Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, starYfaN napisał(a):

Oczywiście, że nie. Dreptali parę lat w marszach na pohybel Kaczyńskiemu.

Za 4 lata urny będą takie same, a polityczny śmietnik dużo bogatszy.

 

Mogę spytać dlaczego chwalicie się tutaj "niebraniem" udziału w referendum?

Chętnie odpowiem 

Bo nie lubię jak ktoś pokazuje zdjęcie jabłka i pyta czy to jabłko tak czy nie 

Nie chciałem brać udziału w tym żenującym spektaklu za naszą kaskę

 

Jedyne warte uwagi pytanie było o relokację ale nie dało się odpowiedzieć tylko na nie 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał(a):

Chętnie odpowiem 

Bo nie lubię jak ktoś pokazuje zdjęcie jabłka i pyta czy to jabłko tak czy nie 

Nie chciałem brać udziału w tym żenującym spektaklu za naszą kaskę

 

Jedyne warte uwagi pytanie było o relokację ale nie dało się odpowiedzieć tylko na nie 

No tak. Ale tutaj ktoś zapytał czy chcesz orać dłużej, czy krócej (bo dłużej zawsze możesz).

Odpowiedziałeś "trudno powiedzieć".

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Odpowiedziałbyś na pytanie "czy przestaniesz bić swoją żone?" . Jeśli nie to dlaczego. Przecież też masz prawo głosu

No tak :) Teraz rozumiem, dlaczego wolisz milczeć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregorius napisał(a):

Rozumiem że to odpowiedz :D .

Problem nie był w tym kto organizuje referendum ale dlaczego, w jaki sposób i jak są pytanie sformułowane. 

Nie. 

12 minut temu, starYfaN napisał(a):

No tak :) Teraz rozumiem, dlaczego wolisz milczeć :) 

To jest odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Hoolifan napisał(a):

Widzisz, ale z jednej strony na każdym kroku podkreślasz wyborcom, że PiS zostawia kraj z ogromnym długiem, który w rzeczywistości jest wielokrotnie wyższy niż ten, podawany do tej pory przez rząd w oficjalnych komunikatach (co nie jest wiedzą tajemną), a z drugiej w swoim programie na każdej stronie przedstawiasz rozwiązania, które wysokość tego długu zwiększą, nie przedstawiając źródła finansowania tych projektów (bo zasłanianie się kasą z KPO to nie jest odpowiedź na wszystkie problemy finansowe tego kraju).

@ely3 ale realia są takie, że to Platforma swoimi nieudolnymi rządami pogrzebała w Polsce szanse na wprowadzenie liberalnych rozwiązań. Obiecali 3x15 i tego nie zrealizowali. Wielokrotnie zapowiadali podniesienie kwoty wolnej od podatku i z tym też niczego nie zrobili. PO było ugrupowaniem niewiarygodnym, które trafiło na dość niefortunny okres (kryzys 2007-2009), ale potem w okresie dobrej koniunktury zrobili wszystko, żeby zmarnować swoje rządy. Widząc zapędy PiSu z 500+ można było pójść w stronę ulgi podatkowej dla osób pracujących i pozostać w duchu idei liberalnych, ale postanowiono najpierw wyśmiać propozycję konkurenta, a potem desperacko próbować się pod nią podczepić przystępując do idiotycznej licytacji po przegranych wyborach.

Dla mnie KO jest ugrupowaniem bezideowym, które jednego dnia wciąga na maszt flagę liberałów, żeby kolejnego ją ściągnąć i zawiesić na maszcie flagę z obietnicami socjalnymi. Tak naprawdę jedynymi stabilnymi punktami ich programu są nienawiść do PiS-u i proeuropejskość, bo w tym są od wielu lat konsekwentni (choć te 18 lat temu i z PiS-em próbowali rozmawiać). Mam ogromną awersję do chorągiewek i to zarówno w skali mikro (pojedynczych osób) jak i skali makro (całych ugrupowań), dlatego ciśnięcie po PO/KO sprawia mi ogromną przyjemność, bo prezentują oni postawy, których jako człowiek nie trawię. Tak jak wspomniałem - o wiele większym szacunkiem darzę Lewicę, choć światopoglądowo kompletnie mi oni nie odpowiadają. Każdy ma swój kodeks moralny, swoje zasady, którymi się w życiu kieruje i po dotychczasowej działalności PO/KO nie mam podstaw ku temu, by twierdzić, że oni wyciągnęli wnioski ze swoich dotychczasowych porażek i błędów. To, że utworzą w nadchodzącej kadencji rząd, dzieje się raczej pomimo ich kampanii niż dzięki niej. Gdyby udało im się namówić Lewicę i Trzecią Drogę do wspólnego startu lub zatopili Trzecią Drogę (czego swego czasu próbowali), to dzisiaj mielibyśmy 3 kadencję PiS-u i wielki płacz oraz zgrzytanie zębów.

pls przecież oni przy okazji wyborów prezydenckich potrafili się podlizywać wyborcom Konfederacji, których przed i po obrażali xD

nie ma drugiej takiej partii dla której jedyną ideą jest dorwanie się do władzy i serio nie wiem jak w 2023 tyle osób może na nich głosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna sytuacja w polityce przypomina tę jaka była przed 10/11 w MH.

Tusk Wade po czterech ośmiu sezonach chce wrócić na sam szczyt ligi parlamentu. Aby to zrobić potrzebuje zwerbować kogoś bo sam nie da rady. Szybko wzmacnia się nieopierzonym w bojach sejmowych ligowych Hołownią Boshem , jednak to za mało i potrzeba wzmocnić się kimś z F.A. Na rynku jest F.A dostępny jest Zandberg LeBron James , który na wskutek słabych trenerów czy supportu nie zdołał osiągnął tego co by chciał osiągnąć.

Tusk Wade musi schować dumę do kieszeni i współpracować z nowymi kolegami z koalicji zespołu inaczej skończy się tak jak finały 13/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał(a):

No tak. Ale tutaj ktoś zapytał czy chcesz orać dłużej, czy krócej (bo dłużej zawsze możesz).

Odpowiedziałeś "trudno powiedzieć".

 

Mam trochę słabą pamięć więc mi przybliż proszę moj wpis 

Prawdopodobnie brzmiał on mniej więcej

 

Przez to że społeczeństwo nam się radykalnie starzeje, siłą rzeczy prędzej czy później seniorzy będą musieli pracować dłużej zeby przeżyć do 1go 

Czy jestem za przymusem? Nie nazwałbym tego przymusem, a koniecznością, jeśli nie dziś to w najbliższej przyszłości

O ile sytuacja diametralnie sie nie zmieni a nie wygląda na to żeby miała się zmienić  

PiS miał 8 lat na poprawę taką realną poprawę sytuacji młodych ludzi, zachęcając ich  do zakładania rodzin 

Zachęcił tych mających już dzieci w pewnym stopniu 

Czy rozwiązał problemy choćby częsciowo młodych ludzi zakładających rodziny? 

Nie 

Ich nie przekonuje 800 czy 1000 zł 

Ich przekona dostępność mieszkań, bezpieczeństwa rodziny. dzięki temu obiecujący start w życie, a nie 800 zł i laptop dla czwartoklasistów 

 

PiS o ile miał jakiś pomysł za szydło to potem poszedł w totalny populizm i kupowanie głosów kasą głosujących 

 

Do tego zrobił sobie podwójną kampanię wyborczą z podwójnym czasem antenowym itp tym "referendum" czym dodatkowo zmotywował ludzi zeby to olać  

 

Jakieś 2 tygodnie temu wczesnym rankiem kiedy Marysia nie mogła spać włączyłem tv i klikając kanały znalazłem blok komitetów wyborczych w TVP1 

Dzięki "referendum" PiS miał o ok 30% więcej swoich spotów niż reszta 

 

W publicznej tv za publiczne pieniądze 

 

Dlatego nie wziąłem karty 

 

Gdyby zamiast jabłka pokazali pomelo i zapytali czy to pomelo można by się chwilę zastanowić, a może to grapefruit, bo przecież podobny 

Ale nie, wzięli najbardziej popularny w Polsce owoc i szukają jeleni 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):
1 godzinę temu, Sebastian napisał(a):

PO za poprzednej kadencji też kradło. Prawdą jest, że robili to na mniejszą skalę i w białych rękawiczkach ale faktów to nie zmienia.

Obawiam się zresztą, że tym razem pójdą po prostu wytyczoną przez PiS drogą i nie będą się przejmować pozorami

Nie sądzę by poszli droga Pisu bo wiedzą ,ze na szczyt wyniosła ich fala niezgody na arogancje Pisu. Na złodziejstwo . Na zawłaszczanie POlski. Więc moim zdaniem oni teraz przez 4 lata będą się pilnowac by pokazać ,ze można patrzeć na rząd bez zażenowania.

na 100% pójdą ścieżką PISu, miliony są do wyjęcia i chętnych nie zabraknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, josephnba napisał(a):

Ale nie, wzięli najbardziej popularny w Polsce owoc i szukają jeleni 

Jakich jeleni?

Zakładając, że referendum przeszło w obecnej formie, wskaż drogę prawną/administracyjną/ustawodawczą/inną, która pozwoli na nakaz relokacji 2 tyś arabów, lub podniesienie wieku emerytalnego?

Nikt nie kazał zaznaczać wszystkich pkt. Nikt nie każe przestać pracować. Podjęcie decyzji zajęłoby Ci 10 sekund :) Chyba dałeś się nabrać na propagandę rudego i upolitycznienie referendum, co nie ma żadnego znaczenia :) 

1 minutę temu, the_secret napisał(a):

dziękuję Pan Janusz Kowalski

Jedyny plus polskiego ustawodawstwa dla mniejszości, to brak progu 5%, reszta to zwykła walka. 

Tym niemniej, miło, że ich w końcu zabraknie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.