Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Koelner napisał:

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Tak z kącika edukacyjnego też spotkałem się z określeniem „lejce” na nazwanie prawa jazdy. 

Na poważnie, to cała masa przepisów w ruchu drogowym opiera się na na rozróżnianiu obiegowych pojęć droga vs jezdnia.

Jeżeli chodzi o budowlankę, tworzenie synonimu droga-jezdnia jest już kryminałem, bo to dokładnie tak samo uprawnione porównanie, jak mieszkanie vs budynek.

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

Droga składa się z pobocza, wydzielonej/ch jezdni, które posiadają pasy ruchu, wydzielonego torowiska (jeżeli istnieje) itd.

Pomijając nomenklaturę budowlaną, nie zdaliście z koelnerem na prawo jazdy :) 

Art.2 pkt 7 ustawy o ruchu drogowym

No ja o tym wiem, ale nie chodziło mi o to.

3 godziny temu, Koelner napisał:

Napisałem „potocznie”. Tak jak na Pomorzu w negocjacjach najczęściej mówi że ma się „dźwignie” a w centralnej Polsce spotkałem „lewar”. We Włocławku na chodnikach stawiają burtniki a gdzie indziej krawężniki. 

Pisałem „potocznie” ale przynajmniej miałeś okazje pomądrować się na tematy oczywiste. 

Tylko że rzucasz przykładem którym nijak ma się do błędu, który wielu powiela. Tu nie chodzi o różne znaczenie tego samego na przykładzie ziemniaka/kartofla/ziemnioka/pyry/gruli. Tak jak nie mówisz wlanczac tylko włączać albo cofać się do tyłu (no bo można i do przodu co nie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie podejrzewałem że polityka prorodzinna to taka porażka.,Myślę że to duża zasługa nakręcania przez rząd inflacji i windowania cen mieszkań do kosmicznych poziomów https://www.onet.pl/informacje/okopress/spis-powszechny-pograzyl-narracje-pis-o-rodzinie-zwiazki-niemalzenskie-z-duza-rola-w/pznghf2,30bc1058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

A teraz przez następne 2 lata będzie jeszcze gorzej

A nie wiem, moze tak. Tak tylko glosno sobie mysle, bo widze ze zaczela sie kampania ''za Pisu stac nas na social i jest potrzebny'' do ''Po co ten social, glupi Tusk'' xd

A wybory dopiero w pazdzierniku, bedzie ciekawie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

A nie wiem, moze tak. Tak tylko glosno sobie mysle, bo widze ze zaczela sie kampania ''za Pisu stac nas na social i jest potrzebny'' do ''Po co ten social, glupi Tusk'' xd

A wybory dopiero w pazdzierniku, bedzie ciekawie !

Intencją jest zajebista. Mieszkanie powinno być prawem ( jako socjalista to popieram).

Założenia są strasznie złe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, matek napisał:

Banki happy :)

Deweloperzy również będą zadowoleni.

Btw. Jak chcesz kredyt na 500 tysięcy to państwo z tej okazji da 770 tysięcy odsetek bankowi za Ciebie. To już może po prostu rozdawajmy po te 500 tysięcy?

Jestem ciekaw jak to wychodzi kosztowo. W przykładzie jest 2 tysiące na miesiąc na kredyt. To rocznie wychodzi parę miliardów. 

I co roku o parę miliardów więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

@Sebastian jak myślisz, jaki procent ludzi którzy mieli ać kredyt w tym lub przyszłym roku go... nie weźmie i poczeka na realizację obietnicy? I jak to wpłynie na gospodarkę? Pl

Jeśli sugerujesz że to rozwali gospodarkę i będzie winny temu co już się dzieje to to tak by nie zadziała.  Dopiero jak ten socjalizm wejdzie w życie to będziemy mieć katastrofę. Po co się starać ? Mieszkanie "dostanie każdy" a podatki będą wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Jeśli sugerujesz że to rozwali gospodarkę i będzie winny temu co już się dzieje to to tak by nie zadziała.  Dopiero jak ten socjalizm wejdzie w życie to będziemy mieć katastrofę. Po co się starać ? Mieszkanie "dostanie każdy" a podatki będą wysokie.

Ogólnie zgadzam się z tym tutaj:

https://oko.press/kredyt-zero-procent-tuska-ty-splacasz-kapital-panstwo-odsetki-i-marze-i-dalej-bedzie-drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.