Skocz do zawartości

beGM - TRADE REQUEST - dyskusja


Eld

Czy jesteś za wprowadzeniem trade request w beGM?  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem trade request w beGM?

    • Tak
      15
    • Nie
      14
    • Nie mam zdania
      0

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Ok w takim razie jeśli ktoś zmienił zdanie w którąś ze stron znając już dość wstępny zarys jak to ma wyglądać ( szukać w moim poście na poprzedniej stronie ) - proszę o deklarację tutaj prostym "głosowałem na nie, ale jak to ma być tak ostre to jednak jestem na tak", lub "głosowałem na tak, ale nie ważne jak to będzie wyglądać to i tak nie chcę tego".

 

@january ? Dałeś wstrzymuje się, BMF pisze, że to tak jak byś był na nie ale czy oficjalnie mam uznać Twój głos zgodnie z deklaracją jako na TAK?

@Andre czekamy - też masz prawo głosu

11 godzin temu, Eld napisał:

Może i ja się wypowiem jeśli chodzi o kształt jaki by to mogło mieć.

  • Nie widzę możliwości aby zgłaszanie zawodnika do TR odbyło się ilością mniejszą niż 'Spółdzielnia+1' siedmiu GMów.
  • Zgłoszenie wrzuca jedna osoba + argumentacja. Bez argumentacji wniosek z automatu będzie odrzucony.
  • Wnioskodawca ma zebrać sześciu GMów którzy oficjalnie napiszą "popieram".
  • Po tym jak wniosek o TR przejdzie, poddawany jest oficjalnemu głosowaniu i musi uzyskać 20/29 głosów aby TR zostało wymuszone
  • Nie ma możliwości u nas przez wymieszane składy vs. RL aby Zawodnik wskazywał destynacje
  • TR zobliguje danego GMa do oddania zawodnika w ciągu najbliższych dwóch okienek transferowych ( Butler grał dość długo w Wolves po rzuceniu TR więc tu musimy zrobić podobnie ). Jeśli GM zignoruje TR po drugim oknie, w najbliższym, trzecim oferty będą składane do Rady i to ona wybierze gdzie trafi dany gracz.
  • Będzie można złożyć tylko 1 wniosek na rok aby uniknąć sytuacji, że ktoś to robi nałogowo aby zaszkodzić swojej konkurencji. 
  • Będzie można złożyć tylko 1 wniosek na rok na dany team. Nie może w danym sezonie być dwóch TR w jednym teamie. Drugi z automatu będzie odrzucony

Mniej więcej - jeśli ma Wam to pomóc w podjęciu decyzji.

 

2 minuty temu, Eld napisał:

Przedłużam głosowanie na spokojnie do niedzieli. Niestety mimo, że głosów zmieniać się w ankiecie nie da ( coś musiałem kliknąć i zablokować taką możliwość ), to przyjmuję deklaracje jak pisałem powyżej. 

Zarys i to chyba nawet dość szczegółowy podałem dwa razy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Dopiero po roku? Myślę, że powinno to być tu jakoś sprecyzowane bardziej, bo jestem w stanie sobie wyobrazić fake INJ od razu do momentu wymiany w takich przypadkach:)

Myślałem o roku w pojęciu jednego sezonu. Załóżmy, że taki LeBron patrząc na to że jego GM woli młode ogórki zamiast ściągnąć kogoś z nazwiskiem rzuci trade request w Styczniu, to kolejny będzie mógł się pojawić w jego sprawie już Październiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować i odpiął/ęła ten temat

Odpinam temat i go ponownie otwieram do dyskusji. W głosowaniu pokazaliście, że chcecie trade request więc będziemy o jego kształcie dyskutować tutaj. Chciał bym aby jego finalny obraz to nie była praca 4 osób ( Rady ) a większej ilości. Wstępny zarys macie wyżej. Chcecie coś dodać lub ująć? 

Dodatkowo - nie liczcie na wprowadzenie TR nie wcześniej niż po T2. Musi być dopracowany. 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na beGM - TRADE REQUEST - dyskusja
  • Eld odblokował(a) ten temat
15 minut temu, Lucas napisał:

Btw ja nie mam czasu teraz na dluzsza dyskusje (moze uda sie jakis okrojony opis wrzucic, ale tez nie mam gwarancji), sam glosowalem na tak, ale jesli do trade request trzeba 2/3 glosow GM-ow to do samego wprowadzenia tego tez nie powinno byc czegos takiego? :P

na jakiej podstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, człowiek...morza napisał:

na jakiej podstawie

Logiki. Jeśli głosujemy nad czymś, gdzie potem zmiany wprowadzane są w trybie zwykłym (czyli po prostu większości głosów) to zwykłe 50%+1 powinno wystarczyć.

Jeśli głosujemy nad czymś, gdzie sam proces wymaga później większości 2/3 głosów to tak samo powinno być przy głosowaniu nad  tą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Logiki. Jeśli głosujemy nad czymś, gdzie potem zmiany wprowadzane są w trybie zwykłym (czyli po prostu większości głosów) to zwykłe 50%+1 powinno wystarczyć.

Jeśli głosujemy nad czymś, gdzie sam proces wymaga później większości 2/3 głosów to tak samo powinno być przy głosowaniu nad  tą propozycją.

nie widze zwiazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie drużyny będą mogły brać udział w walcie o zawodnika proszącego o TR? Czy będą to wszystkie drużyny, czy tylko te, które patrząc na roster (ew. potencjał) będą atrakcyjniejszym miejscem do walki o wyniki?

Co w sytuacji kiedy oferty będą po prostu obiektywnie słabe? Czy GM posiadający zawodnika z TR ma obowiązek w takiej sytuacji akceptować najlepszą beznadziejną ofertę czy jest w stanie namówić zawodnika do wypełnienia kontraktu ew. zapewnić o zaakceptowaniu oferty spełniającej jego warunki? Chodzi tu głównie o graczy na kontraktach co najmniej 2 letnich - raczej wątpie żeby w takiej sytuacji zawodnik wystrzelił z informacją o fake inj na 2 sezony. Czy trzymamy się sztywno 2 okienka i koniec kropka? 

Edytowane przez Principe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Alonzo napisał:

Eld, wrzuć kto jak głosował normalnie do tematu. Po co z tego robić jakąś tajemnicę. Też chciałbym widzieć kto jakie nt temat ma zdanie. ja naturalnie byłem na NIE. Przekonał mnie BMF odnośnie Georgea. 

Skoro tak to proszę bardzo.

Głosy na tak + doliczcie Januarego którego nie wyświetliło.

v63XODX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Principe napisał:

Jakie drużyny będą mogły brać udział w walcie o zawodnika proszącego o TR? Czy będą to wszystkie drużyny, czy tylko te, które patrząc na roster (ew. potencjał) będą atrakcyjniejszym miejscem do walki o wyniki?

Co w sytuacji kiedy oferty będą po prostu obiektywnie słabe? Czy GM posiadający zawodnika z TR ma obowiązek w takiej sytuacji akceptować najlepszą beznadziejną ofertę czy jest w stanie namówić zawodnika do wypełnienia kontraktu ew. zapewnić o zaakceptowaniu oferty spełniającej jego warunki? Chodzi tu głównie o graczy na kontraktach co najmniej 2 letnich - raczej wątpie żeby w takiej sytuacji zawodnik wystrzelił z informacją o fake inj na 2 sezony. Czy trzymamy się sztywno 2 okienka i koniec kropka? 

Mysle ze wzorem rl nba powinnismy brac pod uwage wszystkie druzyny ( patrz pg 13 do oklahomy, leonard do toronto). Najwyzej po jakims czasie bedzie kolejny trade request.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Mysle ze wzorem rl nba powinnismy brac pod uwage wszystkie druzyny ( patrz pg 13 do oklahomy, leonard do toronto). Najwyzej po jakims czasie bedzie kolejny trade request.

To zdecydowanie musi pozostać.

6 godzin temu, Principe napisał:

Co w sytuacji kiedy oferty będą po prostu obiektywnie słabe? Czy GM posiadający zawodnika z TR ma obowiązek w takiej sytuacji akceptować najlepszą beznadziejną ofertę czy jest w stanie namówić zawodnika do wypełnienia kontraktu ew. zapewnić o zaakceptowaniu oferty spełniającej jego warunki? Chodzi tu głównie o graczy na kontraktach co najmniej 2 letnich - raczej wątpie żeby w takiej sytuacji zawodnik wystrzelił z informacją o fake inj na 2 sezony. Czy trzymamy się sztywno 2 okienka i koniec kropka? 

Tu jest właśnie największe pole do dyskusji. W domyśle ( załóżmy, że chodzi o PG13 ) masz mieć czas i działać z myślą o klubie a nie pod presją 'widzi mi się' zawodnika i stąd mój pomysł, że masz mieć na to przynajmniej dwa okienka transferowe. Trade request wątpię aby był u nas stosowany ( choć by przez to, że będzie ograniczenie w składaniu ilości wniosków o TR na GMa w każdym sezonie ) wobec graczy drugiego szeregu i dalej. Skoro tak, to ja bardziej bym się spodziewał licytacji niż ludzi próbujących szczęścia, że tylko oni Ci złożą ofertę 2x 2nd round i koniec, kropka masz to akceptować. Gdyby jednak ta spodziewana licytacja jednak się nie pojawiła i ktoś do Ciebie przyjdzie po PG13 z Batumem +2 x2nd round to po prostu zastanawiam się nad wprowadzeniem jakiegoś 'buforu bezpieczeństwa' - czyli zgłaszasz do Rady: "patrzcie, to najlepsza oferta za PG13, no lipa", a Rada wtedy przedłuża czas na spełnienie trade request i wydłuża Ci czas do kolejnego okienka. Chciał bym aby był w tym wszystkim taki bezpiecznik. Jeśli natomiast Ty ( czy oczywiście jakikolwiek inny GM ) okazał by się zbyt chytry to Rada sama wybierze ofertę za Ciebie. 

Co do fake inj - tutaj akurat rozwiązanie jest proste i podsunęła nam je sama NBA. Davis i Pelicans ( in real, not Camby sp zoo ) w zeszłym roku. Jeśli zawodnik jest zdrowy, to ma grać. Jeśli klub nie będzie chciał go wystawiać na boisko, zabuli karę, jeśli zawodnik strzela focha, potrąca mu się z wypłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.