Skocz do zawartości

LA - czy trade Gasola pociagnie za soba kolejne?


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

No to slowem wstepu po wymianie Gasola wasz sklad przedstawia sie nastepujaco

 

3 Trevor Ariza F 6-8 210 06/30/1985

24 Kobe Bryant - Captain G 6-6 205 08/23/1978

17 Andrew Bynum C 7-0 285 10/27/1987

5 Jordan Farmar G 6-2 180 11/30/1986

2 Derek Fisher G 6-1 210 08/09/1974

Pau Gasol F-C 7-0 260 07/06/1980

28 Didier Ilunga-Mbenga C 7-0 255 12/30/1980

11 Coby Karl G 6-5 215 06/08/1983

31 Chris Mihm C 7-0 265 07/16/1979

7 Lamar Odom F 6-10 230 11/06/1979

10 Vladimir Radmanovic F 6-10 235 11/19/1980

21 Ronny Turiaf F 6-10 250 01/13/1983

18 Sasha Vujacic G 6-7 205 03/08/1984

4 Luke Walton F 6-8 235 03/28/1980

Sklad bardzo mlody, oprocz Fishera nikt nie przekroczyl 30. Do tego baaaaardzo szeroki... I teraz moje pytanie: czy nie warto byloby poswiecic czesc tego mlodego, szerokiego skladu za kolejna gwiazde?

A tak na marginesie to Odom jest juz ewidentnie na wyjebanie. Macie juz na jego miejsce Gasola, wiec po co trzymac majacego duza wartosc rynkowa jak na to co umie, przeplaconego Odoma, jak mozna dostac cos duzo lepszego za ta cene? Tylko za kogo go wymienic? Moze http://games.espn.go.com/nba/features/traderesult?players=3002~617~2027~429&teams=17~17~17~13&te=&cash=

NJN lepszej oferty nie dostana, a Lakers dostaja Kidda.

A moze Richarda Jeffersona? Dostajecie typowego scorera, niezlego obronce i do tego mlody...

A moze trade z Bobcats za GW, kontrakty Brevina Knighta i O.Harringtona(spadajace)?

A moze do GSW za kogos obwodowego?

Do Phoenix za Mariona?

Do Jazz za Kirilenke?

Do Wizz w pace z ktoryms z mlodych za Arenasa?

Do Sacto za Artesta i zapychacza?

 

Opcji jest mnostwo. Mlodych tez za cos sensownego moznaby wymienic, ale kazdy major trade bedzie z udzialem Odoma, bo tylko on ma wysoki kontrakt(zreszta najbardziej sie na ta wymiane nadaje). (tylko jak macie krytykowac, to z umiarem prosze [ VAN ;>]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał jak by coś zrobili za Hughesa :P Chociaz ostatnio gra dobrze 8)

 

 

Myślę, że teraz Lakers powinni zostawić sobie młodych i ten skład , w końcu oddali prawo do draftu 1 rundy ;) LAL grali dobrze już bez Gausola,a teraz stali się jednymi z najpoważniejszych kandydatów do tytułu. Więc Bryant bez Gasola zdobył ok. 40 pkt. i wygrali, a z nim to nie wiem co będzie. Gasol dokładac będzie z 20 punktów co pewnie sprawi mniejsze zdobycze Kobego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w Kidda nie ma sensu się już pakować. No chyba, ze uda się go pozyskać bez oddawania nikogo z grupy Bryant-Odom-Bynum-Gason :wink: Lakers teraz są ustawieni na 3-4 lata. W tym czasie mogą być rok w rok ścisłym contenderem. A kto wie czy nie dłużej, jeśli Kobas będzie się trzymał w dobrej formie. A powinien. Z Kiddem okno bardziej się otwiera, ale na 2, może 3 lata. Tak czy owak w pierwszej piątce zawsze będzie jeden koleś mniejszego formatu. I IMO w tej sytuacji chyba lepiej, żeby to był doświadczony i sprawdzony Fish na PG niż Ariza/Walton na SF. Choć pozycja rozgrywającego jest ważniejsza, a to by Kidd zapełnił, że aż miło. Ale nie, jednak nie, albo Odoma doprowadzić do sensownego grania albo oddać kiedy indziej za kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 2-3 latami u Kidda to roznie moze byc... Nash mial grac w Suns 3 lata na dobrym poziomie, a gra juz 4 i zanosi sie ze pogra jeszcze nastepne tyle na dobrym choc juz nie az tak wysokim poziomie. Rozgrywajacy, ktory bazuje na przegladzie pola jeszcze sporo moze pociagnac, a wobec tego co Odom prezentuje odkad jest w Lakers to Kidd jest naprawde duzym wzmocnieniem. A Ariza w s5 juz pogrywal i jakos kibice Lakers byli zadowoleni, bo wnosil energie, penetrowal, umial tez cos tam podac, z tego co tu wyczytalem. Wyobraz sobie defensywe za to. Kidd-Kobe-Ariza-Gasol-Bynum!

A nawet jesli nie Kidd, to co powiecie na GW/Jeffersona/Mariona/Kirilenke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ja nie chce słyszeć teraz o pozyskiwaniu Kidda. To naprawdę w tym momencie nie ma sensu, patrząc na ten skład a jednocześnie mając cały czas na uwadze nasz problemy z kontuzjami. Po co próbować zachwiać równowagę tego niezwykłe głebokiej i ciekawej drużyny. Pomyślcie o możliwościach które daje frontline Odom-Gasol-Bynum, to trzej gracze o różnych stylach i na papierze wydaję się że będą świetnie do siebie pasować. Z całym szacunkiem do najlepszego rozgrywającego ostatnich lat, przyszłego HOF'era Jasona Kidda - teraz nie jest dla nas dobry czas na taki trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem za bardzo Kidda wcześniej i tym bardziej nie chcę go teraz. Pisałem niedawno na e-baskecie, że taki typowy rozgrywający nie wydaje sie niezbędny do zdobycia tytułu, drużyny, która od czasów Magica miały takich gości jakoś tytułu nie zdobyły żadnego a mieliśmy w tym czasie takich PG jak Stockton, Kidd, Nash czy nawet Payton. Lakers będą potrzebowali graczy, którzy będą rzutami z dystansu mogli rozciągać defensywę i to mają w osobach Fishera, Farmara czy Vujacica. Po co Lakers mieliby teraz oddawać Odoma :?: jego problemem było i jest to, że nie jest drugą opcją, jest nierówny, ale to nie ma przy Gasolu i Bynumie żadnego znaczenia teraz Odom może robić to co lubi zbierać piłkę i kreować partnerów nikt go już nie będzie zmuszał do zdobywania punktów zajmie się wypełnianiem luk i graniem tego co lubi nie mając na sobie presji bycia drugą gwiazdą drużyny. Odom to gracz do bólu zespołowy on nigdy nie zacznie narzekać na zbyt małą ilość rzutów więc po co wymieniać go za Kirilenkę, Mariona, Artesta, którzy by właśnie to robili :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy czterech 7-footerów i 3ech 6-10.

Ten Frontcourt miażdy I jeśli znowu podpiszą Kwame'ego, którego wolałbym, żeby nie podpisywali to nikt nie ma takiego frontcourtu jak Lakers.

Niech tylko wróci Bynum i okaże się jak to wszystko będzie działać.

A co do trade'ów to myślę, że to starczy ten zespół jest zgrany i mam dobrą atmosferę, i błędem byłoby oddawanie np Ronny'ego, który dużo wnosi do gry LAL. Poza Tym praktycznie wszyscy znają trójkąty, więc nic więcej nie potrzeba jak tylko grać na 100% swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wykluczyc nie można, że dojdzie do kolejnych ruchow trasferowych. Ja bym wymienił Odoma. Według mnie z tego zawodnika będzie coraz mniej pożytku. Po przyjściu Gasola zapewne będzie grał na trójce, a przeciez Odom ma sałoba skuteczność z dystansu i na trójce nie pasuje. Więc co ? ławka. Trzeba sprzedać tego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili za nic nie oddawałbym Odoma, bo jest idealnym graczem na 3/4 opcję drużyny, bo jak sam mówi woli mniej rzucać, a mieć więcej asyst i zbiórek. Tego właśnie teraz potrzebujemy. Taki koleś nigdy nie psuje chemi w zespole, nie narzeka, że ma za małe znaczenie w drużynie, a wręcz przeciwnie, bo woli grać w cieniu innych i odwalać czarną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trade raczej nie pociągnie za sobą kolejnych, nie teraz. Ewentualnie latem na wylocie może być Odom, którego można przehandlować na dużo lepiej broniącego SF typu AK47 czy Marion. Tylko że ci dwaj mają, albo chcą mieć duże długie kontrakty i kluczowe role w zespole, a w Lakers będą dopiero 4 opcją w ataku. Także raczej nie spodziewam się już zmian.

 

Kidd za odpowiednio niską cenę kręcił mnie przed pozyskaniem Gasola, teraz nie ma takiej potrzeby. Nasz skład jest bardzo młody, KB, AB, LO i Gasol nie mają jeszcze 30, a Kidd to max pogra jeszcze ze 2 sezony na takim poziomie. Poza tym tacy strzelcy jak Fish i Farmar idealnie pasują do trójkątów.

 

Ten skład musi się tylko zgrać, i nic nas nie zatrzyma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.