Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, quevas napisał:

dlatego uprawianie moralności pozostaje domeną jednostek, a nie narodów, społeczeństw, wspólnot wyznaniowych albo innych potworów

na polecenie sądu policja nabija matce śliwki pod okiem, a potem korumpuje syna

tylko po cóż taki złowrogi spisek przeciw jakiemuś naprutemu nieudacznikowi z kleptomanią, alzhaimerem, mitomanią i kompleksem mesjańskim ?

 

Bardzo chce zostać prawdziwym chłopcem i nosić długie spodnie, póki co jednak żegluje w stronę grupy Muchomorków :

Skoro odkryłeś spisek, odkryjesz tez zapewne ukryty cel :)

 

56 minut temu, darkonza napisał:

Dziś straż graniczna w szczecinie zatrzymała 25 osób, głównie irakijczyków, ludzie w wieku maks 25 lat, prawie sami mężczyźni (info z pierwszej ręki a nie z mediów)

Ale szli z naszej strony, czy opłynęli iberię?

Jak z naszej, to po co zatrzymywali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, darkonza napisał:

Straż graniczna generalnie wyłapuje ludzi bez prawa pobytu w Polsce, nie tylko na granicach (jak sugeruje nazwa) ale na całym terytorium.

Wiem, ale to nie zmienia kontekstu pytań :) Germanie chętnie przyjmują 25 młodych muslimów, więc po co ich ganiać w Szczecinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

Dziś straż graniczna w szczecinie zatrzymała 25 osób, głównie irakijczyków, ludzie w wieku maks 25 lat, prawie sami mężczyźni (info z pierwszej ręki a nie z mediów)

I sądzisz, że twoje pisane info z drugiej ręki jest lepsze od relacji filmowych z granicy? Trochę beka 

4 godziny temu, fluber napisał:

Pozostałe związki wyznaniowe by wtedy padły. Paradoksalnie w negocjacjach KK był jedynym związkiem wyznaniowym który był w stanie to zaakceptowac

Racja, zostawić im ten 1% ale zabrać wszystkie inne przywileje 🐐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Wiem, ale to nie zmienia kontekstu pytań :) Germanie chętnie przyjmują 25 młodych muslimów, więc po co ich ganiać w Szczecinie?

No widac nie tak chętnie, polska i niemiecka straż miewają nawet wspólne patrole, widać nie są dogadani "dawajcie ich do nas"

1 godzinę temu, jack napisał:

I sądzisz, że twoje pisane info z drugiej ręki jest lepsze od relacji filmowych z granicy? Trochę beka

Nie jest lepsze, ale w czym gorsze od medialnych czesto zmanipulowanych informacji? Jak w mediach piszą że w grupie było 50 osób i ze to kobiety w ciazy to niekoniecznie tak jest. Moje info pewniejsze choć niewiele zmienia. Zawsze możesz sobie wytłumaczyć ze tylko ludzie do 25 roku życia przeżyli drogę przez Polskę a Ci co byli starsi leżą martwi po lasach.

Sam tylko przekazałem informację, a nie interpretację, tą już sam zrobiłeś i Ci sie ona nie spodobała :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, quevas napisał:

 mają więc podobną strategię, jak wiele rdzennie polskich rodzin

 

Ale tacy jak Ty, to naprawdę kropla w polskim narodzie, gdzie reszta ma wyższe aspiracje :)

23 minuty temu, quevas napisał:

lepszy Irakijczyk, Afgańczyk albo Syryjczyk z potencjałem kulturowej asymilacji i dobrymi nawykami wpojonymi przez społeczną etykę islamu niż z dziada pradziada polski szlachetka - z egoizmem, kłamstwem, pazernością i oszustwem wpisanym w genotyp, ale z niebotycznie wysoko zawieszonym poczuciem godności i honoru, z gilem do pasa, ale z mordą od ucha do ucha uprawiający wolnoć Tomku w swoim domku, z biało-czerwoną flagą przed na dachu, ale z "poszłem", "włanczać" i "flustracją" na ustach

trzeba zmienić strukturę etniczo-wyznaniowo-kulturową społeczeństwa dla dobra samej Polski

Lepiej zostawmy ich na bliskim wschodzie, by zmieniali Irak, Afganistan i Syrię, nie bądźmy takimi egoistami, zabierając im taki potencjał społeczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebastian napisał:

No i Polska chętnie przyjmie jeszcze ze 3 mln Ukraińców. Ludzi z naszego kręgu kulturowego, którzy skłonni są pracować na swoje utrzymanie. Imigranci z krajów islamskich przyjeżdżają tu po socjal. I ja ich tu nie chcę - i tak mamy problem  budżetem przez rozbudowane świadczenia socjalne. Niech ich weżmie Arabia Saudyjska. Ale jakoś nie chcą.. ciekawe czemu.

Ale nie to było clue mojej wypowiedzi/. Chodzi o to ,że my chemy ale jakoś nie ma lawinowego przyjeżdżania bo większość Ukraińców przyjeżdzą do Polski na 3 miesiące, 6 czasem na 2 lata dorabiają się i wracają do Polski więc skoro ci co mają blisko nie towrzą lawiny imigracyjnej to tym bardziej nei ma ryzyka ,że się nagle pojawi u nas kilkadziesiąt milionów imigrantów z Bliskiego Wschodu o historia migracji do UE pokazuje ,że to się nie dzieje 

 

19 godzin temu, RappaR napisał:

Z 40 mln Ukraińców wpuszczonych wciąż z ograniczeniami mamy 2 mln w Polsce, z ponad 3 mld krajów ludności trzeciego świata spokojnie się zbierze conajmniej 20 mln :) 

 

Nie mamy 2 mln to raz a dwa na stale mieszka u nas od 0,5 do 0,8 . Reszta przyjeżdża dorabia się i wraca do siebie. To jest zresztą powód dla którego oni nie wyjechali do Niemiec bo już jest za daleko by wracać do rodzin.. To są takie saksy jak Polacy ćwiczyli w latach 80 i 90 w Niemczech

Historia UE pokazuje ,że poza rokiem 2016 liczba migrantów legalnych i nielegalnych to coś między 150 a 300 tys rocznie ( gdzie masz Hindusów , Chińczyków , Amerykanów itp). Nawet jak ludzie migrowali z biednego południa do bogatej Północy to w latach50-70 to było 7 do 10 mln . Do Europy od 1970 przyjechało mniej niż 20 mln migrantów ( z czego prawie 4 mln stanowią migranci z Jugosławii , Polski, Ukrainy Rosji i Albanii). Z Bliskiego Wschodu I Afryki w ciągu ostatnich 50 lat masz ok 10 mln a Tobie wychodzi 20 mln do samej Polski ???

Wierzysz w bajki lub zaklinasz rzeczywistość 

Swego czasu przyjmowaliśmy otwarcie Czeczenów i wcale masowo nie przybywali do nas. Teraz np nie rozumiem dlaczego Jazydów z Iraku przerzucamy z powrotem na Białoruś skoro oni naprawdę przechodzą piekło w Iraku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Chodzi o to ,że my chemy ale jakoś nie ma lawinowego przyjeżdżania bo większość Ukraińców przyjeżdzą do Polski na 3 miesiące, 6 czasem na 2 lata dorabiają się i wracają do Polski więc skoro ci co mają blisko nie towrzą lawiny imigracyjnej to tym bardziej nei ma ryzyka ,że się nagle pojawi u nas kilkadziesiąt milionów imigrantów z Bliskiego Wschodu o historia migracji do UE pokazuje ,że to się nie dzieje

Ale to jest problem z tym jaką wizę dostają Ukraińcy, to raz a dwa, że jednak większość zostawia tam żony i dzieci. I działa to tak jak z naszymi pracownikami wyjeżdzającymi do Niemiec. Wracają do kraju z kasą.

Ale wracają bo tu da się żyć normalnie, Ukraińcy też wracają bo jak mają kasę to mogą u siebie żyć normalnie. Natomiast nie słyszałem o pontonach którymi dawni uchodźcy wracaliby z Niemiec do siebie. Wiesz czemu ? Bo poziom życia jest zupełnie nieporównywalny. Pamiętaj, że nawet w bardzo bogatych krajach arabskich to bogactwo jest skupione w bardzo wąskim kręgu osób a większości żyje się miernie.

Tak więc nie sądzę aby Ci uchodźcy chcieli się stąd wyrwać, jak już to do Niemiec, Norwegii, Danii czy Szwecji. I niby ok, moglibyśmy posłużyć za "drugą Białoruś" gdyby nie pewne dwie sprawy:

Pierwsza, że nie wiemy czy by jednak tu nie chcieli pozostać. Bo to by był problem, w domach dziecka i ośrodkach pomocy społecznej mamy pełno przypadków ludzi, którym powinno się pomóc a państwa na to nie stać, może więc nie podpinać do swojej piersi ludzi, którzy później będą gwałcić nam kobiety ?

Druga sprawa - gdyby Polska zdecydowała się wpuścić tych imigrantów i przetransportować ich pociągami i promami do  "miejsca przeznaczenia" to zapewne Unia dojebałaby nam taką karę, że i tak byśmy tych darmozjadów musieli utrzymywać.

A i nie myśl, że nie mam ludzkich odruchów. Po prostu denerwuje mnie pi****lenie ludzi o tym, że trzeba pomóc obcym gdy u nas umierają ludzie których nie stać na operacje czy leczenie. Najpierw trzeba posprzątać swój pokój aby móc zabrać się za sprzątanie świata.

https://www.prawo.pl/prawo/wojsko-jest-projekt-ustawy-o-obronie-ojczyzny,511406.html

250 tys żołnierzy. Ile to wyposażenia trzeba będzie kupić. Z 2000 mobilnych ołtarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

może więc nie podpinać do swojej piersi ludzi, którzy później będą gwałcić nam kobiety

JAk na razie to więcej gwałca miejscowi nawet w tych Niemczech czy Belgii niż ci imigranci więc nie przesadzajmy

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Natomiast nie słyszałem o pontonach którymi dawni uchodźcy wracaliby z Niemiec do siebie.

To nie do końca jest tak. Otóż Turcy którzy w latach 60tych byli ściągani do Niemiec częściowo wracali do siebie. Nadal jakaś częśc kupuje domy u siebie. Czasem wraca bo jednak pieniądze zarobione w Niemczech pozwalają im tam zalożyć firme lub żyć na wyższym statusie społecznym .A już częste sa powroty na emeryturę bo niemiecka emerytura pozwala naprawdę godnie żyć w Turcji lepiej nawet niż w Niemczech. Kurdowie też często wracali jak tylko pojawiła się szansa na normalne niezależne życie w Iraku.

Sęk w tym ,że większośc nie ma gdzie wracać ale wciąż tak naprawdę mówimy o małej grupie. Im większa odległość tym mniejsza grupa jest chętna do ryzykowania życiem i wyjazdu do Europy. Tak naprawdę kryzys roku 2016 był wywołany aż 3 wojnami domowymi - Libia Syria i Irak. wszystkie 3 w dość bliskiej odległości od Europy i ludzie byli zmuszeni uciekać . Nie istnieje ryzyko ,że tu się nagle zjawi 20 mln uchodźców bo historycznie taka ilość ludzi nigdy nie emigrowała.

Polsce przydałaby się rozsądna polityka migracyjna ale ten rząd właściwie sam nie wie czego chce. To jak wygląda proces wydawania wiz , sytuacja w której duża grupa po 3-6 miesiącach musi wracać na Ukraine , Gruzję czy do Mołdawii jest nienormalna i nie nakładania by oni zostawali u nas i się rozwijali. A co gorsza utrudnia tez pracodawcom nieziemsko

Znam firmy przerabiające mięso które na potęgę sprowadzają Nepalczyków bo ci lepiej znoszą zimno tylko muszą mieć tłumacza na każdej zmianie. Już widziałem oferty sprowadzania Filipińczyków, Kazachów czy nawet Kirgizów. Polska potrzebuje pracowników i nawet tacy Jazydzi czy nawet Syryjczycy mogliby się u nas przydać., Kiedyś Syrię będzie trzeba odbudować i dobrze by było mieć ludzi którzy znają tamte rynki. O wiele lepiej mieć system weryfikacyjny tj przyjmować do obozów i potem ci którzy mogą uzyskać status uchodźcy zostają u nas a ci którzy nie to są odsyłani do kraju z którego uciekli. A tak to gramy do muzyki Łukaszenki. Oni i tak przerzucają różnymi kanałami ale na poważnie jak myślisz ilu stać by zapłacić 10tys dolarów od osoby za przemyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sewer napisał:

Bilans inflacyjny dobrej zmiany.

nowy-obraz-mapy-bitowej-2-jpg.2260596nowy-obraz-mapy-bitowej-jpg.2260595

ps.Ważne że potaniały odbiorniki TV, można kupić fajny telewizor i zasiąść przed TVP a na koniec ibuprofen na ból głowy.

Płacą minimalna poszła w tym czasie 72 procent do góry. Srednia jakieś 50 procent. Kto pracuje ten nie zbiedniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sewer napisał:

Bilans inflacyjny dobrej zmiany.

nowy-obraz-mapy-bitowej-2-jpg.2260596nowy-obraz-mapy-bitowej-jpg.2260595

ps.Ważne że potaniały odbiorniki TV, można kupić fajny telewizor i zasiąść przed TVP a na koniec ibuprofen na ból głowy.

Na początku będzie trudno, ale z czasem musisz zacząć się przyzwyczajać do wzrostu siły nabywczej.

Głowa do góry, te pieniądze na koncie są Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę robię zakupy i znam ceny ;)  Wiem też ile tracą moje oszczędności oraz to że jest to trend światowy, na szczęście póki co nie ma to bardzo dużego wpływu na moją stopę życiową ale w wielu rodzinach zaciskanie pasa to już przymus.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.