Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryFan
9 minut temu, polskignom napisał:

Niemcy -2,2% r/r, Polska +1,9% r/r. Nie wrzucam tu danych z innych krajów, ale wyglada na to, ze jeszcze chwila korony i Niemcy będą nam się kłaniać ;) 

Jakbyś jeszcze dodał czego r/r :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, polskignom napisał:

Niemcy pkb -2,2% r/r, Polska +1,9% r/r. Nie wrzucam tu danych z innych krajów, ale wyglada na to, ze jeszcze chwila korony i Niemcy będą nam się kłaniać ;) 

 

Teraz, StaryFan napisał:

Jakbyś jeszcze dodał czego r/r :) 

Żeby nie było. To pół żartem, pół serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
2 minuty temu, polskignom napisał:

 

Żeby nie było. To pół żartem, pół serio.

Wiem. 

Ale, co się dziwisz. Potrzebowałem izopropylowy do wyczyszczenia i rozebrania ultrabooka. Normalna cena parę pln.

I co. Małych niet, 5l normalnie 40 parę, teraz 250. Dobra, denaturat, małych niet, 5l normalnie 30 parę, teraz 150 i jeszcze k...a kurier. Niczym z wodą pasty termo nie zmyjesz.

Jak masz mieć spadek, jak ludzie denaturat i izopropyl po 250 pln kupują. 

Wygląda na to, że rozbiorę po szczepionce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał:

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta. Jako, że znam go głównie z awarii oczyszczalni ścieków, strefy relaksu na betonie, czy urlopu na początku epidemii koronawirusa, a Ty jesteś z Warszawy i sympatyzujesz z liberałami, to mam pytanie. Co uważasz za trzy największe sukcesy Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy? Tylko proszę żebyś odpowiedział osobiście, zależy mi na Twojej prywatnej opinii. No i generalnie co się poprawiło w Warszawie za jego kadencji? Pytam zupełnie bez złośliwości.

Nie oceniam jakoś przesadnie dobrze tej prezydentury, takie 4-/3+ w skali szkolnej, zabraklo jakiś fajerwerków. Z pewnością na ich brak wpływ miało zmniejszenie stawek podatku dochodowego przez Państwo, co odbiło się na dochodach Warszawy, bo to spora część budżetu. 

Takie chyba najważniejsze sprawy w Warszawie za jego prezydentury to:

- dopłaty do żłobków 

- 100 zł na ucznia na zajęcia kulturalne, wyjścia do teatrów, zajęcia zewnętrzne itd. 

- miejski program in vitro

- budowa MSN

- zamówienie dużej ilości autobusów elektrycznych i tramwajów 

- otwarcie kolejnych stacji drugiej linii metra

- wiele nowych parkingów P&R

Przy okazji - nie jestem i nie byłem fanem MKB, raczej od początku myślałem, że jest za miękka na kampanię. PO robi masę błędów wizerunkowych i nie tylko, wcześniej myślałem, że to wina Schetyny, ale chyba jest jeszcze gorzej. PO takich typów jak Kierwiński itp,  to nie moja Platforma, zresztą od wielu już lat na nich sporadycznie tylko głosuję. Ludzie nie partia. 

Fanem kandydatury Trzaskowskiego też nie jestem, ale nie dlatego, że się nie nadaje, ale nie lubię przerywania przez polityków swej kadencji (nie to, że ma wielkie szanse) oraz to, że będzie miał mniej czasu na Warszawę w czasie kampani. I zdecydowanie mu współczuję, bo roli się podjął bardzo niewdzięcznej, nie zazdroszczę. 

Pewnie będzie jedna tura a jak nie to do drugiej ma marne szanse awansować po tak zepsutej pseudo kampanii przez MKB i PO. 

Wg mnie to trochę być albo nie być PO. Jezeli nie będzie drugiej tury albo choć drugiego, może trzeciego miejsca to partia może upaść.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tecu napisał:

Nie oceniam jakoś przesadnie dobrze tej prezydentury, takie 4-/3+ w skali szkolnej, zabraklo jakiś fajerwerków. Z pewnością na ich brak wpływ miało zmniejszenie stawek podatku dochodowego przez Państwo, co odbiło się na dochodach Warszawy, bo to spora część budżetu.  

To chyba niezbyt argument, bo zmiany wprowadzone doslownie chwile temu, a jeszcze w 2019 dochody wyzsze niz w 2018 ;) tak tylko mowie, bo akurat dzis czytalem o tym art przypadkiem, ze dopiero w styczniu spadlo, a chwile pozniej korona, wiec to troche slaba wymowka. W sensie zgadzam sie z ocena, ale nie zgadzam sie z teza o nizszych dochodach. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, polskignom napisał:

To chyba niezbyt argument, bo zmiany wprowadzone doslownie chwile temu, a jeszcze w 2019 dochody wyzsze niz w 2018 ;) tak tylko mowie, bo akurat dzis czytalem o tym art przypadkiem, ze dopiero w styczniu spadlo, a chwile pozniej korona, wiec to troche slaba wymowka. W sensie zgadzam sie z ocena, ale nie zgadzam sie z teza o nizszych dochodach. :) 

Tak, wiem, że od stycznia, ale fajerwerki planuje się wcześniej a to, że będzie mniej pieniędzy było już wiadomo od lipca zeszłego roku, czyli jakieś pół roku po rozpoczęciu jego kadencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to znamy już pozycję startową Trzaskowskiego:

 

11 godzin temu, polskignom napisał:

To chyba niezbyt argument, bo zmiany wprowadzone doslownie chwile temu, a jeszcze w 2019 dochody wyzsze niz w 2018 ;) tak tylko mowie, bo akurat dzis czytalem o tym art przypadkiem, ze dopiero w styczniu spadlo, a chwile pozniej korona, wiec to troche slaba wymowka. W sensie zgadzam sie z ocena, ale nie zgadzam sie z teza o nizszych dochodach. :) 

Zaczynają się już pojawiać krytyczne materiały o Trzaskowskim. Najbardziej zastanawiające jest to:

Cytat

Ponad 91 tys. wniosków na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w Warszawie wciąż oczekuje na rozpatrzenie. Do piątku urzędnicy podlegli Rafałowi Trzaskowskiemu pozytywnie rozpatrzyli tylko 6,1 proc. z nich – ustalił portal tvp.info. W zestawieniu polskich miast Warszawa jest niechlubnym liderem. Dla porównania: Poznań pozytywnie rozpatrzył 84%, Kraków 62%, a Wrocław 59 proc.

Czy są tu osoby, które prowadzą działalność w Warszawie lub są z Warszawy i mają bliskich znajomych, którzy się starają o tę kasę? Bo na samych danych procentowych to wygląda jak jakiś sabotaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś padaje TVP to ja jakoś sceptyczny jestem 

No ale "przecież" to nie TVN więc nie mogą manipulować

Ja do trzaska nie mam ani zastrzeżeń ani nie mam jakoś specjalnie co mu zarzucać

Lepszy od Hanki, więcej udziela się lokalnie, jest bliżej ludzi 

Warszawa to specyficzne na tle Polski miasto, więcej tu ludzi i problemów niż nawet w Poznaniu czy Wrocku

Czy bym na niego zagłosował w dużych wyborach?

Nie wiem bo nie znam jeszcze jego "programu"

Ale jest ładny gładki, potrafi przemawiać dobrze się prezentuje przed kamerą i jest obyty

W sumie to taki ładniejszy Duda trochę z niego jeśli chodzi o kompetencje

No i szczuplejszy 😎

 

No i w przeciwieństwie do Bronka nie da się ograć w internecie

O Warszawę jestem spokojny, ale reszta niestety myśli jak fluber...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za wewnętrzne sondaże zamówiła Platforma, że postawiła na Trzaskowskiego a nie na Sikorskiego. 

Tak na logikę:

- wyborcy lewicy i tak zagłosują przeciwko Dudzie w drugiej turze

- wyborcy PSL nie mieliby większych oporów z poparciem Sikorskiego, ale z poparciem Trzaskowskiego już tak i część może po prostu zostać w domach (a ta bardziej konserwatywna wręcz zagłosować na Dudę)

- wyborcy Konfederacji od pewnego czasu są zdecydowanie anty-Duda i pewnie poparliby Sikorskiego przeciwko niemu, ale gdy będą mieć do wyboru Adriana i Rafała to zapewne w większości zostaną w domach 

- osoby sympatyzujące z PiS, które nie chcą by miał on zbyt dużą władzę - ci również prędzej poparliby Sikorskiego niż Trzaskowskiego

Po prostu nie miało prawa wyjść, że Trzaskowski ma większe szanse niż Sikorski przeciwko Dudzie. Wydaje mi się, że Radek pomimo tylu sprawowanych funkcji nie ma we własnej partii takiej pozycji jaką powinien mieć i stąd brak nominacji a te ,,wewnętrzne sondaże" to jakaś ściema, by jakoś uzasadnić ten wybór.

Duda nie jest już tym młodym, energicznym prezydentem, który na tle trochę zamulonego Bronka prezentował się nadzwyczaj dobrze. Roztył się, łysieje, zalicza wizerunkowe wpadki, nie ma kręgosłupa i podpisuje wszystko co mu Naczelnik podsunie (nawet w środku nocy). To był marny, partyjny prezydent i jak najbardziej można go było pokonać jeżeli tylko wystawiono by odpowiedniego kandydata.  

Mogliśmy mieć prezydenta z jajami, charyzmą, doświadczeniem, własnym zdaniem i szacunkiem do prowrządności a zamiast tego czeka nas kolejne pięć lat z Długopisem Bez Własnego Wkładu. 

Tutaj dwa piękne przykłady jak Radek gasi dwóch największych buców z psycho-prawicy: 

https://www.youtube.com/watch?v=gOUT8r0v47M&feature=emb_logo

radek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Czy bym na niego zagłosował w dużych wyborach?

Nie wiem bo nie znam jeszcze jego "programu"

Prezydent jest obecnie potrzebny głównie po to, żeby hamować te bardziej niebezpieczne pomysły pisowców i tutaj nawet Bosak i Zandberg byliby lepsi niż Duda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artlan napisał:

Po prostu nie miało prawa wyjść, że Trzaskowski ma większe szanse niż Sikorski przeciwko Dudzie. Wydaje mi się, że Radek pomimo tylu sprawowanych funkcji nie ma we własnej partii takiej pozycji jaką powinien mieć i stąd brak nominacji a te ,,wewnętrzne sondaże" to jakaś ściema, by jakoś uzasadnić ten wybór.

"robienie laski" za bardzo się wryło ludziom w pamięć. te nagarnia były zmanipulowane, ale odniosły zamierzony efekt i do dziś procentują dla PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

Nie wiem co to za wewnętrzne sondaże zamówiła Platforma, że postawiła na Trzaskowskiego a nie na Sikorskiego. 

Ja na przykład w życiu nie zagłosowałbym na Sikorskiego. Trzaskowski? Kto wie. Nie jestem mieszkańcem Warszawy, więc nie widzę jego zasług i grzeszków jakoś bardzo, ale na pewno jest mniej (w moich oczach) ośmieszonym kandydatem niż Sikorski.

P.S. Sikorski dostał już tego Nobla? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.