely, ale przedstawiasz w tym temacie myślenie niezwykle życzeniowe, żeby nie powiedzieć wprost - naiwne. Gdyby z hasłami o rozliczeniach władzy szło do wyborów zupełnie nowe ugrupowanie lub sama Platforma w znaczący sposób by się zmieniła, to może w takie bajeczki można byłoby uwierzyć, ale tak przecież nie jest. Z doniesień medialnych wynika, że na ministerialne stołki pchają się Ci sami ludzie, którzy już wcześniej zasiadali w rządzie, a twarzami KO są te same osoby, które pamiętają jeszcze czasy rządów PO-PSL, gdyż to oni przegrywali wybory w 2015 roku.

Być może jesteś idealistą i wierzysz w to, że kiedy ktoś tak szumnie zapowiada rozliczenie się z politycznym przeciwnikiem, to na pewno ma szczere intencje i będzie zdeterminowany by postawić wszystkich podejrzanych przed sądem. Ja jestem realistą i patrzę na to z dużym dystansem, ponieważ pamiętam kto zapowiadał postawienie Ziobry przed Trybunałem Stanu, kto ten wniosek zgłosił i kto później na to głosowanie nie przyszedł. Pamiętam też jak się z tego tłumaczył i jakie konsekwencje za to poniósł. Podpowiem, chodzi o ówczesną panią premier i byłego szefa MSZ. Polecam sprawdzić czym zajmują się teraz :)

Nie twórzmy też narracji o tym, że jakiekolwiek ugrupowanie w Polsce idzie do wyborów w innym celu niż osiągnięcie korzyści majątkowych lub zdobycia władzy (najczęściej obie te rzeczy są ze sobą powiązane). Różnica polega głównie na tym, że jedni są w tej sytuacji dzieckiem podkradającym mamie piątaka co kilka dni, a drudzy tym, które od razu wyciąga z szuflady całą biżuterię. Oczywiście można wierzyć, że złapany na podkradaniu piątaka się zmienił, a będąc świadomym oburzenia jakie wywołało na osiedlu złapanie brata z biżuterią, nie wróci do poprzednich nawyków, ale... no sorry, ja w to akurat nie uwierzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał(a):

 

Plus pokaż mi badanie ,ze wyborcy PO nie popierali podniesienia wieku emerytalnego

Coś z Rapparem Was jednak łączy. Proszenie o badania w oczywistych kwestiach

https://www.newsweek.pl/polska/wiek-emerytalny-2012-sondaz-o-wieku-emerytalnym-2012/v6egxw2
 

Cytat

 

Z kwietniowego badania wynika, że za propozycją podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat opowiada się niespełna jedna piąta Polaków (18 proc.), a kobiet - tylko co dziewiąty respondent (11 proc.).

Wyborcy PO za reformą? Przyjęty przez PO i PSL kompromis w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego popiera zaledwie 19 proc. badanych, podczas gdy trzy czwarte (75 proc.) jest mu przeciwnych. Stosunkowo najwięcej zwolenników ma wśród mieszkańców dużych, ponadpółmilionowych miast (32 proc.), osób z wyższym wykształceniem (28 proc.) i najlepiej sytuowanych – o miesięcznych dochodach per capita powyżej 1 tys. 500 zł (29 proc.). W grupach społeczno-zawodowych przyjęte ustalenia najczęściej aprobują właściciele firm (41 proc.).
Jak pokazuje badanie, wypracowany przez koalicjantów kompromis popiera blisko połowa zwolenników PO – wyraźnie więcej niż wśród sympatyków pozostałych ugrupowań. W elektoracie współrządzącego PSL stosunek do zawartych ustaleń jest jednoznacznie negatywny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

 

@DRK Naprawdę pokaż mi sondaż gdzie wyborcy PO byli przeciwni podnoszenia wieku emerytalnego

To już zakrawa na mobbing ze strony Moderatora 😉

Naprawdę nie wystarczy że Viktor z niedzieli (Tusk) w przytoczonym wcześniej linku uznał ustawę 67 za błąd? O co mogło mu chodzić? 

Uznał rację ludu, że praca krótsza jest lepsza  czy raczej chodziło mu o to, że przegrał przez to wybory?

 

Czy to wystarczy niewierny Tomaszu😉?

https://www.google.com/url?q=https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2012/K_057_12.PDF&sa=U&ved=2ahUKEwiCkOve6ISCAxVtLRAIHbpQA0wQFnoECAoQAg&usg=AOvVaw0-SQLVCiQA9dEW846QhIvA

Tabela 1 
Potencjalne elektoraty 
Stosunek do podwyższania wieku emerytalnego: 
1 przeciwnicy 
podwyższania wieku 
emerytalnego kobiet 
i mężczyzn 
2.Przeciwnicy 
podwyższania wieku 
emerytalnego kobiet 
(wyłącznie) 
3.Zwolennicy 
podwyższania wieku 
emerytalnego kobiet 
i mężczyzn 


PO                   45 18 33  
SLD                 72 10 16  
Ruch Palikota 76 2 22  
PSL                 82 9 6 
PiS                  96 3 1 

To powyższe z pdf dlatego tabela wyszła jak wyszła 🥴

 

https://www.newsweek.pl/polska/wiek-emerytalny-2012-sondaz-o-wieku-emerytalnym-2012/v6egxw2

Oba powyższe ,,załączniki " pokazują, że prawie połowa elektoratu PO z 2012 roku nie popierała tej ustawy.

Może już pis?- tzn peace?🥰

Edit:

O dziękuję @fluber, ubiegleś mnie, a ja ,nemo informatyczne,  z tym pdf morduję się chyba 20 min

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.