Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Boże jakie to jest żałosne i tak co chwile się to powtarza. Straszny problem dać komuś dostęp do funkcji aby na bieżąco naprawiać problemy. Smutne.

 

waż słowa kolego, żebyś parę postów niżej nie musiał się tłumaczyć że 'przecież ty na luzie a ktoś inny od razu się spina'. Ew. załóż swoje forum jeśli to Ci nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rw30 napisał:

 

waż słowa kolego, żebyś parę postów niżej nie musiał się tłumaczyć że 'przecież ty na luzie a ktoś inny od razu się spina'. Ew. załóż swoje forum jeśli to Ci nie odpowiada

nie mów mi proszę co mam robić

kilkuset ludzi codziennie poświęca na to forum kawałek swojego dnia, a od praktycznie zawsze jest problem z doproszeniem się interwencji w najprostszej sprawie, Borys był na forum 2h temu, a dalej nie ma żadnej informacji, mogę odbierać to jako brak szacunku do forumowiczów, zwłaszcza, że podobne tematy i prośby o zmiane takiego stanu rzeczy były podnoszone od kilku już lat

Ty rwik możesz klaskać uszami jak Ci się podoba, ode mnie mozesz odbić, bo ewidentnie coś Cię ostatnio mocno piecze. Elo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 22:42, LeweBiodroSmoka napisał:

Boże jakie to jest żałosne i tak co chwile się to powtarza. Straszny problem dać komuś dostęp do funkcji aby na bieżąco naprawiać problemy. Smutne.

mógłbyś wymienić te chwile? Jakoś sobie nie przypominam, wcześniej forum hulało prawie 10 lat na poprzednim sielniku bez awarii, niecały rok temu była przerwa 2 dniowa, ponieważ zaktualizowaliśmy forum do nowej wersji, co ciężko nazwać awarią, tylko planowanym wyłączeniem.

W zasadzie to pierwszy raz coś takiego się zdarza, a ma to miejsce dlatego, że nowa wersja nie jest jeszcze tak dopracowana jak poprzednia, ktora istniała prawie 15 lat, ta wersja IPB forum ma chyba 2-3 lata, i wychodza ciagle nowe aktualizacje. 

SMSy dostałem, przepraszam Was, ze wcześniej nie zareagowałem, mam urwanie głowy w sklepie przed swietami i naprawde na nic nie mialem czasu, dzis pierwszy luzniejszy dzien, a tak to codziennie 8-23 i tak ostatnie 2 tygodnie.

Zaraz odezwe sie do firmy, ktora stawiala forum mam nadzieje, ze beda mogli w miare szybko zareagowac...

a odnosnie dostepu to niestety nie bede nikomu dawac, z doswiadczenia wiem, ze wiecej by mglo bys szkod niz pozytku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Borys napisał:

Już odpisali, będą działać, przy okazji parę poprawek im dam, które zgłaszaliście, parę drobnych rzeczy, jak żeby kliknięcie w temat przenosił do ostatniego posta nieprzeczytanego, a nie do 1 strony. itd

Dałoby radę, żeby ustawienia wszystkich powiadomień dało się zmieniać? Bo część jest zablokowana. 

Pisałem o tym w PW, którego nie odczytałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Borys napisał:

mógłbyś wymienić te chwile? Jakoś sobie nie przypominam, wcześniej forum hulało prawie 10 lat na poprzednim sielniku bez awarii, niecały rok temu była przerwa 2 dniowa, ponieważ zaktualizowaliśmy forum do nowej wersji, co ciężko nazwać awarią, tylko planowanym wyłączeniem.

Borys, z całym szacunkiem, było wiele sytuacji ze ktoś coś od ciebie potrzebował i czekał po kilka dni albo tygodni na reakcje. Chociażby jak po update forum znikały hasła do kont, niektórzy czekali masę czasu i musieli ruszyć niebo i ziemie żeby dotrzeć do ciebie. Jest wiele kwestii w tym temacie na które nawet nie odpisałeś ludziom do teraz. Tu trochę przyznaje racje LBS, ze to trochę oznaka braku szacunku. Rozumiemy ze masz firmę i sprawy na głowie, ja to szanuje,  ale jak sam się przyznajesz do braku czasu, może warto przemyśleć danie jednej osobie zaufanej funkcje administratora.

 

2 godziny temu, Borys napisał:

a odnosnie dostepu to niestety nie bede nikomu dawac, z doswiadczenia wiem, ze wiecej by mglo bys szkod niz pozytku ;)

Już bez przesady Borys, są tu ludzie których znasz osobiście, na pewno znajdzie się wśród nich osoba której ufasz, ze jest odpowiedzialną osobą i taka która się tego podejmie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Już bez przesady Borys, są tu ludzie których znasz osobiście, na pewno znajdzie się wśród nich osoba której ufasz, ze jest odpowiedzialną osobą i taka która się tego podejmie. 

A Ty byś oddał działanie choć części swojej firmy ot tak? Bo ja nie i w pełni rozumiem Borysa w tym aspekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

Borys, z całym szacunkiem, było wiele sytuacji ze ktoś coś od ciebie potrzebował i czekał po kilka dni albo tygodni na reakcje. Chociażby jak po update forum znikały hasła do kont, niektórzy czekali masę czasu i musieli ruszyć niebo i ziemie żeby dotrzeć do ciebie. Jest wiele kwestii w tym temacie na które nawet nie odpisałeś ludziom do teraz. Tu trochę przyznaje racje LBS, ze to trochę oznaka braku szacunku. Rozumiemy ze masz firmę i sprawy na głowie, ja to szanuje,  ale jak sam się przyznajesz do braku czasu, może warto przemyśleć danie jednej osobie zaufanej funkcje administratora.

 

Już bez przesady Borys, są tu ludzie których znasz osobiście, na pewno znajdzie się wśród nich osoba której ufasz, ze jest odpowiedzialną osobą i taka która się tego podejmie. 

myślałem, że mówisz o jakiś awariach forum, jeśli chodzi o brak mojej osoby to przyznaje tu rację, ale to tylko dlatego, że forum to nie jest komercyjne przedsięwzięcie. I mając 3 dzieciaków, prace i żonę ;) to nie jestem wstanie jak za małolata siedzieć codziennie na forum itp.

Jeśłi chodzi o sprawę z hasłami to nie była to wina mojej osoby, tylko osób, które nie aktualizowały danych na kontach i mieli porejestrowane je na maila, które nie są aktywne. Na innym forum nikt by takich kont nie uruchamiał, ja szedłem na rękę. Robiłem to na bieżąco przez pierwsze tygodnie, w sumie takich osób była przynajmniej 50, opóźnienia były, ale to jak komuś się przypomniało po 2 miesiącach. Albo jeszcz einaczej, tydzein temu, ktos też mnie bombardował smsami i mailami, ze nie moze hasla odzyskac. I system tu nie zawalil, tylko umiejetnosci, z jednej strony robil przypomnienie hasla, a z drugiej blokowal sobie dostep do konta wpisujac 5 razy bledne haslo i tak w kułku. Znwou musialem, recznie nadac nowe haslo tymczasowe i je mu podac.

Takze, niektore osoby robia duzo halasu, ale nie przedstawiaja calej sytuacji, albo tylko z jednej storny. 

Jeśli chodzi o uprawnienia admina, to odpada, po pierwsze niestety nie ma takiej osoby na forum, znalezienie moderatora nie jest łatwe, a co dopiero admina. Po za tym do admina trzeba miec osobe zarówno zaufaną, jak i kompetentną, bo tu już trzeba wiedzieć kilka rzeczy, znać się na programowaniu , a aktualizacje to juz troche programowania itp.

Kiedys za czasów malolata, kiedy serwis i forum, traktowalem jak prace (oczywiscie niedochodowa), po prostu to byla zajawka 24h/dobe, to bylo oprocz mnie 2 adminow, ale to inne czasy, inne oprogramowania, serwery... teraz dla wlasnego spokoju, wole miec firme, rachunek na to i porzadny serwer (wszystko to tez kosztuje), takze przekazanie praw, tylko na podstawie zaufania z forum, to dodatkowa, jakas niepewnosc, ze cos moze pójsc nie tak.

Wy tez patrzycie tylko ze strony "pisania" na forum, a ja musze miec na uwadze, rodo , srodo itp. Jak tylko ja mam dostep, to wiem, ze nie ma innej drogi, ze cos sie zchrzani, ktos wykradnie dane, usunie baze, zrąbie coś przy aktualizacji...a w dzisiejszych czasach, konsekwencje niektórych glupot moga byc dalekoidące.


Na przykład teraz, cos przestalo dzialac, to wiem, ze to jest wina systemu, albo cos sie zrabalo w oprogramowaniu.

Ktos bedzie mial dostep to odrazu beda mysli, a ze ktos cos kliknal, bawil sie ustawieniami.., i bezsensowne oskarzenia w glowie. Czasami lepiej nie komplikowac czegos, co dziala dobrze.

 

3 godziny temu, rw30 napisał:

przy okazji: dark skin będzie? dla mnie to jedyna rzecz której na tą chwilę brakuje

powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam @Borys rozumiem Ciebie dobrze choć mógłbyś mieć jeszcze trudniej gdybys miał trzy żony ;) 

postaraj się proszę mimo obowiązków zaglądać częściej na forum bo mimo wszystko to przede wszystkim Tobie zawdzięczamy to ze mamy świetna platformę o nba po polsku. Znam obce fora i ich poziom jest daleko gorszy merytorycznie o kulturze osobistej nie wspominając. 
twoja obecność byłaby mimo wszystko miłym dodatkiem bo mi akurat brakuje nie tylko twojej interwencji na akcje doraźne ale takiego zwykłego rytmu twojej obecności i wpisów. Rozumiem obowiązki ale chwile w tygodniu zagospodarować dla siebie chyba możesz. Bliscy są najważniejsi ale nie mogą całkowicie zawładnąć twoimi pasjami kastrujac Ciebie z nba. Zaraz będziesz w nie temacie o nba i będziesz ludziom wciskał jakiś szrot mylnie uważając ze lakers są dobrzy i warto koszulki zamawiać ;)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

A Ty byś oddał działanie choć części swojej firmy ot tak? Bo ja nie i w pełni rozumiem Borysa w tym aspekcie

Przecież z Forum Borys nie ma dochodów, więc to nie powinien być aż taki problem.. 

 

Ale ok, po przeczytaniu twojej odpowiedzi rozumiem Twój punkt widzenia @Borys. Chociaż sam jak widzisz mówisz że nie masz na to czasu, tak więc szkoda że nie masz takiej osoby, której możesz być pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Przecież z Forum Borys nie ma dochodów, więc to nie powinien być aż taki problem.

Tym bardziej nie chce mieć strat.... i problemów z rodo i ustawą o ochronie danych osobowych. A dziecinne wpisy o namierzaniu IP itd. pojawiają się od X lat.

Szacun za pro bono publico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiono aktualizacje, ale problem dalej wystepuje, firma od forum twierdzi, ze cos zmieniono na serwerze, moze jakis bardziej agresywny firewall, napisalem wlasnie od dostawcy serwera, zeby teraz oni to sprawdzili...

na forum ja bywam kilka razyw tygodniu, wiedza to moderatorzy i kilka osob, bo regularnie czytam dzial nba, tylko sa okresy w zyciu, jak kazdy gdzie nie jestem wstanie sie pojawic.

Nie traktuje forum jako, zrodlo dochodu, ale to nie znaczy, czy tymbardziej powinienem je "oddac" :) 

nba to jest oczko w glowie, caly serwis to jest historia mojego zycia (nie taka widoczna, dla obcych ale taka w moim sercu), i duzo decyzji w moim zyciu zapadlo pod wzgledem milosci do koszykowki (nba), takze nie patrze na forum, czy przynosi zyski, czy straty i tez nie stanowi dla mnie problemu wydawac na serwer i aktulizacje. Poki mam fundusze to z mila checia bede na inwestowac w forum, bez oczekiwania zwrotow...

Jesli macie jakies konkretne propozycje, jak jeszcze uepszycforum to zchecia wyslucham. Tylko nie mowcie o zatrudnianiu moderatora, bo to juz jest spora inwestcje i mowisalbym kogos zatrudnic na umowe itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.