Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Sebastian napisał:

Koszt 1 m2 gruntu  na Bemowie 2200 zł koszt budowy 1 m2 mieszkania 6400 zł  Sprzedaż za około 10 tys za m2. Taka to maksymalizacja zysków. 

Kombinacje to były przy drogach, remontach torów, gdzie trzeba było mieć duże zaplecze i możliwości. 

Skupmy się na faktach.

Średnia marża brutto ze sprzedaży deweloperów w 2016 wynosiła 20,5%

https://www.navigatorcapital.pl/wp-content/uploads/2016/06/DMNavigator_raport_deweloperzy.pdf

Średnia marża brutto za ubiegły rok wyniosła 27,7%. 

?t=crop:595:640:nowe:0:0,resize:fill:536:576,enlarge:1

To wzrost rentowności o ponad 1/3 w ciągu ostatnich 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, matek napisał:

 

To ciekawy temat, bo ja np jako Polak w UK moge glosowac w lokalnych wyborach. Nie biore udzialu, bo nie znam sie i nie interesuje, nie wiem jakie sa potrzeby ale np tutaj w UK nie maja kompletnie z tym problemu. Sam nie mam w  tym temacie zdania, ale chyba wole swiadomego Ukrainca zeby oddac glos, niz kogos kompletnie bez wiedzy i zaslepionego w ktorakolwiek ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Każdy ma prawo do własnego zdania. Gość doszedł do sporych pieniędzy wiec nie można wykluczyć ze jest inteligentny. Tak jak oczywiście jak gość który za Tobą stanie po mięso w biedronce. Ale tu moim zdaniem prawdopodobieństwo maleje. 

A przecież udział takiego milionera vs milion nie milionerów w co2 jest nawet jak ma odrzutowiec dużo niższym. 

Ja tam lubię posłuchać kogoś mądrzejszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Dlaczego? Każdy ma prawo do własnego zdania. Gość doszedł do sporych pieniędzy wiec nie można wykluczyć ze jest inteligentny. Tak jak oczywiście jak gość który za Tobą stanie po mięso w biedronce. Ale tu moim zdaniem prawdopodobieństwo maleje. 

A przecież udział takiego milionera vs milion nie milionerów w co2 jest nawet jak ma odrzutowiec dużo niższym. 

Ja tam lubię posłuchać kogoś mądrzejszego. 

A dlaczego porównujesz jego emisje, do emisji miliona osób?

Przecież on twierdzi, że biedni nie powinni jeść, natomiast on nie zrezygnuje z latania prywatnym samolotem, bo rejsowe mają dużą emisyjność (nie liczy per capita).

W życiu nie słyszałem większej pychy i głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

A dlaczego porównujesz jego emisje, do emisji miliona osób?

Przecież on twierdzi, że biedni nie powinni jeść, natomiast on nie zrezygnuje z latania prywatnym samolotem, bo rejsowe mają dużą emisyjność (nie liczy per capita).

W życiu nie słyszałem większej pychy i głupoty.

Bo pisał o milionach biednych mięsożerców. Wiec jeżeli Rappar chce go zabić w imię redukcji emisji to ma ktoś prawo chcieć zabić milion biedaków w imię redukcji emisji. Jeżeli państwo do nich dopłaca oni nie pracują to zysk jest po stronie utrzymania profesora przy życiu. 

Nie wspominając o tym ze maja nie jeść mięsa a nie nie żyć 

Tak na marginesie. 

Ale czego się spodziewać po Dr Pawulon 

Weź skrupulatnie wylicz to % jak robisz to z udziałem deweloperów w mieszkaniowce i jeżeli bilans będzie przeciw temu milionowi to zakończ ich mizerny żywot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

Dlaczego? Każdy ma prawo do własnego zdania. Gość doszedł do sporych pieniędzy wiec nie można wykluczyć ze jest inteligentny. Tak jak oczywiście jak gość który za Tobą stanie po mięso w biedronce. Ale tu moim zdaniem prawdopodobieństwo maleje. 

A przecież udział takiego milionera vs milion nie milionerów w co2 jest nawet jak ma odrzutowiec dużo niższym. 

Ja tam lubię posłuchać kogoś mądrzejszego. 

Gość doszedł do dużych pieniędzy i się odkleił. Co tu komentować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Gość doszedł do dużych pieniędzy i się odkleił. Co tu komentować? 

Pewnie tak. Nie znam go ani przed ani po wiec trudno to rozstrzygnąć. Ale myśle ze jakby przestał latać prywatnym samolotem ( o ile posiada i czy to jest jet?) to wynik byłby zerowy. Dla emisji. Natomiast jakby cena mięsa poszybowała w górę i ich spożycie spadło o 50% to wyniki byłby zauważalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Pewnie tak. Nie znam go ani przed ani po wiec trudno to rozstrzygnąć. Ale myśle ze jakby przestał latać prywatnym samolotem ( o ile posiada i czy to jest jet?) to wynik byłby zerowy. Dla emisji. Natomiast jakby cena mięsa poszybowała w górę i ich spożycie spadło o 50% to wyniki byłby zauważalne. 

Jakby zakazać produkcji wszystkich jachtów, luksusowych samochodów i prywatnych samolotów, wynik także byłby zauważalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Pewnie tak. Nie znam go ani przed ani po wiec trudno to rozstrzygnąć. Ale myśle ze jakby przestał latać prywatnym samolotem ( o ile posiada i czy to jest jet?) to wynik byłby zerowy. Dla emisji. Natomiast jakby cena mięsa poszybowała w górę i ich spożycie spadło o 50% to wyniki byłby zauważalne. 

No jak ja będę miał wszystko a inni nie będą mieć nic to będzie spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał:

Bo pisał o milionach biednych mięsożerców. Wiec jeżeli Rappar chce go zabić w imię redukcji emisji to ma ktoś prawo chcieć zabić milion biedaków w imię redukcji emisji. Jeżeli państwo do nich dopłaca oni nie pracują to zysk jest po stronie utrzymania profesora przy życiu. 

Nie wspominając o tym ze maja nie jeść mięsa a nie nie żyć 

Tak na marginesie. 

Ale czego się spodziewać po Dr Pawulon 

Weź skrupulatnie wylicz to % jak robisz to z udziałem deweloperów w mieszkaniowce i jeżeli bilans będzie przeciw temu milionowi to zakończ ich mizerny żywot

???

Kompletnie nie mam pojęcia, o co Ci chodzi.

2 minuty temu, ignazz napisał:

Pewnie tak. Nie znam go ani przed ani po wiec trudno to rozstrzygnąć. Ale myśle ze jakby przestał latać prywatnym samolotem ( o ile posiada i czy to jest jet?) to wynik byłby zerowy. Dla emisji. Natomiast jakby cena mięsa poszybowała w górę i ich spożycie spadło o 50% to wyniki byłby zauważalne. 

Z całą pewnością jak już ignazz zagłodzi 1 milion, na konto 1 prywatnego samolotu, to bilans energetyczny i emisyjny będzie zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Ludzi dookoła ale nie siebie

Odniosłem się do zdania innej osoby a Ty już jesteś przy negatywnej ocenie gdybając w domysłach co do mojej osoby lub profesora ( nie wiem do której osoby pijesz). czy postawy żywieniowej. Mechanizm podnoszenia cen ogólnie rzeczy szkodliwych np alkoholu czy właśnie mięsa to jest dosyć logiczne. To samo zaraz będzie z regulacja diesli. I nie ja proponowałem aby kogoś zabić tylko Dr Mengele tego forum. Wprost przeciwnie troszczę się o przyzwyczajenia żywieniowe miliona osób finansowo uboższych. A już 3 raz zaraz przeczytam ze zabijam lub głodze miliony. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Odniosłem się do zdania innej osoby a Ty już jesteś przy negatywnej ocenie gdybając w domysłach co do mojej osoby lub profesora ( nie wiem do której osoby pijesz). czy postawy żywieniowej.

Co to ma wspólnego z Twoja osoba? Bo nie rozumiem. 

4 minuty temu, ignazz napisał:

 Mechanizm podnoszenia cen ogólnie rzeczy szkodliwych np alkoholu czy właśnie mięsa to jest dosyć logiczne. To samo zaraz będzie z regulacja diesli. I nie ja proponowałem aby kogoś zabić tylko Dr Mengele tego forum. Wprost przeciwnie troszczę się o przyzwyczajenia żywieniowe miliona osób finansowo uboższych. A już 3 raz zaraz przeczytam ze zabijam lub głodze miliony. 

Przyklasnalbym wypowiedzi gdyby pan Filipiak chciał dać dobry przykład a nie zostawiał w rok większy ślad węglowy niz ja przez całe życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla środowiska i co2 podobno tak. Nie jestem naukowcem. Ale chciałbym aby cena alkoholi tych tanich tez poszybowała w kosmos. Bo to na pewno szkodzi. 

I nie rezygnacja tylko ograniczenie spożycia. Aby się nie przejadać i nie mieć wzdęcia.  

Szczególnie w lato w takie upały. 

16 minut temu, fluber napisał:

Co to ma wspólnego z Twoja osoba? Bo nie rozumiem. 

Przyklasnalbym wypowiedzi gdyby pan Filipiak chciał dać dobry przykład a nie zostawiał w rok większy ślad węglowy niz ja przez całe życie. 

On ma odrzutowiec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.