Skocz do zawartości

Połowa za nami, połowa przed nami


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, julekstep napisał:

Czyli podbudowujesz swoja opinie propsami od kolesia, ktory vs Teague rozegral w NBA jeden mecz.

Nie muszę nic podbudowywać (o Teague piszę o lat i wielu ekspertów i adv stats to potwierdza), tu jako ciekawostkę podałem. 

Niemniej jak już komentujesz to tak wolę takie insiderskie źródło niż Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 16:16, julekstep napisał:

Akurat propsuje Millsapa od lat - jednak jest troszke miejsca miedzy 'niedocenianiem w czystej postaci' a pisaniem glupotek o 'uzaleznieniu druzyny'.

btw - zamiast szukac dziury w calym lepiej napisz co tam u Wielkiego Teague'a xD

Akurat Denver ma problem bo dopóki SAP był w formie to byli TOP 2 obrony a jak się posypał to są 28-30 obroną. Jokic w obronie ma swoje ograniczenia. SAP jest idealnym rozwiązaniem. Myślałem że Grant da to samo wsparcie ale tak to nie działa. Nuggets bronią bez Sapa gorzej niż rok temu. A Malone pałuje czasem dziwne lineupy jak choćby wczoraj z Indiana. Z 28 obroną to mogą pierwszej rundy nie przejść. Inna sprawa że talentu mają sporo ale trenera muszą mieć bardziej kreatywnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

Akurat Denver ma problem bo dopóki SAP był w formie to byli TOP 2 obrony a jak się posypał to są 28-30 obroną. Jokic w obronie ma swoje ograniczenia. SAP jest idealnym rozwiązaniem. Myślałem że Grant da to samo wsparcie ale tak to nie działa. Nuggets bronią bez Sapa gorzej niż rok temu. A Malone pałuje czasem dziwne lineupy jak choćby wczoraj z Indiana. Z 28 obroną to mogą pierwszej rundy nie przejść. Inna sprawa że talentu mają sporo ale trenera muszą mieć bardziej kreatywnego

Nom. Ograniczenia Malone'a to dla Nuggeta wiekszy problem niz rzekome uzalenienie od Sapa. 

Mam wrazenie, ze tu jest case Kidda (fajny trener-kumpel przy ktorym mlodziez sie dobrze rozwija, ale pewnego poziomu w X's and O's nie przeskoczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ely3 napisał:

Akurat Denver ma problem bo dopóki SAP był w formie to byli TOP 2 obrony a jak się posypał to są 28-30 obroną. Jokic w obronie ma swoje ograniczenia. SAP jest idealnym rozwiązaniem. Myślałem że Grant da to samo wsparcie ale tak to nie działa. Nuggets bronią bez Sapa gorzej niż rok temu. A Malone pałuje czasem dziwne lineupy jak choćby wczoraj z Indiana. Z 28 obroną to mogą pierwszej rundy nie przejść. Inna sprawa że talentu mają sporo ale trenera muszą mieć bardziej kreatywnego

a co może takiego kreatywnego zrobić Malone mając obecnie do dyspozycji trzech nominalnych wysokich + cały obwód z s5 też wypadł?

Grant ma teraz większą rolę jak w Thunder, dostaje więcej rzitów, uczy się nowej gry, trzeba czekać.

1 minutę temu, dapunk20 napisał:

Nie no, Kidd był po prostu fatalny. Malone jest co najwyżej przeciętny (czyli pewnie ten sam tier co Brown :) )

 

 

oho.. już się zaczyna od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucas napisał:

Znowu szkalowanie Wielkiego Mike. Ja tego błędu nie mam zamiaru powtarzac, przynajmniej do jakiejś spektakularnej wtopy w Playoffs, a nie grze w RS bez wielu ważnych graczy 

Przecież Nuggets gra źle od miesiaca w sensie obrony nawet z Harrisem i Murrayem. Wczoraj Malone wymieniał całą piątkę graczy co u niego akurat jest normą ale potem na końcówkę wrzucał lineupy Jokic/Plumlee/Craig/Grant i Barton. Co on chcial tym osiągnąć? Pewnie nie zaskoczy Ciebie ,że w minutę byli -5.

Co w ogóle robi Mason razem z Jokicem jak zazwyczaj jest to bardzo wolny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dapunk20 napisał:

które adv staty dokładniej potwierdzają że jest niedoceniany  ? :D 

Te które odpowiadają z "playmaking", o którym piszę.

BTW. Po tegorocznej błazenadzie wszelakich pluso-minusów w wersjach adj dalej traktujesz je jak wyrocznie?

Poczytaj trochę o rozgrywaniu, prowadzeniu pilki, ustawianiu kolegów, trzymaniu tempa itd. potem poglądaj trochę rozgrywających w lidze i zobaczysz, że poziom ich gry w tym zakresie spada z roku na rok. Ot typowe szybkie coast2coast z rzutem za 3 króluje i jak PO przychodzą to płacz. W sumie z młodzieży to tylko Trae i Doncic nawiązują do najlepszych tradycji, choć za duże parcie na rzut mają i Morant. Niestety nikt ich bronić nie uczył... no może trochę Jo.

Pamietaj tylko, że choć w highlightach królują cudowne no look passy, crossovery czy podania między nogami itd. to nie one decydują o tym że ktoś jest świetnym rozgrywającym. Choć nie ukrywam, że też lubię i to bardzo takie show oglądać.

6 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

taki tip, jak na Athleticu coś napiszo to masz prawo się nie zgodzić, wiesz?

No wiem, tylko co to ma.wspolnego z tym co ja uważam (widząc grę na boisku) i co potwierdzają dodatkowo liczby?

Artykuł wrzuciłem niejako poza dyskusja... dla tych co może ciut więcej chcą o tym dealu poczytać, a nie tylko suchara forumowego walnąć dla "lajków".

6 godzin temu, ely3 napisał:

trenera muszą mieć bardziej kreatywnego

Tu sie nie zgodzę, Mike to akurat wyciąga z tej ekipy 110%, czasem nawet mam wrażenie że się łapie na tym że da radę więcej, ale tu nawet Pop czy Phil nie pomoże, jak brakuje Ci kluczowych elementów.

Co do lineupów to niech testuje - do PO i tak powinni wejść z HCA więc ewentualna 1-2 porażki dla celów naukowych nie robią różnicy, a może pomogą w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak pisałem - Raptors byli sensacyjnie dobrzy jak na swoje absencje, więc od momentu powstania tego tematu, po powrocie przede wszystkim Siakama, wykorzystali dobry terminarz, i zrobili 14W streak. 

I to pomimo tego, że Marc opuścił już prawie 20 meczów - gdy z Gasolem mają bilans 27-8. 

Teraz mają po ASG jeszcze 3x Bucks i dosyć trudny terminarz, więc jestem bardzo ciekawy tych meczów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.