Skocz do zawartości

TENIS


mac

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, P_M napisał(a):

choć Osaka ma tylko 26 lat (jak Sabalenka) więc właściwie weszła w prime. 

 

'prime' w tenisie?! - nie slyszalem. hewitt mial 20 lat, gdy gral swoj najlpeszy tenis, alcaraz - 19, roger - 23, evert - 22, steffi 18 (!), hingis - 17 (!), seles - 18 (!), henin - 21 (gdy zaczynala 'dominowac'), serena - 22 (poczatek 'dominacji'), wozniacki - 20. 26 lat to w zawodowym tenisie czesto juz 'druga strona rzeki'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, joe dumars napisał(a):

'prime' w tenisie?! - nie slyszalem. hewitt mial 20 lat, gdy gral swoj najlpeszy tenis, alcaraz - 19, roger - 23, evert - 22, steffi 18 (!), hingis - 17 (!), seles - 18 (!), henin - 21 (gdy zaczynala 'dominowac'), serena - 22 (poczatek 'dominacji'), wozniacki - 20. 26 lat to w zawodowym tenisie czesto juz 'druga strona rzeki'...

Mamy 2024 , a nie 1999. Serena do 2002 miała ekhm 4 szlemy. 10 zgarnęła w latach 2012-2017. Czyli będąc po trzydziestce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, P_M napisał(a):

Mamy 2024 , a nie 1999. Serena do 2002 miała ekhm 4 szlemy. 10 zgarnęła w latach 2012-2017. Czyli będąc po trzydziestce...

raptem jeden przyklad podales. niemniej (nie mam zadnych twardych danych) najpewniej mozna zgodzic sie co do tego, ze czas 'dominacji' w tenisie sukcesywnie sie opoznia (co, z kolei, wynika pewnie z bardziej profesjonalnego treningu, niz nascie/dziesiat lat temu; latwiej niwelowac roznice w skali talentu, gdy masz do dyspozycji kompy, apki, odnowe biologiczne etc.), ew., wydluza... 

Edytowane przez joe dumars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe stał po stronie że w tenisie nie ma jakotakiego "prime", do jednego sezonu możesz sie inaczej przygotować niz do kolejnego, tu kontuzja tam kontuzja i wszystko się zmienia etc.

Ogólnie graczom i graczkom 😉 nie chce się caly czas zapierdalac stąd multum (szczególnie dziewczyn) ma nierówne sezony bądź dość wczesnie konczy kariery.

Wyjatkami są długie kariery, przypominam że nawet Graff skończyła w wieku 30 lat (to imho najlepszy scenariusz w przypadku Igi, 10 lat domonacji i strzałka ;))

Jak jest wybitny zawodnik/zawodniczka to nie ma znaczenia czy ma 16 lat (Higgins) czy 36 lat (Federer) żeby wygrac Szlema.

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, joe dumars napisał(a):

raptem jeden przyklad podales. niemniej (nie mam zadnych twardych danych) najpewniej mozna zgodzic sie co do tego, ze czas 'dominacji' w tenisie sukcesywnie sie opoznia (co, z kolei, wynika pewnie z bardziej profesjonalnego treningu, niz nascie/dziesiat lat temu; latwiej niwelowac roznice w skali talentu, gdy masz do dyspozycji kompy, apki, odnowe biologiczne etc.), ew., wydluza... 

Po prostu cały sportowy świat poszedł do przodu kiedyś 30-ka to był koniec sportowej kariery, czy to piłka nożna czy koszykówka czy boks czy tenis - you name it. Teraz masz 37-letniego Usyka,35/6-letniego Fury'ego. Wcześniej niemalże emerytow FMJ czy Pacquiao. W NBA do pewnego czasu Kobe, teraz LBJ, CP3, Curry czy inne Duranty.

Przykłady past-30 wybitnych talentów wspartych obecną technologią jak FED,Djoko i Nadal masz również pod ręką. 

Jeżeli uważasz, że teraz 26 to już past-prime w tenisie to masz do tego prawo, ale to pozostaje mi się jedynie nie zgodzić i ponowić argument o niedocenieniu z twojej strony obecnych możliwości z zakresu odnowy biologicznej i ogólnie przygotowania fizycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, P_M napisał(a):

Po prostu cały sportowy świat poszedł do przodu kiedyś 30-ka to był koniec sportowej kariery, czy to piłka nożna czy koszykówka czy boks czy tenis - you name it. Teraz masz 37-letniego Usyka,35/6-letniego Fury'ego. Wcześniej niemalże emerytow FMJ czy Pacquiao. W NBA do pewnego czasu Kobe, teraz LBJ, CP3, Curry czy inne Duranty.

Przykłady past-30 wybitnych talentów wspartych obecną technologią jak FED,Djoko i Nadal masz również pod ręką. 

Jeżeli uważasz, że teraz 26 to już past-prime w tenisie to masz do tego prawo, ale to pozostaje mi się jedynie nie zgodzić i ponowić argument o niedocenieniu z twojej strony obecnych możliwości z zakresu odnowy biologicznej i ogólnie przygotowania fizycznego.

nigdzie nic takiego nie napisalem, nie 'manipuluj'...

...i nie ma tu co zestawiac ze soba kompletnie roznych dyscyplin sportowych. w boksie mozesz byc w topce nawet i po 40-tce (szczegolnie w kategorii ciezkiej, gdzie szybkosc nie ma az takiego znaczenia). w nba, sam wiesz doskonale, jak to wyglada. mozna sie co prawda oszukiwac twierdzac, ze cp3, curry czy durant wciaz sa topowymi grajkami w lidze, ale...po co sie oszukiwac?!...

Edytowane przez joe dumars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

16 minut temu, joe dumars napisał(a):

Jeżeli uważasz, że teraz 26 to już past-prime w tenisie

16 minut temu, joe dumars napisał(a):

nigdzie nic takiego nie napisalem, nie 'manipuluj'..

Godzinę temu, joe dumars napisał(a):

26 lat to w zawodowym tenisie czesto juz 'druga strona rzeki'...

Czy druga strona rzeki to nie past-prime? Jeżeli to była manipulacja, to sorry ale nie mam czasu na płonną dyskusję. Masz obecnie taką ilość tenisistów/tenisistek powyżej 26 roku w topce, że ciężko to komentować. 9 z top 15 u kobiet jest >26 i 8 z top 15  u mężczyzn >26.

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak mega imponujace tak grac bedac Mama.

Mysle tez ze sama decyzja zaprocentuje, bo pewnie wiele zawodniczek ma potem dylemat co rozprasza w karierze.

 

Mimo ze dzis mentalnie sie pewnie czuje ciezko z powodu tego spotkania, do dlugofalowo na spokojnie ten mecz powinien Jej dac ogromnej pewnosci siebie.

Gra z Iga na cegle jak rowny z rowny, a chyba przez wieksza czesc meczu nawet jak lepszy.

Kobiecy tenis jest mega mocny.

W sumie meski tez nie taki zly, bo po tych urazach Sinera czy Goataraz nie widac w ich grze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, P_M napisał(a):

  

Czy druga strona rzeki to nie past-prime? Jeżeli to była manipulacja, to sorry ale nie mam czasu na płonną dyskusję. Masz obecnie taką ilość tenisistów/tenisistek powyżej 26 roku w topce, że ciężko to komentować. 9 z top 15 u kobiet jest >26 i 8 z top 15  u mężczyzn >26.

 

6 minut temu, joe dumars napisał(a):

sformulowanie '26 lat to w zawodowym tenisie czesto jus 'druga strona' rzeki' nie oznacza, ze ustanowilem tu jakas granice i, tym bardziej, ze w ogole istnieja przeslanki, zeby takowa granice w tenisie stawiac. wlasnie o tym jest ta dyskusja, ze cos takiego jak 'prime' w tenisie nie istnieje. czego nie rozumiesz? twoje zestawienie topki grajkow odnosi sie do czego innego niz 'najlepszy okres w karierach' grajkow! chyba musisz sobie zdefiniowac 'prime' na nowo, bo cos pomyliles...

 

Edytowane przez joe dumars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, joe dumars napisał(a):

dobrze, ze naomi tak pechowo losuje. gdyby miala komfort budowania rankingu (czyt. gdyby nie trafiala w pierwszych paru rundach na ige czy inne sabalenki, to juz dzis bylaby w top 10 na swiecie...

Tak pechowo losuje, że dzisiaj zagrała pierwszy mecz z top 5 w tym roku 

Mogła się dziś na coś przydać, no ale szkoda 

Ale jebią tego kotowa jak psa teraz. Widać, że kibice w Paryżu charakterni i czują frajera od razu 

Do spodu z nim Wawrinka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P_M napisał(a):

ok @joe dumars jak mówiłem nie mam czasu na płonną dyskusję, bo widzę że chcesz się bawić w semantykę, szkoda mi na to życia. Obejrzałem fajny mecz i tyle, miłego wieczoru Ci życzę :) 

nie chce. zmusilem mnie do tego, poniekad. trzeba byc precyzyjnym. rowniez pozdrawiam! :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał(a):

Jak tak dalej pójdzie to wygrany tego meczu będzie w łóżku koło 6 rano zanim ostygnie itd

No ja nie mogłem dotrwać do konca, ale widzę końcowy wynik jednak Nole się wykaraskał. Musettiemu tam się włączył momentami połączony BH Federera i Wawrinki, fajnie się oglądało, ale niestety obowiązki rodzicielskie zmusiły przerwać:) o której oni skończyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.