Skocz do zawartości

Połóweczka sezonu - NBA awards


january

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, january napisał:

Osobiście postawiłbym jednak na zaskakująco pomijane nazwisko. Richaun Holmes, który według mnie jest jak dotąd wciąż chyba najlepszym graczem Kings, całkowicie zaskoczył wszystkich i w roli startującego centra radzi sobie naprawdę bardzo dobrze. A przecież miał być ledwie mało znaczącym backupem w Sacramento.

prawda, ale jego postęp wynika głównie z otrzymanych minut (per 36 gra prawie to samo, co wcześniej). dla mnie bezdyskusyjnym nr. 1 jest tutaj Doncic, bo wskoczył na MVP level oraz jeden z naj ofensywnie ever, więc to nie lada wyczyn. następnie Ingram, bo wygląda na to, że poprawa rzutu to nie fluke. trzeci, albo raczej HM, to Dwight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości aż otworzyłem ignore i się pozytywnie zaskoczyłem argumentacją, ale po kolei

EOTY - muszę się podpisać pod tym

COTY - raczej Spoelstra vs Vogel, sleeper to chyba McMillan, ale z nim to od lat ta sama historia

MIP - utrzymując kryterium, że ~MVP lvl się ją rzadko dostaje to biorę Holmesa, typo utrzymuje świetną produkcję na dużo większych minutach i to bez niego Kings cierpią zdecydowanie bardziej, świetny lider przeciętnej defensywy (bez niego c***owa jest niesamowicie, problem to zbiórka z nim, bo jest przeciętna, ale na PF jest Bjelica, który jedynie to umie na nie paddować...), poza Luką jeszcze jednego Europejczyka bym wyróżnił (nie nagradzał jbc) - Jonas Valanciunas, zawsze solidny, fajne minuty a potem sranko i brak wytrzymywania w decydującym momencie, obecnie 25mpg najlepsze efektywności w karierze, mocno poszerzony arsenał ofensywny (jeszcze passy by sie przydało poprawić, ale wyrobi się) no i w D już nie jest tak kłodowaty i zespół z nim trzyma elitarną zbiórkę mimo słabych zbieraczy obok, no i Bam nie wiem dlaczego pomijany, bo skok mimo że naturalny to jest ogromny

aa i czekam co @MarcusCamby o tym Richaunie powie

6th man - clear cut Harrell, wyróżnienia Melton i DJ Augustin

ROY - Morant

all rookies 1st Morant-Nunn-T.Davis-PJ Washington-Clarke drugi to zbieranina kasztanów, potencjalnie jeszcze może się tam Cody Martin zakręcić

DPOY - Grek

all-D 1st Simmons Butler Giannis Davis Gobert

all-D 2nd Bledsoe GHarris Isaac Bam Theis

MVP - Grek, kolejny clear cut

all-NBA

1st Harden-Butler-Doncić-LeBron-Giannis
2nd Lillard-Simmons-Tatum-Davis-Gobert
3rd Leonard-Mitchell-Siakam-Sabonis-KAT

tutaj raczej można się ułożeniem różnić

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schroder to jest dziwny case, bo jak był młody miał opinię przyszłego startera na sensownym poziomie gdy dawał wartościowe minuty jako backup - potem klepał statsy ze słabą obroną i wszyscy go skreślili, a teraz jego boxscore'owa produkcja nie różni się zasadniczo od czasów Hawks (pewnie spadnie mu TS% o 1-2%, podobne PER czy WS/48), ale faktycznie jest istotną częścią dobrego teamu i gra nieźle. 

 

Nie ukrywam, ciężko mi to rozgryźć. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polishllama69 napisał:

1st Harden-Butler-Doncić-LeBron-Giannis

2nd Lillard-Simmons-Tatum-Davis-Gobert
3rd Leonard-Mitchell-Siakam-Sabonis-KAT

tutaj raczej można się ułożeniem różnić

 

 

Jak by któryś z Jokiciowców był modem to właśnie byś się zastanawiał za co bana wyłapałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 14:16, january napisał:

All-Def
1st Simmons-Butler-Giannis-Davis-Gobert

 

W dniu 17.01.2020 o 15:14, polishllama69 napisał:

all-D 1st Simmons Butler Giannis Davis Gobert

JIMMYYYYYYYY....

JIMMY JIMMY JIMMY

- Bunk Moreland

Wiem, że all-def 1st to nie jest dosłownie 5 najlepszych obrońców bo pozycje itp itd, ale stawiam diamenty przeciw orzechom, że Jimmy ponad wszelką wątpliwość nie jest jednym ze ścisłej czołówki obrońców w tym sezonie (czy to ma być top5, top10 czy top-ileś). Te obwodowe gwiazdy, które robią atak prawie zawsze mają taryfę ulgową w obronie, w przeciwieństwie do rzeszy ligowych szaraków i Jimmy nie jest wyjątkiem, mimo że lubi sprzedawać głodne kawałki jak to Jimmy plays the hardest. Typ musiałby być bogiem, żeby grając na 60% zmatchować impact gracza, który skupią się głównie na obronie jak np. Smart. To po pierwsze. Po drugie Jimmy często nie jest w stanie ustać mniejszym guardom, czego można by było wymagać od rzekomo #1 defensywnego winga. Po trzecie obrona Heat jest relatywnie jeszcze mniej zależna od indywidualności niż przeciętny team.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOTY - Ujiri (mieli być o wiele słabsi po odejściu Leonarda, a tymczasem są czołowym klubem w lidze, świetny draft!)

COTY - Budenholzer (Bucks to najlepszy team w lidze, a nie mają dwóch Superstarów w rosterze)

MIP - Ingram (czy go lubisz, czy też nie - Ingram zrobił niesamowity progres)

6TH MAN - Harrell, Williams, Rose (ciężki wybór, ale chciałbym aby to Rose dostał tę nagrodę)

ROTY - Morant (imho bez konkurencji)

MVP - Giannis (jak wyżej, choć Harden, Doncić i LeBron również rozgrywają znakomite sezony, ale Grek miażdży wszystkich)

DPOY - Giannis (król tego sezonu)

ALL NBA 1st - Doncić, Harden, LeBron, Giannis, Davis

ALL NBA 2nd - Lillard, Leonard, Butler, Siakam, Gobert

ALL NBA 3rd - Walker, Irving (jeśli się nie połamie), Middleton, Jokić, Embiid + Lowry, Mitchell, Simmons, Sabonis, Towns, Adebayo (zasługuję na wyróżnienie)

ALL NBA DEF - Simmons, Butler, Giannis, Davis, Gobert +Tatum, B.Lopez, G.Harris, Embiid (szkoda, że Isaac się połamał...)

Edit - Aha, Sekou będzie w 'piątce' najlepszych rookies ❤️

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Opinie o Smarcie i nie ustawaniu JB to bez urazy dosłownie zeszłoroczny śnieg (w sensie jakby ktoś sezonu 19/20 nie oglądał nic i pisał o 18/19 RS, Jimmym w Philly etc :P ).

Oglądałem ~1/4 meczów Heat i Jimmy regularnie zostaje w chmurze kurzu kiedy musi coś zadziałać przeciwko szybszemu ballhandlerowi daleko od kosza. Od #1 nie-wysokiego obrońcy w lidze wymagałbym nieco więcej.

Nie wiem o co chodzi ze Smartem, w sytuacji kiedy obaj grają na 100% w obronie to on jest i tak wyraźnie lepszy w prawie wszystkim, a nawet gdyby byli identyczni, to w real life Smart przeważa effortem. Effort poniżej 100% w obronie dla #1 opcji w ataku to nie jest żaden zarzut gdybyśmy chcieli oceniać graczy overall (szczególnie obwodowych), ale jak porównujemy tylko defense vs defense, to volume powinno mieć takie samo znaczenie jak przy ocenianiu graczy ofensywnych.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, january napisał:

Butler ma absolutnie kozackie staty w iso D i właśnie w perimeterD.

Chodzi ci o ten snake oil z PPP z play type? Po pierwsze dej pan spokój, ja na to nawet nie zamierzam patrzeć, po drugie no dobra, popatrzyłem i jest w 71% percentile przy ~20 possesions total. Gdyby ten stat i przy tej próbie cokolwiek znaczył, to nawet bym się zgodził z tym wynikiem.

Butler jest bardzo dobry w team D i ho-hum, not-great-not-terrible 1 na 1, brakuje mu lateral quickness żeby przykryć PG daleko od kosza i brakuje mu effortu żeby porównywać go ze specjalistami. Overall good to very good, ale gdyby to wystarczyło by być top 1 obwodowym w lidze, to by bardzo źle świadczyło o poziomie ligi.

Cytat

Z Smartem chodzi o to, że on wcale nie ma świetnego sezonu w defensywie w tym sezonie.

Jak na swoje standardy to może i nie ma, ale w porównaniu do Butlera wciąż dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, january napisał:

powtórzę - najwyraźniej bardzo słabo u Ciebie z eyetestem pod względem schematów defensywnych Miami.

Schemat defensywny nie spowoduje, że będziesz potrafił szybciej lub wolniej przesuwać się na nogach.

Ogólnie daruj sobie takie teksty, bo jak patrzymy na to samo i widzimy co innego, to możemy się w nieskończoność przerzucać burackimi wstawkami co kto ma z oczami.

Cytat

Nah, typowe ocenianie po renomie Smarta przez Ciebie tu wyłazi.

Raczej typowe ocenianie po renomie wyłazi u ciebie u Butlera, bo jak z rzeszy plus-minus podobnego poziomu graczy w lidze doszedłeś do wniosku, że akurat ten jest jedynym najlepszym i mało kto zapieprza tak jak on, to mogę tylko strzelać, że odegrał tu rolę PR Jimmy'ego, który zawsze chętnie przypomni, że gra the hardest, a potem tylko półgębkiem dodaje, że "rules and conditions may apply". Jimmy "zapieprzający jak mało kto", to już jest chyba całkowicie życzeniowe spojrzenie na sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wśród fanów znowu cicho, ale kolejny rok świetny w D jest Bledsoe, on lub Brook 2nd team powinni złapać (w zasadzie zmiksować to można do zależności kto z Cs - Theis/Tatum), na koniec sezonu zapewne wypadałoby kogoś z Magic wyróżnić, ale tam tyle urazów, że to nie jest takie proste, chociaż Gordonowi granie na SF w tym elemencie służy,

mocne tempo zaczynają narzucać Mikal z Suns i Melton z Grizz, ale im zabraknie minut,

Kawhia nie czuję w D, ale rok temu z gorszą grą był nominowany, więc pewnie teraz też będzie,

nie trawię Heat odkąd jest ten pajac tam, ale pierwszą część sezonu miał mocną w D, teraz ostatnio go widziałem, to mi się mniej podobał i powinien zlecieć w dół

jestem też przekonany, że znajdzie się ktoś z duo Bev/Smart, bo jadą na opinii, szanuję poprawienie gry w ataku, ale bez jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Jest to jedyne dla mnie wytłumaczenie tezy jaką (zostaje w chmurze kurzu) postawiłeś

Chodzi mi o szeroko pojętą umiejętność utrzymania się na nogach między atakującym, a koszem. Daleko od kosza i/lub przy szybkich graczach z kopytem z pierwszego kroku Jimmy nie ma już tej mobilności, którą mają co lepsi specjaliści, żeby brać obojętne kogo z pozycji 1-3. Podsumowując, uważam, że jest ogólnie wciąż bardzo dobry (przede wszystkim w team D), ale nie jest to poziom najlepszego obwodowego w całej lidze.

32 minuty temu, polishllama69 napisał:

nie trawię Heat odkąd jest ten pajac tam

Dla mnie to numer 1 w tym sezonie do oglądania, głównie dzięki Jimmy'emu zresztą. Jakby efektem ubocznym jednak ostatecznie doszedłem do wniosku (wcześniej też miałem mocne podejrzenia), że Jimmy to trochę kłamczuszek i gdzieś na nocnej szafeczce leży u niego "Black Mamba's 10 easy steps for successful propaganda" 👨‍🌾

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.