Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Niemal wszyscy ogarnieci ludzie tworzący wszelkiego rodzaju mocki mają #1 Doncic i #2 JJJ

Ten draft jest naprawdę dziwny, mam wrażenie że w czołówce draftu po prostu wybierają upośledzone teamy
Pomyśleć że w drafcie, gdzie jest Doncic który może być 6'8 Nashem z lepszą obroną czy JJJ który być może jest najlepszym defensywnym prospectem od jakiś 5 lat / Draymondem ze spacingiem idą  poza top3 a przed nimi idą tacy goście jak Ayton (który ma statystycznie 0.3% być pozytywnym defensorem w NBA i nie bycie Speightsem po tej stronie parkietu), Bagley który nie dość że nie broni to jego rzut jest mocnym red flagiem a jego skillset może ciężko się przełożyć na NBA / czy Porter Jr który może być Embiidem jeśli chodzi o zdrowie tylko ze 2 tiery niżej jako gracz.

 

Dramat

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal wszyscy ogarnieci ludzie tworzący wszelkiego rodzaju mocki mają #1 Doncic i #2 JJJ

 

Ten draft jest naprawdę dziwny, mam wrażenie że w czołówce draftu po prostu wybierają upośledzone teamy

Pomyśleć że w drafcie, gdzie jest Doncic który może być 6'8 Nashem z lepszą obroną czy JJJ który być może jest najlepszym defensywnym prospectem od jakiś 5 lat / Draymondem ze spacingiem idą  poza top3 a przed nimi idą tacy goście jak Ayton (który ma statystycznie 0.3% być pozytywnym defensorem w NBA i nie bycie Speightsem po tej stronie parkietu), Bagley który nie dość że nie broni to jego rzut jest mocnym red flagiem a jego skillset może ciężko się przełożyć na NBA / czy Porter Jr który może być Embiidem jeśli chodzi o zdrowie tylko ze 2 tiery niżej jako gracz.

 

Dramat

 

Myślisz, że GMowie to idioci? Sądzisz, że byłbyś lepszy i kilkoma sprawnymi ruchami zbudował contendera, a z draftu łowił najlepsze prospecty?

 

Teraz masz okazje to sprawdzić! W BeGM!

 

Koniec reklamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten draft jest faktycznie dziwny, bo prospekci jak Ayton czy Bagley albo Doncic to rzadkość (skillset, poziom gry, mankamenty), więc ludzie przesadzają ze skrajności w skrajność. Np. projection Bagleya jeżeli chodzi o rzut to poziom bardzo solidnego strzelca, a Jackson to niespotykana kombinacja potencjału strzeleckiego i obrony, a ja czytam, że rzut Bagleya to red flag, a Jackson będzie drugim Marvinem Williamsem. To samo z Aytonem czy Donciciem oczywiście. Bamba w dwa miesiące mocno poprawił technikę rzutu, a ja czytam, że Ayton na pewno nie będzie solidnym obrońcą jako zawodnik NBA, lolz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysto statystycznie nie było tak słabych defensywnie prospectów jak Ayton i Bagley w TOP5 z wysokich
w ostatnich 10 latach bodajże tylko 5 graczy poprawilo defensywe z ncaa na nba tak, jak musiałby poprawić Ayton aby być sensownym po tej stonie parkietu ;)

 

a rzut bagleya jest akurat sporą niewiadomą. On przecież dopiero w collegu zaczał coś rzucać i ten % za 3 to jest mała próbka a FT (62%) jednak tutaj jest problemem i ja tu nie widzę takiego optymizmu co do jego rzutu

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten draft jest faktycznie dziwny, bo prospekci jak Ayton czy Bagley albo Doncic to rzadkość (skillset, poziom gry, mankamenty), więc ludzie przesadzają ze skrajności w skrajność. Np. projection Bagleya jeżeli chodzi o rzut to poziom bardzo solidnego strzelca, a Jackson to niespotykana kombinacja potencjału strzeleckiego i obrony, a ja czytam, że rzut Bagleya to red flag, a Jackson będzie drugim Marvinem Williamsem. To samo z Aytonem czy Donciciem oczywiście. Bamba w dwa miesiące mocno poprawił technikę rzutu, a ja czytam, że Ayton na pewno nie będzie solidnym obrońcą jako zawodnik NBA, lolz.

 

Marvin to dobry obrońcą z trójką powyżej 0,400, więc JJJ ze swoimi mankamentami jest dość zbliżonym porównaniem.

 

Marvin przez lata był bardzo dobrym ligowcem, jak zrobi taką karierę to wstydu sobie nie przyniesie wielkiego, no ale mogę zrozumieć, że ktoś widzi w Nim kogoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson to podobny shotblocker do Bamby czy Davisa w college'u, tu mniej więcej porównanie z Williamsem się zaczyna i kończy.

 

Żeby była jasność, zmierzam do tego, że każdy z top10 ma jeden określony, duży mankament i nie ma większego sensu przyjmowanie, że zawodnik X na pewno się w danym aspekcie nie rozwinie, a zawodnik Y na pewno to zrobi. Bamba z drewnianego centra bez żadnego skilla w ataku (mniej więcej poziom do stycznia w college'u) w trzy miesiące przeskoczył na półkę Goberta z niezłą mechaniką rzutową, bo popracował nad rzutem po sezonie, to powinno dać do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co do Bagleya nie wydaje mi się aby on stał się nagle sensowny w obronie skoro sam uznał że wg niego nie ma za bardzo nad czym pracować po tej stronie parkietu bo jest bardzo dobry ;)

 

dla mnie wybór Bagleya nad JJJ czy Doncicem to jest śmiech

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rzut bagleya jest akurat sporą niewiadomą. On przecież dopiero w collegu zaczał coś rzucać i ten % za 3 to jest mała próbka a FT (62%) jednak tutaj jest problemem i ja tu nie widzę takiego optymizmu co do jego rzutu

 

65% FT, 40% 3PT przy małej próbce i bardzo solidna mechanika - to bardzo dobre projection dla 18-letniego (w trakcie sezonu) wysokiego. Cousins, Aldridge, Horford nie mieli lepszych cyferek w jego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obrony, to już uroki grania u Coacha K.

No ja nie wiem -- jakoś Wendell Carter wygląda lepiej w obronie ( no może poza obwodem ale jest szybki na nogach więc stawiam że się ogarnie)

Bagley ma krótkie łapki.  W obronie wyglądał paskudnie źle. Nawet gorzej niż Ayton

Z dwójki Duke wyżej stawiam Wendella niż Bagleya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to ja się zastanaiwam czy ci co tworzą mocki przeoczyli co sie dzieje w NBA od 5 lat?

 

Ayton z 1?

Bagley z 2?

 

W dobie gdzie tacy zawodnicy jak Love czy Ryan anderson są coraz bardziej marginalizowani

Jak to że Towns przez swój brak obrony nie jest w stanie zaprowadzić nigdzie Soty

Że liga idzie w kierunku wycinania podkoszowych.. Gdzie centrami są Ariza czy Draymond Green

 

Patrząc na to gdzie będzie koszykówka za 3-4 lata to trzeba być ślepym by brać Aytona ponad Doncicem

 

Ayton w ogóle nie powinien iść w TOP5 bo nieważne jaki ma fajny skill ofensywny to nie jest to skill przydatny w dzisiejszej koszykówce

 

Ba to już Wendell Carter powinien iść w TOP5

 

O ile Bagley jest bardziej wszechstronny w ataku plus może grać jako stretch four to i tak nie brałbym go w TOP5

 

Dzisiejszy kosz bardziej preferuje graczy typu Porter ( choć tu opieram się na tym co robił w HS) niż takich jak Bagley a zwłaszcza Ayton

A tu w mockach widzę parę Ayton-Bagley jako nr 1 i 2 zamiast Doncica

No właśnie. Obecnie NBA rzeczywiście tak wygląda.

Ale czy mamy pewność, że tak będzie wyglądać za kilka lat? W jakim kierunku to pójdzie dalej? 

 

Wydaje się, że tak to będzie wyglądać do momentu kiedy pojawi się ...cos a'la big3, w której jednym/dwoma elementami będą wysocy (np. A Davis + ktoś) których nie da się bronic Capelą, PJ Tuckerem czy McGee, a w obronie będą swoimi długimi łapskami straszyć wszystkich.

 

Nie przypadkowo napisałem "ktoś" obok Davisa, bo drugiego do pary nie jest tak łatwo znaleźć, ale np. ten draft i znajdujący się w nim Ayton czy Bamba mogą stać się takimi pasującymi puzzlami. Kto będzie za rok/dwa/trzy lata?

 

Temat jest ogólnie bardzo szeroki i można byłoby się dobrze rozpisać, ale mam nadzieję, że wiesz o co kaman. Obecnie wiele drużyn musi sobie zadać pytanie - czy podążamy za trendem i próbujemy się dostosować do GSW, Rockets czy może jednak przełamać trend i samym być tym, którego inni będą chcieli naśladować. 

 

Nie byłbym taki pewny, że będzie wyglądać to tak samo za 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65% FT, 40% 3PT przy małej próbce i bardzo solidna mechanika - to bardzo dobre projection dla 18-letniego (w trakcie sezonu) wysokiego. Cousins, Aldridge, Horford nie mieli lepszych cyferek w jego wieku.

A ile tych 3 oddał open a ile z obrońca w pobliżu? Bo gdzieś widziałem że gdy jest naciskany procenty rzutowe z dystansu wyglądają już dość słabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto mi to wyjaśni : Na ten moment kto wie o nocnych wyborach draftu? zawodnicy wiedzą? ogólnie jak to wyglada? kiedy kto sie dowiaduje itp itd ?

Zawodnicy dowiadują sie w momencie wyjścia na scenę

Woj wie minute wcześniej

Kluby jakieś minutę wczęsniej od Woja

 

Ogólnie kluby poza TOP5 mają kilka kilkanaście wariantów

 

Ponieważ śledzę tylko Jazzowych insiderów to moge powiedzieć na podstawie ich danych oraz wywiadów z Perrinem Jazz zazwyczaj ma upatrzonego zawodnika i przygotowane kilka wariantów wymian

 

Tak było z Hoodem gdzie mieli koncept wymiany dla każdego kto wybierał od 17 nr ale Hood się zsunął do wyboru Jazz

Tak było rok temu z Mitchellem gdzie w końcu się dogadali z Denver

A w tym roku podobno strategia jest taka że mają 8-10 nazwisk które wg nich pomogą Jazz na najblizsze 3 lata.. I będa czekać który z nich spłynie do ich wyboru..

 

Oczywiście istnieją obietnice wyboru ale nie sa obowiązujące bo zawodnik może być wybrany wcześniej albo z jakiegoś powodu zsunie się dobry zawodnik i wtedy się go wybiera

 

 

A ile tych 3 oddał open a ile z obrońca w pobliżu? Bo gdzieś widziałem że gdy jest naciskany procenty rzutowe z dystansu wyglądają już dość słabo.

Dane z synergy dla bagleya

Spot up (including drives) Catch & Shoot (guarded/unguarded) Iso Transition PnR Around Basket 76 88 ( 90/64) 58 67 98 94

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.