Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ignazz napisał:

To już zarcikiem nie można? 

Spotkanie z reszta było biznesowe ogólnie wiec nie tylko o operę chodziło 

Między loża na ekstraklasie a loża w operze różnice często polegają tylko na tym w co są ubrani ludzie załatwiający swoje interesy 

4 godziny temu, ely3 napisał:

O ile pamietam to Ty chyba gdzieś ze ściany Wschodniej jesteś ale w Poznaniu jest kapitalna sztuka Extravaganza o....Na scenie aktorzy jadą po wszystkich świętościach . Po gejach, Żydach po praiwcy kościele. Tylko trzeba mieć spory dystans do siebie i do świata bo to nie jest sztuka dla wszystkim i nie polecam jej każdemu 

Tam jest nawet nabijanie się kultury masowej i Pulp Fiction np. I tak do teatru chodza ładniejsze dziewczyny niż do kina 😛

 

Jakieś, kurde, chyba z 16 lat temu oglądałem "smycz" Bartka porczyka. Najlepsza gra aktorska jaka w życiu widziałem, facet był fenomenalny ( a i z biletami nie było problemu)

Parę lat później grał w barwach szczęścia czy jakimś innym m jak miłość, bo z samego teatru ciężko było wyżyć, trochę szkoda że tak to kiedyś wyglądalo. Na szczęście teraz już mocno się poprawiło

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło panie, opery, operetki, balety, musicale... Z tego wszystkiego to za młodu na balety chodziłem, choć chyba nie o takich baletach piszecie. Chyba już się do w.w. nie przekonam, ni moja bajka. 

Ale szczerze zdziwiony jestem, że są w ogóle tutaj fani ww. form sztuki. W całkiem niemałej ilości. Biorąc pod uwagę że wielu tutaj zapewne jeszcze nie dokonało operowo-baletowego coming outu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ernie9005 napisał:

Warto tez, zeby padlo w tym watku nazwisko Wagnera, jesli mowa o niemieckich operach. Takze spiesze z pomoca.

Franz Wagner? Czy brachol ? 

4 godziny temu, Szabla napisał:

Ło panie, opery, operetki, balety, musicale... Z tego wszystkiego to za młodu na balety chodziłem, choć chyba nie o takich baletach piszecie. Chyba już się do w.w. nie przekonam, ni moja bajka. 

Ale szczerze zdziwiony jestem, że są w ogóle tutaj fani ww. form sztuki. W całkiem niemałej ilości. Biorąc pod uwagę że wielu tutaj zapewne jeszcze nie dokonało operowo-baletowego coming outu ;)

Na Broadway’u musical Mamma Mia czy Chicago to jest rozpierdalator umysłu. Polecam. 

Na żywca. Nie bierze jeńców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LAF napisał:

Dziwny zbieg okoliczności. Jakby @fluber chciał odwrócić nasza uwagę od tego :

https://vm.tiktok.com/ZGJ9sQxPW/

Od tego ? W sejmie dziś projekty zmiany konstytucji według których rząd a raczej minister będzie mógł konfiskować majątki polskim firmom wedle swojego uznania. Takie to PiS nam gotuje konfitury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moja lokalna gazeta opublikowała oświadczenia majątkowe radnych.

4 z nich jest nauczycielami w szkołach podstawowych.

Średnie roczne wynagrodzenie tej czwórki za zeszły rok to 106 tysięcy złotych.

Prawie 9000 miesięcznie 

A teraz pomyślcie o liczbie godzin jaka pracują, liczbie dni wolnych jakie mają i ile można jeszcze dorobić na korkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Właśnie moja lokalna gazeta opublikowała oświadczenia majątkowe radnych.

4 z nich jest nauczycielami w szkołach podstawowych.

Średnie roczne wynagrodzenie tej czwórki za zeszły rok to 106 tysięcy złotych.

Prawie 9000 miesięcznie 

A teraz pomyślcie o liczbie godzin jaka pracują, liczbie dni wolnych jakie mają i ile można jeszcze dorobić na korkach:)

Mam żonę nauczycielkę przyrody. Niemożliwe na 1 etacie. 1,5 etatu brutto tak, ale nie jeden etat. I mowie o dyplomowanym nauczycielu.

Tak właśnie powstają mity nt cudownych zarobków nauczycieli.

A co do ich pracy. Pracuje w korpo. Gdybyś zobaczył jak pracujemy w domu i wiedziałbyś, że jedno z nas jest nauczycielem uznałbyś, że ja uczę wf-u, a zona pracuje w korpo. 5-6 godzin dziennie. Sprawdziany,  konkursy, kólka, organizacje wycieczek, wyjazdy do uczniow na zajęcia indywidualne bo  nie moga chodzic do szkoly, wolontariat , tabelki, pisanie i wyklócanie sie z rodzicami o pierdolach, itp. itd. 

Nauczyciel z pasją haruje jak wół. Leser (jak w każdej pracy) opierdziela się, a minimalista robi minimum.

I nie za 9000 PLN. A na pewno nie za 1 etat lub troszkę  (np 2h tygodniowo) ponad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szabla napisał:

Mam żonę nauczycielkę przyrody. Niemożliwe na 1 etacie. 1,5 etatu brutto tak, ale nie jeden etat. I mowie o dyplomowanym nauczycielu.

Tak właśnie powstają mity nt cudownych zarobków nauczycieli.

A co do ich pracy. Pracuje w korpo. Gdybyś zobaczył jak pracujemy w domu i wiedziałbyś, że jedno z nas jest nauczycielem uznałbyś, że ja uczę wf-u, a zona pracuje w korpo. 5-6 godzin dziennie. Sprawdziany,  konkursy, kólka, organizacje wycieczek, wyjazdy do uczniow na zajęcia indywidualne bo  nie moga chodzic do szkoly, wolontariat , tabelki, pisanie i wyklócanie sie z rodzicami o pierdolach, itp. itd. 

Nauczyciel z pasją haruje jak wół. Leser (jak w każdej pracy) opierdziela się, a minimalista robi minimum.

I nie za 9000 PLN. A na pewno nie za 1 etat lub troszkę  (np 2h tygodniowo) ponad

Nie wiem ile oni etatów robią, wiem ile średnio miesięcznie płaciły im podstawówki w 2022 roku. I źródłem tego nie są mity tylko ich oświadczenia majątkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.