Skocz do zawartości

Gortat w NBA


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

przejrzałem topiki wstecz i nie zauważyłem, żeby był temat stricte o Gortacie więc zakładam...nie bez powodu, bowiem dziś, w 61. meczu sezonu Orlando Gortat miał swój debiut w NBA - w ciągu 2,5 minuty gry przeciw Knikcs zdobył 2 punkty (1/1 z gry) i miał 1 zbiórkę (http://www.nba.com/games/20080301/NYKORL/boxscore.html)...wcześniej (jeszcze w listopadzie i grudniu) Gortat wystąpił w 5 meczach w NBDL, gdzie osiągnął niezłe średnie 9,8ppg i 6,8 rpg na 48,8% FGs (http://www.nba.com/dleague/playerfile/i ... cin_gortat)

 

jeśli chodzi o sam debiut, to można powiedzieć o nim tyle, że fajnie, że po prostu nastąpił i Gortat nie jest już tym rookie określanym jako "HNPAMY" (Have Not Played A Minute Yet), w którym oprócz niego było do wczoraj jeszcze tylko 4 rookies

 

tak czy inaczej pechowo dla Gortata, że gra akurat w Magic i to w dodatku w sytuacji gdy ci pozyskali akurat Foyle'a przed sezonem i jest jeszcze ten Augustine...no nic, teraz wygląda na to, że w końcówce sezonu Gortat będzie dostawał trochę szczątkowych szans i będzie miał szanse się choć trochę wykazać..tak czy inaczej pomimo opcji drużyny na przyszły sezon chyba go zostawią, bo Foyle'a za rok już może nie być...no nic, trzeba teraz patrzeć jak będzie Marcinowi szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o tym napisać, tylko coś się forum wieszało i moja wiadomość nie doszła. Odświeżyłem, a tu już jest nowy temat :P Świetnie, że w końcu dostał szanse i coś tam pokazał. Podobno popisał się jakimś świetnym manewrem na Curry'm więc jeżeli ktoś będzie miał dostęp do video z tą akcją, to niech wstawi linka. Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k4 widać wszyscy mieliśmy podobny zamiar, ale Greg nas uprzedził 8) Cieszy debiut, cieszą pierwsze punkty w "poważnej" Lidze, a nie NBDL - u.

 

Ostatecznie statystycznie licząc 2 pkt, 1 zb. w 2:21 min. to daje jakieś 10/5 przy 10 minutach :P:P:P :wink: Swoją drogą nikt by się na Marcina za takie występy nie obraził. Zobaczymy co będzie dalej...

 

A zupełnie poważnie: oczywiście popieram prośbę 2k4 w sprawie linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście efektowne te dwa punkty, aż się Howard uśmiechnął :D Myślę, że do końca rundy zasadniczej bedzie dostawał te 1-2 minuty ;) i będzie sie tak wykazywal i to nie byle przeciwko komu!! Mam nadzij, że za kilka dni "ośmieszy" Bosh-a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie reakcja ławki Magic najbardziej oddaje w jaki sposób Marcin zdobył punkty.

Najbardziej cieszy,że w końcu zadebiutował,późno bo późno ale jednak.

W wywiadzie w C+ mówił,że nie jest niecierpliwy,że poczeka na swoją szansę,ale myślę że i jego już to oczekiwanie trochę niecierpliwiło i dobrze się stało że w końcu dostał swoje 2 minutki,może to oznaka kolejnych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w koncu!! Juz myslałem ze bedzie troche gorszy scenariusz ale skoro cos mu dali ugrac to moze JEDNAK coś w nim widzą. Niby to TYLKO 2 minuty ,ale jakby nie było jesli te 2 minuty zagrasz dobrze to moze byc ich wiecej ;] Najlepszy był ten z Orladno co recznikiem wymachiwał ( nie poznałem gostka ) Jeszcze trochę poczekamy i takie akcje Marcin bedzie dunkiem konczył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był ten z Orladno co recznikiem wymachiwał ( nie poznałem gostka )

Carlos Arroyo, do tego Bogans i Howard nieźle sie uśmiali (swoja droga dla mnie to wyglądało jak by sie nabijali z NYK że nawet Polak ich jedzie, albo z tego że w końvu cos mu sie udało... takie odniosłem głupie wrażenie). Piękna akcja :D

 

Widac że w Orlando jest super atmosfera, ławka żyje nawet jak prowadzą +20 pktami. Gortat w końcu zadebiutował co oczywiście cieszy, miejmy nadzieję że to będzie najlepszy polak jaki wystapił do tej pory na parkietach NBA bo osiągi Lampego czy Trybańskiego nie ciężko przebić. Zwłaszcza że w Magic jest potrzebny solidny wysoki który nie co pomoże Howardowi w pomalowanym. Miejmy nadzieję że po paru meczach z dwucyfrowymi licznikami minut pokaże na co go stać i SVG będzie go częściej wykorzystywał. Tym bardziej że Foyle praktycznie nic nie gra a Cook niewiele zbiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiąc dopiero dziś dowiedziałem się że Gortat zagrał z Knicks. Jakoś wcześniej umykało to mojej uwadze. No cóż, cieszy to, że w końcu zagrał chociaż te 2 minuty, bo wiadomo: lepszy rydz niż nic. Z drugiej strony punkty niby ładne, ale minąć na szybkości spaśniętego i wolnego Curry'ego, który przy pierwszym koźle Marcina wyraźnie odpuścił to nic trudnego. :roll: Mam nadzieje, (i nie tylko ja) że będzie dostawał więcej minut, bo tak naprawdę po 2 minutach gry ciężko cokolwiek o graczu powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(swoja droga dla mnie to wyglądało jak by sie nabijali z NYK że nawet Polak ich jedzie, albo z tego że w końvu cos mu sie udało... takie odniosłem głupie wrażenie)

Wcale nie glupie. Dokladnie to samo pomyslalem jak to zobaczylem.

I ja też, ja też... :lol::lol::lol::lol: Poważnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jmy mniejszymi się nie dało? :lol: Z tą reakcją ławki to napewno się śmiali: albo z Gortata że nigdy nie gra a tu taka akcja, albo z Curry'ego który dał się takiemu Gortatowi minąć, albo ogólnie z Knicks, których wydymał Gortat. Podobna reakcja łąwki miała miejsce jak Marshall zapomniał koszulki (http://pl.youtube.com/watch?v=sHB3KEwxcPk&feature=related ) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało że Gortat wszedł na boisko w ostatniej minucie, jednak nie byłem pewny czy to on. Chciałem sprawdzić na nba.com ale cos nie działało :? Dopiero rano wchodzę na e-basket i tam pisze że Gortat grał 1 minutę. Tak więc dobrze że zaczyna wogóle grać, jednak grając minutę, czy dwie myślę że miejsca stałego w rotacji nie znajdzie. Ale jest już lepiej, bo gra 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.