Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, julekstep napisał:

nie muszą być po włosku :P

 

Być może 

To tylko dowodzi jak mała jest moja wiedza o operze 

 

To może inaczej

Musicali nie lubię bo za dużo śpiewania i tańczenia 

Więc wątpię żeby opera nawet nie po włosku mnie urzekła 

 

Odchodzimy od tematu 

Społeczeństwo w wyniku inflacji stać na mniej choć zarobki mogą być ciut wyższe 

Rząd ma to w dupie i maluję trawę na zielono a fluber trzyma puszkę z farbą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

opera to zdecydowania najfajniejsza opcja ze wszystkich ą ę rozrywek :P 

Kiedy byłeś ostatni raz xD

P.s. Może jestem z gorszego sortu ale Opera to nie dla mnie (ja nawet Disneya nie moge oglądać jak śpiewają:) ), wolę teatr, jak się przełamie to może kiedyś spróbuje operetke.

Godzinę temu, fluber napisał:

Ja wolę filharmonię, ale najbardziej teatr.

Chyba kwestia spektakli, bo ja nie chodzę na komedie, może z 3 razy byłem, na musicalu byłem chyba raz, a na poważniejsze spektakle to tak raz w miesiącu się staram być i jednak starszych osób jest sporo.

To wyjaśnia skad ten kij w **** xD

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, agresywnychomik napisał:

 

P.s. Może jestem z gorszego sortu ale Opera to nie dla mnie (ja nawet Disneya nie moge oglądać jak śpiewają:) ), wolę teatr, jak się przełamie to może kiedyś spróbuje operetke.

opera tak do 45 min ujdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

świetna muzyka, to jeszcze coś się dzieje na scenie

To balet lepszy a Sen Nocy Letniej którzy wszyscy kojarzą tylko z marszem weselnym w pierwszej częsci to jest taki erotyk ,że powinna być informacja tylko powyzej 15 lat

Ale opery dla mnie w większości przypadków są słabe. Moniuszko to deprecha. Ja akurat operę mam na samym dole i byłem kilka razy ale ostatni raz chyba z 6 lat temu. 

Z baletem to też jest spore ryzyko. Uwielbiałem Polski Teatr tańca w Poznaniu za poprzedniej dyrektorki. Świetne choreografie a teraz to weszli na taki poziom sublimacji ,ze ja nie mam siły . Po prostu to już tak dziwaczne ,ze mech

20 minut temu, agresywnychomik napisał:

wolę teatr, jak się przełamie to może kiedyś spróbuje operetke.

To nie operetka ale polecam

https://www.teatr-muzyczny.pl/spektakle/kombinat/227

Ale musicali co do zasady tez nie lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Na szczęście są łoże z dobrze zapatrzonym barkiem. Żak Denjels ułatwia odbiór. 

Po jakiego grzyba iśc na operę skoro trzeba sie upić by na niej wytrzymać? Jak coś ci nie podoba to po co sie męczyć .Nie rozumiem tej logiki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, agresywnychomik napisał:

Kiedy byłeś ostatni raz xD

w ciul dawno (lata) :(

ale w przyszly pt ide na balet xD (to akurat u mnie nisko, ale cora chce zobaczyc 😕)

 

swoja droga smieszne to co piszecie o nie lubieniu i oper i musicali i pewnie sporo w tym prawdy - u mnie takie filmy jak blues brothers czy rocky horror to topka....nawet bajki wole jak spiewaja (Vaiana luzno nr 1 wsrod bajek obejrzanych pierwszy raz  z cora)

 

15 minut temu, ignazz napisał:

@julekstep dla Ciebie opery tylko po niemiecku ;) 

przy calej niecheci dla tego zwyrolskiego narodu to niestety Mozart robil tez do ichniejszych librett, wiec z defaultu sa wysoko :P

9 minut temu, ely3 napisał:

Po jakiego grzyba iśc na operę skoro trzeba sie upić by na niej wytrzymać? Jak coś ci nie podoba to po co sie męczyć .Nie rozumiem tej logiki.

jak pracowalem.w dublinskim National Concert Hall to tamtejsza ely-ta (hihi) pod krawatem potrafila sie najebac i bic pod budynkiem wychodzac z koncertu Filharmonii Berlinskiej xD

moze sie stalismy jednak ta ZIELONA WYSPA!

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

przy calej niecheci dla tego zwyrolskiego narodu to niestety Mozart robil tez do ichniejszych librett, wiec z defaultu sa wysoko

A czemu Austriacy dla Ciebie są zwyrodnialcami. Aż tak Conchita ci weszła w głowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Bo piszesz ,że kocasz Mozarta pomimo przynależności do zwyrodniałego narodu . A Wolfgang urodził sie jako Austriak i jest traktowany jako Austriak 

a gdzie cos takiego napisalem?

jakbym napisal ze Mozart komponowal do wloskich librett to bys sie podsmiewal ze robie z Mozarta Wlocha?

xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

a gdzie cos takiego napisalem?

jakbym napisal ze Mozart pisal do wloskich librett to bys sie podsmiewal ze robie z Mozarta Wlocha?

xD

Jakbyś napisał ,ze pomimo niechęci do tego języka to uwielbiasz Mozarta to ok ale co on ma wspólnego z narodem niemieckim?

1 godzinę temu, josephnba napisał:

o tylko dowodzi jak mała jest moja wiedza o operze 

Opera jest zawsze pisana w języku ojczystym autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Jakbyś napisał ,ze pomimo niechęci do tego języka to uwielbiasz Mozarta to ok ale co on ma wspólnego z narodem niemieckim?

a przeczytaj moze cala sekwencje?

ignazz spytal o opery w jez niemieckim wiec odpisalem ze sa wysoko bo Mozart tworzyl tez do librett w tym jezyku

czego tu nie rozumiesz?

pls zaskocz jeszcze w politycznym piszac ze Hitler byl Austriakiem!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Po jakiego grzyba iśc na operę skoro trzeba sie upić by na niej wytrzymać? Jak coś ci nie podoba to po co sie męczyć .Nie rozumiem tej logiki.

 

To już zarcikiem nie można? 

Spotkanie z reszta było biznesowe ogólnie wiec nie tylko o operę chodziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.