Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryFan
5 minut temu, Mrtio napisał:

 

Dość dobry obraz, czym naprawdę w tym kraju jest polityka.

Jak jest dobrze, brakuje miejsca dla rąk do klepania po plecach, uścisków, wiwatów.

Jak nie, nikt nie stanie w promieniu 10 metrów, aby nie być przypadkiem źle kojarzonym.

 

Niespecjalnie mi żal (mówiła rzeczy podłe), ale cała reszta (PO) wypada na jej tle jeszcze gorzej.

 

Kiedy to się w tym kraju w końcu zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StaryFan napisał:

Dość dobry obraz, czym naprawdę w tym kraju jest polityka.

Jak jest dobrze, brakuje miejsca dla rąk do klepania po plecach, uścisków, wiwatów.

Jak nie, nikt nie stanie w promieniu 10 metrów, aby nie być przypadkiem źle kojarzonym.

 

Niespecjalnie mi żal (mówiła rzeczy podłe), ale cała reszta (PO) wypada na jej tle jeszcze gorzej.

 

Kiedy to się w tym kraju w końcu zmieni?

Mimo tego, że się nie nadawała na prezydenta ( to przecież nie jej wina), to muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego co dzisiaj zrobiła Kidawa. Przecież ona tylko realizowała wolę partii. To partia skierowała ją do wyborów. To partia wymyśliła bojkot wyborów, który ostatecznie ją pogrążył. To partia teraz publicznie ją upokorzyła, zmuszając do rezygnacji i zostawiając w takiej chwili samą. A ona i tak wzięła winę na siebie. Trzeba przyznać, że zachowała się z klasą. Ja bym chyba tak nie potrafił.

Tymczasem w Niemczech Stephan Harbrath, który jeszcze półtora roku temu był wiceprzewodniczącym CDU został wybrany na prezesa Trybunału Konstytucyjnego w Niemczech. Polska wyznacza trendy w Unii Europejskiej.

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
2 minuty temu, fluber napisał:

To partia teraz publicznie ją upokorzyła, zmuszając do rezygnacji i zostawiając w takiej chwili samą. A ona i tak wzięła winę na siebie. Trzeba przyznać, że zachowała się z klasą. Ja bym chyba tak nie potrafił.

Fakt. Pytanie na ile klasa wynika z narzuconej narracji. Tak czy inaczej, dla myślących, chyba właśnie odbiła się od dna i to dość znacząco.

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Nie w Polsce tylko w wolnym mieście:)

Kilkanaście lat temu, miałem na kontrakcie inżyniera który chcąc przypodobać się niemieckiemu wykonawcy, pisał w codziennych raportach Breslau, Danzig, Posen.

Dwa tygodnie szczotkowania ulicy później, znacząco poprawiła się zarówno wiedza historyczna, jak i znajomość języka kontraktowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 20:13, RappaR napisał:

Pojęcie dobra i zła kondycja to pojęcie względne i nie wiem do czego ma się odnosić.  Raczej walczę z memami, bo wiem jak wygląda rzeczywistość i są te żarty 100% nie uwzględniające rzeczywistości 

Dlatego chciałbym poznać Twoją opinię. Z jednej strony mam bardzo pozytywne doświadczenia z poważnymi tematami a z drugiej z bylejakością, bałaganem i kolejkami w takich zwykłych, codziennych kontaktach. 

Z mojej perspektywy to wygląda, że jak masz pomarańczową (może i żółtą) opaskę to wchodzisz w inny system w którym właściwie się tobą zaopiekują. W innych przypadkach musisz sobie radzić sam z dużym ryzykiem, że odbijesz się od ściany. I jak brakuje ci siły przebicia i determinacji, a chorując możesz mieć z tym problem, to jest duża szansa, że polegniesz. Większość ludzi ma ze służbą zdrowia kontakty mniej poważne stąd pewnie słaba opinia. Ale to tylko moje odczucia. 

Najbardziej drażnią takie proste do rozwiązania systemowe sprawy jak pijacy leżący z ofiarami wypadków na SOR. 

Na pewno służba zdrowia ma się lepiej niż policja bo tam olewactwo, niekompetencja i bieda wręcz poraża przy każdym kontakcie. Za to o strażakach nie mogę złego słowa powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastian napisał:

Nie w Polsce tylko w wolnym mieście:)

Rumia wolnym miastem? Coś mnie ominęło najwyraźniej. Ciekawe czy będą pobierać myto od podążających na półwysep 😉 

Nie ma już tematu kandydatury Sikorskiego? To straszny buc z ego porównywalnym tylko do Kaczyńskiego i Wałęsy ale byłby gwarancja ożywienia kampanii. Trzaskowski to taki kolejny nudny człowiek z tłumu. Sikorski ze swoją watahą Mudżahedinów, kałachem, żoną, dworkiem, oksfordem przynajmniej nie stałby w kącie na spędach głów państwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 10:07, Sebastian napisał:

No pewnie, w miesiąc lub dwa.

Na martwym rynku sprzeda posiadane maszyny (w momencie gdy nikt nie chce kupować) i pozyska nowe do nowego profilu. Wydadzą kasę na reklamę i poszukiwania klientów. Oczywiście w tym czasie właściciel  i pracownicy zdobędą niezbędne know-how. I to w sytuacji gdy kontakt osobisty jest utrudniony. 

Powinieneś być "wykładowcą" na MBA Julek, ludzie czasem potrzebują się pośmiać. 

 

Ha ha ha... wiedziałem kurde wiedziałem, że wrzucisz takie coś. Twoja jedyna styczność z biznesem była jak grałeś w Eurobiznes, prawda ? :) 

Napisał gość, który lekcję z pisania biznes planu dostał.... na forum e-nba od Profesora Kore 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Mimo tego, że się nie nadawała na prezydenta ( to przecież nie jej wina), to muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego co dzisiaj zrobiła Kidawa. Przecież ona tylko realizowała wolę partii. To partia skierowała ją do wyborów. To partia wymyśliła bojkotowanie wyborów, który ostatecznie ją pogrążył. To partia teraz publicznie ją upokorzyła, zmuszając do rezygnacji i zostawiając w takiej chwili samą. A ona i tak wzięła winę na siebie. Trzeba przyznać, że zachowała się z klasą. Ja bym chyba tak nie potrafił

 

 

Niestety, u nas posiadanie klasy nie gwarantuje dobrego wyniku w wyborach - najwidoczniej nie tego ludzie oczekują. Taka smutna polityczna rzeczywistość.

A tak wogóle @fluber - z twojego punktu widzenia - który z medialnych platformianych kandydatów może wypaść najlepiej a który najgorzej? (Wiem, że oni i tak są w dupie generalnie, ale pytam z ciekawości) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Camelus napisał:

Niestety, u nas posiadanie klasy nie gwarantuje dobrego wyniku w wyborach - najwidoczniej nie tego ludzie oczekują. Taka smutna polityczna rzeczywistość.

A tak wogóle @fluber - z twojego punktu widzenia - który z medialnych platformianych kandydatów może wypaść najlepiej a który najgorzej? (Wiem, że oni i tak są w dupie generalnie, ale pytam z ciekawości) :)

Ja nie jestem potencjalnym wyborcą Platformy, więc nie mam pojęcia, kto tu wygląda dla liberalnego wyborcy najlepiej. Na ten moment Hołownia i WKK odskoczyli w sondażach i odebrać im głosy może być Platformie jednak ciężko. Natomiast mogę się kompletnie mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Ja nie jestem potencjalnym wyborcą Platformy, więc nie mam pojęcia, kto tu wygląda dla liberalnego wyborcy najlepiej. Na ten moment Hołownia i WKK odskoczyli w sondażach i odebrać im głosy może być Platformie jednak ciężko. Natomiast mogę się kompletnie mylić. 

Ok, a z punktu widzenia potencjalnego wyborcy obecnej władzy? Ma to znaczenie, czy raczej sytuacja w miarę pewna? Bo zakładam, że w niektórych byłoby uderzyć łatwiej a w innych niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Camelus napisał:

Ok, a z punktu widzenia potencjalnego wyborcy obecnej władzy? Ma to znaczenie, czy raczej sytuacja w miarę pewna? Bo zakładam, że w niektórych byłoby uderzyć łatwiej a w innych niekoniecznie.

Wydaje mi się, że to sytuacja bez znaczenia. To i tak w dużym uproszczeniu rywalizacja pomiędzy Andrzejem Dudą, a resztą świata/Polski. To czy ktoś w 1 turze zagłosuję na Hołownię, WKK, Trzaskowskiego, Sikorskiego, czy MKB nie ma większego znaczenia, bo w 2 turze i tak zagłosuje na kandydata, który będzie rywalizował z Andrzejem Dudą o prezydenturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinienem popierać Biedronka, bo tolerancja, lewica itp pierdoły. Problem w tym, że on ma tylko pierdoły a na dodatek jest zakłamaną mendą. Pozostaje WKK, a na myśl o jego zapleczu politycznym zbiera się na wymioty. Takich mamy kandydatów 🤮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Na miejscu Platformy też bym wypuścił takie plotki na lewo do mediów, po tym jak zobaczyli jaki był odbiór społeczny tego występu.

Czyli jesteś taki jak Platforma? 

Plotki, ploteczki a i tak każdy ma swoje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tecu napisał:

Czyli jesteś taki jak Platforma? 

Plotki, ploteczki a i tak każdy ma swoje zdanie. 

raczej jak kazdy czlonek sztabu wyborczego kazdego kandydata.

w kazdym potencjalnym scenariuszu wydarzen platforma wypada slabo. scenariusz w ktorym mkb wychodzi sama na konferencje wbrew woli sztabu i kierownictwu partii zeby na platforme spadla lawina krytyki dla samej platformy nie jest wcale lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
31 minut temu, Tecu napisał:

Sprostowanie

 

No to się szef nie doprosił o postanie z Kidawą. Jednak podła.

17 minut temu, ptak napisał:

Pozostaje WKK, a na myśl o jego zapleczu politycznym zbiera się na wymioty. Takich mamy kandydatów 🤮

Jak to w PSLu , Kosiniak jest zawsze za, a Kamysz zawsze przeciw.

Konwencja #Tygrys2020 - blog rk1

Reaktywacja? 

 

Znaczenie interpunkcji.

Dobra zmiana.

Dobra, zmiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, StaryFan napisał:

No to się szef nie doprosił o postanie z Kidawą. Jednak podła.

 

Kidawa może być mocno obrażona na partię. Zwłaszcza, że jej bliska przyjaciółka możliwe, że celowo między wierszami chciała też dowalić kierownictwu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tecu napisał:

 

Plotki, ploteczki a i tak każdy ma swoje zdanie. 

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta. Jako, że znam go głównie z awarii oczyszczalni ścieków, strefy relaksu na betonie, czy urlopu na początku epidemii koronawirusa, a Ty jesteś z Warszawy i sympatyzujesz z liberałami, to mam pytanie. Co uważasz za trzy największe sukcesy Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy? Tylko proszę żebyś odpowiedział osobiście, zależy mi na Twojej prywatnej opinii. No i generalnie co się poprawiło w Warszawie za jego kadencji? Pytam zupełnie bez złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fluber napisał:

Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta. Jako, że znam go głównie z awarii oczyszczalni ścieków, strefy relaksu na betonie, czy urlopu na początku epidemii koronawirusa, a Ty jesteś z Warszawy i sympatyzujesz z liberałami, to mam pytanie. Co uważasz za trzy największe sukcesy Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy? Tylko proszę żebyś odpowiedział osobiście, zależy mi na Twojej prywatnej opinii. No i generalnie co się poprawiło w Warszawie za jego kadencji? Pytam zupełnie bez złośliwości.

mi np dał żłobek za darmo jakoś rok temu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.