Skocz do zawartości

NAGRODY SEZONU 2007/2008


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chcę Ci udowodnić,, że Bynum zasługuję na tą nagrodę bardziej niż Kaman, ale to że w tym co pisałeś o Bynumie nie ma zbyt wiele prawdy oraz to ze jego easy point nie skreślają go z tej nagrody, o czym sam powiedziałeś przy Borisie Diaw, a do Bynuma już tego nie zstosowałeś.

 

Proponuje dac Bobkom pierwsze miejsce na wschodzie, bo wygrali dzisiaj z Celtami. Slaby argument.

Spokojnie, spokojnie :wink: ja wiem że to nie jest żaden argument, ale chciałęm ci powiedzieć, że po zobaczeniu tego meczu możesz już nie być aż tak bardzo przekonany co do tego, że Kaman o wiele bardziej zasługuje na MIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kurcze z tym Philem Jacksonem to juz nie robcie sobie zartów

Na dzien dzisiejszy coty dla McMillana, dalej za nim Stan, i w grupie poscigowej, jest na pewno Phil.

to już nie wiem kto sobie zarty robi, przecież dokładnie to było napisane przez nas wcześniej :roll:

 

Poza tym spójrz Ellis'a i Diaw'a w latach kiedy czynili postęp - ich srednia minut z sezonu na sezon wzrosła bardziej niż średnia John'a.

no nieee :roll: super że wzrosła, a wzrosła bo zrobili postęp w grze, a nie tylko w statystykach, które naprawdę można wytłumaczyć brakiem kluczowych graczy zespołu, a tym samym większą rolą Salmonsa :roll: tylko po co ta cała gadka, skoro nikt tu naprawdę nie wierzy w to, że gdyby w Kings nie było kontuzji, to o Salmonsie nikt nawet nie miałby odwagi tutaj wspomnieć w tym kontekście, a jego zdobycze powróciłyby na normalny poziom

 

podobnie jak nikt z was nie wierzy w to, ze faktyczny wzrost zdobyczy Salmonsa jest spowodowany jego postepami a nie absencją jego kolegów :roll: a jesli juz poczynil postep, to juz na bank nikt z was wewnetrznie nie wierzy, ze to jego postep jest najwiekszy sposrod wszystkich graczy ligi

 

 

Teraz okazuje się, że Lakers są mocni, teraz okazuje się, że zostali latem wzmocnieni, teraz okazuje się, że Bynum jednak gra dobrze (przedtem to były próby umniejszania, że gra dobrze tylko przeciwko słabeuszom - to było pare dni przed meczem z Phoenix, potem "mędrcy" nabrali wody w usta) i jest ważnym zawodnikiem LAL... Po fakcie to każdy mądry, a to co niektórzy wypisywali tu (i w innych miejscach forum) nie zostało zapomniane, więc po co się w chorągiewke bawić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nie widze argumentu z waszej strony, ktory pokazalby wyzszosc Bynuma nad Kamanem. Oswiećcie mnie.

 

argumentem na korzyść Drew jest z całą pewnością to, że jego postęp ma bezpośrednie przełożenie na wyniki zespołu a Kaman trzepie ładne statsy w słabiutkim zespole podobnie jak kandydaci z Sacto.

 

Jak już pisałem nie jestem też do końca przekonany do MIP dla Bynuma, ale w jego przypadku moim zdaniem nie można w tej chwili zdecydować ponieważ jego średnie ciągle rosną:

 

Listopad - 25,8 MPG 57,9 FG% 10,9/10/1,3

Grudzień - 26,1 MPG 66,1 FG% 13,9/9,5/2,69

Styczeń - 31,4 MPG 69,8 FG% 18,8/12,8/2,8

 

13/10/2 nie wygląda na tak imponujące, ale jak się bliżej przyjrzeć to widać, że on nie gra sobie od początku na takim poziomie tylko z miesiąca na miesiąc wygląda co raz lepiej i jak progres dalszy będzie albo przynajmniej gra na poziomie z przełomu grudnia i stycznia to w połączeniu z wynikami Lakers Bynum może wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van

 

Wyniki zesplu watpie, ze beda tu mialy znaczenie, w kazdym razie Bynum ma komfort grania w duzo mocniejszym teamie niz Clippers, a przede wszystkim jego team nie stracil przed sezonem lidera, a w trakcie sezonu nie byl zmasakrowany kontuzjami. Tu nie mozna takiego porownania zastosowac. Zgadzam sie, ze to progres Bynuma bardzo wplynal na ten bilans(+Fish), ale bez Kobego(czyli lidera Lakers) bilansu od Clippers wiele lepszego by nie mieli, a jesli do tego wpadloby kilka kontuzji... Chyba nie musze dokanczac :)

 

Srednie rosna... Grudzien zgadzam sie mial lepszy, ale z tym styczniem to przesadzasz, bo poki co zadnych mocnych rywali nie mieliscie, wygrywacie mecze bez wiekszych problemow, mocnych rywali nie ma, wiec latwo mu zdobywac dobre srednie. Nie chwal dnia przed zachodem slonca, zobaczymy jeszcze jak to bedzie z tym styczniem ;> A poza tym to na poczatku mieliscie chyba trudniejszych rywali + mniej pilek, mniej zaufania partnerow i trenera... Moze podaj statystyki FGA i rozne takie, ktore dalyby lepszy obraz temu.

 

Maciek

 

Chodzi o to, ze napisales wczesniej o tym, ze Jackson ma miec COTY, a nie dosc, ze teraz jest Mc Millan, ktorego skreslasz, bo "portland i tak sie posypia", to jeszcze nie zauwazyles Doca i Stana, ktorzy sa przed Philem na tej liscie jeszcze... To nie jest kwestia jednego rywala tylko trzech i to majacych niemala przewage w wyscigu do COTY(potencjalne 70W C's, swietna ogolna robota Stana i niespodzianka roku dzieki w duzym stopniu Mc Millanowi).

 

Przestan juz pisac o roli Salmonsa, bo Diaw mial duzo bardziej komfortowe warunki(wiekszy wzrost minut, kompletnie inny sklad,brak pierwszej opcji w ataku i gra ze swietnym playmakerem. Nie przeszkadzalo to nikomu dac mu MIPa, wiec dlaczego Salmons mialby nie dostac :?: ;> Gdybanie tez jest nietrafione, bo z Amare nikt by nie slyszal o Borisie, a jednak Amare nie bylo...

 

Tematu Lakers wole nie poruszac( ja jako kibic Suns otworzylbym puszke pandory). Nie rozumiem tylko jak mozesz nazywac Phoenix jako ten mocny rywal dla Bynuma. Suns maja w tym sezonie najbardziej komfortowe warunki dla podkoszowcow przeciwnikow. Sam Andrew w tym meczu nawet nie pokazal swoich umiejetnosci za duzo, wystarczylo zeby partnerzy wykorzystali slaba obrone Amare i skonczylo sie jak skonczylo, ale nie rozumiem jak mozesz tak to widziec. Tym bardziej, ze pare dni pozniej z C's gral slabiutko. Poczekajmy na Pistons, Spurs, Mavs. Ze Spurs juz graliscie, jak gral Andrew, bo nie widzialem :?: Juz nie tak dobrze, jak z Suns, co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van

 

Wyniki zesplu watpie, ze beda tu mialy znaczenie, w kazdym razie Bynum ma komfort grania w duzo mocniejszym teamie niz Clippers, a przede wszystkim jego team nie stracil przed sezonem lidera, a w trakcie sezonu nie byl zmasakrowany kontuzjami. Tu nie mozna takiego porownania zastosowac. Zgadzam sie, ze to progres Bynuma bardzo wplynal na ten bilans(+Fish), ale bez Kobego(czyli lidera Lakers) bilansu od Clippers wiele lepszego by nie mieli, a jesli do tego wpadloby kilka kontuzji... Chyba nie musze dokanczac :)

 

 

no i właśnie to, że Bynum ma lepszych partnerów i nie jest wymuszoną pierwszą opcją w ataku tak jak to jest z Kamanem (przez kontuzje) działa na korzyść Andrew, bo jemu nic oprócz własnego rozwoju nie pomogło, a tacy Clippers są zmuszeni grać w ataku głównie na Kamana, bo jest w tej chwili ich najlepszym graczem. Jeżeli Bynum byłby pierwszą opcją jakiejś drużyny to cyferki miałby o dużo lepsze niż to ma miejsce w tej chwili.

 

Wystarczy z resztą spojrzeć na to:

Kaman - 14,4 oddawancyh rzutów w meczu

Bynum - 8,5 rzutów oddawanych w każdym meczu

 

Czyli 6 rzutów więcej co przy skuteczności Bynuma przełorzyłoby się na jakieś 7-8 pkt więcej od jego aktualnej średniej.

 

Ale najlepiej skończmy już ten temat, bo nikt nie przekona Bastiliona do tego, że Bynum zasługuje na Mip, ani nikt nie przekona osób stojącym za Bynumem do Kamana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FGA to jedno, a skupienie obrony na pierwszej opcji, a nie na Kobem to drugie. Kaman na swoje punkty musi duzo trudniej zapracowac, niz po prostu zlapac pilke i ja wlozyc do kosza :?

 

Ja sie dam przekonac, jak bedziecie mieli jakies sensowne argumenty, bo poki co jest jakies gadanie o roli w zespole(ktora latwo mozna obalic przykladem Diawa),o wzroscie minut(w sytuacji kiedy kazdy MIP takie cos notuje)...

Tymczasem ty za siebie powiedziales, ze nic nie przekona cie do Kamana :) To juz jest ignorancja...

 

Ja za to mam watpliwosc, czy MIPem byl kiedys gracz, ktory wskoczyl nagle na poziom all-star. Wydawalo mi sie zawsze, ze MIP to przecietniak, z ktorego zrobil sie solidny grajek, a tutaj jest troche inaczej(zeszloroczna wersja Boozera? tam jeszcze kontuzja byla...) Moze ktos zna dobrze historie przyznawania tej nagrody i mnie oswieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki zesplu watpie, ze beda tu mialy znaczenie, w kazdym razie Bynum ma komfort grania w duzo mocniejszym teamie niz Clippers, a przede wszystkim jego team nie stracil przed sezonem lidera, a w trakcie sezonu nie byl zmasakrowany kontuzjami.

stary zastanów się o czym mówisz, nie od dzisiaj do graczy wykręcających fajne statystyki w słabych drużynach podchodzi się dość ostrożnie bo łatwo się można na nich przejechać. Wyniki nie są decydującym czynnikiem, ale na pewno pomagają gdyby Diaw swój postęp zrobił w drużynie pałętającej się na dole tabeli równie dobrze mógłby nie zostać dostrzeżony i doceniony tak jak to miało miejsce dzięki jego grze w Suns.

 

Srednie rosna... Grudzien zgadzam sie mial lepszy, ale z tym styczniem to przesadzasz, bo poki co zadnych mocnych rywali nie mieliscie, wygrywacie mecze bez wiekszych problemow, mocnych rywali nie ma, wiec latwo mu zdobywac dobre srednie.

JO, Chandler, Bogut, Dalembert wszystko 7-footerzy, każdy przynajmniej niezły defensywnie może nawet dobry, przed sezonem każdy z nich byłby jako center notowany wyżej od Bynuma i każdy z nich kompletnie bezradny w starciach z nim.

 

Argumentem przeciwko Bynumowi jest to, że on jest młodym gracze i się po prostu rozwija a nie to co Ty tu wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Kamanowi byłoby dosyć trudno zdobywać tyle punktów przy 8 rzutach na mecz. :wink: Jestem ciekawy jak wtedy kształtowałaby się jego statystyki.

 

A co do tej obrony skupiającej się na Kamanie to na pewno jest ona większa niż na Bynumie, ale znowu nie przesadzaj, bo Bynuym w wielu sytuacjach wykonuje swoje rzuty, czy dunki będąc podwajanym a nawet czasami będąc otoczoym 3 graczami przeciwnej drużyny (ale to dosyć rzadko się zdarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JO, Chandler, Bogut, Dalembert wszystko 7-footerzy, każdy przynajmniej niezły defensywnie może nawet dobry, przed sezonem każdy z nich byłby jako center notowany wyżej od Bynuma i każdy z nich kompletnie bezradny w starciach z nim.

 

Argumentem przeciwko Bynumowi jest to, że on jest młodym gracze i się po prostu rozwija a nie to co Ty tu wypisujesz.

Tu nie chodzi o to jaki mial match-up, tylko jaka D zespolowa mialy druzyny przeciwne... Ja nie zarzucam ci argumentami przeciwko MIP dla Bynuma, tylko przeciwko temu twojemu niesamowitemu rozwojowi w trakcie sezonu.

 

I jeszcze pytanie do ciebie Van: wg ciebie kto bardziej zasluguje na MIP: Salmons, Bynum czy Kaman? Co o tym decyduje?(glowny argument)

 

2k4

 

Nagrody nie przyznaja za to co byloby, tylko za to co jest, dlatego nie beda sie patrzyc na to, ze Bynum zdobywalby wiecej pktow niz 13 gdyby mial 15 FGA zamiast 8.

 

A co do tej obrony skupiającej się na Kamanie to na pewno jest ona większa niż na Bynumie, ale znowu nie przesadzaj, bo Bynuym w wielu sytuacjach wykonuje swoje rzuty, czy dunki będąc podwajanym a nawet czasami będąc otoczoym 3 graczami przeciwnej drużyny (ale to dosyć rzadko się zdarza)

To czesto czy rzadko?

Dunka w tloku moze czasem zrobi, ale to i tak duzo latwiejsze niz punkty po akcji 1 on 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k4

 

Nagrody nie przyznaja za to co byloby, tylko za to co jest, dlatego nie beda sie patrzyc na to, ze Bynum zdobywalby wiecej pktow niz 13 gdyby mial 15 FGA zamiast 8.

 

A co do tej obrony skupiającej się na Kamanie to na pewno jest ona większa niż na Bynumie, ale znowu nie przesadzaj, bo Bynuym w wielu sytuacjach wykonuje swoje rzuty, czy dunki będąc podwajanym a nawet czasami będąc otoczoym 3 graczami przeciwnej drużyny (ale to dosyć rzadko się zdarza)

To czesto czy rzadko?

Dunka w tloku moze czasem zrobi, ale to i tak duzo latwiejsze niz punkty po akcji 1 on 1.

Rzadziej kończy akcje przy potrojeniach niż po podwojeniach. Mówisz, że jest to dużo łatwiejsze od 1 on 1, ale czy ty nie możesz zrozumieć, że Bynum równie dobrze zdobywa punkty 1 on 1 jak Kaman. Nie wiem dlaczego sobie ubzdurałeś, że Bynum jest zawodnikiem, który tylko kończy akcje po dobrych podaniach :roll: . Poza tym nie jestem przekonany co do tego, że akcja 1 on1 jest trudniejsza od znalezienia się z piłką 3-4 metry od kosza, przy podwojeniu lub potrojeniu.

 

Pokazałem ci te FGa, bo uważasz, że to że LAkers są lepszą drużyną wpływa na jego lepszą grę. Miałem zamiar wytłumaczyć Ci , że działa to w zupełnie odwrotną stronę i jeżeli grałby w słabszej drużynie to miałby jeszcze więcej okazji do zdobywania punktów i pokazałby się z jeszcze lepszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to jaki mial match-up, tylko jaka D zespolowa mialy druzyny przeciwne... Ja nie zarzucam ci argumentami przeciwko MIP dla Bynuma, tylko przeciwko temu twojemu niesamowitemu rozwojowi w trakcie sezonu.

ten rozwój w trakcie sezonu jest przecież ewidentny, nie wiem co tu jest do kwestionowania, widać w jego grze co raz większą pewność siebie, widać postępy defensywne, co raz częściej jest tą pewną ostatnią linią obrony, zdobywa większe zaufanie partnerów jak i Phila, który daje mu większe minuty i wbrew obawom wielu osób większe minuty nie powodowały u niego jakiegoś zmęczenia.

 

 

I jeszcze pytanie do ciebie Van: wg ciebie kto bardziej zasluguje na MIP: Salmons, Bynum czy Kaman? Co o tym decyduje?(glowny argument)

no przecież pisałem na początku, że Salmons, Kaman czy Udrich.

 

Nie zgadzam się z tym, że zrobili większy postęp, progres Bynuma ma również bezpośredni wpływ na bardzo dobre wyniki Lakers z tym, że jego progres jest dla mnie rozwojem młodego gracza, który z sezonu na sezon robi postępy a ta nagroda zawsze uważałem, że powinna trafiać do kogoś kto calkiem niespodziewanie zrobił postęp, jakiegoś gościa z nikąd czy kogoś kto po paru latach słabej gry nagle eksploduje, Bynum miał być tak dobry tylko nastąpiło to szybciej niż ktokolwiek się spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van

 

Nie kwestionuje postepu Bynuma w trakcie sezonu, tylko chodzi mi o to, ze go strasznie wyolbrzymiasz.

 

Mówisz, że jest to dużo łatwiejsze od 1 on 1, ale czy ty nie możesz zrozumieć, że Bynum równie dobrze zdobywa punkty 1 on 1 jak Kaman. Nie wiem dlaczego sobie ubzdurałeś, że Bynum jest zawodnikiem, który tylko kończy akcje po dobrych podaniach :roll: . Poza tym nie jestem przekonany co do tego, że akcja 1 on1 jest trudniejsza od znalezienia się z piłką 3-4 metry od kosza, przy podwojeniu lub potrojeniu.

Ja wiem, ze Bynum tez potrafi zagrac 1 on 1. Chodzi o to, ze to zupelnie inna gra jak jestes pierwsza opcja w ataku, obrony rywali sa na tobie skupione, a inna jesli masz w druzynie jednego z najlepszych zawodnikow NBA Bryanta, na ktorym rywale sa skupieni, a nie na tobie.

I nie przesadzaj z tymi akcjami na 3-4 metry od kosza przy potrojeniach, bo takie to Shaq miewal, nie Andrew. Jak czesto Bynum zdobywal z takich akcji punkty? Raz na kilka meczy :?

 

Dobra ja co chcialem sie dowiedziec, dowiedzialem. Zostawiam temat, bo i tak juz sie zaczynamy powtarzac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van

 

Nie kwestionuje postepu Bynuma w trakcie sezonu, tylko chodzi mi o to, ze go strasznie wyolbrzymiasz.

 

co tu jest do wyolbrzymiania :?: :? czasami coś widać w statystykach a w grze niekoniecznie a czasami odwrotnie tutaj masz ten postęp w trakcie sezonu widoczny zarówno w statsach jak i w czasie oglądania meczów. Zwróć jeszcze uwagę na jedną sprawę jak przy rosnących minutach i blokach jednocześnie maleje mu liczba fauli z 3.25 do 2.8 i do 1.8 w dotychczasowych 5 styczniowych meczach, to cholernie ważne bo widać, że skutecznie co raz lepiej broni dostępu do kosza nie łapiąc przy tym fauli jakie znaczenie ma taka umiejętność u wysokiego chyba tłumaczyć nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mamy już od paru godzin ALL NBA Team'y ;]

 

http://www.nba.com/news/all_nba_080508.html

 

Trzeba przyznać, że pierwsza piątka wygląda cholernie imponująco - tym razem bez żadnego komibnowania itd, znaleźli się w niej autentycznie najlepsi gracze ze swoich pozycji ;) Ilość głosów w miarę podobna i przewaga nad kolejnymi w kolejce graczami jest gigantyczna - nic w sumie dziwnego, bo dosyć wyraźnie było kto gra najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedna rzecz, Dlaczego Paula wybrali do pierszej piatki a Derona Williamsa dopiero do drugiej. Nie powinno byc na odwrot?

 

2007-08 ALL-NBA FIRST TEAM

 

Position Player, Team (1st Team Votes) Points

Forward Kevin Garnett, Boston (118) 612

Forward LeBron James, Cleveland (117) 610

Center Dwight Howard, Orlando (86) 546

Guard Kobe Bryant, L.A. Lakers (127) 635

Guard Chris Paul, New Orleans (124) 629

 

2007-08 ALL-NBA SECOND TEAM

 

Position Player, Team (1st Team Votes) Points

Forward Dirk Nowitzki, Dallas (1) 189

Forward Tim Duncan, San Antonio (25) 397

Center Amaré Stoudemire, Phoenix (30) 412

Guard Steve Nash, Phoenix (2) 311

Guard Deron Williams, Utah 228

Gdzie sie w ogole podzialy 1st team votes dla Williamsa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sie w ogole podzialy 1st team votes dla Williamsa ???

KB zgarnął wszystkie 127 z SG a pozostali G to 124 CP 2 Nash i 1 Tracy razem 127

Deron ZERO

jezeli nas pytałeś bo jeśli pytałes dziennikarzy to nie ja odpowiadam....

wyjątkowo sprawiedliwie w tym roku wszystkie nagrody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wszystkie wyróżnienia rozdane. Rzeczywiście wyjątkowo niekontrowersyjnie w tym roku, może z wyjątkiem piątek defensorów. Oczywiście nie mogło się obyć bez takich nominacji jak nr 2 w głosowaniu na DPOTY, ale generalnie wybory nie drażnią tak jak choćby rok temu. BTW jak spojrzę na wyniki głosowań i przypomnę sobie gadki, jak to wielu idiotów zrobi wszystko, by tylko nie wybrać Bryanta, to robi się wesoło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sie w ogole podzialy 1st team votes dla Williamsa ???

KB zgarnął wszystkie 127 z SG a pozostali G to 124 CP 2 Nash i 1 Tracy razem 127

Deron ZERO

jezeli nas pytałeś bo jeśli pytałes dziennikarzy to nie ja odpowiadam....

wyjątkowo sprawiedliwie w tym roku wszystkie nagrody....

jak kobe mogl zgarnac wszystkie 127 z SG jak nie ma podzialu na PG i SG? :?

 

a Jmy zadal pytanie retoryczne i to raczej do fanow Jazz. Zreszta latwo sie domyslic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.