Skocz do zawartości

PlayOffs RACE 2019 - WESTERN CONFERENCE


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Dallas nie zaczną robic bilansu na wyjazdach to też odpadną szybko z walki o top8.

 

A propos, statystyczne świry. Kiedy ostatnio jakas druzyna miala taką dysproporcje w wynikach dom/wyjazd? Przecież to az glupio wygląda

 

Ktos wie jak to szybko sprawdzić?

 

Najszybciej  chyba będzie na espn http://www.espn.com/nba/standings/_/season/2017

Indiana 2 sezony temu miała duży rozjazd 29-12 13-28 Sota w tym sezonie też jest mocna w domu słaba na wyjazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dapunk

 

Od kiedy Clippers mają łatwą drugą połowę? Oni mają 10 co do trudności

Ja widzę że mieli do tej pory 5 najtrudniejszy i do końca sezonu 13 najtrudniejszy ale łatwiej od Lakers, Spurs, Pelicans i top3

 

Ogółem poza Utah czy OKC różnice są małe jednak no ale mają już 3.5 gry przewagi więc zakładam ze utrzymają nie mając brutalnego terminarza w drugiej części

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że mieli do tej pory 5 najtrudniejszy i do końca sezonu 13 najtrudniejszy ale łatwiej od Lakers, Spurs, Pelicans i top3

 

Ogółem poza Utah czy OKC różnice są małe jednak no ale mają już 3.5 gry przewagi więc zakładam ze utrzymają nie mając brutalnego terminarza w drugiej części

Nie patrz na trudność terminarza z basketball reference bo to jest największa głupota statystyczna jaką widziałem

 

Nie dość ,że aktualne MOV ma wpływ na mecze już dawno rozegrane to jeszcze nie uwzględnia czy mecz jest w domu czy na wyjeździe.

 

Dla nich to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na trudność terminarza z basketball reference bo to jest największa głupota statystyczna jaką widziałem

 

Nie dość ,że aktualne MOV ma wpływ na mecze już dawno rozegrane to jeszcze nie uwzględnia czy mecz jest w domu czy na wyjeździe.

 

Dla nich to jest to samo.

 

jest gdzieś to opisane? bo jeśli dla nich "to jest to samo", to pewnie mają jakieś matematyczne uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś to opisane? bo jeśli dla nich "to jest to samo", to pewnie mają jakieś matematyczne uzasadnienie.

Kiedyś Sagarin z USA Today wyliczył różnicę na podstawie o ile częściej średnio w lidze wygrywa sie w domu i dawał wpółczynnik 1.4

 

Ale teraz ciężko jest dostać się do jego rankingu

 

Ostatnio Andrew Johnson twórca PTPM zaczął robić coś podobnego tyle ,że ostatni update mam z 18 grudnia

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NhZY-W_Emf2Sc6y1zk1hDmPCtFhWLH83tYsQLK7v1kw/edit#gid=413422010

 

Ogólnie to co mi się nie podoba ,że wszędzie SOS jest liczony wstecz i teraz mecze z Memphis są zaliczane do łatwych nawet jeśli początek sezonu mieli ekstremalnie dobry

 

A co do samych Clippers to oni oddają swój wybór w drafcie tylko jeśli będą poza loterią. A jeśli spadną do loterii to oddają Bostonowi 2 drugorundowe.

 

Więc motywacja ich może być słabsza a terminarz mają trudniejszy od takich Memphis czy Kings

Update : oddają jakby co tylko 1 drugorundowy z 2022 j eśli w tym i przyszłym nie oddadzą wyboru do Bostonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Sagarin z USA Today wyliczył różnicę na podstawie o ile częściej średnio w lidze wygrywa sie w domu i dawał wpółczynnik 1.4

 

 

to wiem, chodzi mi o formułę dla SOS z b-r skoro ją tak mocno krytykujesz ;]

 

co do liczenia wstecz, to raczej dobry pomysł, bo przecież im mniej meczów, tym większe ryzyko, że był fluke. memphis może tylko wyglądało dobrze, a ich faktyczna siła jest dokładniej oddana po 40 meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem, chodzi mi o formułę dla SOS z b-r skoro ją tak mocno krytykujesz ;]

 

co do liczenia wstecz, to raczej dobry pomysł, bo przecież im mniej meczów, tym większe ryzyko, że był fluke. memphis może tylko wyglądało dobrze, a ich faktyczna siła jest dokładniej oddana po 40 meczach.

Co nie zmienia faktu ,że w pewnym momencie byli o wile mocniejsi. wpływ moga mieć kontuzje jak choćby ta LE Brona

 

Wiadomo że próbka z jednego meczu to słabo ale jakby robić okresy po od 1-10 i potem to ustawić jako stałe i tworzyć nowy SOS od 11 do 20 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powoli trzeba skreślić Memphis z wyścigu.

 

ICh wybór jest chroniony tylko TOP 8 .. Oni są własnie teraz na 9 miejscu... Powoli im ucieka PO a ryzyko utraty wyboru jest duże. Stawiam ,że za chwilę pozwolą się wyprzedzić

Gasol się strasznie zdziadział. Na raptem 1/3 sezonu paliwa mu stykło. Szkoda. Wielka szkoda. Conley w takim razie może nie dograć kontraktu do końca w mieście Elvisa bo jeszcze jacyś chętni się na pewno na niego znajdą.

A jak kalendarz do końca?

Wejście w sezon mieli mocne.

https://www.basketball-reference.com/teams/MEM/2019_games.html

 

Nie wygląda to kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 seed:

 

No to Lakersi już taki sam bilans jak Jazz. 23-21. Póki co 1:1 w bezpośrednich starciach. 27 Marca grają jeszcze raz, ale Jazz już może wtedy kilka W do przodu.

 

Za tą dwójką o 0,5W yebaniutkie Sacramento. 1,5W dalej Sota z nowym powiewem świeżości ( oby się ten powiew dla nich nie okazał śmierdzącym bąkiem ). 2,5W i Dallas wraz NOP.

 

Memphis chyba już nie ma co liczyć.

 

W widełkach 2,5W - 5 teamów. 

 

Jak rozszerzymy widełki do różnicy 5W robi się 10 teamów.

 

Masakra. Nie przypominam sobie aby w połowie RS kiedykolwiek była taka sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.