Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2018/19 czyli vanitas vanitatum et omnia vanitas


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

mianowicie nie kumam calego hype'u że OKC ma w tym roku wypaść lepiej niz rok temu, zupełnie tego nie kumam. I zeby nie było, nie kumałem też tego wcale zanim przyszło info o kontuzji Russela czy teraz o Robersonie.

 

Tezy że OKC może być lepsze brały się właśnie z założenia że Roberson będzie zdrowy (a rok temu był świetny). ;] 

 

W skrócie Thunder mieli zły początek sezonu (nowa ekipa, system etc., chyba 7-13 na starcie sezonu), potem mieli 2 miesiące świetnej gry gdzie wyglądali poważnie w pełnym składzie (wygrane z Warriorsami i Rocketsami, świetny bilans w tym okresie), potem Roberson się połamał i zaczęli wyglądać jak team na pierwszą rundę PO. No to np. ja zakładałem, że zdrowi trochę dłużej będą wyglądać poważnie, ale już wiadomo, że nie będą zdrowi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wychodził Brewer i Melo. Dwie tyczki defensywne. Teraz obu nie ma. Wiadomo, że Roberson jest nie do zastąpienia, ale nie popadajmy od razu w jakieś defetystyczne nastroje. Trzeba będzie bronić obwód to George zejdzie na 2 i będzie cacy.

Nie będzie cacy, OKC bez Robersona i 2 tyczek (Brewer i Melo jak pisałeś) mają DRTG 109,6 i NET RTG -1,7 (za wowy!) a bez tej 2 i z Robersonem mają DRTG 99,9 i NET RTG +9,3 to jest przepaść.

 

Oczywiście S5 w stylu RW, PG13, Grant,Pat, Adams to fajna ekipa defensywnie i nawet nie najgorsza w ofensywie, ale ławka im wtedy zrobi -25 w 15 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zachód się wzmocnił.

 

Strzelców jak nie było w tej drużynie tak nie ma.

 

Wypadł najlepszy obrońca na nie wiadomo ile czasu, a jak wróci to zanim dojdzie do odpowiedniej formy może minąć trochę czasu.

 

Gdyby podstawowa piątka od początku sezonu wyglądała w stylu Rw Robertson Pg Grant Adams to jeśli nie najlepsza obrona w lidze to moim zdaniem w top3 mogliby się znaleźć.

 

Teraz obrona obniży swoją jakość znacznie moim zdaniem, w pierwszej 10 najlepiej broniacych deuzyn pewnie dalej będą ale to znacząco obniży jakoś drużyny.

 

Nadzieja w tym że Niemiec poprowadzi drugi skład który może zacznie w końcu jakoś wyglądać.

 

Jednak moje przewidywania na ten sezon są takie ze Okc wypadnie gorzej niż rok temu i znowu skończą swoją przygodę na 1 rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tyle że ten Melo będzie zastępowany przez Jeramich Grantów tego świata. Ja rozumiem ogólnie że zastąpienie cancera w S5 przez jakiegoś pożytecznego rolesa nie zjadającego posiadań piłki powinno być sporym upgradem, tyle że nie widzę na ławce OKC kandydata na takiego rolesa.

Z drugiej strony może sie okazać że sporo będzie grał line-up Szreder - Westbrook - Roberson - Pg13 - Adams. Całkiem nieźle, but still, spacing słaby co będzie im strasznie psuło atak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Grant jest całkiem spoko rolesem i lineupy z Nim wyglądały dużo lepiej niż z Melo.

 

Problem w tym, że po wypadnięciu Robersona do S5 wskoczy jakiś ogórek, jakiś Abrines czy kto tam teraz jest.

 

Muszą liczyć na mocny fire power od Schroedera z ławki, który jest sporym upgradem nad Nelsonem. Noel powinien być też dość wartościowy, no i pytanie co z Pattersonem. Czy nawiąże do formy z Raptors, bo poprzedni sezon to była kompromitacja w jego wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś mówi, że Noel zagra zajebisty sezon jako zmiennik Adamsa. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mEPDRUynzg8

 

Poniekąd kolo ma nóż na gardle, ale dalej widać u niego ten zapał w obronie. Nie dawał się w pregames gubić na pickach, rozdawał czapy, dobrze się do zbiórki ustawiał. Niech mu nerwowość zejdzie i będzie z niego wiele pociechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi czy istnieje skuteczny line-up żeby Adams grał w parze z Noelem

 

na jakies legitne teamy to nie za bardzo, bo z Sacramento to może i 48 minut mogliby tak grać i ciągle wygrać, ale kogo to interesuje.

W obronie to jeszcze niby da radę, (w takich wypadkach  jak kolega powyżej napisał), ale w ataku już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teamy które mają kiepskich guardów w rzutach za 3pt. Tacy Lakers np.

 

w sumie to prawda ale ustawienie Russ - TLC - PG - Noel - Adams ma spacing, powiedzmy obronę i 2bh także może czasem pojsc cos takiego w obrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jeden zespół testował Noela na PF i fatalnie to wyglądało.

 

Ustawienie Noel-Adams nie ma racji bytu po za jakimiś mega sporadycznymi sytuacjami.

Oczywiście że mówię o sporadycznych sytuachach np vs Pistons z Griffinem i Drummondem.

 

Generalnie to mocno liczę na Pattersona że po tym jak Melo znikł i odzyska minuty na 4 to powróci do formy.

 

PG13 jeszcze na 4 zagra ale on nie lubi, poza tym lepiej żeby SG cisnął na początku sezonu póki Robersona nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko.

 

4 mecze w preseason, 3 wygrane. Wszystkie mecze bez dwóch graczy s5 Westbrooka i Robersona.

 

Dzisiaj wymęczony win z rezerwami Bucks bez Bledsoe, Giannisa, Makera i Middletona. Kurde, mocni Ci Bucks i widać rękę Buldożera. Choć nie wierzę aby im się udało utrzymać średnią z łuku z dzisiejszego meczu - 40,6%.

 

Jedyny mecz w papę przegrany 6 punktami to vs Detroit gdzie wprawdzie nie grał Griffin i Reggie ale za to w OKC nie zagrał dodatkowo PG13. 

 

Pozostałe 3 gry z PG13 który wygląda naprawdę bardzo dobrze. Średnio w 23 minuty gry, ładuje 23,7 pkt na mecz, tróje na skuteczności 42,1% (!) dorzucając 5 zbiórek, 2 asysty i ponad dwa steale. Zacna linijka. Dodatkowo grube +/-.

 

Adams swoje. Wydaje się jeszcze pewniejszy w swoich działaniach. Mało faulował. Vs Sota zanotował jedną zbiórkę mniej niż KAT i Taj razem wzięci. #szacun.

 

Rozczarowuje trochę Patterson w s5 ale to pewnie trochę rdza, trochę nowa rola. Ma być naszym ratunkiem za 3pt. a tu na razie siedzi mu co czwarta. Kiepsko, ale pewnie z biegiem czasu wróci w okolice średniej z kariery 37%. 

 

Schroder jakaś chora skuteczność za 3pt. Mała próbka ale 5/9 jest niezłe. Zrób mi człowieku 4/11 a będę bardzo zadowolony. I helou! Ten ziom ma dopiero 25 lat :D. Będzie tylko lepiej.

 

Noel misiu :D. Walcz o pieniążki, walcz. Uparty, waleczny w obronie. Widać że mu w ciul zależy i przez to może trochę za dużo fauluje a może to trochę przez menstruacje sędziów. W 22 minuty 6,5ppg, 8,5 reb, 1,8 stl i 2 bloki na mecz :)

 

Abrines się ćwiczy na spotup shottera. Koleś w gierkach rzucał więcej za 3pt niż za 2pt. 6/13 za 3pt. Wróci Westbrook który mu będzie więcej miejsca robił i mam nadzieję, że utrzyma te +40% za 3pt.

 

Spajsing o który wszyscy się tak martwią na razie nie jest zły. 33,6% dupy w żadnym wypadku nie urywa, ale daje w preseason games 13 miejsce w lidze. Generalnie kompletnie nie ma co się tym sugerować, bo top 2 miejsca to Sac grające na 4 wysokich i Dallas. Houston 5 ( pewnie wyżej po dzisiejszym meczu gdzie trzasnęli ponad 80 pkt rzutami za 3, a nie chce mi się już grzebać ) a GSW 11. Na dole listy Bulls, a przedostatni Celtics. Ciekawe na ile to efekt rozluźnienia preseason a na ile lepszej obrony linii za 3pt. Dodatkowo OKC nie grało z żadnymi potęgami typu Shanghai Sharks, Hajfa czy Sydney coś tam. Generalnie dobić do 37%, gdzie w zeszłym sezonie było 35,4% i będzie cacy.

 

No i co chyba nie będzie zaskoczeniem: OKC najlepiej zbierającą ekipą w preseason games :).

 

A no i jeszcze status zdrowotny Russella Westbrooka ustawiony day-to-day. Pisałem, że nie przegapi pierwszego starcia vs Durant? :)


@Moderatorzy Szanowni

 

Czy mógł bym prosić o edycję tytułu tematu aby pozostało samo Oklahoma City Thunder 2018/19.

 

Dopiski łacińskie "vanitas vanitatum et omnia vanitas", uwłaczające drużynie czy kibicom są obraźliwe. Marność nad marnościami to można dopisać sobie do Sac-Town choć zgodnie z regulaminem i to powinno być okraszone czasowym banem. Szanujmy się. Ja nie zakładam tematu "Los Angeles Lakers 2018/19 - czyli jak sikać na siedząco".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.