Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, RappaR napisał:

No to pokaż kraj, który przy zmniejszaniu się odsetku ludzi w wieku produkcyjnym, notował takie wyniki gospodarcze jak Polska do 2015 stosując stare metody ekonomiczne.

Generalnie fajny jest model gospodarczy USA w wieku XIX wieku, jednak jakoś nikomu się nie udało go powtórzyć bez ukradzenia Indianom kilku milionów hektarów żyznych gleb, wykorzystywaniu niewolników i dostępu do największej bazy łatwo dostępnych złóż mineralnych na świecie. Przecież USA w XIX wieku przodowały w wydobyciu wszystkiego, od złota po ropę. Podawanie ich przykładu jako model gospodarczy, to jak podawanie przykładu Dubaju, ma ten sam sens, poza tym, że Arabowie mają lepsze wyniki 

Każdy kto ma cokolwiek wspólnego z biznesem powie Ci, że najszybciej i najłatwiej rozwinąć firmę za pomocą kredytu. Dlatego firmy pożyczają pieniądze. Jedni jednak pożyczają rozsądnie rozpatrując to czy będzie ich stać na spłatę gdy sytuacja ekonomiczna się pogorszy a drudzy idą po całości i często kończą z niczym. Pożyczając pieniądze trzeba myśleć nie o tym jak zajebiste warunki są dziś ale o tym co może być jutro. Dotyczy to zarówno ludzi biorących kredyty mieszkaniowe jak i państwa. Kryzysy ekonomiczne - wbrew Twoim przekonaniom - zdarzają się dość często a cykle koniunkturalne w gospodarce i ekonomii są czymś normalnym. 

O konsekwencjach działań PiSu ostrzegałem na tym forum na długo przed pandemią - wtedy Fluber i Polskignom śmiali się ze mnie. Chciałbym móc powiedzieć, że teraz ja się śmieję, ale się nie śmieję, bo wiem, że kłopoty dopiero się zaczynają i wiem, że wielu ludzi będzie miało przez to olbrzymie problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Każdy kto ma cokolwiek wspólnego z biznesem powie Ci, że najszybciej i najłatwiej rozwinąć firmę za pomocą kredytu. Dlatego firmy pożyczają pieniądze. Jedni jednak pożyczają rozsądnie rozpatrując to czy będzie ich stać na spłatę gdy sytuacja ekonomiczna się pogorszy a drudzy idą po całości i często kończą z niczym. Pożyczając pieniądze trzeba myśleć nie o tym jak zajebiste warunki są dziś ale o tym co może być jutro. Dotyczy to zarówno ludzi biorących kredyty mieszkaniowe jak i państwa. Kryzysy ekonomiczne - wbrew Twoim przekonaniom - zdarzają się dość często a cykle koniunkturalne w gospodarce i ekonomii są czymś normalnym. 

O konsekwencjach działań PiSu ostrzegałem na tym forum na długo przed pandemią - wtedy Fluber i Polskignom śmiali się ze mnie. Chciałbym móc powiedzieć, że teraz ja się śmieję, ale się nie śmieję, bo wiem, że kłopoty dopiero się zaczynają i wiem, że wielu ludzi będzie miało przez to olbrzymie problemy. 

Czyli generalnie jakby nie było kredytów między 2015, a 2019, to w przypadku pandemii i wojny na Ukrainie, Polska by nie odczuła żadnych negatywnych skutków? 

Czy też wojna i pandemia to konsekwencja działań PiSu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Tak, głupieje ale nie zmieniają mu się poglądy tylko zachęcony aplauzem klakierów stracił instynkt samozachowawczy i głośno je artykułuje 

Myślisz że już 50 lat temu wykształcił poglądy czemu kobiety rodzą jedno dziecko albo w ogóle albo na to ze ludzie zmieniają płeć? 

Czy może pierdoli głupoty w kwestiach które są nowe a jego umysł już nie jest na tyle lotny żeby to ogarnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

 

O konsekwencjach działań PiSu ostrzegałem na tym forum na długo przed pandemią - wtedy Fluber i Polskignom śmiali się ze mnie. Chciałbym móc powiedzieć, że teraz ja się śmieję, ale się nie śmieję

Właściwie od samego początku i dopóki nie pojawiła się pandemia, która zaowocowała jednym z najpoważniejszych światowych kryzysów w historii to wszystko smigalo aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, starYfaN napisał:

 

Ponadto nikt nie odnotowuje moim zdaniem kluczowych pomyłek rządu. Nikt nie podnosi tej dyskusji. 

Tych kluczowych pomyłek było tyle że trudno wszystkie odnotować.Praktycznie czego się nie dotknęli to spierdolili. Pierwsza  z brzegu PIS pozamykał kopalnie zwiększył import węgla z Rosji i w kraju o jednych z najbogatszych złóż  zabrakło węgla kiedy Kłameusz wyskoczył z embargiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, starYfaN napisał:

Którą nową?

wzrost-pkb-a-dlug-publiczny.png

Tą?

dlug-publiczny-mapa-swiata-768x385.png

Czy tą?

Wnosisz coś czasem poza jadem?

Nową. Taką która twierdzi, że można pożyczyć i kupić za to samochód, futro i iść do restauracji bo jutro też jest dzień. PiS te pieniądze rozdał "potrzebującym" tylko zapomniał im powiedzieć, że tak naprawdę wziął dla nich kredyt który będą musieli spłacić. A tak jakoś się dziwnie składa, że "potrzebujący" nie mają zdolności kredytowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Nową. Taką która twierdzi, że można pożyczyć i kupić za to samochód, futro i iść do restauracji bo jutro też jest dzień. PiS te pieniądze rozdał "potrzebującym" tylko zapomniał im powiedzieć, że tak naprawdę wziął dla nich kredyt który będą musieli spłacić. A tak jakoś się dziwnie składa, że "potrzebujący" nie mają zdolności kredytowej. 

Odniesiesz się do tego co Ci napisałem i pokażesz kraj podobnej wielkości, który stosuje starą ekonomię i bogaci się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Myślisz że już 50 lat temu wykształcił poglądy czemu kobiety rodzą jedno dziecko albo w ogóle albo na to ze ludzie zmieniają płeć? 

Czy może pierdoli głupoty w kwestiach które są nowe a jego umysł już nie jest na tyle lotny żeby to ogarnąć? 

Jasne, ten stary pierdziel dopiero teraz został tym typowym prawicowym dziadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Jasne, ten stary pierdziel dopiero teraz został tym typowym prawicowym dziadem.

Gada głupoty o nowych zjawiskach, nie o starych. To dowód że głupieje od niedawna. 

3 minuty temu, RappaR napisał:

Za ostatnie 7 lat ma wolniejszy wzrost gospodarczy od Polski, na najbliższe lata stagnacja gospodarcza, dług gospodarczy wzrósł zaś o 25%. 

To jest ten triumf starej ekonomii? Szału nie ma. 

Korea Południowa uwzględniając dług publiczny, prywatny i przedsiębiorstw to 9 najbardziej zadłużony kraj świata. @Sebastian nas chyba trolluje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Gada głupoty o nowych zjawiskach, nie o starych. To dowód że głupieje od niedawna

O jakich nowych zjawiskach? Piciu kobiet czy nienzachodzeniu w ciąże? 

Przecież te jego opowiastki to typowe pi****lenie starego konserwatywnego dziada. A nim jest od dawna. Jak na niego głosowałeś to też nim był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.