Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Dużo tej prowincji zjeździłeś?

Pochodzę z prowincji, takiej z pogranicza Polski B i C. Pracowałem w przedsiębiorstwie komunalnym w Polsce C więc jak chcesz mogę cię wprowadzić w temat.

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Dziwny, swoisty egocentryczny poziom rasizmu w dzieleniu na lepszą Polskę i lepszych Polaków.

Hahahaha. Przepisałeś z jakiejś ulotki wyborczej twoich? Strasznie wam mózgi przeżarła ta propaganda. 

To, że duże miasta odjechały reszcie kraju to fakt. Polska B to tam, gdzie możliwy jest finansowo i czasowo dojazd do pracy do dużych ośrodków. Polska C to tam skąd dojechać już się nie da. I PKP są jednym z kluczowych graczy na mapie kształtowania tych podziałów. To są fakty, do których rządzący powinni podejść merytorycznie a nie pieprzyć o pogardzie, rasizmie i tego typu głupotach powtarzanych przez ich polityczny beton. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

, że duże miasta odjechały reszcie kraju to fakt. Polska B to tam, gdzie możliwy jest finansowo i czasowo dojazd do pracy do dużych ośrodków. Polska C to tam skąd dojechać już się nie da. I PKP są jednym z kluczowych graczy na mapie kształtowania tych podziałów. To są fakty, do których rządzący powinni podejść merytorycznie a nie pieprzyć o pogardzie, rasizmie i tego typu głupotach powtarzanych przez ich polityczny beton. 

Samorządy @Koelner działają aż miło żeby różnice wciąż były

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Samorządy @Koelner działają aż miło żeby różnice wciąż były

 

Cóż, jeśli chodzi o samorządność to wciąż jest dużo pracy ale 100 lat różnicy między zaborem pruskim a rosyjskim są widoczne także w mentalności ( bardziej może proces uwłaszczania chłopów z XIX wieku )

35 minut temu, starYfaN napisał:

Przecież reszta obiecuje to samo, plus 3 tyś dla wszystkich i to posmarowane maścią na inflację.

całe szczęście, że są znani z niedotrzymywania obietnic dlatego warto na nich głosować

tak przypomina mi się kampania 2015 roku i paliwem napędowym był strach przed uchodźcami, od roku coraz więcej kolorowych w Gdańsku i na rowerach Ubera, Bolta czy innych doręczycieli nie zobaczysz białego, to Ci zza muru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Pochodzę z prowincji, takiej z pogranicza Polski B i C. Pracowałem w przedsiębiorstwie komunalnym w Polsce C więc jak chcesz mogę cię wprowadzić w temat.

Hahahaha. Przepisałeś z jakiejś ulotki wyborczej twoich? Strasznie wam mózgi przeżarła ta propaganda.

Gdybyś nie przegapił postów ttr, wiedziałbyś przynajmniej z kogo powinieneś się śmiać. :)

Teraz, Koelner napisał:

całe szczęście, że są znani z niedotrzymywania obietnic dlatego warto na nich głosować

A to szacunek, każdy ma własne podejście do głosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

 

tak przypomina mi się kampania 2015 roku i paliwem napędowym był strach przed uchodźcami, od roku coraz więcej kolorowych w Gdańsku i na rowerach Ubera, Bolta czy innych doręczycieli nie zobaczysz białego, to Ci zza muru?

Po czym wpuscili ich absolutnie najwiecej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

Samorządy @Koelner działają aż miło żeby różnice wciąż były

 

Trzeba mieć jeszcze w regionie co dofinansowywać. W pomorskim dziury po PKSach jakoś wypełnili prywatni przedsiębiorcy (http://latocha.pl/ http://www.owsiak.pelplin.pl/ itd)

Ale może pomorskie jest inne skoro nawet koleje buduje - II etap budowy kolei metropolitarnej

https://www.pkm-sa.pl/projekty/pkm-poludnie/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

od roku coraz więcej kolorowych w Gdańsku i na rowerach Ubera, Bolta czy innych doręczycieli nie zobaczysz białego, to Ci zza muru?

serio?

w Wawie glownie Ukraincy obstawiaja te tematy :P

a jak sa kolorowi to raczej Pajeety niz Muhammady

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

serio?

w Wawie glownie Ukraincy obstawiaja te tematy :P

a jak sa kolorowi to raczej Pajeety niz Muhammady

byłem w wawie w zeszłym tyg w okolicach dworca i później Włochy i było też kolorowo

a beka bo 3 lata temu znajomy Nigeryjczyk, który pracuje w Gdańsku dostał propozycję pracy za lepszy hajs w Wawie i nie poszedł bo jak to ujął "za dużo tam czarnych", może Ukraińcy wyparli kolorowych w Wawie :P

6 minut temu, julekstep napisał:

a jak sa kolorowi to raczej Pajeety niz Muhammady

kolorowi chodziło mi ogólnie o tych też - w sobotę mnie odwoził Etiopczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

byłem w wawie w zeszłym tyg w okolicach dworca i później Włochy i było też kolorowo

a beka bo 3 lata temu znajomy Nigeryjczyk, który pracuje w Gdańsku dostał propozycję pracy za lepszy hajs w Wawie i nie poszedł bo jak to ujął "za dużo tam czarnych", może Ukraińcy wyparli kolorowych w Wawie :P

na centralnym zawsze kolorowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ignazz napisał:

Ogólnie to zapraszam na Toruń Wschód. Tsm się poczujesz jak u Siebie. 

Podobno ma być odremontowany i Miasto też.

Moim zdaniem za mało jest połączeń do Miasto / Wschodni a szkoda bo to blisko centrum i nie trzeba przeciskać się przez zakorkowany most. No i oczywiście większa ilość połączeń z innymi miastami to większa ilość połączeń Miasto / Wschodni - Główny 

Ogólnie linia 22 rzadko jeździ więc nie chętnie wybieram Główny. Zawsze staram się jeździć z Miasto / Wschodni. 
 

No, ale pociągi to, niektóre są w dramatycznym stanie. Miało być usunięcie tych starych i miały szusować nowe jak widać na zapowiedziach się skończyło. 
 

Plusem jest natomiast fakt, że Pendolino z Wawy do Krk nigdzie się nie zatrzymuje i w miarę szybko można się przedostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fluber napisał:

Miałem w tym tygodniu te nieprzyjemnosc być na dworcach w Poznaniu i Toruniu i nie wiem @ely3 @ignazz czy to wina rządu, samorządu czy c*** wie kogo, ale standard w porównaniu do Wrocławia do którego jestem przyzwyczajony to jest jakaś katastrofa. 

 

 

10 godzin temu, ignazz napisał:

 

Niby można ale taka dziwna zaczepka nie w twoim stylu moim zdaniem. 

Ogólnie to zapraszam na Toruń Wschód. Tsm się poczujesz jak u Siebie. 

 

Wyrażam opinię, a nie szukam zaczepki. A Ty reagujesz jak ostatni wsiok.

4 godziny temu, jack napisał:

Dziwi Cię otaczający świat jak Kaczyńskiego w sklepie dla biedaków. 

I niech mi ktoś powie, że antypis to nie jest stan umysłu.

10 godzin temu, ignazz napisał:

 

Odpowiadając na twoje pytanie to za dworce odpowiada MInfra a za meneli Rząd.
Ciebie spotkało combo ale jak złe to znosisz to zawsze możesz napisać ze to wina Tuska.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo kolei to w 2025 zmienia się standard komunikacji na GSM-R, standard europejski. Jest wielce prawdopodobne, że co najmniej połowa lokomotyw będzie bezużyteczna bo nasi rządzący obudzili się za późno. Wiedzą o tym od 2018 roku ale modernizacje zaczęły się w zeszłym. Nawet gdyby zatrzymać teraz wszystkie lokomotywy do wymiany radia to nie ma szans aby zdążyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos koleji , to czeskie regio jet i leoexpress sa mocno blokowane przez urzad transportu kolejowego , trzeba chronic pkp ,   konkurencja i poprawa jakosci to jakies wymysly dla debili ,  nasz rzad stawia veto!!!  wyjebane w miliony obywateli byle tylko moloch na glinianych nogach dalej funkcjonowal na niezmienionych warunkach .

https://oko.press/czeskie-pociagi-regiojet-leoexpress/

 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mistrzBeatka napisał:

tak a propos koleji , to czeskie regio jet i leoexpress sa mocno blokowane przez urzad transportu kolejowego , trzeba chronic pkp ,   konkurencja i poprawa jakosci to jakies wymysly dla debili ,  nasz rzad stawia veto!!!  wyjebane w miliony obywateli byle tylko moloch na glinianych nogach dalej funkcjonowal na niezmienionych warunkach .

https://oko.press/czeskie-pociagi-regiojet-leoexpress/

 

Ja uważam, że powinni ich dopuścić ale muszą wyłożyć pieniądze na rozwój i utrzymanie infrastruktury. Bez tego nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.