Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Szulim napisał(a):

@karpik gdzie znalazłeś info o latach extension że dałem rok za dużo?

Ja brałem zapis z CBA:

Veteran extensions are limited to five seasons, including the seasons remaining on the current contract.

Similar to a sign-and-trade arrangement (see question number 92), a team may sign an eligible player to an extension (see question number 58) and immediately trade him to another team. Such an "extend-and-trade" is limited to three seasons, which include any seasons remaining on the player's current contract1. The salary in the first season of the extension can have a 5% raise over the last season of the existing contract, and subsequent raises are limited to 5% of the salary in the first season of the extension. The 5% limit also applies to both likely and unlikely bonuses.

A player cannot be traded in an extend-and-trade after the season (for example, on draft day) in the last season of his contract, or in any season that might be the last season due to an option or ETO.

Since an extend-and-trade has greater limits than a regular extension (three seasons2 and 5% raises vs. four seasons2 and 8% raises) the rules restrict teams from extending and trading the player in separate transactions in order to circumvent these limits. If a team extends a player beyond the limits of an extend-and-trade (for example, if they sign a player to a four-year extension), they can't trade the player for six months. Conversely, a team cannot extend a player it receives in trade for six months, if the extension exceeds the limits of an extend-and-trade3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, january napisał(a):

Rupert i Lundy w Hawks są FA czy zostają w Hawks? Deadline na gwarantowanie bądź nie ich umów minął dawno temu.

Gracze z TO jak klub nic nie zrobi, to stają się FA, a gracze z kontraktami UNG jak klub nie zareaguje, mają zagwarantowane kontrakty. Zatem Rupert i Lundy zagwarantowali sobie umowy na sezon 24/25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

czy byłby ktoś tak miły i pomógł mi z potencjalnym rozpisaniem extensions maxa dla Foxa od sezonu 26/27? Ja gdzieś roboczo wyliczałem i wychodziło mi $ 159 705 197/3, a w necie widziałem info o 167 bańkach. 

Będę przeogromnie wdzięczny.

(może być na priv) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do tematu DaRona Holmesa. Sprawdziłem sobie historię Okeke i on rzeczywiście podpisał rookie deal rok po drafcie. Ale na pełne 4 lata i dopiero w tym roku został FA. Ja nie chcę DaRona na 4 lata. Chciałbym jedynie nie podpisywać go w tym roku, żeby mieć dodatkowe 4 mln w salary a Holmes może sobie na spokojnie się rehabilitować. Tak było z Okeke.

Okrutnik, ale każde miejsce się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ozzy110 napisał(a):

Chciałbym wrócić do tematu DaRona Holmesa. Sprawdziłem sobie historię Okeke i on rzeczywiście podpisał rookie deal rok po drafcie. Ale na pełne 4 lata i dopiero w tym roku został FA. Ja nie chcę DaRona na 4 lata. Chciałbym jedynie nie podpisywać go w tym roku, żeby mieć dodatkowe 4 mln w salary a Holmes może sobie na spokojnie się rehabilitować. Tak było z Okeke.

Okrutnik, ale każde miejsce się przyda

No ale to gracz musi się na takie coś zgodzić. Holmes ma się teraz zgodzić na stratę 4 mln za nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ozzy110 napisał(a):

Chciałbym wrócić do tematu DaRona Holmesa. Sprawdziłem sobie historię Okeke i on rzeczywiście podpisał rookie deal rok po drafcie. Ale na pełne 4 lata i dopiero w tym roku został FA. Ja nie chcę DaRona na 4 lata. Chciałbym jedynie nie podpisywać go w tym roku, żeby mieć dodatkowe 4 mln w salary a Holmes może sobie na spokojnie się rehabilitować. Tak było z Okeke.

Okrutnik, ale każde miejsce się przyda

A czy Okeke podpisał kontrakt i mu go anulowali czy połamał się przed podpisem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, january napisał(a):

No ale to gracz musi się na takie coś zgodzić. Holmes ma się teraz zgodzić na stratę 4 mln za nic?

Nie wydaje mi się, że tyle straci

 

10 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

No to chyba inna sytuacja, u ciebie się połamał po podpisaniu kontraktu, prawda ? 

Ja go nie podpisałem

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ozzy110 napisał(a):

Nie wydaje mi się, że tyle straci

No stracilby za ten rok hajs przecież.

Okeke dogadał się z Magic na roczny stash i potem 4y rookie umowę, tu też musiałbyś się dogadać z Holmesem. Imo to powinno być w głosowaniu (przy 2r FA można Dorzucić) czy gracz na takie coś przystanie, bo decyzja po propozycji klubu na takie rozwiązanie należy do samego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ozzy110 napisał(a):

Nie wydaje mi się, że tyle straci

 

Ja go nie podpisałem

Wybierając go w drafcie gwarantowales mu kontrakt od strony klubu. 
Okeke już był kontuzjowany i możliwe ze zespoły dawały mu ultimatum albo bierzemy Ciebie i stash albo nie zgadzasz się i do widzenia. Ty tej swobody negocjacyjnej nie masz. To dwa inne przypadki. I nic do rzeczy nie ma fakt ze fizycznie go jeszcze nie podpisałeś jak wchodzi w sekundę po wyborze cap hołd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczyłem wychodzą 2 mln różnicy na umowach na poczet rookie scale 25-26

Teraz, ignazz napisał(a):

Wybierając go w drafcie gwarantowales mu kontrakt od strony klubu. 
Okeke już był kontuzjowany i możliwe ze zespoły dawały mu ultimatum albo bierzemy Ciebie i stash albo nie zgadzasz się i do widzenia. Ty tej swobody negocjacyjnej nie masz. To dwa inne przypadki. I nic do rzeczy nie ma fakt ze fizycznie go jeszcze nie podpisałeś jak wchodzi w sekundę po wyborze cap hołd. 

No i cap hold wtedy leży do przyszłego lata. On nie znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.