Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Pepis21 napisał(a):

Raczej kiepsko na dłuższą metę wyobrazić sobie koalicję KO-Lewica-3D.

Właściwie to to samo, ale ta koalicja to będzie taka:

1. PO

2.Nowoczesna

3.IPL

4.Zieloni

5.Agrounia

6.Polska 2050

7.PSL

8. SLD

9.Biedroń i jego chłopaki

10. Razem

11. I Giertych na dokładkę.

Całe szczęście dla powyższej jedynastki, że PiS monstrualnie rozbudował urzędniczo-ministerialny aparat ucisku, to może wystarczy im posad. Choć nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DRK napisał(a):

Właściwie to to samo, ale ta koalicja to będzie taka:

1. PO

2.Nowoczesna

3.IPL

4.Zieloni

5.Agrounia

6.Polska 2050

7.PSL

8. SLD

9.Biedroń i jego chłopaki

10. Razem

11. I Giertych na dokładkę.

Całe szczęście dla powyższej jedynastki, że PiS monstrualnie rozbudował urzędniczo-ministerialny aparat ucisku, to może wystarczy im posad. Choć nie sądzę.

wspaniała będzie to koalicja

nie zapomnę jej nigdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DRK napisał(a):

Właściwie to to samo, ale ta koalicja to będzie taka:

1. PO

2.Nowoczesna

3.IPL

4.Zieloni

5.Agrounia

6.Polska 2050

7.PSL

8. SLD

9.Biedroń i jego chłopaki

10. Razem

11. I Giertych na dokładkę.

Całe szczęście dla powyższej jedynastki, że PiS monstrualnie rozbudował urzędniczo-ministerialny aparat ucisku, to może wystarczy im posad. Choć nie sądzę.

O w mordę :D Nie spodziewałem się, że tam tego tyle, o tworze jak IPL nawet nigdy nie słyszałem nie licząc dzisiaj przeglądając Stronę PKW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):

Chyba tylko u Ciebie..... Bo raczej nie pamiętam by ktoś tak pluł na polskie społeczeństwo jak Ty

Akurat tutaj nie masz racji. Za każdym razem kiedy PiS wygrywał wybory, wyborcy opozycji wyciągali argument w postaci tabelek pokazujących rozkład głosów wśród osób z wykształceniem wyższym i podstawowym, jasno sugerując, że PiS wygrywa tłumokom bez szkoły, którym wystarczy pomachać przed twarzą 500 złotowym banknotem. Tak jak PiS przez wiele lat budował narrację o "warszawskich elitach" i "nadzwyczajnych kastach oderwanych od koryta", chcąc zdyskredytować osoby chodzące na marsze organizowane przez opozycję, tak opozycja też wielokrotnie okazywała pogardę względem osób mieszkających na wsiach lub w mniejszych miasteczkach. Tutaj warto tylko zaznaczyć, że PiS mówił to ustami posłów, a w przypadku opozycji to jednak była narracja prowadzona przez środowiska z nią związane, a nie bezpośrednio przez posłów i senatorów (a przynajmniej ja to tak zapamiętałem).

Żeby nie być gołosłownym: 

https://x.com/aleksanek_/status/1713662327617204674?s=20

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał(a):

Jak myślicie kolejne wybory parlamentarne za rok czy za dwa lata?

Raczej kiepsko na dłuższą metę wyobrazić sobie koalicję KO-Lewica-3D. PiS natomiast wiadomo, że rządu mniejszościowego nie utworzy a o koalicję ciężko im będzie z kimkolwiek.

beda jaja, pis bedzie przeciagal ile wlezie, pewnie liczac ze tamte się pokłócą zanim nawet wystartuja, a jak ten rząd powstanie to w sumie jedyne co ich łaczy to odsuniecie pis od koryta coby swoich pociotkow powrzucać, ok nie powiem to bardzo wazne spoiwo ale moze nie starczyć na cale 4 lata

1 godzinę temu, Sewer napisał(a):

Jak spłacę kredycik to może 😘

ty to moze ale twoje rzieciaki juz nie beda chciały, tylko beda tu paliły opony i szabrowały😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hoolifan napisał(a):

Akurat tutaj nie masz racji. Za każdym razem kiedy PiS wygrywał wybory, wyborcy opozycji wyciągali argument w postaci tabelek pokazujących rozkład głosów wśród osób z wykształceniem wyższym i podstawowym,

Ale jakoś od 24 h tylko dwóch userów w ogóle wpadło by pisać jakieś inwektywy... Więc jakoś nikt nie wpadł na pomysł by pisać o motłochu choć nadal to Pis jest nr 1. Zwłaszcza ,że to była wrzutka w temacie frekwencji...

16 minut temu, DRK napisał(a):

. SLD

9.Biedroń i jego chłopaki

Oj widzę ,że kolega przeoczył zjednoczenie tych partii

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał(a):

No raczej słabo pamiętasz albo celowo kłamiesz.

Od 24 h nikomu poza Toba nie wpadło by pisać o motłochu( no dobra jest jeszcze jeden użytkownik ale on jest frustratem) więc to pokazuje jaki jest Twój tok myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał(a):

 

Od 24 h nikomu poza Toba nie wpadło by pisać o motłochu( no dobra jest jeszcze jeden użytkownik ale on jest frustratem) więc to pokazuje jaki jest Twój tok myślenia

Gościu ja - może nie słowo w słowo - przytaczałem wypowiedź Michnika o młodzieży która głosowała kiedyś na Dudę. Weź pomyśl najpierw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał(a):

Ale jakoś od 24 h tylko dwóch userów w ogóle wpadło by pisać jakieś inwektywy... Więc jakoś nikt nie wpadł na pomysł by pisać o motłochu choć nadal to Pis jest nr 1. Zwłaszcza ,że to była wrzutka w temacie frekwencji...

Ewidentnie nie wyłapałem, że ten tekst o motłochu odnosił się do reakcji na Twój wpis i myślałem, że Twoim zdaniem narracja o "motłochu" w ogóle nie jest w polskiej przestrzeni publicznej obecna. Mea culpa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DLT_Braddock napisał(a):

Gościu ja - może nie słowo w słowo - przytaczałem wypowiedź Michnika o młodzieży która głosowała kiedyś na Dudę. Weź pomyśl najpierw. 

Gościui nie zauważyłem ,że Michnik się tu udziela

Więc pomyśl najpierw o czymś innym niż pluciu i szczuciu. Zacznij choć jeden dzień myśleć pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O istnieniu jakichś Zielonych dowiedziałem się dopiero wczoraj. Aż dziw, że jakichś popluczyn po Palikocie jeszcze nie było  😉 A tak poważniej, to łatwo nie będzie. Mam nadzieję, że główny kierunek jakoś dogadany, a w reszcie spraw jakieś kompromisy wymyślą. Wyborcy muszą być świadomi czym jest koalicja.

W ministerstwach niszczarki już wyciągnięte.

Edytowane przez Szak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

 

Gdzie to mogę zgłosić?

 

otóż podjąłeś właściwą decyzje zglaszajac to tutaj😋

 

18 minut temu, Szak napisał(a):

Mam nadzieję, że główny kierunek jakoś dogadany, a w reszcie spraw jakieś kompromisy wymyślą. 

znaczy to wiadomo, kierunek społki skarbu państwa jest dogadany jeszcze przed startem rozmów i o to martwic sie nie musisz😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why so cyniczny? ;)

Mam nadzieję, że przynajmniej założą białe rękawiczki. Bo PiS to kradnie/kradł brudnymi łapami, którymi wcześniej przerzucał gnój, bez jakiejkolwiek krępacji,  a za to plując w gębę wszystkim via TVP 😉 

Nie mam naiwnych złudzeń, niech po prostu nastąpi dobra zmiana, bo całkiem porządnie to nigdy nie było i nie będzie...

Edytowane przez Szak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Więc pomyśl najpierw o czymś innym niż pluciu i szczuciu. Zacznij choć jeden dzień myśleć pozytywnie

Ja prdl :) Chyba ci się coś pomieszało od  tego wymachiwania banderowskimi flagami.

Myslę bardzo pozytywnie na razie. Zapowiadali zamach październikowy "a tu ludzie się do siebie uśmiechają" :) - tak to leci??? 

PS. Ponoć Czarzasty, Żukowska, Jachira nie wejdą i aktywiszcze. Gdyby jeszcze Gosiewską uwalili, ale niestety dobre miejsce na liście miała, więc chyba dalej będzie obniżać poziom w Sejmie. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.