Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, BMF napisał:

Przecież do 13. lipca można wycofać QO.

Jeden zapis nie był dla mnie do końca jasny - "A team may relinquish its right of first refusal, making the player an unrestricted free agent. If a qualifying offer is outstanding, the team can withdraw it unilaterally through July 13. It can be withdrawn after July 13 if the player consents, in which case the player is also renounced as a free agent7 (see question number 39). If a qualifying offer is not outstanding, then a team can relinquish its right of first refusal at any time by providing written notice. "

I liczyłem właśnie, że jakiś kumaty gość się odezwie. Dzięki @BMF

Zresztą RonnieArtetics zrzucił Zach Lavine, by podpisać Will Bartona, więc czułem, że gdzieś jest błąd w moim rozumowaniu.

Możemy, więc myślę oficjalnie przyjąć, że QO można wycofać u Nas do końca II tury. Jeśli nie będzie sprzeciwu wpis pojawi się jutro w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Tomasa Satoransky:

Rada vs tangiers

Mamy tutaj problematyczną kwestie falstartu @tangiers który wycofał QO dla Satoransky i teraz chciałby ją wznowić. Ja szczerze powiedziawszy nie widzę tu pola do interpretacji przepisów, tylko ewentualnie dobrą wolę ludu. Rok temu człowiek morza chciał sobie zwiększyć wyjątek i wycofał Kyle Andersona, gdy doszedł do niego absurd pomysłu, ale byliśmy nieubłagani w decyzji. Mieliśmy też inne podobne przypadki jak waive BMFa, a potem wykasowanie tego i zrobienie wymiany. To także zostało cofnięte, podobnie jak ogłoszone transfery minute po deadline. Staramy się trzymać zasad, by nie było podejrzeń o nadużycia.

Tangiers widzi to inaczej, ma swoje argumenty i zapewne po tym poście je przedstawi, by jednak Satoransky wszedł na rynek jako RFA.

Rada jest bardzo skromna, ciężko by podejmowała wszystkie decyzje samodzielnie, zwłaszcza że czasem okazywało się to problematyczne. Tak, więc sprawę rzucam po uzgodnieniu z GM Heat na forum ogólne. Zapraszam do wyrażania swoich opinii w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Sprawa Tomasa Satoransky:

Rada vs tangiers

Mamy tutaj problematyczną kwestie falstartu @tangiers który wycofał QO dla Satoransky i teraz chciałby ją wznowić. Ja szczerze powiedziawszy nie widzę tu pola do interpretacji przepisów, tylko ewentualnie dobrą wolę ludu. Rok temu człowiek morza chciał sobie zwiększyć wyjątek i wycofał Kyle Andersona, gdy doszedł do niego absurd pomysłu, ale byliśmy nieubłagani w decyzji. Mieliśmy też inne podobne przypadki jak waive BMFa, a potem wykasowanie tego i zrobienie wymiany. To także zostało cofnięte, podobnie jak ogłoszone transfery minute po deadline. Staramy się trzymać zasad, by nie było podejrzeń o nadużycia.

Tangiers widzi to inaczej, ma swoje argumenty i zapewne po tym poście je przedstawi, by jednak Satoransky wszedł na rynek jako RFA.

Rada jest bardzo skromna, ciężko by podejmowała wszystkie decyzje samodzielnie, zwłaszcza że czasem okazywało się to problematyczne. Tak, więc sprawę rzucam po uzgodnieniu z GM Heat na forum ogólne. Zapraszam do wyrażania swoich opinii w tej sprawie.

Niee ale jak zamieni Davisa na Drummonda (już bez pickow niech będzie), to ja nie widzę szans by nie dostał Duranta z Irvingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Once free agency opens at 6 PM, All-Star Khris Middleton plans to return to the Milwaukee Bucks on a five-year, $178M contract, league sources tell ESPN. The deal is expected to include a player option on final year.

 

Widzę niezłe wyzwanie przed GMem Bucks. 

 

Odnośnie Satoranskyego - ja bym to zinterpretował tak, żeby dać szanse Tangiersowi, choć nie podoba mi się jak potraktował Galinariego i Redicka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie podjalem decyzje o odpuszczeniu QO Satoranskiego bazujac ma tresci tematu i wymagalnosci podjecia decyzja na dzien dzisiejszy. 

Po sugestii Teca i lekturze regulaminu, widze ze nie ma jakiegos szczegolnego przepisu, ktory by ograniczal zrzucenie jego cap holdu w trakcie np. I rundy FA. 

Odnosza sie do tego punkty:

5.36 W pierwszych dwóch turach oferty mogą składać ekipy mające min. 50% wolnego salary (capholdy się nie liczą) potrzebnego do podpisu gracza. Np składając LeBronowi 70/2 trzeba mieć minimum 17.5 mln wolnego salary w momencie złożenia oferty

4.1 Po zakończeniu draftu każdy GM zobowiązany jest (w nieprzekraczalnym, wyznaczonym terminie) do zaktualizowania swego składu, podjęcia decyzji dotyczących team option i quallyfying offer w wyznaczonym do tego temacie.

Nie mozna z tego wywnioskowac, ze istnieje tu jakas norma szczegolowa, ktora uchyla przepisy obowiazujace w obecnym  CBA.

Na podstawie tego, uwazam ze powinny obowiazywac w tym przypadku obecne przepisy CBA, a mozliwosc rezygnacji z QO jest powinna byc mozliwa do 13 lipca - czy sugerowanej wczesniej II rundy FA.

Przypadek DLO ma tutaj idealnie zastosowanie.

Podsumowujac, nie znam sie szczegolnie na CBA, do tej pory nie bylem nigdy wielkim graczem podczas FA i nie mialem tez potrzeby zeby w to wnikac, stad przyznaje ze podjalem pochopna i bledna decyzje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.