Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, P_M napisał(a):

Ok, tylko niech już nie twierdzą z, że bronią demokracji, bo nie potrafią z niej korzystać;) 

Szkopuł w tym, że perfekcyjnie z niej skorzystali, referendum to martwa instytucja, bo tak została zaprojektowana konstytucja, tak że pretensje można mieć co najwyżej do tych, którzy ją pisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RappaR napisał(a):

No właśnie pokazują, że nie dorośli do demokracji.

Referendum to zawsze okazja do wyrażenia zdania i świadczy o dojrzałości demokracji

W batustanach go się nie docenia

Niekoniecznie. Ja nie wziąłem karty do referendum dlatego, że pytania były naprawdę zbyt ogólne. Czy mur na granicy z Białorusią musi istnieć zawsze ? No nie musi. Czy będę popierał przyjęcie emigrantów ? To zależy ilu, kiedy, jakich. Jaka będzie ewentualna kara i jaki zysk. 

To naprawdę nie są rzeczy zerojedynkowe. 

I tak  naprawdę te pytanie służyły tylko temu aby PiS mógł nadać ton dyskusji w kampanii wyborczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał(a):

Szkopuł w tym, że perfekcyjnie z niej skorzystali, referendum to martwa instytucja, bo tak została zaprojektowana konstytucja, tak że pretensje można mieć co najwyżej do tych, którzy ją pisali. 

No właśnie tu się z Tobą nie zgadzam :)))
To takie "na złość mamie odmrożę sobie uszy", a nie korzystanie z demokracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał(a):

Szkopuł w tym, że perfekcyjnie z niej skorzystali, referendum to martwa instytucja, bo tak została zaprojektowana konstytucja

konstytucja która przeszła w referendum jakąś tam marginalną przewagą, przy frekwencji która byłaby 'niewiążąca' wg. tej konstytucji tak btw ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Niekoniecznie. Ja nie wziąłem karty do referendum dlatego, że pytania były naprawdę zbyt ogólne. Czy mur na granicy z Białorusią musi istnieć zawsze ? No nie musi. Czy będę popierał przyjęcie emigrantów ? To zależy ilu, kiedy, jakich. Jaka będzie ewentualna kara i jaki zysk. 

To naprawdę nie są rzeczy zerojedynkowe. 

I tak  naprawdę te pytanie służyły tylko temu aby PiS mógł nadać ton dyskusji w kampanii wyborczej. 

Pytanie o wiek emerytalny było konkretne a i tak nie skorzystałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mayor napisał(a):

Popieram, nawet chyba ma większy majątek od obecnego premiera, i nie z kradzieży 

nie no jej stary to devieloper to nawet gdyby byl najuczciwszym we wszechświecie to i tak wiadomo ze kanalia i zadnych skrupułów nie posiada😋 slowem dziewczyna o orientalnej urodzie, i tutaj ciekawe czy po matce, czy moze urodzila sie jako brzydki chlopiec no ale piniądz czyni cuda wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krul znalazl przyczyne kompromitacji konfederacji. Za malo Korwina i Brauna xD

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-wybory-2023-janusz-korwin-mikke-tlumaczy-porazke-konfederacj,nId,7089077

Nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Ale, niestety, jak się ukrywa przede wszystkim Grzegorza Brauna, mnie, to takie są skutki - powiedział Interii Janusz Korwin-Mikke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, julekstep napisał(a):

konstytucja która przeszła w referendum jakąś tam marginalną przewagą, przy frekwencji która byłaby 'niewiążąca' wg. tej konstytucji tak btw ❤️ 

Nie do końca. Art. 11 ustawy konstytucyjnej z 92 roku mówi o większości biorących udział w referendum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referendum było zaprzeczeniem swojej idei. Wiem, że demokracja i w ogóle, ale to była farsa, pułapka, manipulacja. Jedna z wielu PiS. Jestem przekonany, że pytania ustalali na kolanie, bez udziału kogokolwiek kompetentnego. Zbyt ogólne, tendencyje, bo wskazujące, że opozycja wszystko to chce wprowadzić, a praktycznie i tak niewiążace.

Mam nadzieję, że nic się tam nie odpierdoli i ta banda pisowska zostanie pogoniona,ale opozycji będzie niezmiernie trudno. Raz że dużo partii w koalicji, hamulcowy Duda, sprzątanie stajni i trudne decyzje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.