Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fluber napisał:

Moja logika jest taka że do samochodu potrzebujesz uprawnień a do bycia pieszym nie potrzebujesz.

A niektórym pieszym takie uprawnienia by się przydały.

1 godzinę temu, fluber napisał:

Mieli. Nauka świateł jest w szkole, która w naszym kraju jest obowiązkowa. 

Posiadam prawo jazdy od lat, nigdy nie miałem niebezpiecznej sytuacji na przejściu. Wiesz czemu? Bo jezdze w zabudowanym 50 a w okolicach pasów 40. Ale widziałem mnóstwo sytuacji niebezpiecznych z udziałem pieszych i prawie wszystkie łączyło to że kierowcy jechali za szybko. 

Te osoby które mają tu problem z pieszymi to te same osoby które mają problem z tym że jest za dużo terenu zabudowanego i za wysokie mandaty za przekroczenie prędkości. 

1 godzinę temu, fluber napisał:

Zapewniam że znacznie częściej byłem wyprzedzany na pasach w zabudowanym niż widziałem pieszego wchodzącego na pasy który na mnie nie patrzył . Szczerze to takiej drugiej sytuacji nawet nie pamiętam. 

Pozwolisz, że kogoś zacytuję:

W dniu 15.07.2022 o 10:56, fluber napisał:

Dowód anegdotyczny mnie nie przekonuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pepis21 napisał:

A niektórym pieszym takie uprawnienia by się przydały.

Pozwolisz, że kogoś zacytuję:

 

 

 

A do czego miałby Cię przekonać?  Nie próbuje niczego udowodnić. To że nadmierna prędkość kierowców samochodów jest główną przyczyną wypadków nie wynika z moich anegdot

 

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Proste - nie masz argumentów uderz  w prędkość jazdy i złych łamiących przepisy kierowców. Przy okazji opisz jaki to jesteś święty :)

Drogi nasz "logiku" - jadąc 30 km/h masz drogę hamowania około 15 metrów - bo jest takie coś jak czas reakcji.  Przy twoich 40 km/h to jest 25 metrów. Całkiem sporo. Przy czym mówimy o dobrych warunkach drogowych.

 

Nie wiem ile, nie zdarzyło mi się nie zatrzymać w porę. 

Nadmierna prędkość jazdy to podstawowa przyczyną wypadków. Trudno uderzyć w coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

A do czego miałby Cię przekonać?  Nie próbuje niczego udowodnić. To że nadmierna prędkość kierowców samochodów jest główną przyczyną wypadków nie wynika z moich anegdot

No nie wiem, bo ja mógłbym wymienić tysiące przykładów kiedy przy jeździe z wolną prędkością pieszy bezpardonowo wbija na pasy nie dając nawet jakiegokolwiek sygnału do tego (jak stanięcie przed i spojrzenie w lewo-prawo-lewo) albo komórkowych zombie czy rowerzystów co z pełną prędkością wjeżdżają na przejścia nie zważając czy ma ono specjalny przejazd dla nich czy bądź co gorsza robią to w nocy jadąc bez jakiegokolwiek oświetlenia. Tak że wina nie zawsze jest po stronie kierowców.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Pepis21 napisał:

No nie wiem, bo ja mógłbym wymienić tysiące przykładów kiedy przy jeździe z wolną prędkością pieszy bezpardonowo wbija na pasy nie dając nawet jakiegokolwiek sygnału do tego (jak stanięcie przed i spojrzenie w lewo-prawo-lewo) albo komórkowych zombie czy rowerzystów co z pełną prędkością wjeżdżają na przejścia nie zważając czy ma ono specjalny przejazd dla nich czy bądź co gorsza robią to w nocy jadąc bez jakiegokolwiek oświetlenia. Tak że wina nie zawsze jest po stronie kierowców.

Dokładnie, właśnie takich czterech minąłem na dystansie 6km :) Jakbym się z nimi zderzył na hulajnodze to co najwyżej by im się ekran potłukł, ale z samochodem byłoby trudniej.

Ale też na tychże 6km minąłem też:

  • parę na rowerach, którzy ni c***a nie myśleli jechać przez chwilę za sobą, żeby umożliwić mi przejazd z naprzeciwka.
  • pana, który nie ogarnął, że ciśnie środkiem ścieżki, a próbuję go wyprzedzić, usłyszał dzwonek i po chwili się zorientował
  • ale też panią, która totalnie tego nie ogarnęła i walcząc z rowerem jechała od prawej do lewej, bez reakcji na dzwonek
  • no i oczywiście kilku pieszych, dla których czy ścieżka rowerowa czy chodnik to jeden c***

A to tylko 6km wyprawa do empiku i z powrotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypomnę dla tych co nie wiedzą, że ta "dziennikarka" pracowała w TVP przez wiele lat za rządów poprzedniej ekipy. Zresztą podobnie do Kraśko, Tadla czy Rudnik.

Ależ to była wtedy obiektywna i nieupolityczniona ekipa na Woronicza. Przypadkowo wszyscy oni wylądowali w TVN lub Wyborczej po przyjściu okropnych pisiorów do TVP i dopiero wtedy TVP stała się politycznym medium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kepler napisał:

Tak tylko przypomnę dla tych co nie wiedzą, że ta "dziennikarka" pracowała w TVP przez wiele lat za rządów poprzedniej ekipy. Zresztą podobnie do Kraśko, Tadla czy Rudnik.

Ależ to była wtedy obiektywna i nieupolityczniona ekipa na Woronicza. Przypadkowo wszyscy oni wylądowali w TVN lub Wyborczej po przyjściu okropnych pisiorów do TVP i dopiero wtedy TVP stała się politycznym medium.

Przecież tylko ludzie o bardzo krótkiej pamięci, albo wyznawcy Peło twierdzą, że to co robi PiS z TVP to jakieś historyczne rekordy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kepler napisał:

Tak tylko przypomnę dla tych co nie wiedzą, że ta "dziennikarka" pracowała w TVP przez wiele lat za rządów poprzedniej ekipy. Zresztą podobnie do Kraśko, Tadla czy Rudnik.

Ależ to była wtedy obiektywna i nieupolityczniona ekipa na Woronicza. Przypadkowo wszyscy oni wylądowali w TVN lub Wyborczej po przyjściu okropnych pisiorów do TVP i dopiero wtedy TVP stała się politycznym medium.

Skoro wyrzucono tylko część dziennikarzy, a część pozostała, to wniosek jest oczywisty. Wcześnie byli zatrudnieni ludzi o zróżnicowanym światopoglądzie, a teraz są tylko ci o jedynym słusznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.