Skocz do zawartości

Ranking graczy NBA


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Pewnie dlatego, że Ariza i Satoransky to dużo lepsi gracze.

Pewnie dostał trochę 10, bo ktoś pomylił go z Kobe Bryant ;)

No ale to ranking na ten sezon a bryant dopiero skonczyl 22 lata i zrobil duzy postep w tym sezonie. Mnie to akurat nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Przemek_Orliński napisał:

Z tego, co widzę, to nie dogodzisz. Walka o wyższość i jęczenie zaczyna się już teraz, na dalszych pozycjach i strach pomyśleć, co będzie przy top 30.

Przesadzasz. Tu nie ma się o co wykłócać skoro tak naprawdę większość ocen przydzielanych jest w oparciu o zasłyszaną (przeczytaną) opinię na temat danego zawodnika ewentualnie w oparciu o fantasy a najmniejszym stopniu o faktyczną i to subiektywną ocenę na podstawie miarodajnej próbki obejrzanych meczów. Nawet moja ocena Hooda jest spaczona, gdyż oceniam go tylko przez pryzmat gry w Blazers a nie w Cavs czy Jazz. 

Cała ta zabawa to fajny eksperyment pokazujący jak forum wpływa na opinię o danym zawodniku. Ciekawe jak przy tych samych założenia wyglądałaby lista stworzona na podobnych innych forach/grupach w jakiś innych krajach. To dopiero byłoby ciekawostka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

Przesadzasz. Tu nie ma się o co wykłócać skoro tak naprawdę większość ocen przydzielanych jest w oparciu o zasłyszaną (przeczytaną) opinię na temat danego zawodnika ewentualnie w oparciu o fantasy a najmniejszym stopniu o faktyczną i to subiektywną ocenę na podstawie miarodajnej próbki obejrzanych meczów. Nawet moja ocena Hooda jest spaczona, gdyż oceniam go tylko przez pryzmat gry w Blazers a nie w Cavs czy Jazz. 

Cała ta zabawa to fajny eksperyment pokazujący jak forum wpływa na opinię o danym zawodniku. Ciekawe jak przy tych samych założenia wyglądałaby lista stworzona na podobnych innych forach/grupach w jakiś innych krajach. To dopiero byłoby ciekawostka. 

Ja jestem niemal przekonany, że Seth Curry i Robin Lopez mają jakiś bonus za nazwisko, bo inaczej nie umiem wytłumaczyć ich ocen i końcowego ratingu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jack napisał:

 Nawet moja ocena Hooda jest spaczona, gdyż oceniam go tylko przez pryzmat gry w Blazers a nie w Cavs czy Jazz. 

Gdybyś miał go oceniać przez pryzmat gry w Cavs to sam byś się zastanawiał jakim cudem zmieścił się w top 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jack napisał:

Przesadzasz. Tu nie ma się o co wykłócać skoro tak naprawdę większość ocen przydzielanych jest w oparciu o zasłyszaną (przeczytaną) opinię na temat danego zawodnika ewentualnie w oparciu o fantasy a najmniejszym stopniu o faktyczną i to subiektywną ocenę na podstawie miarodajnej próbki obejrzanych meczów. Nawet moja ocena Hooda jest spaczona, gdyż oceniam go tylko przez pryzmat gry w Blazers a nie w Cavs czy Jazz. 

Przypominam, że ranking ma na celu zabawę w typowanie na nadchodzący sezon.

Nikt nie będzie kruszyć kopii o to, że Hood jest lepszy niż brat Curry'ego, bo to jest oczywiste. Ale trzeba wziąć pod uwagę inne czynniki. W PTB zrobił się delikatny ścisk na pozycji Hooda. Doszedł Bazemore i Hezonja. Jest wydraftowany Nassir Little. Do tego Simons też powinien łyknąć trochę gry. Nie wspominając już o McCollumie. Trochę ścisku jest, a minut nie rozciągniesz i może Hood zostanie ograniczony czasowo, aby dać szansę innym. 

Curry wraca do Ricka Carlisle, gdzie grał najlepszy statystycznie sezon w karierze i trafiał 42% za 3. Wydaje mi się, że dostanie więcej czasu na grę koło Luki i Porzingisa jako rozciągający obronę, bo wiekowego Courtney'a Lee nie liczę, a Hardaway Jr to wafel. Zostają Jalen Brunson i Delon Wright (któremu trójka spada z roku na rok), przez co Seth może dostać więcej minut od Hooda i (słowo klucz) może lepiej je wykorzysta w nadchodzącym sezonie. 

Ale takie jest moje zadanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eld napisał:

Gdybyś miał go oceniać przez pryzmat gry w Cavs to sam byś się zastanawiał jakim cudem zmieścił się w top 200.

I tu jest kolejny problem czy oceniasz zawodnika jakim jest, był, bywa czy może być. I tu pewnie Robin Lopez zyskał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

I tu jest kolejny problem czy oceniasz zawodnika jakim jest, był, bywa czy może być. I tu pewnie Robin Lopez zyskał. 

 

To jest tak naprawdę ciężkie do uśrednienia bo niektórzy młodzi przy tym jak głosowałem dostali sowity bonus, a niektórzy do których mam przez coś "ale" dostali po dupie. Mieli szansę, nie wykorzystali, a jeszcze póki co tego nie zatarli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Przemek_Orliński napisał:

Przypominam, że ranking ma na celu zabawę w typowanie na nadchodzący sezon.

Nikt nie będzie kruszyć kopii o to, że Hood jest lepszy niż brat Curry'ego, bo to jest oczywiste. Ale trzeba wziąć pod uwagę inne czynniki. W PTB zrobił się delikatny ścisk na pozycji Hooda. Doszedł Bazemore i Hezonja. Jest wydraftowany Nassir Little. Do tego Simons też powinien łyknąć trochę gry. Nie wspominając już o McCollumie. Trochę ścisku jest, a minut nie rozciągniesz i może Hood zostanie ograniczony czasowo, aby dać szansę innym. 

Curry wraca do Ricka Carlisle, gdzie grał najlepszy statystycznie sezon w karierze i trafiał 42% za 3. Wydaje mi się, że dostanie więcej czasu na grę koło Luki i Porzingisa jako rozciągający obronę, bo wiekowego Courtney'a Lee nie liczę, a Hardaway Jr to wafel. Zostają Jalen Brunson i Delon Wright (któremu trójka spada z roku na rok), przez co Seth może dostać więcej minut od Hooda i (słowo klucz) może lepiej je wykorzysta w nadchodzącym sezonie. 

Ale takie jest moje zadanie. 

Hood dostanie sporo minut na SF bo nie ma tam za bardzo konkrecji poza Hezonją, który zupełnie nie wiadomo co pokaże. Little na regularne pojedyncze minuty pod Stottsem może liczyć w okolicy lutego i to tylko w sytuacji, gdy Blazers będą mieli dobry bilans. Hood będzie musiał dawać z siebie wszystko po obu stronach parkietu bo takie będą potrzeby Blazers a Curry w tym czasie będzie robił za automat do miotania za 3 w stylu Steve Nowaka. I weź tu porównaj obiektywnie obu graczy, których rola może być porównywalnie ważna ale zupełnie inna 🙂

Teraz, ignazz napisał:

Rozmawiamy o 19/20 bo taka jest intencja autora. Stad oceniamy jakim MOŻE BYĆ. 

Stad Durant lub inne Odeny ... są gdzie są. 

Pisząc "może być" mam na myśli jak zawodnik może potencjalnie grać jeśli mu się chce lub gdy ma do tego warunki (minuty, otoczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to my oceniamy te warunki właśnie. 

Przykład: Davis Bertans - idzie do Wizz gdzie na dziś konkurencja SF/PF to Rui może dostać sporo minut i grając koło Beala świetnie wejść w nowy sezon. Od nas zależy czy o tym pomyślimy czy klikamy magię nazwiska stad niezrozumiałe noty 1 dla rookie. Przecież ktoś kto trafił dobrze z marszu dostanie minuty. Lub odwrotnie wystarczy wspomnieć rookies od Popa. 

Większość ludzi i tak poklikali jakby to był konkurs piękności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jack napisał:

Hood będzie musiał dawać z siebie wszystko po obu stronach parkietu bo takie będą potrzeby Blazers a Curry w tym czasie będzie robił za automat do miotania za 3 w stylu Steve Nowaka.

Dlatego najlepiej jest przy takiej ankiecie usiąść z kawą i zastanowić się chwilę nad kilkoma nazwiskami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra startujemy z TOP 100:) Czuję oburzenie w przypadku kilku graczy:) Pełny ranking na bieżąco jest aktualizowany w poście otwierającym temat:

125    Derrick Rose    5,137254902
124    Taurean Prince    5,14084507
123    Dewayne Dedmon    5,147540984
122    Dario Sarić    5,213114754
121    Robin Lopez    5,222222222
120    Dennis Schroeder    5,223880597
119    Kelly Oubre    5,241935484
118    Al-faruq Aminu    5,295774648
117    Og Annunoby    5,309859155
116    Bobby Portis    5,31147541
115    Wendell Carter    5,317460317
114    Jeremy Lamb    5,347222222
113    Landry Shamet    5,370967742
112    Jonathan Isaac    5,37704918
111    Lonzo Ball    5,402985075
110    Rudy Gay    5,426229508
109    Joe Harris    5,430555556
108    Andre Iguodala    5,451612903
107    Kyle Kuzma    5,459016393
106    Terry Rozier    5,460784314 - Hornets są jedyną drużyną bez żadnego gracza w TOP 100
105    Terrence Ross    5,472222222
104    Justise Winslow    5,508196721
103    Jarret Allen    5,555555556
102    Harrison Barnes    5,564516129
101    Marvin Bagley    5,573770492

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.