Skocz do zawartości

TOP 100 na kwiecień 2018


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Derozan leci na opinii z lat poprzednich, oraz historii choku w PO(chociaż rok temu już było lepiej, poza początkiem serii z Bucks.W  dodatku uważam że choke Raptors jest trochę przeceniany i jeśli już to bardziej bym śmiał się tu z Lowrego, który z jakiegoś powodu jest tu mocno szanowany czego nie rozumiem), natomiast bardzo rozwinął swoją grę(passing, dodał trójkę, poprawił trochę obronę, generalnie nie strzela już ISO ślepakami na midrangu, a dzięki poprawie ataku Raptors w końcu ma wypracowane pozycje.Świetnie atakuje obręcz i kończy pod każdym możliwym kątem, generalnie świetnie się go ogląda)

Dajcie mu trochę szacunku, w czym był lepszy w tym sezonie taki Porzingins, John Wall, czy Paul George którego nie mogę znieść w tym sezonie?W poprawionej wersji imo Derozan na  16 jest już ok.

Generalnie zgadzam się z BMF że taka lista powinna byc stworzona według formatu zaproponowanego przez niego, ale jeśli już bawimy się to z listy wyżej dałbym jeszcze Holidaya i Kembe wyżej niz Lowrego, Griffina wywalił w siną dal za ten sezon, PG niżej(natomiast tu dochodzi czynnik PO, w których George pewnie znowu jebnie jakimś 27-6-6 na kozackich procentach).

CP3 dałbym wyżej niż Westbrooka, Currego wyżej niż Duranta.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G. Harris zdecydowanie przed takimi nazwiskami jak Gordon, Sarić, McCollum czy nawet Millsap

 

To co Alonzo zrobił ze Spoelstrą, teraz próbujesz zrobić z Jokićem. Do pomocy ma dwóch graczy z TOP 50 ( Harris i Millsap) i dwóch graczy z TOP 100 ( Murray i Barton) i nie potrafi wejść z takim zespołem do play-offs, to którym graczem w NBA jest?

 

Moim zdaniem Harris, Barton, czy Murray wyglądają bardzo dobrze w dużej mierze dzięki Jokićowi. Jokića przesunąłbym tu w rankingu wyżej, ale Harrisa bym nie przesunął przed Gordona, Sarića, ani McColluma.

 

Gdzieś patrzyłem w staty, że jak na boisku nie ma Jokića, to Harris ma gorszy plus minus od Millsapa, Chandlera, Murraya i Bartona, kiedy oni grają bez Jokića.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Alonzo zrobił ze Spoelstrą, teraz próbujesz zrobić z Jokićem. Do pomocy ma dwóch graczy z TOP 50 ( Harris i Millsap) i dwóch graczy z TOP 100 ( Murray i Barton) i nie potrafi wejść z takim zespołem do play-offs, to którym graczem w NBA jest?

 

Moim zdaniem Harris, Barton, czy Murray wyglądają bardzo dobrze w dużej mierze dzięki Jokićowi. Jokića przesunąłbym tu w rankingu wyżej, ale Harrisa bym nie przesunął przed Gordona, Sarića, ani McColluma.

w skrócie - przede wszystkim Millsapa nie było pół sezonu a jak wrócił na pewno nie grał na swoim poziomie, czy jest w top50 to już kwestia dyskusyjna dla mnie Harris jest w granicach top35, gdyż jak na dłoni widać, że bez niego cały system się pitoli, za to bez Sapa Nuggets potrafili zaliczać grube runy na wyjeździe. Łatwo jest mówić, że Jok z takim składem nie zrobił PO, ale też chyba nietrudno się zreflektować, że na przestrzeni całego sezonu jego najważniejsi partnerzy zdrowi nie byli.

 

No dobrze wiem, że to szalenie trudne, bo jakoś trzeba zanegować tą 4osobową armię pod sztandarem Budynia.

 

Jeszcze tylko dla podsumowania - Harris jest o wiele lepszy od McColluma i potwierdzi Ci to każdy stat prócz suchego ppg, ale jak wiadomo do statów zaglądamy wtedy gdy szukamy haków na tezy innych, broń Boże na własne.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowaliście sporo zmian, to do 52 miejsca byłoby chwilowo tak:

1. LeBron James

2. James Harden

3. Kevin Durant

4. Stephen Curry

5. Anthony Davis

6. Giannis Antetokounmpo

7. Chris Paul

8. Russell Westbrook

9. Kawhi Leonard

10. Joel Embiid

11. Jimmy Butler

12. Damian Lillard

13. Paul George (ja bym go już niżej nie spuszczał, to jednak stary dobry Paul George, ale jak uważacie)

14. Karl Anthony Towns

15. Kyrie Irving

16. DeMar DeRozan

17. Nikola Jokic

18. LaMarcus Aldridge

19. Rudy Gobert

20. Klay Thompson

21. Victor Oladipo

22. John Wall

23. Kristaps Porzingis

24. Draymond Green

25. DeMarcus Cousins

26. Marc Gasol

27. Hassan Whiteside

28. Al Horford

29. Jrue Holiday

30. Ben Simmons

31. Kemba Walker

32. Kyle Lowry

33. Gordon Hayward

34. Kevin Love

35. Blake Griffin (na pewno tak nisko?)

36. Bradley Beal

37. Andre Drummond

38. Donavan Mitchell

39. Devin Booker

40. CJ McCollum

41. Myles Turner

42. Goran Dragic

43. Khris Middleton

44. Mike Conley

45. DeAndre Jordan

46. Steven Adams

47. Gary Harris

48. Serge Ibaka

49. Dario Saric

50. Aaron Gordon

51. Otto Porter

52. Paul Millsap

 

I to nie jest mój ranking, tylko robimy nasz forumowy ;)

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś patrzyłem w staty, że jak na boisku nie ma Jokića, to Harris ma gorszy plus minus od Millsapa, Chandlera, Murraya i Bartona, kiedy oni grają bez Jokića.

fajny stat znalazłeś, jak możesz to znajdź też taki, który grajek ma w ogóle dobre +/- gdy na parkiecie nie ma Joka

 

nie mówiąc już o tym, że Harris bardzo mało gra bez Serba i to jest nawet tego typu motyw, że nie potrzebuję tego sprawdzać

 

e: sorry za niespójność, ale myślałem, że zdaże dopisać do powyższego

 

sorry Alojz, w tym wszystkim nie zauważyłem, że to ma być na bieżaco edytowane - zwracam honora

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dla podsumowania - Harris jest o wiele lepszy od McColluma i potwierdzi Ci to każdy stat prócz suchego ppg, ale jak wiadomo do statów zaglądamy wtedy gdy szukamy haków na tezy innych, broń Boże na własne.

 

Nie zgodzę się. Harris z Jokićem gra o wiele lepiej niż bez Jokića, z kolei McCollum lepiej wypada, gdy nie ma Lillarda. Jako, że obaj grają głównie ze swoimi liderami, to w advanced stats lepiej wypada Harris. Natomiast w boxscore lepiej wypada McCollum. Jakby nie patrzeć ma lepsze średnie punktów i niewiele, ale jednak skuteczności za 3 i z wolnych, zbiórek, asyst oraz bloków.

 

Nie ma między nimi na tyle dużej różnicy, żebym miał się o to kłócić, ale...

 

Jokić jest lepszy od Lillarda

Harris jest lepszy od McColluma

Millsap jest lepszy od Nurkića

Murray jest lepszy od Aminu

Barton jest lepszy od... właściwie to już nie ma żadnego znaczenia, bo piąty w minutach w tym sezonie Blazers jest Evan Turner...

 

To jakim cudem Blazers mają 3 miejsce na Zachodzie, a Nuggets 9/10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harris jest kozakiem, ale mimo wszystko uważam McColluma za lepszego grajka.To jednak nie jest tak, że Lillard sam wciąga ich do PO z 3 seedu, trzeba też oddać McCollumowi że w wielu meczach ich wyciągał gdy Lillardowi nie szło.

Generalnie ciekawe porównanie, dwóch podobnych grajków i jestem w stanie dać się przekonać że Harris jest lepszy, lecz mój eye test daje trochę wiekszą przewagę za te kilka meczów które oglądałem i wyciągnął ich solo seriami typu 15 punktów pod rząd.

McCollum ma tą przewagę, że jest scorerem który sam stworzy punkty z niczego, świetny midrange, stepbacki itd. bardzo przydatna umiejętność.Harris wydaje mi się bardziej gościem, który świetnie korzysta z tego, że ma obok siebie Jokicia, natomiast nie ufam chyba JESZCZE jemu scoringowi na ten moment.W przyszłym sezonie, powinien już byc bezapelacyjnie lepszy.Do tego przyznam, że mam słabość do McColluma za zeszłoroczną serię z GSW, gdzie sprawił że JVG szczytował.



https://stats.nba.com/vs/#!/?PlayerID=203914&VsPlayerID=203468

Chętnie wysłucham innych opinii na temat tych dwóch grajków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny stat znalazłeś, jak możesz to znajdź też taki, który grajek ma w ogóle dobre +/- gdy na parkiecie nie ma Joka

 

nie mówiąc już o tym, że Harris bardzo mało gra bez Serba i to jest nawet tego typu motyw, że nie potrzebuję tego sprawdzać

 

LBS, chodzi o to, że Harris bez Jokića ma gorszy plus minus niż Murray bez Jokića, Millsap bez Jokića, Barton bez Jokića i Chandler bez Jokića. 

 

Oczywiście, że Jokić wszystkim winduje plus/minus w tym ogromnie Harrisowi, dlatego uważam, że Jokić powinien być wyżej, a Harris nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój fanowski punkt widzenia, ale uważam, że sufit Porzingisa jest wyżej niż Jokicia. Twój idol może być liderem drużyny aspirującej do playoffs, ale nie widzę go jako lidera walczącego o mistrzostwo z jakimś sidekickiem. 

To co Ty w końcu oceniasz? Potencjał (którego nie da się jakoś określić), obecne umiejętności, ranking według RPM czy jeszcze coś innego? Po prostu brakuje twardych kryteriów, a jednego gracza bronisz RPM, lecz przy innym już to kompletnie ignorujesz. Wygląda to jakbyś dopasowywał staty do tego jak bardzo lubisz danego zawodnika i olewał fakty. Jokić na pewno nie jest o 10 pozycji gorszy od KATa. 

 

e: dobra widze, ze poszedl troche w górę, no ale nie chodzi mi nawet o samego Jokicia. Po prostu brakuje mi tu wyjaśnienia jasnych kryteriów co jest brane pod uwagę, żeby nie było takiego widzimisię. 

 

Nie jest to też "ranking forumowy", bo to miałoby sens, gdyby każdy podał swoją setkę i potem jakieś liczenie punktów

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić jest lepszy od Lillarda - nie jest dla mnie Lillard to spokojnie top8-10

 

Harris jest lepszy od McColluma - j.w

 

Millsap jest lepszy od Nurkića - nie wiem kto to powiedział, ale na pewno nie ja więc albo rozmawiamy poważnie albo mi powiedz

 

 

Murray jest lepszy od Aminu - to porównanie to śmiech i już zwykle czepialstwo, bo akurat do Murraya ani reszty w tym rankingu się nie odnosiłem

 

Harris ma przede wszystkim zadatki na zajebistą 2way drugą opcje, taki póki co mini Butler, McCollum ze swoją obroną zawsze będzie niżej, a przynajmniej powinien być

 

no i na koniec przypomne, że CJMC grał mnóstwo spotkań bez Lillarda gdzie w +/- był po prostu fatalny, ale wiadomo, że lepiej to pominąć i napisać o tym samym statsie, ale już w bardzo mizernej próbce i nikłym znaczeniu

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić jest lepszy od Lillarda - nie jest dla mnie Lillard to spokojnie top8-10

 

 

 

Ok, po prostu myślałem, że Jokica nie masz poza TOP 10.

 

 

 

Harris jest lepszy od McColluma - j.w

 

Millsap jest lepszy od Nurkića - nie wiem kto to powiedział, ale na pewno nie ja więc albo rozmawiamy poważnie albo mi powiedz

 

 

Murray jest lepszy od Aminu - to porównanie to śmiech i już zwykle czepialstwo, bo akurat do Murraya ani reszty w tym rankingu się nie odnosiłem

 

Nie powiedziałeś, ale napisałeś swoje uwagi co do pozycji graczy Nuggets w rankingu i nie zauważyłem, byś pytał, czemu Millsap jest 20 pozycji wyżej niż Nurkić, albo dlaczego Murray jest w rankingu, a nie ma Aminu? Czyli Twoim zdaniem Millsap i Murray nie są lepsi niż Nurkić i Aminu?

 

 

Harris ma przede wszystkim zadatki na zajebistą 2way drugą opcje, taki póki co mini Butler, McCollum ze swoją obroną zawsze będzie niżej, a przynajmniej powinien być

 

Zgadzam się, że ma zadatki, ale na tu i teraz minimalnie wyżej mam McColluma.

 

 

no i na koniec przypomne, że CJMC grał mnóstwo spotkań bez Lillarda gdzie w +/- był po prostu fatalny, ale wiadomo, że lepiej to pominąć i napisać o tym samym statsie, ale już w bardzo mizernej próbce i nikłym znaczeniu

Grał mnóstwo minut bez Lillarda ( bo spotkań bez Lillarda to raczej za wiele w tym sezonie nie zagrał) i rzeczywiście miał w nich ujemny net rating, ale jeśli chodzi o plus minus w Blazers bez Lillarda, to żaden zawodnik nie ma lepszego wyniku niż McCollum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber, w tym sezonie Nurkić na pewno jest lepszy od Millsapa, bo Sapa pół sezonu nie było i wrócił mocno zardzewiały. Tylko no właśnie nie wiadomo na jakich zasadach ten ranking w ogóle funkcjonuje i skąd ten temat w kwietniu. Tego typu sprawy to IMO fajny zapychacz na wakacje po podpisaniu głównych FA, a nie w końcówce walki o Playoffy. 

 

Murraya i Aminu już trudniej porównać, bo jednak pełnią mocno inne role w swoim zespole, a Nurkić z Sapem to jednak przede wszystkim w zamyśle miał być główne postacie defensywy obu drużyn. 

 

e: w tym sezonie mimo fanboyowania Jokiciowi oczywiście mam Lillarda nad Jokiem. Lillard gra kapitalny sezon. Za to nad Jokiciem z centrów mam tylko Joela i Goberta (chociaż on też trochę opuścił), no ale jak widać tu wyżej ceni się KATa, moim zdaniem przereklamowanego. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.