Skocz do zawartości

Gortat w NBA


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli Gortat w Magic nie zostanie, to lepiej przedluzyc umowe z kims kto przez jakis czas juz z druzyna byl niz angazowac na ostatnia chwile. Wydaje mi sie to sensowne. Chyba, ze masz jakies inne wytlumaczenie.

Tak. Gortat jest biały a wlasciciel Magic mysli jak Ty ze tylko czarni sa fajni :twisted: (ej no, musialem :P teraz mnie bijcie ;-) )

 

co do Foyle'a to dla mnie kompletnie niezrozumiale dzialanie. przepych totalny pod koszem a tu jeszcze nawalaja tego. troche wyglada to jak sytuacja na sf w lakers na poczatku sezonu albo kilka lat wczesniej z butlerem w rosterze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys przynajmniej przeczytall kilka ostatnich postow, lub ten art wrzucony przez Maxeca: http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=11974 to wiedzialbys o co chodzi glupcze.

 

Wlasnie dlatego ze Gortat JEST fajny moze w Magic po tym sezonie juz nie grac.

 

Ciebie nikt tluc nie musi, sam to robisz te niesprawnoscia intelektualna.

 

I te wstawki, musialem, nie moglem wytrzymac, przepraszam wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, dla ludzi rozeznanych w rosterach, kontraktach itd.

Do jakiego klubu Marcin miałby największe szanse się dostać?

Mile byłaby widziana rozpiska, na temat jego roli w danym zespole.

Wszyscy dobrze wiemy i Marcin też zdaje sobie sprawę, że w Orlando miejsca w S5 raczej nie zdobędzie.

Więc póki co, dla niego najważniejszym celem powinno być zawyżenie swojej wartości rynkowej, nawet kosztem osiągnięcia sukcesów drużynowych w lepszym klubie vide Magic, tak by móc grać w S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gortat jest zastrzezony wiec pierwszenstwo maja Magic. nalezy jednak pamietac, ze poza Gortatem musza rowniez podpisac Hedo. Wydaje mi sie, ze Magic zaoferuja mu cos w grannicach a 4/10 czy 4/12 czyli 2.5- 3m na rok. Slyszalem tez ze Magic podobno 15 czy 20 baniek od ligi pozyczyli na letnie wydatki. Hedo to przynajmniej 45 baniek za 5 lat.

 

Wiele druzyn bedzie zainteresowanych Gortatem. Malo jest mlodych centrow w NBA, z taka renoma jaka ma Gortat i perspektywami na przyszlosc. Potencjalni kandydaci? Za 3 nawet cztery miliony jest mnostwo druzyn, ktore wezma Gortata bez mrugniecia oka. Wszytko zalezy od tego, czy on po prostu nie pojdzie na kase.

 

Toronto, Detroit, Miami, Spurs (Gortat przy Duncanie) Atlanta, wprawdzie maja Horford, ale mozna go spokojnie przesunac na 4, smith na 3, M. Williams na lawke. Czy Knicks, Mavs, Pacers, Sacramento czy OKC. Wszytkie te druzyny stac na zaangazowanie go za takie pieniadze. Co innego 5 za sezon, ale watpie, zeby ktos taka oferte zlozyl przy tym kryzysie gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toronto, Detroit, Miami, Spurs (Gortat przy Duncanie) Atlanta, wprawdzie maja Horford, ale mozna go spokojnie przesunac na 4, smith na 3, M. Williams na lawke. Czy Knicks, Mavs, Pacers, Sacramento czy OKC. Wszytkie te druzyny stac na zaangazowanie go za takie pieniadze. Co innego 5 za sezon, ale watpie, zeby ktos taka oferte zlozyl przy tym kryzysie gospodarczym.

Toronto nawet Gortat może być dodatkiem do snt gdzie Bosh jest na wylocie i wtedy Hedo lub Rashard razem z MG mogą zamienic miejsca!

o tyle ciekawe jest to dla Gortata ze obok Bargnianiego mogłby sporo pograć a wykorzystując niechęć graczy z USA ( Gortatowi wiecej jest wszystko jedno niz graczom z USA :idea: bo do domu ma tak samo daleko a kumpli wcale)

Pistons mimo ze są w przepudowie mają poza miejscem w salary dość atletycznych graczy więc raczej nie wezmą udziału w wyścigu!

Miami niestety z PF Haslemem nie paruje się z Gortatem i podjeto juz ryzyko z wysokim JON wiec nie tu szukaja wzmocnień (PG i SF?)

Spurs tu sporo miejsca dla niego by sie znalazło tylko nie słyszałem o jakimkolwiek ruchu gdy Magic byli w potrzebie ( idealna wymiana Hill za Gortata na ktora Orlando przy kontuzji Nelsona poszliby ale rozmów nie było)

ty i salary by sie znalazło bo kończy się kontrakt Ime Udoki i Voughna (2,2 Mio), spurs nie maja pierwszej rundy co daje przy zrzuceniu drobnych kontraktów (4 takie mają) kwote 3,2-4,2 MIO na sezon dodatkowo ruch ten byłby zgodny z planem 2010 i podpisaniem albo Manu albo lepszego FA...

 

hawks maja wiekszy problem, bo kończy im sie kontrakt bibbiego i raczej na PG przeznaczą srodki niz na 3 centra (Al, Zaza którego tez trzeba podpisać)

 

dla mnie opcja nr1 jest Orlando nie dlatego że tam mu dobrze (czas gry przeciez mizerny) tylko ze wzgledu na niskie propozycje w tym roku ze wzgledu ma kryzys

oferta poziomu MLE czy 5,0Mio moze zostać złozona nawet takiemu Bibbiemu, Kiddowi,

dodatkowo masz jednak dlagortata sporą konkurencję aby kluby wybrały tańsze rozwiazanie podkoszowe (niekoniecznie lepsze ale tańsze!)

Powe, Glenn Davis (RFA), Zaza (FA), Ilgauka (ETO), Varehehe (PO), Andersen, Kwame, Sheed, McDyess, Nesterovic, Warrick, Villanueva, JON (PO), Magloire, Jason Collins, Ely, Wilcox, Lee , Frye, Millsup (RFA), Boozer (PO), Okur (ETO),Ethan Thomas (ETO).

 

większość z nich jest duzo mniej perspektywicznymi graczami ale ilość do wzięcia wymusza danie oferty zrównoważonej która Magic moga wyrównać....jedynie napaleniec mogły poszaleć ale IMO to nie Marcin bedzie tym celem na poziomie MLE

pierwsze opcje są takie:

 

1. Raptors* (gdyby Bosh odchodził)

2. Magic

3. SAS

4. Dallas

 

 

sytuacja sie zmienia gdy więcej zespołów przemeblowałaby swoją C pozycję!

tu i 76ers i Bulls mogliby pasować gdzie Marcin byłby dodatkiem do trejdu większego wliczając w to nawet wymiany picków ale za wczesnie o tym dyskutować dodatkowo łudzące jest wierzenie ze marcin moze być starterem bo dochodzą do tego chyba także układy w lidze i agent (wiem wiem przede wszystkim działa jak grasz!)

 

najważniejsze że obecnie w NCAA nie ma gracza o podobnych walorach fizycznych (EG to typowy PF)i przede wszystki, doswiadczeniu jak nasz ziomal i stad bynajmniej widze mniejsze niebezpieczeństwo!

 

reasumując:

kasa na stół a w tym roku bedzie ona niska dodatkowo ekipy które moga wydać więcej kasy:

grubo ponizej salary cup :Memphis, Pistons nie są zainteresowane Gortatem bo tu pozycje maja niezle obsadzone (Gasol, Milicic, Maxiell do podpisania, Kwame, Amir Johnson)

a te z dołu salary cup (Clipps, Bobs) dokładnie to samo!

dopiero 5 od dołu Nets ( i tak szykując sie na 2010 nie poszaleją!) mają i trochę luzu i braki na C " ale tu pechowo " dla Maćka Brook Lopez spełnia wszelkie wymagania i backup zrobią kims z doswiadczeniem a nie kolejnym prospectem

identycznie jest w Minny (6 od dołu) gdyby nie Kevin Love który "zabrał" miejsce dla Gortata obok ala byłoby to niezłe miejsce do gry o kolejny niezły juz kontrakt!

 

i dochodzimy do sedna sprawy czyli IMO do najlepszego miejsca dla Marcina :!:

 

New Orleans Hornets :!:

 

mocny klub z ambicjami, dobrze ustawiony pod koszem Chandler West ale bez tego 3 mocnego z ławki który (jeżeli z Poseya zrobimy SF co jest jego naturalna pozycją) i obroni i pobiega za CP3

 

niestety ekipa ta ma zawalone salary (juz 76mio 2009) dodatkowo kończą się kontrakty Ely, Marksa, Browna, Bowena a nie ma za co podpisać uzupełnień bo wchodzi gigantyczny (ale i adekawatny do umiejętności) kontrakt CP3,

 

więc Panowie jak już płaćić LUXury TAX to moze na Gortata?

 

pozostawiam sytuację w Jazz (fani proszę o komentarz :wink: ) bo tam mentalnie pasowałby gdyby Jazz udało sie wyczyścic salary! no ale tu musiałyby zleciec dwa wysokie PO dodatkowo z podpisaniem Millsupa i Gortata co i tak jest dużym ryzykiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gortat sam powiedział, że oczekuje 5 milionów ;] Podobno jego agent już gada z kilkoma klubami ;] Ja osobiście chciałbym, żeby grał w OKC, jest to chyba zespół, który robi największe postępy z meczu na mecz, przy czym Gortat mógł by dostać wiele minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 5 baniek na sezon ciezko mi uwierzyc. turiaf po swietym zeszlym sezonie dostal chyba mniej niz 5 na sezon. ae 12/3 jest calkiem mozliwe. a to juz bardzo ciekawe pieniadze i jakas pozycja wyjsciowa w tej lidze. tymbardziej, ze taki kontrakt gortata nie zniecheci do pracy a wrecz przeciwnie.

 

fajnie by bylo gdyby zostal w orlando bo tam moze sie rozwijac i walczyc o najwyzsze cele.

 

tak czy siak dzis po raz kolejny niezle zagral. niestety padl mi stream ale cyferki robia duze wrazenie. tymbardziej, ze magic byli w stanie utrzymac prowadzenie z gortatem na lawce przez foul trouble. a to juz duzy plus. rok temu przegrywali bardzo zesto wlasnie przez brak gortata na boisku i problemy z utrzymaniem prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak dzis po raz kolejny niezle zagral. niestety padl mi stream ale cyferki robia duze wrazenie. tymbardziej, ze magic byli w stanie utrzymac prowadzenie z gortatem na lawce przez foul trouble. a to juz duzy plus. rok temu przegrywali bardzo zesto wlasnie przez brak gortata na boisku i problemy z utrzymaniem prowadzenia.

:shock: przegrywali przez brak Gortata :?: Czy przypadkiem nie chodziło Ci o Howarda :?: :wink: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz: co do Detroit to w przypadku Maxiella chyba już umowa podpisana, przed tym sezonem. Pewny nie jestem, ale coś było na rzeczy. Generalnie, wszyscy wymienieni z Detroit (Maxiell, Kwame i Amir) to PF, a już na pewno nie C kalibru Gortata. Żaden z nich nie ma wymiarów Marcina i atutów typowych dla nominalnego C. Co najważniejsze, w Pistons nie ma centra. Są tylko ludzie, którzy na centrze grają z konieczności.

 

Nie wnikam w kwestie ograniczeń finansowych, ale merytorycznie miejsce odpowiada bardzo mocno.

 

PS. Tak sprawdziłem. Maxiell jest bodajże na kolejne 4 lata w Detroit. 5 baniek za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno ale....

 

Jeżeli jeszcze mozna zrozumiec scenariusz AI niepodpisany bo oszczedzamy i gramy para Rodney RIP to już gre na pare tuzow Maxiell Gortat zamiast Walleca już nie

Kwame też wyglada niemrawo a McDyess powoli konczyc kariera bedzie choc fajnym nauczycielem moze byc

Obaj zarowno Maxx jak Gortat nie maja na razie zbyt duzego arsenalu ofensywnej gry a dodaj do tego jeszcze defensywnego Prince'a i mi jakoś się nie widzi.....

Owszem MG jest zdyscyplinowany i pasuje do systemu ale przy punktujaacym PF....

Zobaczymy co z Sheedem ale wtedy przy podpisaniu jakoś nie wierze że Gorti dostanie 5 baniek i zepchnie cala 4 wysokich konkurentow na lawke....

Troche nieobiektywnie patrzymy na jego gre

5 baniek?

Normalnie spokojnie ale nie w roku gdzie 2000 biletow mozesz kupic za 8 dollarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca potrafię uwierzyć w to co jest napisane w boxscore, czyli trójeczkę, którą trafił nasz rodak.

Tak, więc proszę o linka, swoją drogą ładny mecz dzisiaj Marcina 7pkt/8reb/3blk/1st.

Well Done ;)

Trójka ta byłą przed ostatnim rzutem w całym meczu ;] bodajże 28 sekund przed końcem :D No i Gortata te 7 punktów dało mu największą liczbę punktów w karierze jaką zdobył Polak w NBA :D Teraz oficjalnie można powiedziec, że jesteś lepszy od Lampe nawet w statsach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka ta byłą przed ostatnim rzutem w całym meczu ;] bodajże 28 sekund przed końcem :D No i Gortata te 7 punktów dało mu największą liczbę punktów w karierze jaką zdobył Polak w NBA :D Teraz oficjalnie można powiedziec, że jesteś lepszy od Lampe nawet w statsach ;)

Swoją drogą pobił Lampego 2 mecze wcześniej :)

Ma ktoś może pod ręką, jak wygląda sprawa minut?

Który z nich grał więcej?

A co do tego, że był to ostatni rzut Magic, to również sprawdziłem, tyle że było to na 12 s przed końcową syreną, jednakże zależałoby mi na filmiku;)

Nie co dzień się zdarza, aby C zdobywał punkty z trójki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zauważ, że o godzinie, w której ja pytałem ów filmik nie był jeszcze dostępny :)

Nawiasem mówiąc byłem u wujka i dane było mi obejrzec 9 minut ostatniej kwarty tegoż meczu w powtórce na C+sport2 ;)

Na przyszłość nie ironizuj w taki głupi sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.