Skocz do zawartości

memento1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pierwszy mecz, bez zadnych specjalnych nadziei - ale nadal Orlando, no to przynajmniej bedziemy w grze (tak sobie mysle). zaczela sie gra, wszystko fajnie, w miare rowno. I to tyle nt pozytywow (poza nie pobrudzeniem mojego Garlandowego jerseya przy kolacji i snackach, syn nawet nie zdarzyl obejrzec 2 kwarty a juz musial zdejmowac swojego Sextona i isc spac).

jedna rzecz rzucala sie w oczy nie-mi-lo-sie-rnie, Kevin Love sprawial wrazenie totalnie wyniszczonego, wolnego, zero inicjatywy w obronie. tak sobie teraz mysle, Lebron tez zaczal wygladac na troche dziadka, ale on ma te swoje charakterystyczne "naskoki" generujace energie z jakis zasobow bio-termalnych - moze Kevin moglby jakos zaczerpnac wiedzy na ten temat. studio pomeczowe musialem wylaczyc, zaczeli bredzic o dobrym spotkaniu Kevina, bo mial, uwaga-uwaga, 18 zbiorek. w poprzednich sezonach to byly dobre zbiorki, ze 2-3m od kosza, wynikajace z elitarnego boxoutu, z Orlando to jakies szczesliwe spady od pana boga. chcialbym, zeby nastepne 10 spotkan wygladalo inaczej w jego wykonaniu i nie byl to prolog do chudych lat klocka vide Varejao. Kevin, prosze zapomnij o postupach (!). reszta S5 Cavs zakrecila sie srednio na -2, Kevin -15 i to bylo naprawde widoczne.

Cedi Osman - juz ostrzylem noze, ze bedzie rownie beznadziejny, jak rok temu. z Orlando okazal sie przynajmniej skuteczny jako narozny stojak i pare naprawde fajnych postupow/pikroli z energia (ten piwot w pierwszej miod). Ciagle gdzies przewija sie jego rozgrywanie w jakis majaczeniach internetowych / gadajacych glowach w studio - ja tego nie widze. jak mu Cavs zaoferuja 15+/sezon to przestaje chyba ogladac. Dobry roles ktory musi grac S5 bo nie ma nawet nikogo na jego miejsce na lawce.

Tristan Thompson - weteran, walczy, gryzie, Hakeemki wpadaja, kozlowac nie potrafi - bez sprzecznie najlepszy zawodnik w meczu po stronie Cavs. postupy - niech ida tylko przez niego! sluchajac go w paru przedsezonowych wywiadach o zyciu i dupie-marynie, fajny gosc i nie mam pojecia jak on sie zakrecil przy tej Kardaszaniowej.

Sexton - mega przecietnie, zeby nie powiedziec slabo (5/15fg). prawie rowno podzielil sie rzutami za 2 i 3 (7 i 8 )- czyli fajnie, tylko znowu trafia wiecej za 3. najwiecej rzutow w calej druzynie a i tak powinien moim zdaniem rzucac wiecej. poprawil obrone, ale z takim Lovem to nie ma znaczenia. 

Garland - jak na rookasa, przyzwoite wejscie. rozgrywa, ale przeglad pola to mial sredni ale moim zdaniem rokuje dobrze. fajna technika rzutu, tylko np na mojej sali gimnastycznej w podstawowce to by chyba trafial w sufit za kazdym razem (trajektoria lotu po rzucie taka jak Kevina, tylko odwrotna:> ).

Nance Jr - energia z lawki, nadal nie umie za "trzy". za maly na Vucevica/Gordona, za bardzo kwadratowy zeby wykorzystywac jakies mismatche. wklada serce w te zbiorki

Kevin Porter Jr - steal draftu, 17min, 0pt (0/6). zeby nie bylo az tak negatywnie - moze byc tylko lepiej!

Dellavedova - zdecydowanie lepiej gra w "domu". cale szczescie konczy mu sie kontrakt. jako weteran/lider lawki/szatni TAK, ale bardziej niech bedzie jak ta choinka zapachowa w samochodzie.

Clarkson - tak niestety wyglada jego "dolny" stan, naprawde robi wrazenie 18minut i 12 rzutow (2gi w druzynie!). Drugi pluso-minusowy wynik, -13. Expirujacy kontrakt, chyba czas, zeby byl juz Jordanem Clarksonem gdzies indziej.

John Beilein - najlepszy lineup, to ten z ktorym zaczal - Love, Thompson, Cedi, Garland, Sexton. Lineup ktory zabil mecz to ten ktory mial mix Love/Clarkson/Porter. Bickerstaff slabo pomagal timeoutami. jak zaczelo sie sypac po pierwszej kwarcie, Beilein nie byl w stanie tego poukladac i naprawde byl totalny chaos i "ty do mnie ja do ciebie" na obwodzie + stojanov. Orlando szukalo za kazdym razem Love'a. najwiekszy szok, to to, ze mecz zakonczyl sie tylko -9. Glowna zasluga Cediego, ktory zagral na poziomie tylko w pierwszej i ostatniej kwarcie.  Kevin Love ktory nie daje spejsingu i jest no3noD to by byla zmora kazdego fana. Ale bedzie lepiej! Nastepny mecz juz dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże dlaczego ja nie jestem jakimś Osmanem?

Napierdalali by się ze mnie, że gram najgorszą obronę w lidze. Na MŚ w pojedynkę przegrałem wygrany mecz. Gram w bottom 3 najbardziej shitowych organizacji w lidze a i tak miał bym to głęboko w ciemnej jamie ciała, śmiał bym się do rozpuku jeżdżąc jakimś wypaśnym old timerem i to wszystko za równowartość jakiś 120 milionów złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
19 godzin temu, Eld napisał:

Boże dlaczego ja nie jestem jakimś Osmanem?

Napierdalali by się ze mnie, że gram najgorszą obronę w lidze. Na MŚ w pojedynkę przegrałem wygrany mecz. Gram w bottom 3 najbardziej shitowych organizacji w lidze a i tak miał bym to głęboko w ciemnej jamie ciała, śmiał bym się do rozpuku jeżdżąc jakimś wypaśnym old timerem i to wszystko za równowartość jakiś 120 milionów złotych.

nie placz, to jest deal win-win

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej pierwsze W przyszlo szybko i nie bedzie jakiejs presji na druzynie/coachu.

zaczne od niekwestionowanego MVP Cavs - Tristan robi wszystko, nawet rzucil 3-ke. naprawde wystep godny podziwu. wystarczajaco pary na zbieranie, bronienie i wjazdy pod kosz. - martwilem sie troche ze go ten Turner zje ale nic z tych rzeczy. na lawce w widac ze tez jest liderem i ciagle motywuje/radzi mlodym.

Love troche zmartwychwstal - troche, bo pary u niego starcza na 2 kwarty, najgorszej jak wchodzi jak kompletny, zmarnowany pet to wtedy zadnego pozytku nie ma. w sobote wystarczylo zeby 2 kwarty cisnal, walczyl i nie brnal w te samo-okaleczajace sie postupy.

para Garland / Sexton bedzie znosna, szczegolnie na wschodzie - Garland ma fajne blysniecia z asystami, loby, wspolpraca z rollmanem. jak na guarda i goscia ktorego nikt prawie nie widzial w lidze uniwersyteckiej wrecz wybornie. Sexton teraz widzi to, czego nie widzial rok temu - podaje do lepiej ustawionych strzelcow w rogu, nie wali z poldystansu (w tym meczu moze z 1 raz) i rzuca na solidnym procencie otwarte pozycje - fajnie staral sie w 1szej kwarcie  naciskac na obrone gosci w transition.

Henson - jednowymiarowy do bolu, dobry blok i naprawde dobra motoryka przy jego warunkach. tragiczne FT musza byc wyeliminowane albo duzo nie pogra. expiring contract moim zdaniem do wymiany.

Clarkson - generalnie to samo co zawsze, "hurra atak", w sobote ten bardziej skuteczny Jordan. expiring pod wymiane.

Nance Jr - niech odda swoje rzuty trzypunktowe na rzecz Tristana na jedno spotkanie : )

Dellavedova - znowu turbo tragicznie

KPJ - pierwsze punkty w NBA i to tyle. podoba mi sie jego zaangazowanie w obronie i w miare poprawie w team-D

Osman - z Orlando zagral przynajmniej 1sza kwarte i postraszyl w smietnikowych minutach 4tej. Przeciwko Pacers chyba najgorszy wystep w Cavs - 1pt, zero asyst, 1zbiorka, 1TO w 27minut. cos mu nie posluzylo podpisanie tego kontraktu.nadal chce wierzyc, ze jeszcze nie znalezlismy dla niego pomyslu w tej druzynie ale coraz bardziej zastanawia mnie w czym ten Osman jest naprawde dobry? 

John Beilein - gratulacje za pierwsza wygrana na lawce NBA. pomysl na gre zasadniczo sie nie zmienil, bylo tylko zwawiej i ruszalo sie w tej ofensywie conajmniej 4 osoby (minus Osman jak byl na boisku) vs 2.5 osoby z Orlando. Najwieksza roznica na plus to aktywnosc Love i glejt dla Sextona zeby pchal tempo i naciskal obrone w tranistion offence. Ciekawe czy uda sie utrzymac Tristana w takim zaangazowaniu po atakowanej stronie? W poniedzialek MIL i mam nadzieje ze dwie wieze nie zniszcza mi KLovea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyklo 6 spotkan, pare rzeczy jest oczywistych (z nieoczywistych adv statow).

 

KPJ - straszny rookie season so far, cwaniak w necie (NCAA atleta) pizda w swiecie (vs lawki NBA). ciagle sie nabiera na ofensywne faule, zespolowe D straszne, indywidualnie, przy jego warunkach to jakis zart. w ofensywie wyglada jak poor-mans Jordan Clarkson. gra srednio po 18minut (!!!!) i juz od dwoch spotkan jak widze jego ofensywne tyrady to wiem ze druzyna zjezdza. nie widze jednego pozytywu poza wzrostem.

Nance Jr - zupelnie jak kolega powyzej, zabiera sie za rzucanie prawie ~4 3pt FG / gre na 0.250 procencie, ofensywnie nic a defensywnie caly czas te same glupie faule. dobrze, ze kontrakt tani, z tego nie bedzie moim zdaniem juz nic, nie jest sie w stanie nauczyc.

Dwaj wygrani to poki co Cedi (mimo wszystko) i Tristan Thompson (absolutny lider). Kevin na zero, ale mam wrazenie, ze bez niego to od poczatku (I - II kwarta) bysmy dolowali w kazdej grze (poza pierwszym marnym spotkaniem w Orlando).

Sexton - personalnie nie widze jeszcze progresu wzgledem poprzedniego sezonu. tak, bardziej sie stara, jest silniejszy, pewniejszy, atakujac tablice ale nadal przegrywa ze swoim 6-1 w obronie. nie jest az tak tragiczny w adv ale to omowmy sie, bardziej zasluga druzyny i jako takiej team-d (szczegolnie relatywnie do poprzedniego sezonu).

Garland - na plus mu zapisze, ze nie ustepuje Sextonowi ktory gra swoj drugi sezon. na minus - nie bylo jednego spotkania zebym powiedzial, "WOW".

plusowe "trojki" :

Love / Cedi / Thompson 

Love / Cedi / Sexton

Love / Cedi / Garland

Sexton-Garland dziala tylko w S5, jakikolwiek inny mix jest meeega minusowy (na sporych minutach) i moim zdaniem powinni to duo rozbic jesli na parkiecie nie przebywa Osman z Love.

generalnie jakby mozna "zniknac" Nancea i KPJ to by druzyna grala lepiej jakimis randomowymi, zdyscyplinowanymi pionkami z G-L

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memento1984 napisał:

klasyczne pytanie, "jesli jes tak dobrze to czemu jest tak zle", odcinek 1:

nie ładnie tak od środka zaczynać,mogłeś chociaż dwa zespoły zaznaczyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.