Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Cardi napisał:

Jak naście lat temu szedłem z fabryki za 1700 do pierwszej biurowej pracy w zawodzie w gównospedycji za 1300 to wiedziałem, że chcę zejść z kilku stów, żeby zebrać doświadczenie. Bo dodatkowe miesiące na taśmie gówno mi dadzą.

Ja powiem że się opłacało, bo po pół roku zmieniłem na normalną spedycję, inni powiedzą, że to był wyzysk.

Nie Ty jeden tak robiłeś. Pp Tobie przyszedł następny, następny, następny i pracodawca pewnie od lat wyzyskuje ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Nie Ty jeden tak robiłeś. Pp Tobie przyszedł następny, następny, następny i pracodawca pewnie od lat wyzyskuje ludzi. 

Dalej ta sama postawa. Wyzyskuje. Eghh 

Marks wszedł za bardzo?

Czy narracja rzadu? 

Rynek pracy obecnie mamy bardzo dojrzały i zapytaj jakie zachęty na produkcji wobec pracowników stosuje chociażby @ely3 aby utrzymać dobry zespół. 

W mojej branży jest to proste. Niczego nie chce za darmo. 
 

 

tylko udział w zysku. 

I zdecydowana większość kolegów ma podobnie gdzie nikt nie czuje się wyzyskiwany. 

Nie wiem czemu twierdzisz ze większość pracodawców to robaczywe firmy i wyzysk. 
Równocześnie broniąc KK w odwrotny sposób ze czasem się ktoś zły zdarza. Moim zdaniem w obu przypadkach mylisz  proporcje

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Nie Ty jeden tak robiłeś. Pp Tobie przyszedł następny, następny, następny i pracodawca pewnie od lat wyzyskuje ludzi. 

No, jakby szukał wykwalifikowanych za rynkową stawkę to bym się nie nadawał i dalej bym nakurwiał w fabryce przez ten czas.

Nie bez powodu firmy nie szukają samych seniorów za miliony monet. Są zadania w ramach zespołu, które wymagają doświadczenia i te robią seniorzy, a jest praca liniowa, powtarzalna, którą mogą zrobić juniorzy. Brak doświadczenia to właśnie różnica między ich pensjami. Dziwię się że muszę to wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Dalej ta sama postawa. Wyzyskuje. Eghh 

Marks wszedł za bardzo?

Czy narracja rzadu? 

Gdyby nie wyzyskiwal to by Cardi po pół roku stamtąd nie spierdolił. 

To całe zbieranie doświadczenia, wpisy do CV czy portfolio i pracowanie znacznie poniżej wartości która wypracowujesz na danym stanowisku to właśnie wyzysk ekonomiczny. 

I na szczęście tacy pracodawcy należą już do mniejszości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Gdyby nie wyzyskiwal to by Cardi po pół roku stamtąd nie spierdolił. 

To całe zbieranie doświadczenia, wpisy do CV czy portfolio i pracowanie znacznie poniżej wartości która wypracowujesz na danym stanowisku to właśnie wyzysk ekonomiczny. 

I na szczęście tacy pracodawcy należą już do mniejszości. 

Przyjmował niewykwalifikowanych pracowników do siebie, ja to nazywam daniem szansy, a ty wyzyskiem.

Musiał poświęcić czas i produktywność innego pracownika, żeby się tym nowicjuszem zajął, a w sumie mógłby ściągać tylko wykwalifikowanych po innych stawkach.

Jeżeli takich pracodawców jest mniej, to znaczy że podwyższa się próg wejścia do zawodu, co nie jest dobrą informacją dla absolwentów, którzy mają wiedzę akademicką, ale nie mają doświadczenia biznesowego.

Także nie wiem czy to dobra wiadomość, że należą do mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

To zlikwiduj port w Gdyni, jest bliżej Gdańska niż Elbląg.

Argument z dupy. Już się nie kompromituj wrzucając porty w Helu czy Jastarni, o Rumii nie wspominając. Mając port w Gdańsku i jeszcze w Gdyni inwestowanie miliardów w port w Elblągu jest kretyństwem, które powinno być karane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Przyjmował niewykwalifikowanych pracowników do siebie, ja to nazywam daniem szansy, a ty wyzyskiem.

Musiał poświęcić czas i produktywność innego pracownika, żeby się tym nowicjuszem zajął, a w sumie mógłby ściągać tylko wykwalifikowanych po innych stawkach.

Jeżeli takich pracodawców jest mniej, to znaczy że podwyższa się próg wejścia do zawodu, co nie jest dobrą informacją dla absolwentów, którzy mają wiedzę akademicką, ale nie mają doświadczenia biznesowego.

Także nie wiem czy to dobra wiadomość, że należą do mniejszości.

Mamy najnizsze bezrobocie od 1991 więc raczej dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

W innym wypadku poszliby pracować gdziekolwiek po kilku latach wyzysku

No nie, po tym "wyzysku" w końcu by się czegoś nauczyli i poszliby po podwyżkę (bo nie umieli, a już umieją) albo złożyć wypowiedzenie żeby zmienić pracodawcę (bo nie umieli, a już umieją).

Niekoniecznie na KFC.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

@fluber dowiódł że rookie contracty w NBA to wyzysk ekonomiczny 

Oczywiście że rookie contracty w NBA to często wyzysk. 

8 minut temu, Cardi napisał:

No nie, po tym "wyzysku" w końcu by się czegoś nauczyli i poszliby po podwyżkę (bo nie umieli, a już umieją) albo złożyć wypowiedzenie żeby zmienić pracodawcę (bo nie umieli, a już umieją).

Niekoniecznie na KFC.

Liczba miejsc pracy dla wykwalifikowanych nie wzrośnie dlatego że więcej ludzi jest wyzyskiwanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jack napisał:

Argument z dupy. Już się nie kompromituj wrzucając porty w Helu czy Jastarni, o Rumii nie wspominając. Mając port w Gdańsku i jeszcze w Gdyni inwestowanie miliardów w port w Elblągu jest kretyństwem, które powinno być karane. 

 

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Porty to nie tylko transport morski, gdzie Gdańsk, Gdynia i Szczecin-Świnoujście przyjmują 97%.

Strzeliłeś babola i zaczynasz być bezczelny. Może policz, ile tirów mieści jeden mały statek w Elblągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Liczba miejsc pracy dla wykwalifikowanych nie wzrośnie dlatego że więcej ludzi jest wyzyskiwanych. 

Wzrośnie liczba ogłoszeń o pracę, na które taka osoba będzie aplikowała. Czyli też da sobie więcej szans na znalezienie lepszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Gdyby rządziła nami konfederacja to byśmy zarabiali że hej

 

Kiedyś podobno zapytali Kurwina dlaczego kupuje najtańsze skarpetki skoro jest milionerem 

Odpowiedział, że jest milionerem bo między innymi kupuje tanie skarpetki (nie wiem czy to prawda, ale tak kiedyś przeczytałem)

 

Widać wpływ mentora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Kiedyś podobno zapytali Kurwina dlaczego kupuje najtańsze skarpetki skoro jest milionerem 

Odpowiedział, że jest milionerem bo między innymi kupuje tanie skarpetki (nie wiem czy to prawda, ale tak kiedyś przeczytałem)

 

Widać wpływ mentora 

Złotówki się liczy a tysiące wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, josephnba napisał:

Kiedyś podobno zapytali Kurwina dlaczego kupuje najtańsze skarpetki skoro jest milionerem 

Odpowiedział, że jest milionerem bo między innymi kupuje tanie skarpetki (nie wiem czy to prawda, ale tak kiedyś przeczytałem)

 

Widać wpływ mentora 

https://wolnorynkowy.pl/produkt/skarpetki-korwin-to-wolnosc-korwin-to-nadzieja/

Chciałbym poznać ludzi którzy kupują skarpetki z podpisem "Korwin to nadzieja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Koelner napisał:

@fluber dowiódł że rookie contracty w NBA to wyzysk ekonomiczny 

no a nie? :)

Donic rok temu zarabiał 2x mniej od Hardawaya Żuniora

 

22 minuty temu, josephnba napisał:

@Cardi serio broni umowy zlecenie z 3k brutto? 

 

Widać wolnościowców już do reszty pojebało przy inflacji 15% 

taka umowa to przecież szansa, którą dobrzy biznesmeni dają młodym wchodzącym na rynek pracy!

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.