Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, julekstep napisał:

Taka troszkę hipokryzja.

Eee? Przecież tutaj było odwrotnie, tzn. prawicowy dziennikarz myślał, że znalazł symetrię (,,zmowa milczenia w sprawie pedofila''), ale raz, że tej symetrii nie było (reakcja rodziców i otoczenia, typ poszedł do więzienia) + chcąc dowalić PO ujawnił dane dziecka (które chyba właśnie popełniło samobójstwo, więc słabo wyszło), a Czarnek i mainstream potem zaczął krzyczeć, że Platforma ,,ukrywa pedofila'', co też dosyć słabo wygląda z perspektywy jego matki-posłanki, gdy ofiara chyba popełniła samobójstwo. 

Nawet jak na PL-standardy dziennikarstwa/debaty publicznej, dosyć obrzydliwe. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Eee? Przecież tutaj było odwrotnie, tzn. prawicowy dziennikarz myślał, że znalazł symetrię (,,zmowa milczenia w sprawie pedofila''), ale raz, że tej symetrii nie było (reakcja rodziców i otoczenia, typ poszedł do więzienia) + chcąc dowalić PO ujawnił dane dziecka (które chyba właśnie popełniło samobójstwo, więc słabo wyszło), a Czarnek i mainstream potem zaczął krzyczeć, że Platforma ,,ukrywa pedofila'', co też dosyć słabo wygląda z perspektywy jego matki-posłanki, gdy ofiara chyba popełniła samobójstwo. 

Nawet jak na PL-standardy dziennikarstwa/debaty publicznej, dosyć obrzydliwe. 

ja się odniosłem tylko do zacytowanego fragmentu, gdzie osoba x  wydaje oświadczenie ('nie komentujmy spraw pedofilskich w przestrzeni publicznej') totalnie sprzeczne z tym co robi partia którą ta osoba reprezentuje, kiedy dana sprawa jest akurat zgodna z jej agendą :)

co do 'krzyków Czarnka' to przecież podobne krzyki opozycja kierowała w stronę PiS, ot zabawa

a dziennikarz, który pośrednio ujawnił dane powinien ofc ponieść konsekwencje

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

PiS dla większości jest w stanie wcisnąć każdego ćwoka na każde stanowisko które nie dotyka ich elektoratu. Ludzie wykształceni to nie jest ich elektorat więc niech czarnek robi co chce. Tak jak wcześniej Giertych mógł robić co chce. Wsadza na stołek każdego oszołoma byleby głosował zgodnie z regułą partyjna. Ekipa od bielana dosłownie rozkrada ncbir i wywalone. Bo głosują jak PiS chce. Ostatnie przyspieszone wybory w 2007 sprawiły że PiS będzie tolerował wszystko żeby tylko utrzymać większość

Nie zgrywają naiwniaka. Czarnek jest ministrem EDUKACJI. On ma swoje zadania, tak jak wcześniej miał Giertych Wszechpolak. Pod rękę z klerem będzie wychowywał lepszy sort. Powinno Ci pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Nie zgrywają naiwniaka. Czarnek jest ministrem EDUKACJI. On ma swoje zadania, tak jak wcześniej miał Giertych Wszechpolak. Pod rękę z klerem będzie wychowywał lepszy sort. Powinno Ci pasować. 

Dlaczego uważasz że powinno mi pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Dlaczego uważasz że powinno mi pasować?

Przez lata piałeś z zachwytu. Do czasu aż pisowskie reformy nie dotknęły Cię osobiście w postaci Czarnkowych reform w edukacji. Teraz przyjmuj i klaszcz bo możesz zostać uznany za świnię oderwaną od koryta albo coś tam innego ze słowniczka Kurskiego czy Bielana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał:

Przez lata piałeś z zachwytu. Do czasu aż pisowskie reformy nie dotknęły Cię osobiście w postaci Czarnkowych reform w edukacji. Teraz przyjmuj i klaszcz bo możesz zostać uznany za świnię oderwaną od koryta albo coś tam innego ze słowniczka Kurskiego czy Bielana. 

Jak Gowin robił dobre reformy to klaskalem, jak czarnek rozpierdala system na lata, to krytykuję. 

Zbyt abstrakcyjna jest dla Ciebie koncepcja chwalenia za dobre rzeczy i krytykowania za złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Jak Gowin robił dobre reformy to klaskalem, jak czarnek rozpierdala system na lata, to krytykuję. 

Zbyt abstrakcyjna jest dla Ciebie koncepcja chwalenia za dobre rzeczy i krytykowania za złe?

Przestałeś chwalić jak za Ciebie się wzięli 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał:

 

Publicysta i dziennikarz odniósł się w ten sposób bo słów wypowiedzianych przez ministra, w programie telewizyjnym, gdzie minister komentował oświadczenie urzędu, w którym pracował Krzysztof F. Oświadczenie mówiło o tym, że "sprawa dotyczy pedofilii, a więc komentowanie jej nie powinno być przedmiotem debaty publicznej przede wszystkim ze względu na dobro ofiary".

 

Niby ma to sens - w idealnym świecie takie sprawy powinny być sprawnie załatwiane 'poza' opinią publiczną, sprawcy izolowani od społeczeństwa a ofiary powinny otrzymać stosowną pomoc. Szkoda tylko że przypadki księży pedofili są przedmiotem takiej debaty / robienia polityki jak tylko się pojawią od X lat i jakoś nie ma wtedy problemu z ich nagłaśnianiem (nie kojarzę żeby przysłowiowy @jack równie stanowczo wtedy reagował co teraz na Czarnka), ale jak już mowa o pedofilu, który jest członkiem PO i działaczem LGBT to cicho sza! Taka troszkę hipokryzja.

Właśnie, w idealnym świecie powinny być izolowane a nie przenoszone do innej parafii by grasowały dalej

4 godziny temu, julekstep napisał:

 

Publicysta i dziennikarz odniósł się w ten sposób bo słów wypowiedzianych przez ministra, w programie telewizyjnym, gdzie minister komentował oświadczenie urzędu, w którym pracował Krzysztof F. Oświadczenie mówiło o tym, że "sprawa dotyczy pedofilii, a więc komentowanie jej nie powinno być przedmiotem debaty publicznej przede wszystkim ze względu na dobro ofiary".

 

Niby ma to sens - w idealnym świecie takie sprawy powinny być sprawnie załatwiane 'poza' opinią publiczną, sprawcy izolowani od społeczeństwa a ofiary powinny otrzymać stosowną pomoc. Szkoda tylko że przypadki księży pedofili są przedmiotem takiej debaty / robienia polityki jak tylko się pojawią od X lat i jakoś nie ma wtedy problemu z ich nagłaśnianiem (nie kojarzę żeby przysłowiowy @jack równie stanowczo wtedy reagował co teraz na Czarnka), ale jak już mowa o pedofilu, który jest członkiem PO i działaczem LGBT to cicho sza! Taka troszkę hipokryzja.

Właśnie, w idealnym świecie powinny być izolowane a nie przenoszone do innej parafii by grasowały dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Przestałeś chwalić jak za Ciebie się wzięli 🤣🤣🤣

No ale ja osobiście na tym co oni robią korzystam.

Tylko długoterminowo to jest oranie systemu na lata. Nie ma komu pracować, bo nikt nie chce do 30-stki czekać aż zacznie zarabiać pieniądze, ja mam więcej projektów niż jestem w stanie obrobić, więc rozwój jest hamowany, a na dydaktykę 90 procent ludzi ma wyjebane i nikt im nic z tego powodu nie zrobi. Na politechnice śląskiej są katedry gdzie uczelnia nie jest podstawowym miejscem pracy dla żadnego pracownika. Ludzie robią w przemyśle kasę, a na zajęcia przychodzą raz w tygodniu. I nikt im nic nie zrobi, ba, trzeba ich prosić co roku żeby kolejny rok zechcieli przychodzić. Bo jak nie przyjdą to nie ma nikogo kto ich zastąpi. Jak to się ma odbić na jakości zajęć, badań, czegokolwiek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Zbyt abstrakcyjna jest dla Ciebie koncepcja chwalenia za dobre rzeczy i krytykowania za złe?

W dobie cancelowania Rowling przez srodowiska 'liberalne' za to ze powiedziala jedna rzecz niezgodna z ich 'wyznaniem wiary' nie ma chyba sensu zadawac takich pytan xD

12 minut temu, kolader napisał:

Właśnie, w idealnym świecie powinny być izolowane a nie przenoszone do innej parafii by grasowały dalej

Pelna zgoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Bo jak nie przyjdą to nie ma nikogo kto ich zastąpi.

Jak nie przyjdą, to nie będą robić projektów :), bo każdy będzie miał bandę oszołomów w du.ie.

Cała masa firm, utrzymuje i podpiera się "autorytetem" ludzi (pseudo?) nauki, win-win.

A z "projektów" najczęściej, największym wkładem jest podpis "autorytetu naukowego" :) 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

Jak nie przyjdą, to nie będą robić projektów :), bo każdy będzie miał bandę oszołomów w du.ie.

Cała masa firm, utrzymuje i podpiera się "autorytetem" ludzi (pseudo?) nauki, win-win.

A z "projektów" najczęściej, największym wkładem jest podpis "autorytetu naukowego" :) 

Będą, tylko nie na uczelni a w przemyśle. A że nie ma kim robić, to stawki na uczelniach rosną w projektach w astronomicznym tempie. Już są projekty gdzie płacą ludziom tylko z doktoratem po 200 złotych za godzinę.

A w projektach robią ciągle te same osoby, bo najczęściej bez doktoratu się nie zalapiesz a do 30-stki nikt nie chce zarabiać 3500 brutto.

I oczywiście że jak jest masa projektów gdzie zamiast wdrożeń wystarczy list intencyjny, a firma może sobie kupić środki trwałe to kasa dosłownie leci z nieba. No i tak jak pisałem wyżej, dla mnie to zajebiście, dla systemu tragedia. Więc jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to w 100 procentach się zgadzam.

Tylko że jak pisałem wcześniej, są dziedziny ( informatyka, telekomunikacja, robotyka, automatyka, medycyna) które nie są w stanie konkurować z przemysłem nawet przy takich stawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fluber napisał:

Będą, tylko nie na uczelni a w przemyśle. A że nie ma kim robić, to stawki na uczelniach rosną w projektach w astronomicznym tempie. Już są projekty gdzie płacą ludziom tylko z doktoratem po 200 złotych za godzinę.

A w projektach robią ciągle te same osoby, bo najczęściej bez doktoratu się nie zalapiesz a do 30-stki nikt nie chce zarabiać 3500 brutto.

I oczywiście że jak jest masa projektów gdzie zamiast wdrożeń wystarczy list intencyjny, a firma może sobie kupić środki trwałe to kasa dosłownie leci z nieba. No i tak jak pisałem wyżej, dla mnie to zajebiście, dla systemu tragedia. Więc jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to w 100 procentach się zgadzam.

Tylko że jak pisałem wcześniej, są dziedziny ( informatyka, telekomunikacja, robotyka, automatyka, medycyna) które nie są w stanie konkurować z przemysłem nawet przy takich stawkach.

Dobrze mnie zrozumiałeś. 

Największą patologią jest sytuacja, gdzie zachodni koncern, za pieniądze podatnika "drukuje" kadrę naukową na konkretnym wydziale, po czym cała kadra pokazuje środkowy palec uczelni.

W dniu 3.03.2023 o 22:42, fluber napisał:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/magdalena-filiks-zmarl-syn-krytyka-tomasz-duklanowski-radio-szczecin

Cytat

Natomiast Tomasz Duklanowski do postępowania ws. kary podjętego przez przewodniczącego KRRiT odniósł się na pierwszej stronie „Gazety Polskiej Codziennie”. - Celowo nie informowaliśmy o przynależności partyjnej matki pokrzywdzonych czy choćby o tym, z którego okręgu jest ona posłanką. Nie publikowaliśmy też zdjęć Krzysztofa F., na których jest razem z matką pokrzywdzonych dzieci, choć osoby te wspólnie prowadziły kampanie wyborcze. Nie ujawniliśmy także, w jakich okolicznościach dzieci zostały powierzone pod opiekę pedofilowi, a nie ojcu

Niech każdy oceni.

Duklanowski podał to co widać. Po czym ruszyła cała nagonka PO, która podaje dane osobowe bez żadnych skrupułów, piłując dziennikarza, aby anihilować związek pedofila z Trzaskowskim.

I teraz najbardziej obrzydliwa rzecz, to nie była jedyna ofiara.

Co z resztą ofiar, po publikacji oburzonych oszołomów? Hipokryzja i skr.........two lvl hard. 

Uczciwie, nie jestem w stanie odpowiedzieć, która strona jest bardziej obrzydliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały przez Polskie Radio Szczecin ujawnione informacje umożliwiające natychmiastową identyfikację dwójki dzieci - ofiar pedofila. W materiałach Polskiego Radia Szczecin poinformowano bowiem, że poszkodowanymi były dzieci znanej parlamentarzystki - 13-letni chłopiec i 16-letnia dziewczynka. 

 

Będziecie teraz jak zwykle zakłamywać rzeczywistość, że to wina Platformy i Tuska? Tydzień opowiadania w TVPinfo i ciemny lud to kupi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

Zostały przez Polskie Radio Szczecin ujawnione informacje umożliwiające natychmiastową identyfikację dwójki dzieci - ofiar pedofila. W materiałach Polskiego Radia Szczecin poinformowano bowiem, że poszkodowanymi były dzieci znanej parlamentarzystki - 13-letni chłopiec i 16-letnia dziewczynka. 

 

Będziecie teraz jak zwykle zakłamywać rzeczywistość, że to wina Platformy i Tuska? Tydzień opowiadania w TVPinfo i ciemny lud to kupi. 

Dobrze się czujesz?

 

Podziwiam po prostu empatię dla 16 latki medialnych hien i polityków, o ile jest okazja rzucić gów...em w drugą stronę.

Zastanów się, czy wolałbyś w "SWOIM" przypadku wersję Polskiego Radia "Szczecin", czy drugą wersję grzaną non stop, tylko i wyłącznie dla celów politycznych, gdzie nie szczypią się już nawet ze szczegółami (vide informacja kto przyjmował narkotyki).

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Dobrze się czujesz?

 

Podziwiam po prostu empatię dla 16 latki medialnych hien i polityków, o ile jest okazja rzucić gów...em w drugą stronę.

Zastanów się, czy wolałbyś w "SWOIM" przypadku wersję Polskiego Radia "Szczecin", czy drugą wersję grzaną non stop, tylko i wyłącznie dla celów politycznych, gdzie nie szczypią się już nawet ze szczegółami (vide informacja kto przyjmował narkotyki).

Co ty pierdolisz? Temat dostał życia medialnego dzięki zaangażowaniu pisowskich pachołków. Gdyby nie to, sprawa toczyła by się zwykłym torem, jak wiele innych, bez rozgłosu w mediach społecznościowych napędzonych informacjami z radia szczecin.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jack napisał:

Co ty pierdolisz? Temat dostał życia medialnego dzięki zaangażowaniu pisowskich pachołków. Gdyby nie to, sprawa toczyła by się zwykłym torem, jak wiele innych, bez rozgłosu w mediach społecznościowych napędzonych informacjami z radia szczecin.  

Rozważ ponowny odwyk (od pisania :) ), bo jak widzę kolejny raz nie ogarniasz kontekstu wpisów. I nie przeklinaj :) 

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.