Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zadałem Ci proste pytanie, bez żadnych zbędnych komentarzy, żeby upewnić się, czy rozumiesz o czym piszesz, a Ty nie dość, że nie odpowiedziałeś, fundując jakieś porównanie kompletnie z czapy, to jeszcze mnie obrażasz. 

 

Szansa na trafienie szóstki w lotka wynosi 0,0000072%. Jeżeli kupię po kuponie w 10 kolejnych losowaniach, to w przypadku każdego z nich szansa nadal będzie wynosić 0,0000072%.

 

Lakersom nie zdarzyła się opcja "prawie czterokrotnie bardziej prawdopodobna", bo takiej nie było. Te niecałe 80% to zbiór prawdopodobieństw wszystkich innych wyników. Tylko że naraz może wystąpić tylko jedna kombinacja. I największe prawdopodobieństwo wylosowania miała opcja, w której Lakers tracą pick w 2017 roku, a zachowują go w dwóch wcześniejszych losowaniach. Wiesz ile ona wynosiła?

 

Prawie 25%. Mniej więcej tyle, co szansa najgorszej drużyny na pierwszy pick.

 

Na drugim miejscu była kombinacja, która trafili Lakers, a która wynosiła niecałe 22%.

 

Lakers wylosowali więc drugą najbardziej prawdopodobną kombinację. Mieli zatem trochę szczęścia, ale o żadnym wielkim farcie mowy być nie może. 

 

Tymczasem, gdybyśmy szli Twoim tokiem rozumowania, to każdy wynik losowania można by uznać za bardzo mało prawdopodobny, bo suma prawdopodobieństw pozostałych kombinacji zawsze byłaby przytłaczająco większa. 

 

I oto mi od początku chodziło. Podsumowując, problem z dupy, czas stracony. 

 

Ps. Nawet gdyby Lakers stracili pick w 2017 roku, co było najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, to mieliby pick w drafcie tegorocznym. 

Przy rzucie dwoma kośćmi najbardziej prawdopodobną kombinacją jest wyrzucenie sumy oczek 7, bardziej prawdopodobną niż jakakolwiek inna kombinacja. Zagrasz ze mną w kości w grę, w której ty wygrywasz kiedy trafisz najbardziej prawdopodobną kombinację, a ja kiedy ta kombinacja nie wypadnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinieneś innych pouczać, bo sam nie czytasz, albo celowo przeinaczasz wypowiedzi rozmówcy.

Napisałeś, że po trzech latach w końcu wziął się za siebie, a ja udowodniłem Ci, że to nieprawda, podając konkretne informacje z 2015 roku.

To czy Randle był nierówny, wracał do starych nawyków czy co tam jeszcze wymyślisz nie ma znaczenia, bo choćby to były tylko okresy ciężkiej pracy, to już przeczy Twojej tezie. Możesz sobie wklejać pierdyliard linków, niczego to nie zmieni.

Od początku naszej dyskusji piszę, że niektórzy (w tym Ty i Van) nie czytają ze zrozumieniem mojej wypowiedzi (która skupiała się na KONDYCJI), tylko odnosisz się do części, która powoduje potem różnicę zdań.

Nie wiem co ma do mojej wypowiedzi to, że Randle przez 4-5 tyg schudł perę kilko, skoro zaraz je przybrał znowu na co dałem Ci dowód z całego sezonu jego wagi... i tkanki tłuszczowej?

Moja wypowiedź:

Jednak jak ktoś po 4 latach w NBA (tak wiem kontuzje) i 2 sezonach gry dopiero się orientuje, że kondycyjnie to jest poziom 36 letniego SHAQ-a, to trochę słabe. Podobny case jak z Randlem, który po 3 latach i groźbie/warunku Waltona, wziął się za siebie.  Ah ta dzisiejsza młodzież ;)

Co więcej w/w wypowiedź była w odniesienie od tego, że Julius pisał o exit interview Embiida, który przyznał potrzebę zadbania o swoją kondycję i żywienie. Co ja skwitowałem, że jak na 4 sezony w probiznesie to późno się zorientował, podobnie jak Julius.

Wbrew pozorom Ci gracze wiedzą o tym comają robić od HS, tylko mają problem z determinacją i etyką pracy poza salą treningową. Skupiam się w wypowiedzi na konkretnym aspekcie i jego powodzie, a nie na tym czy ktoś coś próbował...

Ty natomiast piszesz mi o tym, że Julek coś próbował więc pisze nieprawdę? Jaką nieprawdę jak widać gołym okiem brak kondycji, zaangażowania, a do tego kwity pokazują, że mam rację... C'mon, wiele osób próbuje, co nie znaczy, że robią to skutecznie (jak przytoczone Panie odchudzające się i efekt jojo) - głównie przez brak determinacji i niechęć do odmawiania sobie przyjemności.

Więc dla mnie liczy się to, że obaj po kilku latach w NBA i jako młode chłopaki wciąż nie mieli/nie mają kondycji i/czy za dużo tłuszczu - to jest efekt właśnie tego, że "nie wzięli się wcześniej za siebie".

Jak dla Ciebie nie ma znaczenia, że ktoś "obiecuje sobie/trenerom poprawę" i sportmanship, a po 5-6 tyg. wraca do starych nawyków - to nic nie poradzę na to, ale fakt jest taki, że nie świadczy to o profesjonalizmie gracza.

Dziś Julius pokazał że można być sportowcem inaczej, Embiid tez to zauważa - super, ale gracze zarabiający takie pieniądze i mający takie zaplecze jak w NBA powinni to (kondycję/tłuszcz/dieta) robić w rookie sezon a nie po 2-3 latach.

Generalnie Twój pobłażliwy ton w stosunku do innych staje się już naprawdę irytujący.

Sam jedziesz po Randle'u przy każdej okazji, a jednocześnie zarzucasz wszystkim, który się nie zgodzą, że patrzą przez różowe okulary.

Więc nie dziw się mojemu "tonowi" (choć daleki jestem od pobłażliwości), skoro ktoś mnie poprawia, a sam nie doczytuje do końca.

Tak samo napisz mi gdzie "jadę" nieprawdę po Randlu?

Kolega Van jakoś nie odpisał... pewnie wciąż szuka ;)

 

BTW. Obstawiamy jaki kontrakt Randle dostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Van jakoś nie odpisał... pewnie wciąż szuka ;)

 

nie, pierwszy babol z brzegu to minuty jakie wg ciebie powinien dostawać, a nie odpisywałem bo zrozumiałem, że dyskusja z tobą to strata czasu, albo uparcie tkwisz przy swoim, albo zaczynasz odwracać kota ogonem pisząc jak to zostałeś źle zrozumiany, co innego w ogóle miałeś na myśli od początku itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Two types of players are having difficulty defensively in the playoffs:

 

-Bigs who aren't mobile enough to defend the perimeter

-Guards who are too small to defend bigger players on switches

 

None of the important young Lakers fit in either category, which will be important later"

 

Wyłapane z Twittera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowaniem do potrzeb a jednocześnie prospektem na odpowiednim poziomie. Bo ja się zgadzam, że Mavs nie są w miejscu kiedy szukasz fitu ponad BPA, ale czy Twoim zdaniem Marvin jest wyraźnie lepszym prospektem od Bamby?

Mi Bamba pasuje do Mavs jakoś tak naturalnie, nie tylko kwestia pozycji, ale i tego charakteru, IQ, ale może to tylko moje niczym nie poparte skojarzenia.

 

Ewentualne wymiany w czołówce mogą sporo namieszać, ale tacy Grizzlies powinni IMO powinni brać Bagley'a przed Bambą a nie powiedziałbym tego samego o Mavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january po raz kolejny spotykam sie z kwestia kontroli swojej destynacji u graczy

 

podczas ostatniego lokautu, podobno byly ciezkie rozmowy na lini zawodnicy-wlasciciele i zawodnicy poczuli sie urazeni tym, jak sa traktowani. koniec koncow wyszlo na to, ze to wlasciciele rozdaja karty. to spowodowalo, ze za kulisami gracze doszli do consensusu, ze zamierzaja pokazac wlasicielom, ze to oni sa panami wlasnego losu. i faktycznie mozna zaobserowac od jakiegos czasu, ze gracze, ktorzy sa wymieniani rzadko kiedy zostaja tam, gdzie ich wyslano.

 

choc w sumie nie wiem, czy potwierdzaja to jakies liczby ale jestem cholernie ciekaw jak rozwinie sie sytuacja i jakie zostana podjete decyzje przez pg czy dmc...

 

lakers przechodzili to juz  dwightem, ktory po wygasnieciu kontraktu, wysluchal oferty ale szybko podziekowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jakiś mały trend jest, tylko przykład Howarda jest mało trafny ze względu na jego charakter i poziom inteligencji. Nie sądzę aby jakoś świadomie (poza wizja: "bo tak chcę", bo kasa, bo jestem najlepszy) podejmował te decyzję :)

W końcu pewnego rodzaju sabotaż w Magic czy Lakers mocno obniżył jego "wartość rynkową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku naszej dyskusji piszę, że niektórzy (w tym Ty i Van) nie czytają ze zrozumieniem mojej wypowiedzi (która skupiała się na KONDYCJI), tylko odnosisz się do części, która powoduje potem różnicę zdań.

Nie wiem co ma do mojej wypowiedzi to, że Randle przez 4-5 tyg schudł perę kilko, skoro zaraz je przybrał znowu na co dałem Ci dowód z całego sezonu jego wagi... i tkanki tłuszczowej?

 

Zaczęło się od Twojego stwierdzenia, że Randle po trzech latach w wyniku groźby Waltona wziął się za siebie, z czego wynika, że przez trzy lata się opieprzał.

 

No to ja Ci udowodniłem, że tak nie było, podając przykład z 2015 roku. 

 

Wszystko. :smile:

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od Twojego stwierdzenia, że Randle po trzech latach w wyniku groźby Waltona wziął się za siebie, z czego wynika, że przez trzy lata się opieprzał.

 

No to ja Ci udowodniłem, że tak nie było, podając przykład z 2015 roku. 

 

Wszystko. :smile:

Niech i tak będzie. Choć wiesz z naszej rozmowy co ja rozumiem przez stwierdzenie "wzięcie się za siebie"... no excuses ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ingram trenuje z trenerem, ktory jest odpowiedzialny za brekout year oladipo

calkiem smiesznie to wyglada

https://twitter.com/LakersSBN/status/1000031940819349505

ten dzieciak ma naprawde fajna technike uzytkowa i jezeli poprawi jeszcze bardziej dostawanie sie pod kosz i konczenie, bedzie naprawde milo

 

lonzo tez mocno podobno cisnie na silce

kuzma 2x dziennie w hali treningowej lakersow

 

jednego nie rozumiem

po zakonczeniu sezonu, zawodnicy nie moga cwiczyc w klubie. widze, ze mlodziez lakers raczej trenuje w sali treningowej jezioranow, czy zatem sezon konczy sie wraz z ostatnim meczem zespolu, czy po finalach nba?

 

dzisiaj drugi ball ma workout dla jezioranow:D

podobno ustawiony jest z gsw, czy nawet juz odbyl dla nich trening

gdziestam poszlo info, ze aby grac razem sklonni sa wziac w przyszlosci nizsze kontrakty:p

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zadowolony gdyby Mitchell i Greyson trafili w drafcie do Lakers, bo Shake i Jontay raczej nie mają szans dotrwać do ich picku.

 

Wariant awaryjny to np. DiVincenzo i Ray Spalding, też nie wygląda źle. W obu przypadkach Lakers mają rzucającego ballhandlera i broniącego podkoszowego z rzutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam przeczucie,że to będzie super gracz. Mógłby tylko trochę przypakować,bo to nadal taki wielki pajęczak. Ale będą pewnie i nad tym pracowali,choć i w tym względzie nie mozna przesadzić. Wystarczy popatrzeć na Lewego. przypakował by skuteczniej walczyc z obrońcami w bundeslidze, ale przez to stracił sporo na szybkości i starcie do piłki.

Tak więc panowie z Lakers Landu dbać o tego grajka, a będziemy mieli all stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hawks potrzebują nowej twarzy organizacji...

Deng+Lonzo za #3 uh, oh <3

Nie zdziwie sie jak Lonzo poleci w przypadku podpisania Lebrona.

 

Problemy z kolanem, dopiero teraz podobno je wyleczyl.Watpliwe work ethic(strasznie zle sie odzywia patrzac na filmiki rozne),Lavar, no i teraz ten diss.Nie wiem czy Lebron chciałby sie w to bawić.

 

Nie mowiac o tym, ze PG bez rzutu u Lebrona( pomimo innych zalet) po prostu nie moze wypalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to oczywiście żart, Hawks musieliby na głowę paść by dać #3 za Lonzo+Denga ;>

 

FANTASY MODE ON: Się śmiejesz, ale... za odpowiednią dopłatą? :> Z Kuzmą, czy Kuzmą/kimś innym i tegorocznym pickiem to już nie wyglądałoby tak źle dla Hawks... a Lakers mogliby handlować #3 dalej, pod LeBrona. A ten niech bierze tylu chłopa ilu może, salary będzie w końcu czyste.

 

Taki Van pewnie by wyrwał sobie wszystkie włosy z głowy, 3/4 pozostałej populacji fanów Lakers popukała się w czoło, z kolei wszyscy antyfani uśmiechnęli z politowania, ale... ja bym brał taki deal ;) /fantasy mode: off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.