Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dobry powinni "uchwalić" 35% cła na ruski gaz, 12% na ropę i ze 35% na węgiel. Ruski musiałby zejść z ceny i byłoby gotowe narzędzie do odchodzenia od jego surowców.

Zastanawiam się ile czasu zajmie im dojście do tego :) 

 

Ostatecznie clue sankcji - to mniej $ w ruskiej kieszeni, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Nie sądziłem, że dożyję czasów, w których na polskiej ziemi, Polacy będą tworzyć murale, ze słowami, które wielu naszych przodków słyszało jako ostatnie tuż przed swoją tragiczną śmiercią.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „CHWAŁA CHW UKRAINIE onet T”

30 ponad lat jeżdżenia Polaków za Odrę żeby robić (często najgorsze prace) dla firm budowanych na nazistowskim hajsie, 30 ponad lat kupowania produktów tych firm.. przy nieporównywalnej skali doznanych krzywd  (gdzie w sumie i za zbrodnie ukraińskich nacjonalistów sensu largo odpowiedzialni są Niemcy)

 

a Ty się jakimś muralem oburzasz?

pls....

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, julekstep napisał:

30 ponad lat jeżdżenia Polaków za Odrę żeby robić (często najgorsze prace) dla firm budowanych na nazistowskim hajsie, 30 ponad lat kupowania produktów tych firm.. przy nieporównywalnej skali doznanych krzywd  (gdzie w sumie i za zbrodnie ukraińskich nacjonalistów sensu largo odpowiedzialni są Niemcy)

 

a Ty się jakimś muralem oburzasz?

pls....

Dobra edycja posta, bo już myślałem, że się c***a znasz na historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, julekstep napisał:

30 ponad lat jeżdżenia Polaków za Odrę żeby robić (często najgorsze prace) dla firm budowanych na nazistowskim hajsie, 30 ponad lat kupowania produktów tych firm.. przy nieporównywalnej skali doznanych krzywd  (gdzie w sumie i za zbrodnie ukraińskich nacjonalistów sensu largo odpowiedzialni są Niemcy)

 

a Ty się jakimś muralem oburzasz?

pls....

Ale bierzesz poprawkę na autora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz jaszcząb znów daje popis:

https://nczas.com/2022/03/21/nbp-rusza-ze-skupem-hrywien-od-uchodzcow-z-ukrainy-kurs-odgornie-ustalony/

Oczywiście namawiała do tego - między inną piątą kolumną i pożytecznymi idiotami - gazeta wybiórcza co było oczywistym znakiem, że od tego głupiego pomysłu należy się trzymać z daleka. 

Ale nie, jaszcząb myślał ,myślał i się zesrał. 

Ja pierdolę ale my jesteśmy głupi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

Ja pierdolę ale my jesteśmy głupi. 

Nie wiem czemu w liczbie mnogiej, ale raz muszę przyznać rację!

Pomysł z wymianą hrywien na PLNy ofc spoko - te PLNy i tak zostaną tutaj a PRowo można to fajnie obudować.

Tak na oko to ze 100x lepsza i 100x tańsza akcja niż te tarcze antykryzysowe ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebastian napisał:

Nasz jaszcząb znów daje popis:

https://nczas.com/2022/03/21/nbp-rusza-ze-skupem-hrywien-od-uchodzcow-z-ukrainy-kurs-odgornie-ustalony/

Oczywiście namawiała do tego - między inną piątą kolumną i pożytecznymi idiotami - gazeta wybiórcza co było oczywistym znakiem, że od tego głupiego pomysłu należy się trzymać z daleka. 

Ale nie, jaszcząb myślał ,myślał i się zesrał. 

Ja pierdolę ale my jesteśmy głupi. 

 

Ukraina jest pod wieloprowadnicową kroplówką. Kurs hrywny jest dość stabilny. Ukraińcy dostali w "twardej walucie" kilka mld $ i spokojnie są zabezpieczeni na parę miesięcy (a wpływają dalsze transze ~~ 300 mln Euro). Myślę, że są ustalenia co do wymiany  hrywien na twardą walutę. 

Jak myślisz, skąd Ci ludzie powinni wziąć pieniądze? Lepiej jak wydają swoje, które Narodowy Bank Ukrainy wymieni nam po ustalonym kursie na $ i Euro.

 

 Ta chwila, kiedy żołądkowa jeszcze nie wyparowała, a ulizany gówniarz w rurkach wbija Ci szpilki w bolącą głowę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Ukraina jest pod wieloprowadnicową kroplówką. Kurs hrywny jest dość stabilny. Ukraińcy dostali w "twardej walucie" kilka mld $ i spokojnie są zabezpieczeni na parę miesięcy (a wpływają dalsze transze ~~ 300 mln Euro). Myślę, że są ustalenia co do wymiany  hrywien na twardą walutę. 

Jak myślisz, skąd Ci ludzie powinni wziąć pieniądze? Lepiej jak wydają swoje, które Narodowy Bank Ukrainy wymieni nam po ustalonym kursie na $ i Euro.

 

 Ta chwila, kiedy żołądkowa jeszcze nie wyparowała, a ulizany gówniarz w rurkach wbija Ci szpilki w bolącą głowę :) 

Polska ma dostać 2 mld euro z UE na pomoc uchodźcom - Turcja parę lat temu dostała 9 mld euro.  Polska pomaga ale to kosztuje - rozpędzamy się bardzo z wydatkami, mocno nieodpowiedzialnie.

Dziś ciężko wyrokować, ale rozsądnie jest stwierdzić, że Ukraina tą wojnę przegra. Rosja w końcu ściągnie siły, roztopy się skończą a zasoby ludzkie Ukrainy nie są niewyczerpane. Oczywiście możliwe jest zakończenie wojny na skutek rozmów pokojowych ale coraz mniej w to wierzę. Po prostu z każdym kolejnym dniem Rosja będzie bardziej chciała wygrać tę wojnę. Straty wśród wojska będą dla Rosjan szokiem ale też obudzą w nich chęć zemsty i wolę walki. A Rosja spokojnie może podejść do tematu podobnie do Ukrainy i po prostu zacząć skutecznie polować na transporty zagraniczne. Wystarczy, że rozwalą tory i drogi i już Ukraina będzie miała ciężko, bo transport lotniczy jest ryzykowny.

Tak więc nie stawiałbym na Hrywnę.

I oczywiście, że lepiej gdyby wydali swoje ale w tej chwili dostają kasę od ludzi i będą dostawać od państwa, nie musimy im jeszcze robić dodatkowych prezentów kosztem nas wszystkich. Po prostu idziemy za daleko. 

 

Coś humorystycznego:

https://twitter.com/WolnoscO/status/1506278092687482881?s=20&t=Lsou0aS4m08K4S-cP2QBzQ

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebastian napisał:

Polska ma dostać 2 mld euro z UE na pomoc uchodźcom - Turcja parę lat temu dostała 9 mld euro.  Polska pomaga ale to kosztuje - rozpędzamy się bardzo z wydatkami, mocno nieodpowiedzialnie.

Dziś ciężko wyrokować, ale rozsądnie jest stwierdzić, że Ukraina tą wojnę przegra. Rosja w końcu ściągnie siły, roztopy się skończą a zasoby ludzkie Ukrainy nie są niewyczerpane. Oczywiście możliwe jest zakończenie wojny na skutek rozmów pokojowych ale coraz mniej w to wierzę. Po prostu z każdym kolejnym dniem Rosja będzie bardziej chciała wygrać tę wojnę. Straty wśród wojska będą dla Rosjan szokiem ale też obudzą w nich chęć zemsty i wolę walki. A Rosja spokojnie może podejść do tematu podobnie do Ukrainy i po prostu zacząć skutecznie polować na transporty zagraniczne. Wystarczy, że rozwalą tory i drogi i już Ukraina będzie miała ciężko, bo transport lotniczy jest ryzykowny.

Tak więc nie stawiałbym na Hrywnę.

I oczywiście, że lepiej gdyby wydali swoje ale w tej chwili dostają kasę od ludzi i będą dostawać od państwa, nie musimy im jeszcze robić dodatkowych prezentów kosztem nas wszystkich. Po prostu idziemy za daleko. 

Jeżeli finalnie będzie to wymiana pln/$ po ustalonym kursie, to nie widzę w tym problemu. PLN zostanie w Polsce, Hrywna wróci na Ukrainę, a Polska dostanie zastrzyk twardej waluty.

To dobry układ dla wszystkich. 

 

Problemem może być eskalacja konfliktu i dołączenie Białorusi (z rozkazu Kremla) do wojny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, julekstep napisał:

30 ponad lat jeżdżenia Polaków za Odrę żeby robić (często najgorsze prace) dla firm budowanych na nazistowskim hajsie, 30 ponad lat kupowania produktów tych firm.. przy nieporównywalnej skali doznanych krzywd  (gdzie w sumie i za zbrodnie ukraińskich nacjonalistów sensu largo odpowiedzialni są Niemcy)

 

a Ty się jakimś muralem oburzasz?

pls....

A Ty nigdy nie jezdziles niemieckim autem, nie jadłes milki? Nie wykonywaneś projektów dla niemieckich firm? Takie pi****lenie Janusza w klapkach. A to o Polakch wykonujących nieludzkie zajęcia to już mnie rozpierdala. A w GB, Holandii czy Francji co robili? Co robią Ukraińcy w Polsce? Ogólnie co robią emigranci zarobkową bez języka?

Teraz Niemcy to wielonarodowosciowy tygiel ludzi, których łączy chęć życia w fajnym miejscu. Nie chciałem pisać za dużo o sobie, ale już nie mogę czytać tego julkowegowgo januszowania. Moja żona po sześciomiesięcznym kursie wyrownującym może uczyć w niemieckiej szkole, miała/ma na stole kilka ofert pracy. Ze względu na obawy przed brakami językowymi i zwiazanym z tym stresem nie zdecydowała się pójść tą drogą. A taki Julek wali posty na poziomie demotywatorów, które powielają idiotyczne stereotypy o kastowsci społeczeństwa w De. Obecnie jest studentem filii berlińskiej uczelni medycznej i ma praktyki w największej klinice w Branderburgii, w przedszkolu dla pracowników spotykamy mnóstwo polskich lekarzy, pielęgniarek i @RappaR za przeproszeniem nie pierdol, bo ci ludzie mówią, że nie ma porównania w jakości, komforcie i systemie pracy. Ty nie byłeś nie widziałeś, ale wiesz. Jak Julek.

Przez 15 lat prowadziłem kilka aptek w Polsce i nikt nigdy mnie tak nie chciał wyruchać jak Polska administracja. A to jak za przyzwoleniem odpowiednich organów apteki sieciowe łamały prawo farmaceurycze to jest farsa. W Niemczech każdy urzędnik, którego spotkałem nie traktował mnie jak wroga.

Moje dzieci robią konkretną rozwałkę, sąsiedzi zaczęli pukac. Jeden telefon do spółdzielni i nikt już nie zapukał. A to ponoć Polacy są podludzmi w Niemczech. 

Ale po co ja to piszę, osobie, która zdobywa wiedzę o danym kraju na podstawie kontaktów z prostytutkami, które tam "pracują"? Ni w Niemczech akurat były niemiłe.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

<poczulem sie dotkniety postem, ktorego nie zrozumialem do konca>

xD

mordo, wiadomo ze naturalny konformizm sprawia ze zajscia z przeszlosci (a Niemcy w stosunku do PL to historyczne top-1 c***ozy) ida z czasem w odstawke i dlatego tak a nie inaczej odpisalem koledze, ktory przezywa jeden ukrainski mural

ale true - niemieckich samochodow unikam i mam mocne postanowienie nigdy takiego nie kupic! xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

xD

mordo, wiadomo ze naturalny konformizm sprawia ze zajscia z przeszlosci (a Niemcy w stosunku do PL to historyczne top-1 c***ozy) ida z czasem w odstawke i dlatego tak a nie inaczej odpisalem koledze, ktory przezywa jeden ukrainski mural

ale true - niemieckich samochodow unikam i mam mocne postanowienie nigdy takiego nie kupic! xD

 

A zakupy gdzie, ubranie skąd? Projekty dla Niemców robione?

A mural to jednak co innego. Mnóstwo Palestyńczyków ma FB i ogląda NBA, ale żaden w Gazie nie maluje "God bless amerika".

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

A zakupy gdzie, ubranie skąd? Projekty dla Niemców robione?

Jesli chodzi o zakupy to wybieram Portugalczykow kosztem Niemcow xD

Ubrania to z Chin glownie

ale tak - zdarza mi sie kupowac niemieckie produkty i jakby mi ktos dal najnowsze Audi za free to moze bym nawet pojezdzil xD - rowniez jestem konformista!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.