Skocz do zawartości

BOSTON CELTICS 2007/2008


Bakson

Czy Boston Celtics zdobędą tytuł ?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Boston Celtics zdobędą tytuł ?



Rekomendowane odpowiedzi

http://www.realgm.com/src_wiretap_archi ... n_celtics/

 

Mowilo sie o tym juz od lata, kiedy to Celtowie zostali na PG praktycznie tylko z sophmore Rajonem Rondo. Ciekawe ze The Glove zadzwonil wlasnie po meczu przeciwko Detroit.

 

Doc Rivers tez juz mowi: "Coach Doc Rivers said the Celtics "would be in trouble" if Rondo got hurt, but he also likes his roster.

 

Bakson niestety dla Ciebie roster Celtów nie jest pełny i by pozyskać Paytona nie bedzie trzeba zwalniać Pierce'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz kolejny raz, kiedy Pierce przestrzela game-winnera i kolejny kiedy powinien go rzucac kto inny

No al eto nie do konca jego wina. Te akcje wyglądają na ustawione. Więc to wina Riversa, ze typuje właśnie jego. A raczej żaden zawodnik nie powiedziałby w tym momencie dla trenera ze nie chce i nie da rady.

Spytasz dlaczego Pierce? Pewnie dlatego ze jest tutaj najdłużej i w Bostonie ma najpewniejsza pozycje, Dog przebywał z nim najwięcej,reszta jest świeża. I tu się pojawia problem dlaczego Boston często daje ciała, czyli to o czym już wspomnieliście i z czym sie w pelni zgadzam czyli ułożenie zespołu. W końcówkach nie wiadomo co grać i jak, wychodzi więc improwizacja, ale dlaczego tak się dzieje to nei jest wina Pierce'a,tylko wydaje się że właśnie Riversa i to on jest odpowiedzialny za spychanie PP do trudnych zadan i niewdzięcznej roli rzucania gdy nie idzie a inna gwiazda ma dzień narażając się na takie a nie inne komentarze.

Fakt jest taki, ze to kolejny mecz, kiedy Pierce nie powinien tego gw rzucac.

Ale to czy go rzucał jest jego wymysłem czy kogoś innego to już inna sprawa o ktorej pisze wyżej.

 

Jak w finale traficie na Bowena czy Mariona to tez go tak bedziecie usprawiedliwiac przy tak beznadziejnych wystepach?

Oczywiście, że nie. To było podane jako jeden z czynników dlaczego mógł mieć słabszy mecz właśnie teraz, czy też kto umiał wyeksponować jego gorszą dyspozycję, w meczu z Hawks wcale nie musiałoby to mieć miejsca i Pierce mógłby skończyć z 25 pkt na 50%. Rywal też ma znaczenie, PP to nie Duncan czy Garnett jak mają dzień że nikt ich nie powstrzyma i trzeba w pewnym stopniu zwracać na to uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że te akcje nie wyglądają na ustawione. na większość drużyn i przez większość czasu wystarczy sama wspaniała improwizacja wiadomej trójki i zawsze coś z tego wyjdzie. ale w ciężkich sytuacjach to już inna sprawa i póki co celtics z najtrudniejszymi przeciwnikami zawodzili. moim zdaniem właśnie dlatego, że tam jeszcze sami nie wiedzą co i jak grać. zgodzę się, że bardziej w tym wina trenera niż np. Pierce'a, ale nie dlatego, że coś źle ustawia, lecz że nie ustawia prawie w ogóle. tzn. oni mają zagrywki, ale nie ma egzekucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieniutkie to Chicago, strasznie cieniutkie :roll: wygraliście z nimi grając na pół gwizdka, Pierce robił co chciał zza lini 3pkt :roll:

Bodajże w pierwszej kwarcie (26-19) Bulls mieli o 5-6 akcji więcej, w ogóle w całym meczu mieli przewagę w tym posiadaniu piłki (za sprawą fantastycznych podań House'a na przykład) a i tak Boston zrobił z nich miazge

 

Allen ma niesamowitą rękę. a z tą ławką Celtics wcale tak źle nie jest, Posey to bardzo dobry zawodnik wchodzący z ławki jest, wszedł rzucił jakieś uciszające aspiracje Bulls punkty i tyle

 

ja prawde mówiąc przestałem oglądać ten mecz gdy zepsuł się zegar (minuta przed końcem 3Q), ale niewiele straciłem chyba ;)

Bilans Celtics imponujący, jak jeszcze sobie załatwicie zmiennika dla Rondo to będzie całkiem dobrze, bo House do rozgrywania się średnio nadaje

 

a tak w ogóle to nudny i suchy ten mecz, 21 zwycięstwo Celtic w tym bodajże 18 zwycięstwo z różnicą co najmniej 10 punktów, i to po tak łatwym meczu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie bulls nie wygladaja najlepiej. To juz drigu mecz chicago ktory ogladalem no i ciagle sie szarpia i miotaja w ataku, tak jakby nie mieli zadnych zagrywek a wszystko bylo na spontanie. Poza tym cos w tym musi byc co czesto pokazuje statystyki z zeszlego zesonu i z tego no i faktycznie wszyscy graja gorzej.

 

Co do bostonu to jak sie glada mecze to dopiero wida cile dla zespolu znaczy Garnett. On robi atmosfere przede wszystkim, jest tak zajebiscie pewny siebie ze zaraza tym caly zespol. Lider pelna geba!!!

 

Ja czekam tylko na mecze celtow z jakimis naprawde silnymi rywalami, wtedy powinno sie duzo dziac.

 

Co do lawki celtow to wg mnie nie jest dobra. Posey i House a dalej tak naprawde nic. A na C przydalby im sie jakis porzadny zawodnik bo Pollard raczej takim nie jest. No i dla Rondo zmiennik tez tak jak mowiliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania Bakson

1. co powiesz po wczorajszym meczu PP?

2. czemu w kwestii meczu z Cavs nie czepiasz sie np Allena który spieprzył 2 ft w momencie gdy jeden celny dawałby wam zwycięstwo a nie dogrywke na 23 sek do konca. Poza tym mówienie ze Pierce przegrał tamten mecz jest niedorzeczne bo raz ze to inni pudłowali w dogrywce, dwa patrz to co wyzej a trzy trafił trójkę dająca nadzieje, a ostatnia niecelna była i tak bez znaczenia najmniejszego, za mało czasu i zbyt rozbieżny wynik. i generalnie dlaczego PP tamten mecz dla was przegrał bo nie wiem? W Magic i Pistons wyraźnie wychodził by kończyć i się nie udało, ale tam, hmm...

 

sęk w tym, że te akcje nie wyglądają na ustawione

Po części tak. Z tym, że nie wierze ze wybór osoby do ostatniej akcji jest improwizowane (a to często dodając zwykłą zasłone właściwe wystarczy na skuteczny pomysł na ostatnią akcję) a ten to jest u nich strasznie dziwne, decyduje o tym DC. Robią to Pierce lub Allen ale strasznei dziwnie bo w co drugim meczu rzucał ten któremu akurat nie szło. analizując to wszystko wychdzi ze np mecz z Bobcats wygrał RA oddając trójkę na sek do końca i to był jedyny rzut za 3 celny w tym spotkaniu a mimo to rzucał. Kompletnie niezrozumiałe jest dlaczego Pierce w meczu z Pistons, słaby mecz a dostaje zasłone i wychodzi na pozycję. Na pewno nie Allen bo ten zaczynał z boku a Garnett stawial zasłone więc uwolnienie słabo dysponowanego Pierce'a było jasne. Wygląda na to,że Rivers sam sie pogubił i chce dogodzić obu gwiazdorom często robiąc to nieudolnie... Dziwne jest ufanie Piercowi gdy ma słabszy dzien a Allen szaleje mając do tego pewniejszy nadgarstek... Wyraźnie musi to poukładać i jasno postawić hierarchię i stawiać na tych komu idzie a nie raz na tego raz na tego nie zważając na formę, bo daleko to nie zaprowadzi.

 

 

PS2. dziwni są fani Celts. Jeden na e-nba chce go wyrzucić na zbity pysk bo jest najsłabszym ogniwem zespołu, a drugi na e-baskecie przebąkuje o MVP dla Paula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analizując to wszystko wychdzi ze np mecz z Bobcats wygrał RA oddając trójkę na sek do końca i to był jedyny rzut za 3 celny w tym spotkaniu a mimo to rzucał

Wg mnie w tym przypadku to sytuacja byla troche inna bo akcja byla po maxie sytuacyjna i fartowna. Najpierw jakims cudem przechwycili pilke bo wybil ja Hause a potem poszlo pierwsze lepsze podanie a Allen byl akurat dobrze ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. dziwni są fani Celts. Jeden na e-nba chce go wyrzucić na zbity pysk bo jest najsłabszym ogniwem zespołu, a drugi na e-baskecie przebąkuje o MVP dla Paula...

bo wiele, wiele lat musieli czekać na to, by ponownie mieć naprawdę wielką drużynę i jakieś szanse na mistrzostwo. tak więc teraz ze szczęścia przewraca im się w głowach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra rywalizacji w nba ciesze si |e wyrosl mocarz na wschodzie

Na razie wszyscy trzej panowie graja tak uzupelniajacy si basket |e wyniki przeszly oczekiwania wielu a staty w obronie szokuja znawcow nba bo co jak co ale nie podejrzewalem |e 3 gwiazdy zgraja si w obronie

Poseya chwalilem w denver wiec nic nowego nie napisze ale rondo nadal uwazam za najslabsze ogniwo

Owszem w chwilach nacisku gwiazdy biora si za rozegranie i koziol allena imponuje a asysty garnetta zachwycaja ale to nie jest gra na po

 

I jak ktos trafnie zauwazyl koncowki spotkan wielokrotnie wydawaly si malo ulozone

Czy tak jest w rzeczywistosci?

Zobaczymy

 

No i kalendarz spotkan.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecnosci chcialbym napisać ,że jednak co znawcy to znawcy i mieliscie racje co do Bostonu i Pierce'a źle to oceniam i przyznam starałem sie pokazać ,że coś wiem o baksecie bo przecież tyle tego ogladalm gram już 5 lat , a jednak widze ze trzeba patrzec też z innej perspektywy, co do zachowania na forum z tym postem w tradach , bylo to niedojrzale i jak na to forum nazbyt szczeniackie, przykro mi,że tak sie potoczylo, ale chcialem przeprosci uzytkowników i nadmienić iż taka sytuacja nie będzie miala miejsca.

 

Go Celtics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje sie troszke zaniepokojony bilansem Celtics... niebezpiecznie napieraja bowiem na rekord RS Byków... jak myslicie - maja szanse na wyrownanie 72-10/ pobicie? Niby powinni w koncu zaczac przegrywac, niby powinien w koncu przyjsc jakis kryzys, slabsza forma liderów, w koncu ich zmeczenie... Ale poki co majac pomniejsze klopoty celci wychodzili z nich obronną ręką. Zwykle nawet nie grajac jakichs swietnych spotkan potrafili wygrac. Malo tego, te 3 porazki byly bardzo pechowe i niekoniecznie zasluzone...

 

troche tak dziwnie mowic, ale mam nadzieje ze w koncu to ich trio dostanie zadyszki a slaba lawka nie da rady wyrownac poziomu... kaszanka by byla gdyby ktos odebral Bullsom ten rekordzik...

 

ps. inna sprawa ze zdaje sie ze juz lada chwila zaczyna sie dla celtow trudny terminarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kore poczekajmy troche, bo na razie co by nie mówic (ale niczego nie ujmujac Bostonowi) mieli oni raczej łatwych rywali. Z tych mocniejszych ekip grali z Magicx2 (raz wtopa), LALx2, Det(wtopa), wiec jak na razie z tymi lepszymi ekipami idzie im powiedzmy dobrze, ale nie tak rewelacyjnie jak z innymi przciętniakami. Dziś grają w Detroit i to może być mecz :shock:, będą chcieli sie odegrac za porażke u siebie. A gdzie jeszcze mecze z SAS, PHX i kilkoma innymi zespołami, do tego dochodzi jeszcze zmęczenie, jakis mały uraz pewnie (nie zycze, ale skrecenie kostki to norma), no i przede wszystkim słabsza dyspozycja danewgo dnia i przegrna z takimi Sonics czy Heat możliwa.

 

O rekord Bulls na razie spokojny jestem, za wczesnie zeby twierdzic ze jest zagrozony, aczkolwiek Boston ma niewatpliwie szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord? Raczej nie...

 

3 powody:

 

1. Wąska kadra - nie ma szans, żeby unieść cały sezon na barkach tylko i wyłącznie 3 ludzi... Nawet jak kontuzje ominą BIG3 to nawet jak taki Rondo wypadnie jest już ciężko.

 

2. Kalendarz - o tym pisał już joseph czyli do tej pory Celtics mieli raczej łatwiejsze mecze (jeśli takowe w NBA wogóle są ;) ). Tak popatrzyłem na ich schedule i dopiero luty jest ich pierwszym takim naprawde ciężkim miesiącem. Tourne po zachodzie (Denver, GSW, Suns, Blazers, Clipps) do tego SAS i 2xCavs. A później wcalnie nie będzie łatwiej.

 

3. Chęci - przeciez tak naprawde ten rekord jest im na grzyba potrzebny ;) . Co z tego, że będą cisnąć do końca jak potem w PO KG będzie każdy pobyt na ławce spędzał pod respiratorem... Nie po to się chyba w tym Bostonie tak zebrali gwiazdorsko, żeby w RS coś udowadniać bo takich sukcesów przez całą karierę mieli od chu*a i ciut ciut. Teraz cisną owszem, ale pewnie tak gdzieś w połowie marca Doc powie stop, i skończy się pewnie na coś w okolicach 62-65...

 

Chociaż nie powiem ciekawie by było oglądać te ostatnie mecze kiedy Celtics mieli by jeszcze szansę chociaż rekrod Byczków wyrównać ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!! Pięknie!! Pieknie!! po prostu pięknie Glen Davis !!! Go Boston !! Co za mecz rozgrywa ten rook :D

 

k**** ale Ci sedziowie wypaczają ten mecz tymi śmiesznymi faulami, nie wiem przypadkiem czy t nie tak jak z lakersami bylo :[

 

Nie wiem jak to przetlumaczyć ale "Glen Davis OWNS Pistons" w tym meczu :D !! Ciekawe czym sie teraz Barkley będzie wykręcał pseudo analityk teraz coś czuje ze rankingi znowu obsadzą Celtics na 1-dynce hah !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie oglądać tego meczu, ale się jednak przełamałem ... Pierwsza kwarta to poprostu obraz nędzy i rozpaczy po stronie Celtics. Rondo nie trafia sam na z koszem, Ray Allen pudułuje proste lay upy i wide openy ... Piłki nie dolatują do obręczy ... Makabra ... Zdaje się, że tam na początku poszedł dla Detroit jakoś run 16-0 albo coś w tym rodzaju ... Już zacząłem się zastanawiać czy nie wyłączyć komputera, bo oglądanie zwycięstw Pistons jest ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę.

 

No i przyszła druga kwarta ... Zdaje sie że w połowie jej trwania (może wcześniej) operator wyświetlił tabele ze skutecznością zespołów. Nie pamiętam dokładnie tych liczb, ale było to coś rodzaju

Boston 28%

Pistons 51%

Co śmieszniejsze Celtics cały czas odrabiali straty :) Później się już te procenty jakoś tam w miarę wyrównały ...

4 kwarta to popis Davis'a - zdaje sie ze to 2 czy 3 taki jego mecz w sezonie ... Nie wiem czemu tak sie dzieje, ale kiedy Big Baby zdobywa punkty to ZAWSZE pośród kibiców Celtics panuje euforia ... Znaczy wiadomo - jest ulubieńcem publiczności, ale z jakiego powodu to juz nie mam pojęcia ... Boston się zrewanżował i pomimo FATALNEJ postawy wszyskich 3 wielkich i tak wygrali ;)

 

Co do rekordu ... Nie uważacie, że jest trochę za wcześnie aby mówić "napewno pobiją rekord/napewno nie pobiją rekordu"?

Przed sezonem cała śmietanka naszych forumowskich ekspertów (nie odbierać tego osobiście :) ) głosiła na lewo i prawo jak to Celtics się szybko pogubią, że wogóle nie dadzą rady, Big 3 będzie się ze sobą gryzło, a pozostali gracze będą łącznie zdobywać po 10 punktów w meczu ... (ocenzurowano z powodu niezadowolenia J.W. Van'a ;).

Zespoły mają zdaje się po 30-35 meczy za sobą, a Celtics pomimo tego, że mają kryzysy (cholera mają i to widać przecież, kiedy grają dobrze a kiedy źle) to i tak nadal wygrywają, Rondo i Perkins wyglądają całkiem nieźle, robią to co robić mają, do tego poszczególni gracze z ławki miewają bo jakiś czas przebłyski i to oni potrafią zadecydować o wynikach meczu. Boston ma dziury na ławce - zwłaszcza brak ogarniętych zmienników dla wysokich (Davisowi dużo brakuje jeszcze), ale jeśli uda im się pozyskać w przyszłości jakiegoś solidnego C, to spokojnie można znaleźć kilka zespołów, które ławke od Bostonu będą miały słabszą. Aż tak źle z tym benchem u nich nie jest (choć dobrze także nie) ;)

A moja opinia na temat czy powinni czy nie? Nie powinni tego rekordu pobić - ale nie dla tego, że nie są w stanie (być może są), tylko dlatego, że zespół złożony przez jeden offseason nie powinien odbierać całej chwały team'owi, który był zdecydowanie najlepszym zespołem w historii (moje osobiste zdanie, można się nie zgodzić :) ).

Zyczę Bostonowi żeby uzyskał .. hmm ... 70 zwycięstw :) To liczba jak najbardziej prestiżowa, ale rekordu niech nie biją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sezonem cała śmietanka naszych forumowskich ekspertów (nie odbierać tego osobiście :) ) głosiła na lewo i prawo jak to Celtics się szybko pogubią, że wogóle nie dadzą rady, Big 3 będzie się ze sobą gryzło, a pozostali gracze będą łącznie zdobywać po 10 punktów w meczu ...

piszesz nie odbierać tego osobiście więc dlaczego piszesz takie bzdury :?: w ogóle nie przypominam sobie żeby na forum miało miejsce to co opisałeś, może jakieś pojedyncze przypadki, ale zdecydowana większość osób w sezonie widziała Celtics na szczycie konferencji, niektórzy się co najwyżej zastanawiali jak to będzie wyglądać. Wyskakujesz tymczasem już po raz drugi z jakimiś zarzutami jak to wszyscy głosili, że Celtics nie będą sobie dawać rady :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo Van, skoro aż tak cię to drażni, to bardzo chętnie usunę dla ciebie ten fragment ;) Naprawde nie chce mi sie teraz grzebać w archiwum żeby szukać cytatów co kto i jak powiedział o Celtics PRZED sezonem - ale o ile pamięć mnie nie myli to bym znalazł trochę takich postów (mea culpa powinienem inaczej tamto ująć, wyszło tak jakby wszyscy o tym mówili, a prawdę mówiąć znalazłoby się zaledwie parę takich person):)

 

Aha tak btw - nie drugi a pierwszy :) Tamten "pierwszy" był zdaje sie w waszym suboforum po tym jak Kasia zaczela glosic przepowiednie po waszym mecz o tym, jak to dziadki z Celtics szybko sie polamia ;) I nie przypominam sobie zebym napisal tamto stwierdzenie w kontekscie wszystkich forumowiczow :) Aaa Van ... i to nie są zarzuty :) Ja niczego ani tobie (jaki skromny, na wspomnienie o śmietance ekspertów od razu się odezwał :D) ani innym nie zarzucam, staram się jakos tam podsumowac to co pare osób wypisało parenascie tygodni temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucasso czasami naprawde sie zastanawiam kto Ci pozwala mieć dostep do kompa :wink: (i tez tego personalnie nie odbieraj)

 

Cholera jasna z tego co pamietam wszyscy, no moze zdecydowana wiekszość pisała, ze Ci gracze to od lat słynacy z robienia dobrej atmosfery w swoich klubach, ze nawet pomimo słabosci jakie napotykali zawsze byli wzorami profesjonalizmu, a Ty tu teraz zarzucasz ludziom takie teksty :lol:

 

Naprawdę czasami powinienes wyłączac komputer, a nie pisać posty (nic osobistego :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucasso przyczepiłem się do tego co napisałeś bo tak teraz jak i na forum Lakers napisałeś "wszyscy". Najdziwniejsze jest to, że akurat w sprawie Celtów panowała tu na forum spora zgodność co do oceny ich siły, co najwyżej odnośnie tego co w PO osiągną były podzielone zdania, ale w sprawie ich zgrania, tego jak sobie będą radzić, jak się dogadywać większość osób miała tu bardzo podobne zdanie i dlatego nie rozumiem czemu teraz wyskakujesz z tekstami jak to wszyscy przepowiadali, że to nie wypali :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.