Skocz do zawartości

TOP 100 na kwiecień 2018


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Griffin nad DAJem, Drummondem, Bealem, Middletonem (!) czy Adamsem to też chyba za nazwisko tylko. 

Stop, stop. Ja rozumiem ten fatalny kontrakt, ale 20-7-5 to się samo w NBA nie robi. Przez ostatnie 15 lat sezon na takim poziomie statystycznym obok Griffina miało 8 zawodników.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop, stop. Ja rozumiem ten fatalny kontrakt, ale 20-7-5 to się samo w NBA nie robi. Przez ostatnie 15 lat sezon na takim poziomie statystycznym obok Griffina miało 8 zawodników.

Win Shares

 

Blake Griffin 5.0

Middleton 6.5

Jordan 9.2

Beal 6.5

Drummond 9.9

 

Choćby według tego to drugi najgorszy sezon Griffina w sezonie, w dodatku trochę też znów opuścił, a generalnie jakoś po jego przyjściu Pistons nie weszli poziom wyżej. Generalnie to nie jest jedyny stat oczywiście, ale choćby to pokazuje trochę jak przekłada się Blake na wygrane + broni wyraźnie najgorzej w karierze co potwierdzają też statystyki. 

 

Suchy boxcore nie wygląda źle, no ale Griffin nie jest żadnym game-changerem w obecnej NBA + kontrakt i zdrowie też jakiś wpływ na ocenę mają

 

e: generalnie Blake nie jest nawet najlepszym zawodnikiem swojej drużyny (Drummond), a w LAC ten sezon ratował przede wszystkim Lou. W dodatku z tego grona co wymieniłem tylko on i jego kolega z drużyny na pewno nie zagrają w Playoffach. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

e: w tym sezonie mimo fanboyowania Jokiciowi oczywiście mam Lillarda nad Jokiem. Lillard gra kapitalny sezon. Za to nad Jokiciem z centrów mam tylko Joela i Goberta (chociaż on też trochę opuścił), no ale jak widać tu wyżej ceni się KATa, moim zdaniem przereklamowanego. 

Win Shares

 

Jokić 9,4

Capela  9,5

Towns 13

Aldridge 10

Drummond 9,9

Win Shares

 

Blake Griffin 5.0

Middleton 6.5

Jordan 9.2

Beal 6.5

Drummond 9.9

 

Serio?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zaintrygował fakt, że Antek jest 6 a Beal... 36, a Wizards z nim jako liderem(i z tym Januszem co nie zbiera) kręcą lepszy bilans niż Giannis z Bucks. Wiadomo, że Kozły to nie jest nawet dobry roster, ale jednak Middelton, Bledsoe czy Brogdon, to nie są ogórki. Już nawet pomijam brak Walla, ale Beal to raczej murowany top20 patrząc realnie co się teraz dzieje.

 

to się c_m ucieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS wrzuciłem jako jeden stat, który nie miał wyjaśniać wszystkiego. Generalnie Blake zarówno wizualnie mnie nie przekonuje jak i w statach. Jokic choćby lepiej broni i przede wszystkim jest najlepszym graczem swojej drużyny, a Blake wypada gorzej zarówno od Drummonda, jak i Jordana.

 

e: i nawet w tym co wrzuciłeś to jest tylko większa różnica między Jokiciem i KATem, a reszta dość podobnie. Griffin ma prawie dwukrotnie niższy WS od Drummonda. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnione.

 

Na tym możemy pracować:

 

 

1. LeBron James

2. James Harden

3. Stephen Curry

4. Kevin Durant

5. Anthony Davis

6. Giannis Antetokounmpo

7. Chris Paul

8. Russell Westbrook

9. Kawhi Leonard

10. Joel Embiid

11. Jimmy Butler

12. Damian Lillard

13. Paul George

14. Karl Anthony Towns

15. Kyrie Irving

16. DeMar DeRozan

17. LaMarcus Aldridge

18. Nikola Jokic

19. Rudy Gobert

20. Klay Thompson

21. Victor Oladipo

22. John Wall

23. Kristaps Porzingis

24. Draymond Green

25. DeMarcus Cousins

26. Marc Gasol

27. Hassan Whiteside

28. Al Horford

29. Jrue Holiday

30. Ben Simmons

31. Kemba Walker

32. Kyle Lowry

33. Bradley Beal

34. Gordon Hayward

35. Kevin Love

36. Blake Griffin

37. Andre Drummond

38. Donavan Mitchell

39. Devin Booker

40. CJ McCollum

41. Myles Turner

42. Goran Dragic

43. Steven Adams

44. Khris Middleton

45. Mike Conley

46. DeAndre Jordan

47. Gary Harris

48. Aaron Gordon

49. Dario Saric

50. Serge Ibaka

51. Otto Porter

52. Paul Millsap

53. Tobias Harris

54. Eric Gordon

55. Julius Randle

56. Clint Capela

57. Josh Richardson

58. Jusuf Nurkic

59. Lou Williams

60. Jabari Parker

61. Carmelo Anthony

62. Andrew Wiggins

63. Eric Bledsoe

64. Dwyane Wade

65. Robert Covington

66. Ricky Rubio

67. Dwight Howard

68. Jayson Tatum

69. Dirk Nowitzki

70. Jeff Teague

71. Kelly Olynyk

72. Jaylen Brown

73. Jonas Valanciunas

74. James Johnson

75. Jamal Murray

76. Harrison Barnes

77. Zach Randolph

78. Brandon Ingram

79. Tyreke Evans

80. Reggie Jackson (pytanie do fanów Pistons – z jakim graczem po kontuzjach mamy do czynienia?)

81. Danilo Gallinari  (to samo pytanie do userów oglądających Clippers)

82. Dennis Smith

83. Pau Gasol

84. Avery Bradley

85. Dennis Schroeder

86. Joe Ingles

87. Nicolas Batum

88. Isaiah Thomas

89. DeMarre Carroll

90.  Tim Hardaway         

91. Brook Lopez

92. D’Angelo Russell

93. Zach LaVine

94. Rodney Hood

95. Nikola Vucevic

96. George Hill

97. JJ Redick

98. Malcolm Brogdon

99. Al Farouq Aminu

 100. Will Barton/Darren Collison

 

Zgubiłem Erica Gordona I Zacha Randolpha. Dopisałem jeszcze Collisona.

Kogoś jeszcze byście widzieli w top 100?

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pytanie raczej z ciekawości, bo Heat raczej oglądałem końcówki niż całe mecze. Hassan nie jest za wysoko? Trochę opuścił + często nie grał właśnie w ostatnich fragmentach meczów. 

Tak na to patrząc, jest za wysoko, ale on potencjał cały czas ma - potrafi dominować pod koszem, nie wiem, czy problemem są jego urazy, czy Spo coraz mniej widzi go w swojej rotacji. Przypuszczam, ze playoffs to wyjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porzuć Alonzo koncepcje top100, tu są za duże kwiatki, a miejscami nawet srogie kasztany

 

@fluber

 

Jokicia miałbym w top 10 gdyby seed się zgadzał, a tak, no, nawet mi nie wypada, również on jest odpowiedzialny za słabą grę Nuggets w ostatnich meczach nawet pomimo braku Harrisa, ale też bez przesady, okolice top15 to i tak zajebisty prognostyk

 

nie potrafię powiedzieć jaki naprawdę jest Sap joko gracz na ten moment, niby wraca do formy, ale wcześniej jak grał nie był na pewno choć w 3/4 graczem jakiego wszyscy znamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Russell pokazał już potencjał i liczymy go jako gracza, który wróci do swojej normalnej dyspozycji + będzie się rozwijał dalej. 

 

Jak wg Was brakuje kogoś, kto powinien być w top 100, to piszcie.

Jak ktoś jest ewidentnie za wysoko, czy nisko, też piszcie.

 

Gdzie widzicie Wigginsa?

 

Możemy to przerobić na top 50 (nawet z opcją na top 60), bo jest to do ustalenia (umownie oczywiście). Później im dalej - tym bardziej subiektywne kryteria.

W sumie, to niech to sobie zostanie jako top 100, ale możemy się skoncentrować na pierwszej połówce.I tak porównując czołowych  graczy wymieniamy ich najważniejsze wsparcie. 

 

Korektę listy zrobię jak coś więcej nam się uda ustalić.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D'Angelo Russell nie zasługuje na miejsce w top100. I tak jak już tu ktoś pisał, nie wiedziales jak sie za to zabrać i imo powinieneś to skrócic do top 50 max

Za bycie negatywnym graczem ekipy na poziomie tankowców ma być top100 graczem? nie żartuj. 

 

Z tym DeRozanem też nie wiem co jest, ale nie da się znaleźć argumentu na to że jest on lepszym graczem niż Oladipo. Ogółem ta lista w TOP15 jako tako wygląda ale dalej to jest tragedia 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten Hassan Whiteside razi strasznie. Ja rozumiem że mozna być jego fanem i wierzyć w pontencjał ale no bycie fanem swoja drogą ale jak się już przedstawia taki ranking innym to chyba trzeba być ponad to. 

 Andre Drummond 37,  to 10 pozycji niżej niz Hassan a nie widzę niczego w czym jest lepszy. Dosłownie nie ma niczego. 

Pytanie czy jakby Andre grał w Heat to byłby w top 20? Bo chyba bycie graczem Heat też jest jednym z kryteriów bycia dobrym. 

/Sory jednak poprawka, TS ma większy i nie znacznie Per, ale dalej zamienić ich miejscami a Maiami byłoby moim zdaniem spokojnie 5/6. 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje nie zasługują na miejsce w TOP30 :)

 

Gdybym miał pisać co nie pasuje to musiałbym swoją listę tutaj wrzucić, ale najbardziej razi DeRozan przed Oladipo (i Jokicem)

 

Po co tego Rusella zes tam upchal w dodatku przed Redickiem to nie mam pojecia, nie ma za nim żadnego argumentu ze jest TOP90 graczem ligi. Bliżej mu do bottom90

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje nie zasługują na miejsce w TOP30 :smile:

 

Gdybym miał pisać co nie pasuje to musiałbym swoją listę tutaj wrzucić, ale najbardziej razi DeRozan przed Oladipo (i Jokicem)

 

bez obrazy (i chociaz Ciebie zacytowalem to nie jest komentarz skierowany personalnie do Ciebie), ale nie zesrajcie sie z tym Oladipo - w kontekscie Oladipo>DeRozan, bo w sieci nie ciezko znalezc takie opinie. Niech Dipo pogra tak przez dluzszy czas niz niepełny sezon to bedziemy mieli konwersacje, bo jak dla mnie to nadal dużą wartosc ma to ze ktos przez X lat z rzedu gra dobrze i ciagle potrafi cos poprawiac.

DeRozan to w tym sezonie najlepszy zawodnik 1 druzyny Wschodu i chociaz daleko mu do idealu, to nie stawiajmy wyzej od niego goscia, ktory rok temu byl dla wszystkich tylko przeplaconym kontrektem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMM2121

Hassan faktycznie aktualnie nie gra jakoś wybitnie, ale pisałem wyżej o mniejszych minutach dla niego. Nie bardzo jest go już za kogo w tym momencie przesuwać niżej. Drummonda można wyżej, ale zaraz Hayward, czy Griffin nam wypadną do 40. Wiem, że Rudy Blake jest regularnie prześladowany przez kontuzje i to już nie ten atletyzm, ale jego spadek o 20 pozycji w tak szybkim czasie, to dla mnie szok.

 

DeRozana nie można dać na ten moment wyżej, dopóki czegoś nie udowodni w playoffs, prędzej widziałbym przed nim Aldridgea.

 

Oladipo jak pisałem wyżej i jak pisał przed chwilą Zalias, niech najpierw pogra na tym poziomie dłużej, zanim go wrzucimy do top20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.