Skocz do zawartości

Rozpoczynamy drugą połówkę..


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie neguje wyboru Dragica, choć osobiście uważam że Simmons byłby lepszy do ASG

Pisałem tak wtedy i piszę teraz

 

Co się tyczy Heat

Oni na,miękko awansują, ale czy z HCA?

Środek jest ciasny, a Heat grają czyms więcej niż stałym składem

IMO oni mogą na finiszu mieć najwięcej sił

 

Natomiast jeśli Wall nie wróci albo wróci nie w pełni sił wówczas szanse Wizards mocno lecą w dół

(tsk wiem, super bilans od kiedy wypadl bla bla bla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons jest świetny, ale faktycznie to rookie i spokojnie od przyszłego roku powinien być stałym bywalcem w ASG.

Dla Dragicia, po wygranym EuroBaskecie, to jego ostatnia szansa i pewnego rodzaju ukoronowanie kariery w NBA. 

Zamówił już bilety ze Słowenii dla rodziców na łikend ASW, a do swojego pokoju wstawił piętrowe łóżko, żeby się z Zoranem pomieścili. ;)

 

Odnośnie Wizards - przyłączam się do przedmówców, też bym chciał, żeby to właśnie oni wypadli z ósemki. Sorry Marcin, taki mamy klimat ;)

Miejsce 4 na Wschodzie tak, czy inaczej będzie miał ktoś z pary Heat/Wizards jako zwycięzca Southeast Division. Co najwyżej ta drużyna może być rozstawiona bez HCA (czyli faktycznie z miejsca 5). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się Budzisz? Serio myślisz że to możliwe :D

 

@Alonzo

Heat sa najgorsza ekipa wśród top10 wschodzi jeśli patrzymy na srs/net rtg więc nic dziwnego, że niektoezy mają obawy czy się utrzymają, chociaż imo Pacers raczej - ciężki terminarz przed nimi

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się Budzisz? Serio myślisz że to możliwe :D

niestety nie

Niestety dla Cavs i Lebrona

Wschód jest tak słaby że lbj sam robi tam po i to jest właśnie kłopot

Cavs znów opierają się na grze i decyzjach Jamesa, może brak po obudził by trochę złości w tym zespole, skłonił by władze do konkretnych działań

Troche mi go nawet szkoda, ale z drugiej strony trzeba sobie odpowiedzieć kto wymusił te wszystkie zmiany lub ich brak przez ostatnie 2-3 lata?

a ja bym nie chciał żeby celtics grali z Pistons, bo boję się, że Griffin z Drummondem będą skakać po Celtics bardziej niż Lopez z Bulls w zeszłych PO.

ty się lepiej o to módl, Pamiętaj że właśnie tamta seria stworzyła c's jako poważnego gracza w lidze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura.

Najwyraźniej Twoja wiedza o Heat oscyluje wokół zera, że takie brednie piszesz.

Jakiś argument na tą głupotę?

 

Wszystkie ekipy na Wschodzie, mają w tym sezonie większe, czy mniejsze kryzysy. Po kilku meczach równie dobrze mogą wrócić na to 4 miejsce.

 

Natomiast Dragiciowi należy się za całokształt. To jego słabszy sezon niż poprzedni, ale ciągnął Heat w wielu meczach w tym sezonie, przynajmniej 2 razy wybrali go Graczem Wschodu, co chyba o czymś świadczy.

Proponuje wiecej spokoju, bo ci w koncu zylka peknie gdy ktos skrytykuje Heat lub te kontrakty cudowne.

 

IMO Heat nie wejda do PO bo sa po prostu najslabsi, Spoelstra ich ciagnie za uszy, do tego wisi nad nimi wymiana Whitesidea co moze jutro sie wydarzyc, nie ma go2guya co moim zdaniem wyjdzie w najwazniejszym momencie.

 

Detroit fajnie wyglada odkad Griffin przyszedl, a macie nad nimi 2 mecze przewagi z czego gracie dzis z Rockets a oni z Nets.Zaraz moze byc 1.

 

Sixers maja latwy kalendarz i szykuja sie wzmocnienia na obwod czylo atakuja PO.Embiid ma za duzy impact zeby ich nie wprowadzic tam.

 

Pacers maja trudny kalendarz i troche w nich nadal nie wierze, chociaz Oladipo jest najlepszym grajkiem z tych dwoch zespolow dlatego daje im mala przewage, ale to miedzy Heat a Pacers imo wszystko sie rozstrzygnie.

 

Chyba ze Cavs zrobia psikusa :P.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wiecej spokoju, bo ci w koncu zylka peknie gdy ktos skrytykuje Heat lub te kontrakty cudowne.

 

IMO Heat nie wejda do PO bo sa po prostu najslabsi, Spoelstra ich ciagnie za uszy, do tego wisi nad nimi wymiana Whitesidea co moze jutro sie wydarzyc, nie ma go2guya co moim zdaniem wyjdzie w najwazniejszym momencie.

 

Detroit fajnie wyglada odkad Griffin przyszedl, a macie nad nimi 2 mecze przewagi z czego gracie dzis z Rockets a oni z Nets.Zaraz moze byc 1.

 

Sixers maja latwy kalendarz i szykuja sie wzmocnienia na obwod czylo atakuja PO.Embiid ma za duzy impact zeby ich nie wprowadzic tam.

 

Pacers maja trudny kalendarz i troche w nich nadal nie wierze, chociaz Oladipo jest najlepszym grajkiem z tych dwoch zespolow dlatego daje im mala przewage, ale to miedzy Heat a Pacers imo wszystko sie rozstrzygnie.

 

Chyba ze Cavs zrobia psikusa :tongue:.

.. albo 3 straty do Cavs.

 

Jeszcze jedna kwestia Sherlocku - Heat nie mają picku w drafcie. Brałeś to pod uwagę w swojej tabelce? 

 

Żadna żyłka mi nie pęknie, bo nie chodzi o krytykę Heat, ale o jej konstruktywność.

Jakoś bez tego go2guya Heat wygrali 29 meczy i wg tych twoich statystyk byli w czołówce w meczach rozstrzyganych 5pkt. 

Bez g2g przypomnę. 

Nie będę kontynuował tej bezsensownej dysputy o Heat. 

Obejrzyj jakieś mecze Heat, napisz coś konstruktywnego w temacie o Miami, to wtedy pogadamy. 

 

 

Z innej beczki:

Heat kombinują ze spuszczeniem gdzieś kontraktu TJa. 

Ktoś tam twittował, żę może być deal TJ i Winslow za Carrolla z Nets.

3 miesiące Evansa za Winslowa, też mi się wydaje bez sensu.

Teraz na tapecie jest Marco Belinelli. 

 

Po kontuzji Łotysza, do oddania przez Knicks może być Lee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem fajną analizę z typami, ale wyłączył mi się laptop, lol, więc pierwotnie to wszystko było bardzo fajnie opisane, wierzcie na słowo. Trudność terminarza brałem z nbastuffer. Kolejność to oczywiście typy. Dla mnie trudność terminarza ma bardzo duże znaczenie, bo nikt lepiej niż fani Sixers nie wie, jaki no-effort potrafią pokazywać takie zespoły w końcówce sezonu, badum tss. :]

 

​1. Raptors:  38-16

2. Celtics 40-17

 

​Raptors mają lepszy SRS, grają lepiej, mają łatwiejszy terminarz - czego chcieć więcej?

 

​3. Cavaliers: 32-22

 

​Tak, są słabi, tak, nie ma Love'a, tak, LeBron nie łapie się do top20 ligi, hehe - ale w dalszym ciągu mają przerwę ASG, żeby się ogarnąć, przeczyszczoną szatnię, a te wszystkie stare ekipy po ASG przyspieszały i grały w końcówce RS z reguły swoje, bo zbliżają się playoffy - i przede wszystkim mają bardzo ale to bardzo prosty terminarz. Napisałbym, że spadną seed niżej jeżeli Raptors będą mieli pewne 1. miejsce, ale Cavs kończą sezon dwoma meczami z Knicks, a tych przegrać się nie będzie dało. :]

 

​4. Sixers: 27-25

 

​ROTFL, fan Sixers rzuca ich z 8. seedu na 4.

 

​Mają najlepszy SRS z pozostałego grona, najłatwiejszy terminarz i Embiida, który ma grać b2b.

 

Knicks, Bulls, Magic, Hornets, Hornets, Nets, Knicks, Nets, Hornets, Memphis, Magic, Knicks, Hawks, Hornets, Nets, Mavs, Hawks - to forumowe typy, która drużyna skończy niżej sezon? Nie, to 17 z 30 meczów, jakie zostały Sixers do rozegrania w tym sezonie. :] Niby 7x b2b, niby Joel może w każdej chwili przysłowiowo i kolokwialnie jebnąć, ale jak ktoś ma zrobić 20-10 w końcówce sezonu i zbliżyć się do 50W, to właśnie Sixers. Inna sprawa, że chyba nie wygrali w tym sezonie jeszcze b2b. :grin:

 

Tak, HCA w pierwszej rundzie i Raptors potencjalnie w drugiej - dobrze kombinuję, prawda? :smile: :smile: :smile:

 

5. Bucks: 30-24

 

Tak, zrobili 7-2 odkąd mają nowego trenera. I tak, Kidd miał pecha, że nie dotrwał do momentu gdy mieli Heat, Knicks, Nets, Knicks, Wolves, Sixers bez Embiida, Bulls, Nets, Suns - bo też zrobiłby bilans 7-2.  

 

Bucks są dalej słabi, i mają trudniejszy terminarz od Heat, ale mają Giannisa, więc ja ich mam na 5. miejscu.

 

Ale będą blisko Sixers, bo mają tylko 2 razy b2b i dwa mecze między sobą, ale ogólnie trudniejszy terminarz.

 

6: Pacers: 31-25

 

No, tu miałem wątpliwości, bo Pacers mają do końca sezonu naprawdę trudny terminarz, ale mają też z Oladipo bilans 30-19. Jak Dipo opuści jakieś 5-6 meczów, to będą mieli problem ze zrobieniem playoffów, Sixers na szczęście mają naprawdę żałosny ten terminarz, bo to samo musiałbym napisać o nich i o Joelu.

 

In Dipo We Trust.

 

7. Heat: 30-26

 

Tak, mają fajny bilans, ale to typowy overachieving Spoelstry - 20 SRS, -1,1 net, a zrobią te 45W, tyle, że dostaną sweepa w pierwszej rundzie. Niby zrobili jakiś winning streak, ale ostatnio 5 L z rzędu - idealny rywal dla Raptors w pierwszej rundzie. Mają ładny terminarz do końca sezonu, więc się wahałem, bo szczerze nie chcę ich w playoffach, bez obrazy, ale to najgorsza ekipa do oglądania w postseason - zero star power, Goran Dragic jako pierwsza opcja, jak LeBron grał w PO z Pistons czy Bobcats to nie odpalałem nawet HL, i Heat są na podobnej półce w tym sezonie. :]

 

8.

 

Pistons: 26-26

Wizards: 31-24

 

Tak, Pistons z Griffinem mają 4-1, ale to outlier, bo mieli Memphis, Nets i kogoś tam w b2b, z Clippers wyglądało to dennie. Jak mają do połowy marca grać na pozycjach 1-3 Ishem Smithem, Reggiem Bullockiem i Stanleyem Johnsonem to smutno, a jak panaceum ma być powrót Reggiego Jacksona to jeszcze bardziej smutno. Tak, sorry, oni w końcu wrócą do swojego poziomu. Ale mają łatwy terminarz, więc trudno ich lekceważyć.

 

Tak, chciałem zamiast Wizards wpisać Heat, ale pomyślałem, że Wizards ze Sixers wyglądali daremnie, do kwietnia (?) nie mają Walla, po ASG mają NAJGORSZY terminarz na Wschodzie i nie mają żadnej głębi. 

 

Boston, Cavs, Rockets, Spurs, Nuggets, Spurs, Celtics, Wolves, Heat, Heat, Pacers, Raptors, Pacers, Warriors, Bucks, Sixers, Cavs i 6 b2b po ASG mając 6,5 typka do grania (Satoransky też wróci do swojego poziomu :] ) - powodzenia. Jak skończą sezon jakimś 10-16 to naprawdę nie będę zdziwiony. Grają nieźle bez Walla na razie, ale jest duża szansa, że z w/w powodów tego nie utrzymają. Może przesadzam, bo mają sporą zaliczkę, ale IMHO są realne szanse, że Wizards wypadną poza playoffy.

 

Tutaj coin toss jak dla mnie.

 

---

 

Ale trzeba brać poprawkę na kontuzje, bo będzie absurdalnie blisko na miejscach 4-9. Najlepszy RS na Wschodzie od lat, i nie tylko dlatego, że Sixers mają szanse na playoffy.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

7. Heat: 30-26

 

Tak, mają fajny bilans, ale to typowy overachieving Spoelstry - 20 SRS, -1,1 net, a zrobią te 45W, tyle, że dostaną sweepa w pierwszej rundzie. Niby zrobili jakiś winning streak, ale ostatnio 5 L z rzędu - idealny rywal dla Raptors w pierwszej rundzie. Mają ładny terminarz do końca sezonu, więc się wahałem, bo szczerze nie chcę ich w playoffach, bez obrazy, ale to najgorsza ekipa do oglądania w postseason - zero star power, Goran Dragic jako pierwsza opcja, jak LeBron grał w PO z Pistons czy Bobcats to nie odpalałem nawet HL, i Heat są na podobnej półce w tym sezonie. :]

 

 

Rozumiem, że to prowokacja.

 

Musisz wziąć pod uwagę jedna kwestię (już bez znaczenia, co sądzisz o Heat):

 

Ktoś z dwójki Wizards/Heat będzie rozstawiony w parze 4/5. Amen

 

Natomiast fragment o Wizards mi się podoba, a jak zamienimy kolejnościami 76ers z Heat to nawet mogę się zgodzić z takim rozstawieniem.

76ers nie grali w playoffs od czasów Mosesa Malonea, czy jakoś tak, zatem w pierwszej 5  imho nie ma co ich szukać. 

 

Ogólnie podoba mi się Wasze olewanie Heat. Z pozycji underdoga lepiej się gra. 

 

 

Natomiast na Wschodzie pierwszy raz od lat zrobiła nam się szansa na playoffy. Wiadomo, że LeBron nawet aktualnych Nets by wprowadził jeszcze do playoffs, ale mają tam połowę zupełnie nowego składu i nie mają tych weteranów, którzy mieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i pokazać, że jeszcze mogą. 

 

Wiadomo już, że z Łorjorsami nikt ze Wschodu nie ma szans, ale sama walka o mistrzostwo Wschodu, wreszcie będzie ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie prowokacja, Heat to typowi RS nabijacze dzięki świetnemu trenerowi - ich najlepszym graczem jest chyba Josh Richardson, najlepszym scorerem koleś który robi 17ppg na 53%ts, oni nawet w RS nie są w stanie zrobić lineupu gdzie mogą grać ich najlepszy scorer i defensor, bo po tej drugiej stronie parkietu (Dragic i Whiteside ocw) są wyjątkowo słabi, a mają tak dobry bilans dzięki szerokiemu składowi, a wiadomo jak bezwartościowe (względem RS) to jest w pojedynczej serii w PO. Zrobią dobry bilans, może nawet lepszy niż przypuszczam, bo mają łatwy terminarz do końca sezonu, ale to wymarzony matchup dla każdej ekipy która zrobi playoffy na Wschodzie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się wdawać w gdybologię, ale widzę to zupełnie inaczej.

 

Zresztą posiadanie gwiazdy nie gwarantuje ani wejścia do playoffs, ani też wygrania serii. Sam bierzesz pod uwagę, że kogoś z Griffin/Walli Beal w nich zabraknie. Wszystko rozbija się o matchupy i kontuzje. Przyjdą  playoffs, to obaczymy. 

 

Wg mnie planem Heat na ten sezon jest wejście do playoffs, a co się w nich da ugrać, to się okaże. Awans do II rundy jest realny przy korzystnym rozstawieniu z miejsca 4. 

 

Reikai pisał niedawno - i słusznie- o braku go2guya w Heat. Wrócił Wade. Wiadomo, że ma już 36 lat, ale pod nieobecność Waitersa abstrahując już od tego, że Heat to jego drużyna, a Miami to jego dom;, to idealne uzupełnienie tego składu. 

 

 

Wschód nam się szykuje bardzo ciekawy w drugiej części sezonu i playoffs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.