Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Pablo81 napisał:

To ta sama osoba w innym punkcie na linii czasu.

Na marginesie :) nie ma linii czasu.

Zgodnie z dzisiejszą wiedzą, przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, "dzieją" się równolegle, a są jedynie osadzone w innym punkcie czasoprzestrzeni.

Intrygująca perspektywa, zwłaszcza z punktu widzenia kanonów wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Na marginesie :) nie ma linii czasu.

Zgodnie z dzisiejszą wiedzą, przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, "dzieją" się równolegle, a są jedynie osadzone w innym punkcie czasoprzestrzeni.

Intrygująca perspektywa, zwłaszcza z punktu widzenia kanonów wiary.

Z jaką wiedzą? Czyja to teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

Przynajmniej daje jakiś sensowny punkt startowy i dość szeroką perspektywę. Nie każdy z tego korzysta, ale daje to jakieś możliwości. 

Szeroką? Przeciwnie, daje gotową wąską ścieżkę do podążania, bez zadawania pytań. Ale racja to świetny punkt startowy, gotowy schemat nad którym nie trzeba, a nawet nie powinno się za bardzo zastanawiać. Znakomita większość to owieczki beczące bezmyślnie wyuczone regułki. Piramida MLM na poziomie ekonomicznym i wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Szeroką? Przeciwnie, daje gotową wąską ścieżkę do podążania, bez zadawania pytań. Ale racja to świetny punkt startowy, gotowy schemat nad którym nie trzeba, a nawet nie powinno się za bardzo zastanawiać. Znakomita większość to owieczki beczące bezmyślnie wyuczone regułki. Piramida MLM na poziomie ekonomicznym i wiedzy. 

Nie rozumiem skąd taka opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, starYfaN napisał:

Ogólna teoria względności z chromodynamiką.

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Czyjego autorstwa?

Eeeee...ok.

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Skoro dzieją się równolegle, to wymiar czasu nie jest brany pod uwagę, tak więc wystarczyłoby napisać, że są osadzone w innym punkcie przestrzeni, a nie czasoprzestrzeni.

Tylko, że przestrzeń jest w lokalnych układach odniesienia geometria), w globalnym jest czasoprzestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, starYfaN napisał:

Na marginesie :) nie ma linii czasu.

Zgodnie z dzisiejszą wiedzą, przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, "dzieją" się równolegle, a są jedynie osadzone w innym punkcie czasoprzestrzeni.

Intrygująca perspektywa, zwłaszcza z punktu widzenia kanonów wiary.

To wiele ułatwia, bo we wszystkich punktach czasoprzestrzeni "nie zabijaj" jest równie aktualne:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

To wiele ułatwia, bo we wszystkich punktach czasoprzestrzeni "nie zabijaj" jest równie aktualne:) 

Ale też niesie zaprzeczenie implikacji, ponieważ w zdecydowanej większości czasoprzestrzeni Jezus się jeszcze nie narodził, Noe nie zbudował Arki itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

Opinię popieram wieloletnim związkiem z kościołem katolickim w tym czynnym udziałem w jego młodzieżowych organizacjach 😇  

I miałeś poczucie że byłeś owieczka beczaca bezmyślnie wyuczone regulki? 

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Ale też niesie zaprzeczenie implikacji, ponieważ w zdecydowanej większości czasoprzestrzeni Jezus się jeszcze nie narodził, Noe nie zbudował Arki itd itp.

Obawiam sie że nie istnieje taki punkt w czasoprzestrzeni w którym noe zbudował arkę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał:

Eeeee...ok.

Sam widzisz dlaczego jako Katolik nie mogę tego przyjąć.

A serio:

 

8 minut temu, starYfaN napisał:

 

Tylko, że przestrzeń jest w lokalnych układach odniesienia geometria), w globalnym jest czasoprzestrzeń.

 

Mam lekki problem z ujęciem nienoutonowskim. Brak sprawdzenia empirycznego sprawia, że zawsze podchodziłem do tego że sporym dystansem.

Ale jak juz jesteś i poruszyłes ten temat: co to znaczy równolegle w czasoprzestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Pić, jeść, spać, jak tamagotchi. O tym właśnie mówię

Nie mieszam się w ten spór bo dyskusja nie ma sensu, nikt nikogo nie przekona a leci w cholerę obelg 

Ale sugerowanie że ktoś chce przeżyć swoje życie bez Boga, znaczy że jest jak tamagotchi to już grube przegięcie 

 

Mam mnóstwo znajomych niewierzących, sporo z nich to wspaniali ludzie i tylko w sumie moja teściowa ich krytykuje a czasami wręcz obraza bo "nie mają Boga w sercu" 

Troche to c***owe u niej i w sumie też u ciebie 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Nie mieszam się w ten sport bo dyskusja nie ma sensu 

Ale sugerowanie że ktoś chce przeżyć swoje życie bez Boga, znaczy że jest jak tamagotchi to już grube przegięcie 

 

Mam mnóstwo znajomych niewierzących, sporo z nich to wspaniali ludzie i tylko w sumie moja teściowa ich krytykuje a czasami wręcz obraza bo "nie mają Boga w sercu" 

Troche to c***owe u niej i w sumie też u ciebie 

Ja ich nie obrażam, ja tylko zwracam uwagę na to że ich perspektywa jest ograniczona tylko do życia na ziemi i tych 20-30 lat istnienia które według nich im zostały. To była jedynie metafora. 

4 minuty temu, jack napisał:

Właśnie problem polega na tym, że nie dlatego się pożegnałem zastawiając szaleńców w ich szaleństwie. 

Podejrzewam, że akurat Ty wiesz o czym piszę.

Wiem o jakich grupach mowa, ale fakt że nie korzystają z możliwości które daje KK, nie oznacza że tych możliwości nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

I miałeś poczucie że byłeś owieczka beczaca bezmyślnie wyuczone regulki? 

Obawiam sie że nie istnieje taki punkt w czasoprzestrzeni w którym noe zbudował arkę:) 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Arka_Noego

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Sam widzisz dlaczego jako Katolik nie mogę tego przyjąć.

A serio:

 

 

Mam lekki problem z ujęciem nienoutonowskim. Brak sprawdzenia empirycznego sprawia, że zawsze podchodziłem do tego że sporym dystansem.

Ale jak juz jesteś i poruszyłes ten temat: co to znaczy równolegle w czasoprzestrzeni?

Wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Wiem o jakich grupach mowa, ale fakt że nie korzystają z możliwości które daje KK, nie oznacza że tych możliwości nie ma. 

A ci, którzy korzystając z możliwości, które daje KK bardzo chcą doświadczyć obecności Boga (i to nie na drodze Franciszka) są jeszcze gorsi niż ci co bezmyślnie klepią regułki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.