Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Pop Wybrał obydwoch w drafcie, wiec widział coś w obydwóch, to ze jednego jako pierwszego nie daje przecież gwarancji ze bedzie lepszym graczem... thats my point, nic więcej. 

Między Keldonem a Samaniciem było aż 10numerów różnicy!

Podobna sytuacja była w 2011, gdzie też wybrali ( jednego poprzez wymianę ) dwa pierwsze picki.

Z 15 Kawhi, a z 29 ( co ciekawe ten sam co Keldon ) Cory Joseph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, człowiek...morza napisał:

wedlug moich zrodel Qcin dalej steruje Minnesota.

no ale jak tam wolicie

Jedno nie zaprzecza drugiemu. 

Dajmy Macowi czas na działania. Przecież jeżeli dalej będą szły dziwne multiways to będzie to oczywiste. To raczej czyny i ruchy GM pokażą oblicze sytuacji. Nie idźmy zbyt daleko z rzucaniem oskarżeń. A to ze nowy GM podpyta starszego o ruchy na start to normalne. Dajcie żyć. 

8 godzin temu, mac napisał:

Między Keldonem a Samaniciem było aż 10numerów różnicy!

Podobna sytuacja była w 2011, gdzie też wybrali ( jednego poprzez wymianę ) dwa pierwsze picki.

Z 15 Kawhi, a z 29 ( co ciekawe ten sam co Keldon ) Cory Joseph.

Bardzo długo Keldon był celem z #19. Spurs w jakiś dziwny sposób wysondowali ze jest szansa na zdjęciu obu. Ale jak im wyszło ze mniejsze ryzyko będzie z KJ nie wiem. Chyba krok po kroku przeanalizowano potrzeby ekip wyżej. 

Fakty są takie ze obu chciano i z jakiegoś powodu wybrano taka kolejność. Niekoniecznie z powodu ze luka jest ceniony wyżej. Raczej z powodu prawdopodobieństwa przechwytu przez inna ekipę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignazz napisał:

Bardzo długo Keldon był celem z #19. Spurs w jakiś dziwny sposób wysondowali ze jest szansa na zdjęciu obu. Ale jak im wyszło ze mniejsze ryzyko będzie z KJ nie wiem. Chyba krok po kroku przeanalizowano potrzeby ekip wyżej.

Żartujesz sobie?

Jak to wyglądało.

Dzwonili do innych teamów co wybierali między 20-28 i pytali, ej czy planujecie wziąć Keldona Johnsona?

A Ci grzecznie odpowiadali, że nie ?

 

12 minut temu, ignazz napisał:

Bardzo długo Keldon był celem z #19. Spurs w jakiś dziwny sposób wysondowali ze jest szansa na zdjęciu obu. Ale jak im wyszło ze mniejsze ryzyko będzie z KJ nie wiem. Chyba krok po kroku przeanalizowano potrzeby ekip wyżej.

Jeśli podczas jednego draftu ta sama drużyna wybiera jednego gracza z 19 a drugiego z 29, to raczej mimo wszystko pokazuje, że tego 19 ceni conajmniej tak jak 29.

Tak samo Raps w dniu draftu cenili conajmniej Potela tak samo mocno jak Siakama.

10 minut temu, ignazz napisał:

Dajmy Macowi czas na działania. Przecież jeżeli dalej będą szły dziwne multiways to będzie to oczywiste. To raczej czyny i ruchy GM pokażą oblicze sytuacji. Nie idźmy zbyt daleko z rzucaniem oskarżeń. A to ze nowy GM podpyta starszego o ruchy na start to normalne. Dajcie żyć.

Co to jest dziwne multiways?

W sensie przez CBA większość wymian niestety trzeba robić na zasadzie multiways.

W prawdziwym NBA tak też się dzieje, jak np jeden ruch uzależnia inny.

Np podpisanie przez SAS Marcusa Morrisa spowodowało oddanie za bezcen Bertransa. Washington skorzystał, ale nic złego nie zrobił.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt do nikogo nie dzwonił WIEC NIE PRZEKRĘCAJ MOICH SLOW. w swoim zakresie sprawdzono kto kogo potrzebuje i jakoś to poszło. Luka to dobry gracz i nie pisze tego aby mu umniejszać ale sprawdz który co pokazał do dziś i jakie przez to są perspektywy na najbliższy sezon. Twoja Minny akurat tego typu gracza nie potrzebuje. A Keldon z ławki Tobie by zrobił robotę już teraz. Luka może spędzić sezon w GL i obaj to jako znawcy spurs wiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ignazz napisał:

Jedno nie zaprzecza drugiemu. 

Dajmy Macowi czas na działania. Przecież jeżeli dalej będą szły dziwne multiways to będzie to oczywiste. To raczej czyny i ruchy GM pokażą oblicze sytuacji. Nie idźmy zbyt daleko z rzucaniem oskarżeń. A to ze nowy GM podpyta starszego o ruchy na start to normalne. Dajcie żyć. 

ja napisalem o jednym.

ze qcin dalej prowadzi sote, wiec co ma co wykluczac?

mac ubiera w slowka, qcin wykonuje ruchy, bo w slowka nie potrafi.

tyle zm ojej strony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

To ze rowniczesnie może być trolling nowego GM połączony z prowadzeniem zespołu przez starego GM 😀😀😀

Dementuje.

Mac jest autonomiczna jednostka i prowadzi zespół samodzielnie, a ze Człowiek Bez Tytułu prowadzi kolejne zaczepki co do mnie nawet jak już z wami nie gram to cóż.

Liczba moich wrogów świadczy o mojej wielkości jak to powiedział pewien poeta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ignazz napisał:

Nikt do nikogo nie dzwonił WIEC NIE PRZEKRĘCAJ MOICH SLOW. w swoim zakresie sprawdzono kto kogo potrzebuje i jakoś to poszło. Luka to dobry gracz i nie pisze tego aby mu umniejszać ale sprawdz który co pokazał do dziś i jakie przez to są perspektywy na najbliższy sezon. Twoja Minny akurat tego typu gracza nie potrzebuje. A Keldon z ławki Tobie by zrobił robotę już teraz. Luka może spędzić sezon w GL i obaj to jako znawcy spurs wiemy. 

możemy się przerzucić na brak konkretnych graczy i nazwisk.

Imo, jeśli klub w tym samym drafcie ma dwa picki, to raczej bierze z 1pickiem gracza którego bardziej woli.

Jeśli ryzykuje, że nikt nie weźmie tego drugiego gracza, to i tak go aż tak mocno nie ceni, skoro decyduje się w ogóle na takie ryzyko .

18 minut temu, ignazz napisał:

Luka to dobry gracz i nie pisze tego aby mu umniejszać ale sprawdz który co pokazał do dziś i jakie przez to są perspektywy na najbliższy sezon.

Ja piszę o tym, co SAS decydowało w momencie draftu, z jakiegoś powodu, uważane na tym forum za Mozarta Organizacji SAS wybrała go z 19pickiem.

Ja tu nie oceniam, kto jest lepszym koszykarzem czy nawet lepszym prospectem Keldon czy Luka.

Pisze, co uważał najlepszy GM-trener w historii wszystkich sportów w momencie draftu, który był całkiem niedawno.

18 minut temu, ignazz napisał:

Twoja Minny akurat tego typu gracza nie potrzebuje.

Moja Minna to akurat pure culture i każdy gracz jest tam mile widziany i potrzebny.

18 minut temu, ignazz napisał:

Luka może spędzić sezon w GL i obaj to jako znawcy spurs wiemy. 

Pascal Siakam czy Fred VanFlet też sporo czasu spędzali w GL. Działa to raczej na korzyść w rozwoju.

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Ja się w 100% zgadzam z @mac, że wybór Samanica, który nie gra w NBA bardzo obciąża konto Popa. I to nie pierwsza tego typu wpadka Popovicha. W drafcie '99 wziął nawet gościa, który przez następne 3 lata nie zadebiutował w NBA.

I to ja niby trolluję?

Przecież zupełnie co innego pisze na temat Samanicia.

Nigdzie nie pisałem o obciążaniu.

Oj nie zdziwię się, jak w przyszłym sezonie Samanić już będzie dostawać minuty.

Ale wtedy, sky is the limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Dementuje.

Mac jest autonomiczna jednostka i prowadzi zespół samodzielnie, a ze Człowiek Bez Tytułu prowadzi kolejne zaczepki co do mnie nawet jak już z wami nie gram to cóż.

Liczba moich wrogów świadczy o mojej wielkości jak to powiedział pewien poeta 

Ja się droczę a znając Maca mogę zapewnić ze nie ma tu podwójnego dna. ... na razie ;) 

ps. Nawet w przymiarkach wymian potencjalnych czuje autonomie GM wiec jest ok 

4 minuty temu, mac napisał:

I to ja niby trolluję?

Przecież zupełnie co innego pisze na temat Samanicia.

Nigdzie nie pisałem o obciążaniu.

Oj nie zdziwię się, jak w przyszłym sezonie Samanić już będzie dostawać minuty.

Ale wtedy, sky is the limit.

Możesz się nie doczekać tych minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mac napisał:

Co to jest dziwne multiways?

 

W dniu 27.02.2020 o 16:14, Qcin_69 napisał:

Dobra Misie, wrzucam tutaj w osobnym temacie żeby zawieruchy nie było- potem proszę o usunięcie tematu a samo przeniesienie wymiany do odpowiedniego wątku @Eld

Nuggets-Jazz-Cavaliers—Clippers-Pistons-Bulls-Magic-Timberwolves-76ers-Pelicans-Thunder-Spurs-Grizzlies-Blazers-Spurs

podzielona na kilka mniejszych wiec po kolei:

1)

DEN out:K.Anderson

DEN in:J.Leuer

Jazz out:JM Green

Jazz in:K.Anderson

CLE out:J.Leuer

CLE in:JM Green

Denver przyjmują 9,5 mlnoddają 9 mln

Jazz przyjmują 9 mln, oddają 11 mln 

Cavs przyjmują 11 mln, oddają 9,5 mln

2)

DET out:N.Noel,A.Caruso

DET in:H.Whiteside

CHI out:H.Whiteside

CHI in:N.Noel,A.Caruso

Detroit przyjmują 27,093, oddają 22,027 mln - 125% z 22.073 to 27,533 mln więc Pistons się mieszczą 

3)

DEN out:J.Leuer

DEN in:D.Valentine,B.Portis

CHI out: B.Portis,R.Bullock

CHI in:J.Leuer

CLE out:D.Velentine

CLE in:R.Bullock

Denver przyjmują 7 mln, Denver oddają 9,5 mln 

Bulls przyjmują 9,5 mln, Bulls oddają 8,6 mln

CAVS przyjmują 5 mln, CAVS oddają 3,77 mln

4)CHI out:A.Caruso

CHI in:Ch.Boucher

CLE out:Ch.Boucher

CLE in:A.Caruso

Bulls przyjmują 1,58 mln, Bulls oddają 2,027 mln

CAVS przyjmuj 2,027 mln, CAVS oddają 1,58 mln

5)
CHI out: X

CHI in:T.Graham

LAC out:T.Graham

LAC in:T.Luwawu-Cabarott

ORL out:T.Luwawu-Cabarott

ORL in:X

BULLS przyjmują minimalny kontrakt

LAC przyjmują 2,53 mln, LAC oddają 1,62 mln

ORL przyjmują 0, oddają 2,53 mln

6)

MIN out:X

MIN in:Ch.Boucher

CHi out:Ch.Boucher

CHI in:X

Boucher przechodzi na wolny slot do Minnesoty, kontrakt minimalny

7) 

ORL out:C.Zeller

ORL in:B.Biyombo

LAC out:B.Biyombo

LAC in:C.Zeller

Magic przyjmują 17 mln, Magic oddają 14,47 mln

LAC przyjmują 14,47 mln, LAC oddają 17 mln

8 )
ORL out:B.Biyombo

ORL in:N.Noel

CHI out N.Noel

 CHI in:B.Biyombo

Chicago zwalniają T.Graham

Magic przyjmują 20 mln, oddają 17 mln - po tej wymianie wchodzą w podatek, stąd maksymalny przyjęty kontrakt może wynosić 120 % oddanego +100 tysięcy- 20,5 mln w tym przypadku

9)

CHI out:K.Love, D.DeRozan, T.Ariza, A.Blakaney, Y.Watanabe (72,6 mln)

CHI in: J.Evans. R.Langford, M.Bridges, Ch.Parsons, PJ Washington, M.Kidd-Gilchrist, J.Henson  ( 58,53)

Bulls zwalniają  W.Hernangomeza

CLE out: D.Jordan (29,5)

CLE in: D.DeRozan, M.Scott (31)

MIN out:A.Roberson, J.Okafor, A.Drummond (34,7)

MIN in:G.Hill, J.Johnson (33,25)

76ers out: J.Johnson, J.Evans (14,2)

76ers in: Y.Watanabe,T.Ariza (16mln) + WATANABE przechodzi za 0 jako minimalny kontrakt- 76ers płacą podatek, więc mogą przyjąc maksymalnie 17,1 mln

NOP out:D.Brooks, M.Bridges (6,18)

NOP in:M.Bagley (5,69)

SAS out:R.Langford, D.Bertans (4,5)

SAS in:I.Zubac (7,6)

MEM out:Ch.Parsons, I.Zubac (32,7)

MEM in: A.Drummond, A.Roberson, J.Okafor (34,7)

OKC out:M.Bagley (5,69)

OKC in:D.Brooks, D.Bertans (6,18)

POR out:M.Kidd-Gilchrist, J.Henson, M.Scott (26,4) 

POR in: D.Jordan, A.Blakaney (31,16)- Blazers wchodzą w podatek, więc maksymalna kwota jaką mogą przyjąć to 31,68 

UTA out: G.Hill, PJ Washington (23,69)

UTA J : K.Love (25,59)

 

i teraz tak, żeby nie było jebania z pickami i prawami, wszystkie rozpisze tutaj

Denver out: DEN 2nd 21’, ORL 1st 25’ (8-30) 

DEN in: X 

CAVS out: CHA 20’ 1st, CLE/POR better 21’ 1st, CLE/POR better 1st 23’ , CLE/POR better 1st 26’, CLE 22’ 1st, NOP 22’ 2nd, CHA 23’ 2nd

CLE in: CLE/POR- worse 21’ 1st, CLE/POR-worse 23’ 1st, CLE/POR 26’- worse 1st, BOS  21’ 2nd (46-60), WAS 22’ 2nd, PHX 23’ 2nd, MIN-SAS better 25’ 2nd

SAS in: MIN 21’ 1st, ORL (8-30) 25’ 1st, NOP 22’ 2nd, HOU 23’ 2nd

pick Orlando, jeśli nie zostanie zrealizowany zamienia się w MIA 26’ 2nd

SAS out: MIL 20’ 2nd, DEN 22' 2nd

ORL out: R.Tucker, WAS 24’ 2nd, ORL 26’ 2nd, prawa do J.Handsa

NOP out: DEN/DET better 23’ 1st, GSW/PHI/ATL/NYK worst 21’ 2nd

NOP in: ORL 2nd 2020

CHI out: BRO 20’ 2nd

CHI in: CHA 23’ 2nd, MIA 22’ 2nd, MIA 24’ 2nd, GSW/PHI/ATL/NYK worst 21’ 2nd

DET out: MIA 22’ 2nd, MIA 24’ 2nd

MEM out:Z

MEM in: CHA 20’ 1st, MIL 20’ 2nd, DEN 22' 2nd, DEN 21’ 2nd prawa do M.Wygnanski 

MIN out: MIN 21’ 1st, prawa do M.Wygnanski 

MIN in: BRO 20’ 2nd, MIN 22’(15-30) 1st

76ers out: MIN 22’(15-30) 1st

76ers in: X 

POR out: 1st CLE/POR 21 worse, 1st CLE/POR 23 worse, 1st CLE/POR 26 worse, 2nd BOS 21 (46-60), 2nd WAS 22, 2nd PHX 23, 2nd MIN/SAS 25 -better

POR in: CLE/POR 21 better, CLE/POR 23 better, 1st CLE/POR 26 better, 1st CLE 22

OKC out: 2nd round ORL 2020

OKC in: DEN/DET better 23’ 1st

LAC out:X

LAC in: R.Tucker, ORL 26’ 2nd, WAS 24’ 2nd, prawa do J.Hands

 

dobra, chyba się wszystko zgadza, proszę o potwierdzenie

@cvbe @kucio @polishllama69 @LeweBiodroSmoka @BMF @ozzy110 @Alonzo @Tecu @ignazz @MarcusCamby @kungfubestia @Ashigaru @Eld
 

i jednocześnie o sprawdzenie dealu przez Radę, z tego co liczyłem wszystko jest okej, gracze wymienieni w styczniu (Valentine i Leuer) idą w dealach 1:1, liczby graczy w rosterze tez nigdy nie przekraczają 15- także powinno być okej, ale wiadomo ze mogłem się gdzieś jebnac, to mamy czas na ewentualna korektę.

Dziekuje wszystkim za udział w dealu, mam nadzieje ze wszyscy wygrywają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mac napisał:

Wow, zrobić taki deal i jeszcze zachować skromność i klasę.

Czapki z głów.

Wg niektorych to jest oszukiwanie  wg reszty majstersztyk

3 minuty temu, Eld napisał:

A gdzie jakieś wow dla tego co dwa dni to musiał wprowadzać do arkusza?

Dobrze się spisałeś :D 

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

Bardzo długo Keldon był celem z #19.

Oj ignazz, ignazz. Spurs to celowali w... Goge Bitadze. Mocną ślinkę mieli jak ich wybór coraz bardziej się zbliżał, a Gruzina nadal nie było na tablicy. Niestety w ostatniej chwili Pacers zrobili im niespodziewanego psikusa i trzeba było na szybko zmieniać plany. Dokładnie tak było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Oj ignazz, ignazz. Spurs to celowali w... Goge Bitadze. Mocną ślinkę mieli jak ich wybór coraz bardziej się zbliżał, a Gruzina nadal nie było na tablicy. Niestety w ostatniej chwili Pacers zrobili im niespodziewanego psikusa i trzeba było na szybko zmieniać plany. Dokładnie tak było :P

Oczywiście ze Goga byl targetowany ale mając Poetla i LMA nie był tak potrzebny jsk SF. Keldon po pomiarach wskoczył oczko wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.