Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors OFFSEASON 2008


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

To bylo bodajze w czwartek gdy Ford (ale nazwisko moge mylic bo troche tego przed i w trakcie Finalow czytalem) oznajmil ze Hinrich najprawdopodobniej bedzie przehandlowany z Bulls, to samo mowi sie o Gordonie (sign&trade). Dodatkowo JO pomimo tego ze nie skorzysta z 'opt out' to ma byc "sprzedany" przez Indiane.

GSW chca sciagnac Yi z Bucks (populacja azjatow w Bay Area jest ogromna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"BREAKING NEWS

No Bulls For Collins

It turns out reports of Doug Collins coaching the Bulls were premature. Collins has backed out of talks of a return to Chicago, which holds the No. 1 pick in the June 26 draft."

No i 3/4 mojego hotelu swietuje, nikt tu nie byl zadowolony z niby zatrudnienia Collinsa (sorry kore), kazdy narzekal ze to wiekszy teoretyk niz praktyk, ze dobry z niego nauczyciel ktory zatrzymuje sie na pewnym poziomie i wyzej dupy nie podskoczy, ze nie wygral niczego majac najlepszego grajka w historii nba, wiecie takie tam marudzenie fanow Bulls, ktorzy mysla ze przyjsciem nowego HC od razu stanal sie faworytem do Misia.

Ja tam osobiscie Collinsa bardzo cenie i uwazam ze jakby mu dali mlodego asystenta zeby uczyl sie u jego boku to 2-3 sezony moglby spokojnie prowadzic Bulls a potem oddac posadke w dobre/lepsze rece. No ale nie mnie plakac nad zmianami planow Reinsdorfa ktory chyba juz sam nie wie czego chce. Ale wciaz ma Flipa, Averego i paru innych na rynku wiec pewnie jeszcze przed draftem dowiemy sie kto zostanie HC Chicago Bulls.

 

 

Sami Cassell powiedzial ze na pewno zglosi sie do Nuggets po wygasnieciu kontraktu z Celtics, powodzenia Denver...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiscie Collinsa bardzo cenie i uwazam ze jakby mu dali mlodego asystenta zeby uczyl sie u jego boku to 2-3 sezony moglby spokojnie prowadzic Bulls

 

podobnie widziałem obecność Collinsa w Bulls, 2-3 sezony w docieraniu się i obijaniu w playoffs a potem oddanie steru asystentowi i tu widziałem Hornaceka.

Nic z tego nie wyszło i jakos podobnie jak 3/4 twojego hotelu mnie to przesadnie nie martwi. Gorzej że wybór tego kołcza trwa już trochę i pojawiają się coraz dziwiniejsze nazwiska.

Moze jednak Pax czeka na asystenta Celtów Toma Thibodeau, chodz z drugiej strony finały się dopiero zaczęły a trener Bulls ma byc znany juz na dniach (który to juz termin) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN wlasnie podal ze "leading candidate" na head coacha Bulls jest Vinny del Negro (ahh te wlosy :))

A Stephen A.Smith podaje ze trenerem Suns zostaje Porter. Dlugo im to zajelo ale chyba zlezli sobie w koncu trenera, czy Czakil bedzie sluchal przez caly sezon Portera? Szczegolnie w regularnym sezonie, no chyba ze juz po 1 treningu oglosi go najlepszym coachem nba to inna gadka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN wlasnie podal ze "leading candidate" na head coacha Bulls jest Vinny del Negro (ahh te wlosy :))

A Stephen A.Smith podaje ze trenerem Suns zostaje Porter. Dlugo im to zajelo ale chyba zlezli sobie w koncu trenera, czy Czakil bedzie sluchal przez caly sezon Portera? Szczegolnie w regularnym sezonie, no chyba ze juz po 1 treningu oglosi go najlepszym coachem nba to inna gadka :)

Vinny coachem? a skąd on tutaj?

oj to w Bulls Bargniani! trzeba było rok temu go wziąć to po włosku przekonałby KB przed pozyskaniem Gasola oczywiście....

 

z powodu niezaglądania przez wszystkich na forum spurs chciałbym zadać pytanie:

 

co lepsze dla SAS:

wziecie JON z Indiany kosztem np. Oberto i Splittera i ewentualnie jakiegos podpisanego ponownie weterana na rok aby szybciej Indy miała wyczyszczone salary, zawalić sobie salary ponad 5.000.000 i płacić podatek od luksusu ale przez 2-3 lata rówmorzednie ( przy zdrowym JON) walczyć z LAL

 

czy być grzeczną kalką ligii w salary ( czyli 68-70.000.000) z podpisanymi ponownie Finleyami Barrymi Thomasami i pozwolić Duncanowi powoli umierać?

 

IMO czas na ryzyko aby wykorzystać ostatni raz Bowena Duncana i wcale nie młodszego ManuG gdy taka jest sytuacja na zachodzie...

Kily zanegował taką logikę a jak INNI?

dla mnie dodatkowym argumentem jest fakt że takie umieranie powolne moze "zaszkodzić" TD w nazwaniu go best PF ever...

pozbywając się stosunkowo drogich graczy z ławki z nr 7-8 ( średnio ponad 4.000.000 każdy czyli Thomas Finley Barry) zostawiamy mocną S5 z ławy Udokę (Posey) jakiegoś Casellowatego backupa dla TP, 2 piki 2008 oby udane!!! i np. Mihinmi w roli G.Davisa?

kalka Bostonu?

TP MG TD i JoN > Boston

 

ale to kosztuje minimum 75.000.000 czyli pozycja 5-6 w NBA

dysusja szła z resztą o fakt Jamisona w SAS trochę taniej bo za 15.000.000 i salary się zgadza ale Duncan znów gra na nieswojej pozycji.

wolałby przepłacić i zagrać w miarę spokojny RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sprawe poruszyles ignazz. Mianowicie Spurs. Ten sezon wykrystalizował mocnych contenderów na zachodzie i co najwazniejsze dla Spurs nowych i rozwijajacych sie : przede wszystkim LAkers i Hornets, a Suns, Mavs czy Jazz tez raczej ostatniego slowa nie powiedzieli.

 

Spurs przez ostatnie lata potrafili wygrywac mimo w miare "normalnego" salary, nie bylo u nich za bardzo przeplaconych gwiazd, a kontrakty zarowno Ginobilego jak i Parkera w porowananiu do innych "gwiazd" sa naprawde bardzo dobre. Ale jak pokazuje ten sezon, albo Spurs graja va banq i wyciagaja kogoś do pomocy dla Ice mana, albo za rok juz w roku nieparzystym nie licza siew walce o mistrzostwo. Takie jest mojhe zdanie.

 

To lato moze byc dla nich przelomowe, za tania cene mozna wyciagnac O'Neala, jak i Sheeda, obaj byliby bardzo dobrymi uzpelnieniami dla Spurs, szczegolnie Sheed, moglby pelnic role ulepszonej wersji Horry'ego, dokladajac do tego naprawde solidna robote w obronie. Szkoda, ze kolejny rok z rzedu na Spurs wypina sie Splitter, ktory woli sie kisic w TAU (swoja droga wlasnie zdobyl mistrzostwo hiszpanii). Cos chyba jest nie tak, z managamantem Spu o Scole, a tweraz podobnie jest z Brazylijczykiem.

 

No i najwazniejsze czy Spurs stac na Jona, czy Sheeda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziecie JON z Indiany kosztem np. Oberto i Splittera

Hehe, kosztem... Tam powinien być cudzysłów, bo co to za koszt. Gdyby takie coś udało się Spurs, to mamy powtórkę złodziejstwa wskutek którego Lakers wyrwali Gasola :) Bardzo mnie ciekawi, czy Spurs byliby w stanie zaakceptować płacenie luxury i w ogóle zapuszczenie się tak daleko w płacach. Ale IMO muszą, bo jak tylko skończy się Duncan, kiedyś, to skończy się walka o coś wyższego niż udział w playoffs. Nie oszukujmy się, Ginobili i Parker wiele lepsi nie będą, jeśli w ogóle, i trudno kogokolwiek z nich uznać za podstawę wokół której można by budować drużynę i którym można by powierzyć rolę lidera. Tym bardziej, jeśli Ginobili ma miewać urazy, tak jak ostatnio. Pozyskanie (ewentualne) JON'a przedłuża i tak już długo trwający "prime time" Spursów i umożliwia im dalsze stawianie czoła czołówce ligi i zaliczanie się do grona faworytów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sobie dyskutujecie, tylko powiedzcie jakim cudem chcecie pozyskać JO z jego ok. 45 mln za najbliższe dwa lata "kosztem np. Oberto i Splittera"?

A ja uwazam ze Indiana nie jest w tym roku wiele wiecej w stanie uzyskac za niego. Moze za rok jak kontrakt bedzie spadajacy. JO jest i tak wielkim ryzykiem. klub moze mu zaplacic 40 ml a on moze nie zagrac przez te dwa sezony nawet meczu. Jest takim polamancem. SAS tez duzo ryzykuje jak by go wzieli i bylby chory to by byli e d... . jaby wzieli kogos innego np jamissona to by za rok prawdopodobnie znowu w WCF grali ale chyba z mniejszymi szansami niz ze zdrowym JO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z salary ale opcji tu pare jest chociazby nowy kontrakt dla JoNa ktory ma prawo do early aby stac się FA już teraz albo rzeczywiscie w miare jednostronna wymiana ktora jak w memphis po prostu czysci im salary.ciekawy center oberto duzo tanszy pozwolilby np sciagnac kogos w zamian z rynku FA, dodaj do tego np Sheeda lub Billupsa ew Howarda Jeffersona lub Melo ktorzy moga być w Pistons przedmiotem wymiany wielostronnej.

Jakby Indy wziela za oddanie JoN np Denga lub Jamisona to do pary z tym co maja (Granger Murphy DJr) wcale aż tak slabo nie wyglada!

Mi nie chodzi o REALNOSC trejdu bo niska ale o miejsce gdzie sa Spurs!

Z rumorsow dziwi mnie zainteresowanie Pistons Melo!

Po pierwsze lepsza opcja wydaje się Dallas i Howard ktorzy zarowno Sheeda jak i Bilupsa wzieliby z ochota a obronny Howard uwolnilby pewnie także handel z Ripem!!!!

Sas potrzebny Center z prawdziwego zdarzenia a orlando PG i szukaja prawdziwego PF!!!

Biedna Atlanta moze miec nielekko! Taki Josh Smith w Orlando z Howardem w parze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sas potrzebny Center z prawdziwego zdarzenia a orlando PG i szukaja prawdziwego PF!!!

Biedna Atlanta moze miec nielekko! Taki Josh Smith w Orlando z Howardem w parze?

Jesli kogos stac na Josha to nie Orlando. Oni juz maja swojego rasharda (Kochane pieniadze 20ml za sezon :)) Lewisa i trzeci taki nie wchodzi w rachube bo juz by nie mieli przez lata pieniedzy na jakiegokolwiek wartosciowych rezerwowych. Jedynie co wchodzi w rachube to draft ale oni za wysokich numerow to miec nie beda.

Z drugiej strony atlanta po tym co zaprezentowali w PO w tym roku ma problem bo mlodziez nie omieszka zarzadac wiekszych pieniedzy. i musza szykowac na Josha i Childressa pewnie z 23 baniek za sezon wiec na innych tez juz malo zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A salary?

A salary troche przekrocza ale niewiele. Jak chca sie jeszcze liczyc w walce o mistrzostwo to nie powinni skapic kasy :)
Gdyby jeszcze przepisy pozwalały na takie sobie przekraczanie do woli salary przy wymianach to byłoby super. ;)

 

Zdaje sobie sprawe z salary ale opcji tu pare jest chociazby nowy kontrakt dla JoNa ktory ma prawo do early aby stac się FA już teraz albo rzeczywiscie w miare jednostronna wymiana ktora jak w memphis po prostu czysci im salary.

Tak jak napisałem ci w dziale Spurs, JO już zadeklarował, że nie skorzysta z opcji bycia w tym roku FA i zgarnie blisko 45 baniek w najbliższe dwa lata. A co do wymiany czyszczącej salary, to do tego trzeba mieć wygasające kontrakty, czym Spurs na poziomie kontraktu JO nie dysponują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze przepisy pozwalały na takie sobie przekraczanie do woli salary przy wymianach to byłoby super. ;)

 

 

Tak jak napisałem ci w dziale Spurs, JO już zadeklarował, że nie skorzysta z opcji bycia w tym roku FA i zgarnie blisko 45 baniek w najbliższe dwa lata. A co do wymiany czyszczącej salary, to do tego trzeba mieć wygasające kontrakty, czym Spurs na poziomie kontraktu JO nie dysponują.

Spursom spada duzo kasy wiec dajac graczy z kontraktami malymi czyszcza salary Indianie a ci moga z kasa co chciec zrobic. Nie wiem czy w przepisach jest napisane ze kontrakty po wymianie maja byc rowne. jesli tak wystarczy ze Spursi podpisza z kims dogadanym z Indiana wysoki kontrakkt lub kilka i go/ich traduja za JO + Oberto + prawa do splittera lub kogos z draftu lub jeszcze innego gracza. to jest nawet lepsza opcja dla Indiany bo nie beda musieli brac niechcianych wysokich kontraktow z innych zespolów niekoniecznie dobrych dla nich. Jak dostana oberta moga ponadto sprobowac Murphiego opchnac.

Oj szkoda tej indiany sprzed pamietnej bojki w detroit. Bird wtedy skomponowal swietny zespol ale troche bez rozwaznych graczy. Pamietacie ta trojce twardzieli? Jax, JO i artest to byla potega ofensywno/deffensywna gdyby sie nie rozpadli to by moze do tej pory rzadzili na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plotki odnośnie Spurs i JO są lekko mówiąc śmieszne :) Już prędzej Bird pójdzie na wymianę z Bulls czy nawet Cleveland, którzy mogą zaoferować znacznie korzystniejszy pakiet w porównaniu do Spurs.

 

Właściwie to Bulls biorąc Rose'a i wymieniając np Hinricha z Goodenem za JO stają się z miejsca arcygroźni. Do tego upchnąć gdzieś w s'n't Gordona i dodać do tego coacha, który wszystko poukłada. Jest sporo możliwości w Bulls, trzeba dobrze rozegrać to lato a efekty w kolejnym sezonie mogą być dla fanów Byków zadowalające :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plotki odnośnie Spurs i JO są lekko mówiąc śmieszne :) Już prędzej Bird pójdzie na wymianę z Bulls czy nawet Cleveland, którzy mogą zaoferować znacznie korzystniejszy pakiet w porównaniu do Spurs.

 

Właściwie to Bulls biorąc Rose'a i wymieniając np Hinricha z Goodenem za JO stają się z miejsca arcygroźni. Do tego upchnąć gdzieś w s'n't Gordona i dodać do tego coacha, który wszystko poukłada. Jest sporo możliwości w Bulls, trzeba dobrze rozegrać to lato a efekty w kolejnym sezonie mogą być dla fanów Byków zadowalające :wink:

Tylko tutaj mamy sytuacje ze wzmocinia tym samym przeciwnikow z wlasnej konferencji ktorzy za rok moga ich z playoffow wygryśc. zdaje sobie sprawe ze mozna za niego wiecej wyciagnac ale juz nie tak bardzo jak sie wszystkim wydaje. Jesli chodzi o Clevland to mogliby zeczywiscie postarac sie o JO bo jesli czegos nie zrobia bardzo szybko to Bronek moze odejsc. Ale ja bym bardziej staral sie o Branda za Rok lub w tym roku jescze jesli zrezygnuje z reszty kontraktu. Z tym ze Brand niekoniecznie by chcial tu przyjsc co deklarowal chyba JO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie konkurentów - hmm - w pewnym sensie tak ale z tego co widzę to będzie rebuilding w Pacers więc w planach jest kilka lat dołowania. Bulls mogą zaoferować bardzo ciekawą młodzież, Cavs mają spadające kontrakty (+ np ktoś, z dwójki Gibson-West).

 

Aha i sam JO przyznał, że nie chcę uczestniczyć w rebuildingu Pacers. Trochę dziwną politykę mają mimo wszystko. Pozbywanie się stopniowo Artesta, Jaxa, teraz może JO. Rozumiem, że to trudne charaktery ale branie Muprhych i Dunleavych w zamian... :? Za Artesta nie dostali nic bo Stojak od razu im spadł a w tamtych czasach Artest zarabiał marną kasę więc o grubym oczyszczeniu salary nie może być tutaj mowy. Właściwie to nie wiem w jakim kierunku zmierza Bird i spółka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.