Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, DeltaCenter napisał:

OOO a jednak.

Chodzi o słowo ,,prorządowe"? To tylko taki skrót myślowy. Taka GW to przecież bardziej anty-PiS niż pro-PO. Chodziło mi po prostu o dziennikarzy bliższych Tuskowi niż Kaczyńskiemu.

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

spoko , mogę być dla Ciebie delikatny jak lubisz . :) a tak w ogóle co Ci przeszkadza jakiego wyznania ma być prezydent ? czy to jest najistotniejsze ? 

mi to totalnie nie przeszkadza

ale może to przeszkadzać wielu innym osobom w katolickim przecież kraju

stąd moje zdziwienie co do zarzutu loraka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Tak to troszuszeczke :) You made my day

Wyborcza ma po prostu jakąś tam swoją ideologię oraz wizję państwa i krytykuje każdą partię, która jej do tej wizji nie pasuje. Częściej obrywa PiS, ale nie jest tak, że PO to jakaś święta krowa tak jak PiS w przykładowej ,,Gazecie Polskiej". 

Zresztą Michnik w 2005 roku popierał Partię Demokratyczną, w 2007 Lewicę i Demokratów, w 2011 Ruch Palikota, w 2015 Platformę.

Sakiewicz w 2005 roku popierał PiS, w 2007 popierał PiS, w 2011 popierał PiS, w 2015 popierał PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Artlan napisał:

Zresztą Michnik w 2005 roku popierał Partię Demokratyczną, w 2007 Lewicę i Demokratów, w 2011 Ruch Palikota, w 2015 Platformę.

Znajdź różnicę między tymi partiami?

Porównać firemkę Sakiewicz do koncernu Agora, który chciał kupić w całości Radio Zet?

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Artlan napisał:

 

Zresztą Michnik w 2005 roku popierał Partię Demokratyczną, w 2007 Lewicę i Demokratów, w 2011 Ruch Palikota, w 2015 Platformę.

Sakiewicz w 2005 roku popierał PiS, w 2007 popierał PiS, w 2011 popierał PiS, w 2015 popierał PiS.

jak sie ma racje to nie ma potrzeby ciagle zmieniac zdania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DeltaCenter napisał:

Znajdź różnicę między tymi partiami?

Porównać firemkę Sakiewicz do koncernu Agora, który chciał kupić w całości Radio Zet?

Nie wiem do czego właściwie zmierzasz. :)

Tusk miał jakieś tam wsparcie mediów tradycyjnych, ale nie pomogło mu ono za bardzo w przypadku tak zwanej afery taśmowej oraz wiążącego się z tą aferą najazdu ABW na siedzibę ,,Wprost". To wsparcie nie może być również usprawiedliwieniem dla siedmiu z rzędu porażek PiS (tym bardziej, że TVP w ręce PO trafiło dopiero w 2011 roku). 

14 minut temu, fluber napisał:

jak sie ma racje to nie ma potrzeby ciagle zmieniac zdania:)

Nie chodziło o jakieś ,,racje" tylko o to, że GP jest gazetką partyjną PiS, a GW nie jest gazetką partyjną PO.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

Ideą chrześcijaństwa jest miłosierdzie i wybaczanie (syn marnotrawny te sprawy - też mi się to bardzo nie podoba jbc, judaizm rules).

Ideą katolika (czyli elementu podzbioru zbioru chrześcijaństwo) jest słuchać papieża.

Więc Trzaskowski jest złym katolikiem (nie realizuje swojego założenia) a KK świetnie realizuje założenia chrześcijańskie (nie wyrzucając zbłąkanych owieczek).

TVP jako instytucja świecka ma prawo jechać po bandzie w tym względzie.

Przecież tam pośrednio jest zarzut hipokryzji dość wyraźnie postawiony (mówi tak a robi tak) więc nie wiem o co chodzi w tym zarzucie.

Zadanie teoretyczne - czy większe problemy z własną seksualnością mają osoby:

- maniakalnie walczące z LGBT

- doszukujące się problemów z seksualnością u innych

- (bonus) Koelner i trójkąty!

 

A to nie papież powiedział kim jesteśmy żeby ich oceniać? Czy jednak jeżeli coś nam się nie podoba to nie słuchamy go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

o panteistach nazywających się katolikami tak mówił?

Twierdzisz "Ideą katolika (czyli elementu podzbioru zbioru chrześcijaństwo) jest słuchać papieża." Papież mówił że my nie jesteśmy od oceniania ludzi LGBT+ ani kogokolwiek innego. Jednak większość katolików to olewa i dalej wylewają hejt na każdego, kto im wadzi w danym momencie (LGBT+, ostatnio modny jest hejt na górników za wzrosty wykryć koronawirusa itd.) Nie widzisz tu hipokryzji? Trzeba słuchać papieża ale jak powie coś co mi się nie podoba to jednak go nie słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeltaCenter napisał:

Prawem kościelnym jest udzielić takiej kobiecie spowiedzi jeśli ta chce się z grzechu aborcji wyspowiadać. 

https://glosdlazycia.pl/wydanie/wokol-nauki-kosciola/ocalic-matke-i-dziecko/#:~:text=Karę ekskomuniki za aborcję prawo kanoniczne nakłada latae sententiae%2C tzn.&text=Osoba%2C która popełnia aborcję%2C poprzez,aborcji%2C nie zaciąga tej kary.

"Karę ekskomuniki za aborcję prawo kanoniczne nakłada latae sententiae, tzn. nie musi jej ogłaszać proboszcz, biskup czy sąd, bo wynika ona z samego prawa. Osoba, która popełnia aborcję, poprzez ten czyn niejako automatycznie popada w ekskomunikę.
Warto podkreślić, że jeżeli kobieta nie wiedziała, że za czyn aborcji grozi jej ekskomunika, to mimo, że dokonała aborcji, nie zaciąga tej kary. Ta kara działa z mocy samego prawa tylko wtedy, kiedy osoba dokonująca aborcji jest jej świadoma.
Oczywiście kara ta dotyczy nie tylko matki, która poddała się aborcji, ale wszystkich, którzy biorą w niej bezpośredni udział. Na przykład ojciec dziecka, który namawia kobietę do aborcji czy lekarz, który ją wykonuje, również zaciągają na siebie karę ekskomuniki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kolader napisał:

Twierdzisz "Ideą katolika (czyli elementu podzbioru zbioru chrześcijaństwo) jest słuchać papieża." Papież mówił że my nie jesteśmy od oceniania ludzi LGBT+ ani kogokolwiek innego. Jednak większość katolików to olewa i dalej wylewają hejt na każdego, kto im wadzi w danym momencie (LGBT+, ostatnio modny jest hejt na górników za wzrosty wykryć koronawirusa itd.) Nie widzisz tu hipokryzji? Trzeba słuchać papieża ale jak powie coś co mi się nie podoba to jednak go nie słucham.

ale czy gdziekolwiek papiez powiedzial ze to spoko okreslac sie katolikiem bedac panteista i w sumie to Bog wg katolika moze byc bezosobowy?

zgosnie z regula KK papiez jest nieomylny w kwestiach wiary (kwestia Boga osobowego to typowa kwestia wiary) - nie jest nic wspomniane o nieomylnosci papiez w kwestiach swiatopogladowych (stosunek do LGBT to kwestia swiatopogladowa)

Wiec o ile pewnie dla katolika papiez powinien byc sporym autorytetem w ogole o tyle wiara katolicka nie wymusza zgadzania sie we wszystkich sprawych (ofc trzeba przy tym szanowac blizniego i inne pierdolki).

@fluber popraw mnie jak sie pomylilem (jak powszechnie wiadomo ja sprawy wiary mam mocno w nosie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.